за невежите JP-та

  • 1 116
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 44 120
а не ти ли каза, че по същите тези нейни стандарти твоята бебка е наддавала 2 месеца прекалено много - ей това не мога да го разбера, как искат всички бебета да наддават точно по 700 г. първите три месеца (май толкова беше)?

# 16
  • Мнения: 5 790
Като чета подобни изказвания на педиатри с нетърпение очаквам новата стратегия на СЗО, в която се настоява цитирам грубо "правителствата на държавите да изготвят закони, подкрепящи изключителното кърмене до 6 месечна възраст и даването на подходящи храни след това, както и да се откажат от остарелите педиатрични практики на ранното захранване."

# 17
  • София
  • Мнения: 630
Благодаря на всички, които са тук bouquet . Добре, че е форумът. Сега съм спокойна, че всичко е наред. Знам, че е глупаво да се шашкам, но просто така се случи. Радвам се на подкрепата, която получих и наистина ще взема да разпечатам "Национален план за храни и хранене 2005-2010". А иначе теглото на бебка  е 5980 гр. , което и аз изчислих, че е абсолютно нормално  Grinning.

# 18
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Амииии... мойта щерка преди 12 години наддаде 200 г на третия месец, и аз послушах - захраних...
И, познай кво??? Все така малко си наддаваше, единия месец 200г, другия - 300... на годинка беше 8.500 кг
И не е като да не ядеше - ящна си беше доста...
Естествено с дохранване и въвеждане на пюрета кърменето се прецака, за което много ме е яд, и макар че пробвах разните там номера да си увелича кърмата, тя се беше отбила, не щеше кърма дори изцедена и с биберон...
Та, бебето наддава колкото си наддава. Не бива да се упрекваш и да ти е криво за това.
Аз преди си нямах таз морална подкрепа, дето сега я има във форума.

Много хора смятат, че щом някой си лепне етикета "лекар", то той е извор на безгранична мъдрост и компетентно мнение относно човешкото здраве. А пропускат това, че лекарите а хора както всички, че като студенти са пропускали лекции и въпроси в конспекта, и че вместо да ги УЧАТ, са ги ОТУЧВАЛИ от това, дето е нормално и природно.

Успокой се, иди нацелувай бебока и го накърми на поискване, а джипи-то почвай да го опитомяваш, да знае, че в бебешкото стомахче сега има ензими като за мляко и освен мляко друга храна не може да се усвои, само така си минава, на принципа - яло моркови, акало моркови...

# 19
  • Мнения: 2 885
Амииии... мойта щерка преди 12 години наддаде 200 г на третия месец, и аз послушах - захраних...
И, познай кво??? Все така малко си наддаваше, единия месец 200г, другия - 300... на годинка беше 8.500 кг
И не е като да не ядеше - ящна си беше доста...
Естествено с дохранване и въвеждане на пюрета кърменето се прецака, за което много ме е яд, и макар че пробвах разните там номера да си увелича кърмата, тя се беше отбила, не щеше кърма дори изцедена и с биберон...
Та, бебето наддава колкото си наддава. Не бива да се упрекваш и да ти е криво за това.
Аз преди си нямах таз морална подкрепа, дето сега я има във форума.

Много хора смятат, че щом някой си лепне етикета "лекар", то той е извор на безгранична мъдрост и компетентно мнение относно човешкото здраве. А пропускат това, че лекарите а хора както всички, че като студенти са пропускали лекции и въпроси в конспекта, и че вместо да ги УЧАТ, са ги ОТУЧВАЛИ от това, дето е нормално и природно.

Успокой се, иди нацелувай бебока и го накърми на поискване, а джипи-то почвай да го опитомяваш, да знае, че в бебешкото стомахче сега има ензими като за мляко и освен мляко друга храна не може да се усвои, само така си минава, на принципа - яло моркови, акало моркови...

ПОДКРЕПЯМ 10000%!   bouquet

# 20
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Важното е да пуснеш пердето като отиваш при JP-то и да не ти пука.
Ние на последната консултация бяхме наддали само 40 гр. Ошашках се в началото и ме викнаха след 10 дни на нови мерки и теглилки. Но аз не отидох. Някоя мама тук ми беше казала да не се шашкам и е важното бебето да не спада на килограми. Това че наддава малко не е никакъв проблем!Всяко дете си е уникално и неповторимо!

# 21
  • Мнения: 8 917
Здравейте момичета, просто много ми се насъбра, те реших да споделя тук. Направо ми се плаче след посещението при педиатъра. Бебка е точно на 3 месеца и първите два наддаваше с по килограм, а сега 600гр. и лекаркат каза, че това е по-малко от стандартите, но    Close"сега много бързо ще го оправим като земеним едното кърмене със зленчуково пюре". Сигурно като ми говори в множествено число си мисли, че двете си сътрудничим. Другото нещо, което ме съсипа направо беше"така ще ти се събере повече кърма за другите хранения и ще си възстановиш необходимото количество". Тя просто си е фен на ранното захранване и това си е то. Още първия месец ми написа схема за захранване с плодов сок, а втория- плодово пюре. Не искам да отрека качествата и на лекар, но относно кърменето и захранването просто цикли на тема   Rolling Eyes:ранно захранване. Въпреки, че си чета форума и знам вече доста неща, като ми каза, че теглото на бебка е под нормата така ми се доплака. Сигурно защото се чувствам виновна; нали мама дава яденето. Сега седя и се чудя, кърмата ли ми намалява?, да пия ли чая на Hipp? или по-често да кърмя? Просто ми е гадно  Mr. Green
Ами сменяй я - и не не бяхме доволни от нашето педи и я сменихме Peace

Общи условия

Активация на акаунт