БВД - тема 23 - Без въглехидратите навред ще съм мацка занапред!

  • 89 929
  • 748
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 18 542
Освен мас има и масло. Не съм чула някой да не обича, а и да има такива, те са рядкост.
С малки изключения като зехтин и кокосово масло например, растителните мазнини, особено комерсиалните не са никак полезни, напротив, смятат се за едно от основните неща заедно със захарта и прекаляването с въглехидрати за причина за здравословното дередже на човечеството глобално.

# 631
  • sofia
  • Мнения: 3 706
Освен мас има и масло. Не съм чула някой да не обича, а и да има такива, те са рядкост.
С малки изключения като зехтин и кокосово масло например, растителните мазнини, особено комерсиалните не са никак полезни, напротив, смятат се за едно от основните неща заедно със захарта и прекаляването с въглехидрати за причина за здравословното дередже на човечеството глобално.
Миоки, диетата, в чиято тема пишеш, изключва приема на млечни...

# 632
  • Мнения: 18 542
Добре, не масло, a ghee, ако трябва да сме толкова пунктоационни. Там няма протеин, нито лактоза.
Както и да е, обръщам внимание, че огромна част от растителните мазнини не са не само неполезни, а откровено вредни.

# 633
  • sofia
  • Мнения: 3 706
Добре, не масло, a ghee, ако трябва да сме толкова пунктоационни. Там няма протеин, нито лактоза.
Както и да е, обръщам внимание, че огромна част от растителните мазнини не са не само неполезни, а откровено вредни.
Не съм съгласна с това. Разбира се,свободна сте да се храните както искате. Това обаче е тема за конкретен хранителен режим. Моля да не подвеждате останалите потребители.

# 634
  • Мнения: 18 542
С кое не сте съгласна, че растителните масла съдържат много провъзпалителна омега 6 и почти никаква антивъзпалителна омега 3? И за това е добре да се консумират на какъвто и да било хранителен режим/диета?

Естествено, че всеки е свободен да се храни както иска, само добавям малко полезна информация, за тези които искат да отслабнат и да запазят/подобрят здравето си, а не просто да махнат излишните кг. Тези за които здравето не е важно, мисля че пишат в други теми от раздела като хапчета за отслабване и тем подобни.


# 635
  • Мнения: 287
Момичета, ако в кокосово олио запържа малко чушка, домат и сложа яйца, нещо като Миш маш.. дали е режимно?

# 636
  • Пловдив
  • Мнения: 3 736
Разбира се. И в зехтинче може да задушиш.

# 637
  • have faith and be patient ..
  • Мнения: 4 674
Коя марка зехрин използвате за пържене и готвене като цяло?

# 638
  • Мнения: 43
Здравейте, прекрасни момичета!

Аз рядко пиша, но редовно ви чета. Имам няколко въпроса и нужда от съвет. От 3 години боря едни 7 досадни килограма при ръст 168 см съм 75 кг. Преди 3 години направих Дюкан и ги свалих, но в последствие си ги върнах. Преди карантината опитах Кето и Узунов и се оказа, че качвам и не чувствам добре от този тип хранене и така килограмите станаха 78, с детокс успях да махна 3 и реших да мина отново към Дюкан... Да ама не ... вече 3ти ден кантара се е забил на 75 и не мърда. На мен ми става трудно да издържам на чисти протеини и се чудех , дали мога след тези 5 дни да направя БВД.Какво мислите, дали ще има ефект. Освен това всеки ден правя HIIT тренировки около 30-40 мин, като почивам макс. 2 дни в седмицата. Приемам всякакви коментари и критики и ще се радвам да прочета мненията ви!

Прекрасен ден!

# 639
  • Мнения: 55
Добро утро, момичета...Да споделя резултати след първите 24 дни: - 7 кг,и - 5 см в талията.Сега обмислям седмица да съм на разделно, защото много ми липсваха млечните и после ще повторя още 24 дни.Останаха ми едни 2 кг, които са ми трън в очите.....Споделяйте ваще резултати,ако може....Blush

# 640
  • Мнения: 823
Раяна,супер резултат !
От колко кг започна ? На мен максимума ми е 4-4,5 кг ,но аз и нямам да свалям много де .
Защо разделно ? Просто си включи плодове ,млечни и т.н за седмица .

# 641
  • Мнения: 55
Започнах от 58/ срам ме е чак, защото никога не съм била толкова/,целта ми е 49-50.А разделно, защото ми липсват млечните- сирене, кашкавал,кисело мляко...И така.....А без сладко въобще не мога,но.....Вчера изядох една бонбона тофи фи...

# 642
  • Мнения: 823
Чудесни резултати имаш ,изобщо не си започнала от много килограми Simple Smile

# 643
  • Мнения: 55
От опит знам,че малкото излишни килограми се свалят трудно,но се надявам да успея....Ако има някоя тайна Grinning , споделете...

# 644
  • Мнения: 2 566
Раяна, ако здр.ти състояние го позволява, прави някакво много кратко кардио всекидневно - бягане на място, подскоци...нещо за ускоряване на пулса - 5-6 минути. Прави чудеса с метаболизма.

Общи условия

Активация на акаунт