БВД - тема 23 - Без въглехидратите навред ще съм мацка занапред!

  • 90 051
  • 748
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 407
Теодоранка,от 15 април,спазвам на 99% режима.Допуснах 3 малки грешки в началото от разсеяност.Хич не ми омръзва режима,засега.Много губя в обиколка,талията -10см за 6 дни.Килограмите са 2,но не се безпокоя,хич!Нямам запек,спя без проблем и съм вечно сита.Закусвам,обядвам,вечерям,а при глад салата айсберг,краставици или чери доматки.Тях ги ям като бонбони.Вода около 2 литра,преди бях като камила,мога цял ден без вода.Вечер пред компютъра чета поне 2 часа и замезвам с печена тиквичка,не си лягам гладна.

Браво!  Така като те чета ми е по-лесно.
Кашкавал и аз си позволявам някой път сутрин на закуска ( малко парченце).

# 91
  • Мнения: 7 746
млечните са забранени в тази диета

# 92
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 266
млечните са забранени в тази диета
Да, но нали идеята е да се приемат продукти без или с ниско съдържание на въглехидрсти. Тогава защо да не се яде безвъглехидратен кашкавал? Един домат има повече въглехидрари от парче кашкавал. Няма логика

# 93
  • Мнения: 7 746
защото млечните не са забранени заради въглехидратите, а заради казеина
http://healtheworld-ts.blogspot.bg/2009/09/blog-post_6804.html

# 94
  • Мнения: 1 794
Има логика,от домата са с разтителен произход.Единствените млечни,които приемам ежедневно е лъжица(супена) сметана сутрин с кафето.Когато започна следващите 24 дена от този режим спирам и нея.Моята максима е или спазвам даден режим,или не го почвам.Това ми е първият,де.Stuck Out Tongue Иначе как да разбера дали това е моя режим?

# 95
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 266
Не съм много наясно, но някой, който е, може ли да ми обясни защо се изключват млечните? По какъв начин казеинът възпрепятства свалянето на кг? Просто ми е любопитно да знам. NaTak е била културистка, може би тя знае нещо по въпроса?

# 96
  • Мнения: 45
Лактозата се съдържа във всеки млечен продукт и се нарича още млечна захар, представете си, че е захар във всеки млечен има различно такова количество. Човешкия организъм е така устроен, че колкото повече съзрява, толкова по- трудно усвоява или НЕ усвоява лактозата, тя се приема от клетката като бърз източник на енергия, т.е. Като простата захар. Казеинът, който е млечният протеин също е с друга структура от този на животинския и растителния протеин, да дава чувство за ситост, но е наситен. Т.е. Пак се усвоява от организма като моментно гориво. Такива източници на енергия не се препоръчват в тази диета . Млечно коселите са с най- малко съдържание и на лактоза и на казвам, за това и могат да се консумират(Киа мляко, извара, козе прясно сирене). Кашкавала, за който пишете - да няма въгл , но е с високо съдържание на наситени мазнини, така че не е препоръчителен според мен. В нулевите дни ям мазнини, но гледам да не са наситени. Дори авокадото повече от 1 на ден не е препоръчително и то не консумирано на едно хранене. Смятам, че всичко е и до количество. 10 мл прясно мляко в кафето няма да навреди на довтата ви, но плюс кашкавал, плюс сирене, плюс още някои дребни вече са си прегрешение. Моя съвет е не се въикясвайте в зеленчуците, защото въглехидратите в тях са полезни и дават “полезна” енергия. Внимавайте с млечните и въгл в по- големи дози. Аз си слагам мляко в кафето, но това ми е Млечния продукт за целия ден. Ако закусвам кисело мляко с нещо, друго мляко не консумирам за деня.

# 97
  • Мнения: 3 118


NaTak, аз говорех за кашкавал без мазнини и без въглехидрати (клонят към нула) - на "Вършец" има такъв, сигурно има и други. Но разбирам, че това не решава проблема с казеина.

# 98
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 266
NaTak- много изчерпателно и разбираемо, благодаря. Значи кашкавала остава за мм и детето 😁 имам и един въпрос относно яйцата. Колко жълтъка на ден?

# 99
  • Мнения: 45
Препоръчителната доза са два на ден, но аз казвам аз, защото е по моя преценка и спрямо моя организъм , консумирам максимум 4 цели яйца на ден. В жълтъка има 2 пъти повече протеин и куп полезни вещества. Дават го до 2 заради холестерола, но аз изразходвам толкова много енергия с детето , и не консумирам никакъв друг холестерол, Та смятам, че дори е полезен(има и такива проучвания ). Той е от полезните, както има такъв и във свинското, агнешкото, някои по- мазни риби , ярешкото. Холестерола е нужен на тялото, точно колкото и останалите хранителни групи, разбира се в малки количества. Не си мислете, че всичко написано в една диета, каквато и да е тя трябва да се спазва 1:1. Точно за това не спирам да чета и да се уча за храненето и продуктите.
Искам да се върна на червените зеленчуци, да богати са на въгл, но са най-богатия източник на антиоксиданти. Броколи то пък е единствения зеленчук, който спомага за регенерирането на черния дроб. Тиквичките са балсам за панкреаса. Балансираното хранене може да бъде разнообразно и полезно, и най-хубаво е човек да опитва, за да усети кое му действа добре. Аз например не се наливам с много вода, защото съм имала проблеми с бъбреците и не мога добре да я изхвърлям. Тежко ми е, дори ми става лошо. От сьомгата например, колкото и полезна да я водят, ми става адски зле на стомаха и ми се повдига. Опитвайте и се вслушвайте в тялото си.

# 100
  • Мнения: 45
Пит , за този кашкавал спокойно може да хапваш 100 грама сутрин със закуската. В началото на деня, храната трябва да е хранителна, иначе от къде енергия? Има и друг момент, жените не бива да спираме млечните, естественият прием от калцуни в тях е незаменим каквито и добавки да пиете, а в женския отганизъм- особено след раждането калцият е много изчерпан.
Ще го пробват този кашкавал на Вършец .

# 101
  • Мнения: 1 794
Аз заменям млечните с 1ч.л. суров сусам в салатата.

# 102
  • София
  • Мнения: 4 493
Пит , за този кашкавал спокойно може да хапваш 100 грама сутрин със закуската. В началото на деня, храната трябва да е хранителна, иначе от къде енергия? Има и друг момент, жените не бива да спираме млечните, естественият прием от калцуни в тях е незаменим каквито и добавки да пиете, а в женския отганизъм- особено след раждането калцият е много изчерпан.
Ще го пробват този кашкавал на Вършец .
Е точно в статията се твърди друго - Майк Адамс: Какво ще кажеш за дълготрайното предотвратяване на хронични болести?
Робърт Коен: Има едно място на тази планета, където има повече столетници от всякодруго място, където средната продължителност на живота на жените е 86 години, където хората дори нямат нужда от рентгенови снимки, защото те не получават рак на гърдата или остеопороза. Това място са 160 острова между Япония и Тайван, казва се Окинава. Книгата е написана от Уилкокс и Сузуки и се казва “Планът Окинава” и ще прочетете, че тези хора приемат 1/20 от количеството калций, което ние приемаме, но въпрекитова те не получават чупения на костите. Ще прочетете анализа за приетите количества калций по целия свят – в ЮАР приемат под100 мг. на ден, в САЩ 980 мг. на ден, но въпреки това имаме 14 пъти повече тазови счупвания. Не е калцият, който ядете, не е кравето мляко което е ядете, а е протеинът – животинският протеин, който причинява киселинното състояние в кръвта, което тялото ви трябва да неутрализира и то прави това, като извлича калция от костите ви. И това е истинската наука – това не са глупавите реклами и маркетингът за мляко – това е истинската наука, която ще намерите в сходни медицински вестници и списания, истината, която огромната част от американците не я получават.

Майк Адамс: И въпреки това повечето американци смятат, че ако имаш чупливи кости или симптоми на остеопороза, трябва да пиеш повече мляко!

Робърт Коен: Което ускорява загубата на костна тъкан, поради огромните количества аминокиселини, базирани на сярата.

Майк Адамс: И разбира се има много лекарства с предписание, които хората вземат, още повече, за да се прикрият онези симптоми.

Робърт Коен: Което е срамота, защото те водят до множество неща. Погледнете какво се дава на жените, за да се предотврати загуба на костна тъкан – премерин? Знаете ликакво е премерин? Това е едно от най-предписваните лекарства в САЩ. От това ли е направено наистина, от което звучи – премерин – урина от бременна кобила. То седобива от коне – държат ги завързани, оковани за устройства, които събират тяхната урина. Ако подраскате едно от тези малки жълки хапчета, то ще замирише точно на пикня. То е точно това, естрогенът от бременни кобили, и знаете ли какво? Ние не пием естроген от бременни кобили, а пием естроген от бременни крави, под формата на тяхното мляко. Отново, те имат мляко още преди да родят и това мляко съдържа женски хормони, които стимулират техните собствени гръдни тъкани да растат още повече. Товае причината нашите момичета да изглеждат по различен начин днес.

Майк Адамс: Нека видим – ние приемаме храната си от кравешка гной и лекарствата си от конска урина. Нещо е яко сбъркано във всичкото това, а?

.....
http://healtheworld-ts.blogspot.bg/2009/09/blog-post_6804.html

# 103
  • Мнения: 45
Моята идея за здравословно хранене е следната: водя се преди всичко от географската ширина, местните култури и начина на живот, който водя. Не отричам изследванията, но те не са на базата на нашите ширини, климат и начин на живот. Има племе Тараумара в Северно Мексико(най-добрите бегачи в света, препоръчвам разказа на Иво Иванов “Най-голямата тайна”), който не боледуват и имат нечовешки физически възможности, същевременно пият ижасно много алкохол .... Та факторите, които ни влиаят са ужасно много и са комплексни върху цялостното развитие на организма още от самото раждане в определена среда. Има ужасно много спорове относно приема на млечни продукти, ако вярвам и прилагам всяка теория, трябва да се побъркам и най-вече объркам. За това в по- горен пост споменах, че се водя изцяло по себеусещане. В спорта ми се е случвало да изпадам в какви ли не ситуации. И не говоря за културизма, който е абсолютно НЕ здравословен спорт, дори не е спорт, а суета. Но поне ме научи да се познавам. Какво най- добре ме въстановява, какво ме зарежда, какво ми дава енергия и т.н. Не искам да налагам или да натрапвам опита си. Когато съм се занимавала с клиенти, а те бяха предимно хора със заболявания и проблеми, винаги съм била умерена и никога не съм изпадала в крайности. Лишенията водят до проблеми , а тялото е адски крехко и неусетно може да си навредим. 100гр млечен продукт е 1/20 от приема на баба ми, която цял живот яде козе и краве сирене и е на 90 години без никакви заболявания , единствено ниско кръвно. А и крайните лишения водят до глад на мозъка, а това вече е психологически проблем, защото от нормален прием на храна, човек може да се превърне в лакомо и ненаситно животно.

# 104
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 266
Моята идея за здравословно хранене е следната: водя се преди всичко от географската ширина, местните култури и начина на живот, който водя. Не отричам изследванията, но те не са на базата на нашите ширини, климат и начин на живот. Има племе Тараумара в Северно Мексико(най-добрите бегачи в света, препоръчвам разказа на Иво Иванов “Най-голямата тайна”), който не боледуват и имат нечовешки физически възможности, същевременно пият ижасно много алкохол .... Та факторите, които ни влиаят са ужасно много и са комплексни върху цялостното развитие на организма още от самото раждане в определена среда. Има ужасно много спорове относно приема на млечни продукти, ако вярвам и прилагам всяка теория, трябва да се побъркам и най-вече объркам. За това в по- горен пост споменах, че се водя изцяло по себеусещане. В спорта ми се е случвало да изпадам в какви ли не ситуации. И не говоря за културизма, който е абсолютно НЕ здравословен спорт, дори не е спорт, а суета. Но поне ме научи да се познавам. Какво най- добре ме въстановява, какво ме зарежда, какво ми дава енергия и т.н. Не искам да налагам или да натрапвам опита си. Когато съм се занимавала с клиенти, а те бяха предимно хора със заболявания и проблеми, винаги съм била умерена и никога не съм изпадала в крайности. Лишенията водят до проблеми , а тялото е адски крехко и неусетно може да си навредим. 100гр млечен продукт е 1/20 от приема на баба ми, която цял живот яде козе и краве сирене и е на 90 години без никакви заболявания , единствено ниско кръвно. А и крайните лишения водят до глад на мозъка, а това вече е психологически проблем, защото от нормален прием на храна, човек може да се превърне в лакомо и ненаситно животно.
Подкрепям с две ръце!
Това, което важи за японците не важи за нас. Друга раса, друга географска ширина.
Подобни статии тип - млякото е отрова за мен са пропаганда.

Общи условия

Активация на акаунт