Голямата тема за малките масла - 20

  • 98 235
  • 744
  •   1
Отговори
# 555
  • ES
  • Мнения: 2 172
Здравейте, може ли да ми препоръчате търговец в ebay, от когото сте взимали качествено ЯЧРМ extra dark? Директни линкове биха ми били най-полезни. Благодаря предварително! Simple Smile
https://m.ebay.es/itm/Sunny-Isle-Jamaican-Black-Castor-Oil-Extra … arId=551626275969
От този съм в имала няколко пъти, сега доставката му е на двойна цена от самото масло 😣. Не знам кога пак ще купя
тук е за 12 долара с доставката:
https://www.ebay.com/itm/Tropic-Isle-Living-Jamaican-Black-Casto … AxPtlk8rJqL7QiIjg
На мен ми излиза даже по-евтина доставката, но не е екстра дарк, малко количество е 4 Oz и е друга марка

# 556
  • Мнения: 136
Здравейте взех си кокосово масло на икаров,но като се намажа много мазно ми сеси като,че ли нв попива?Confoundedтака ли е с кокосовото масло по принцип?

# 557
  • Мнения: 68
Използвам кокосово масло за всичко-коса,за тяло,готвя с него.Взимам си винаги от бурканите по 500 мл,които са обозначени като сурово,100% кокосово масло.
При мен попива сравнително бързо върху кожата,но смятам,че е нормално да го усещате доста мазно.... все пак е солидно масло Simple Smile ,но това на Икаров ми е малко странно.Няма този автентичен кокосов аромат и не съм сигурна дали е чисто кокосово масло

# 558
  • Мнения: 35 891
Здравейте взех си кокосово масло на икаров,но като се намажа много мазно ми сеси като,че ли нв попива?Confoundedтака ли е с кокосовото масло по принцип?

на икаров е гадно, но наистина ли очакваш нещо толкова мазно да попие добре, ако кожата ти не е свръх суха?

# 559
  • Leeds, UK
  • Мнения: 2 124
Точно за Икаров не знам, но по принцип има и масло с премахнат аромат. На някои хора не им понася миризмата. И от 2-та вида имам, в твърдо състояние ми е. През по-горещи дни леко се втечнява в буркана, но тук при нас горещи дни няма, тъй че ми е в твърдо състояние или по кремообразно, плътно и бяло,  на стайна температура го държа.

# 560
  • Мнения: 3 542
Здравейте взех си кокосово масло на икаров,но като се намажа много мазно ми сеси като,че ли нв попива?Confoundedтака ли е с кокосовото масло по принцип?

Ами в цялата тема, всички страници се говори, че Икаров НЕ са добри масла. Иначе кокосовото масло си е мазно и тежко, много хора препоръчват да се нанася на овлажнена кожа или коса, за да не изсуши повече.
Има кокосово масло дори в Лидл и си е ОК, големи буркани съм купувала и от разни билкови магазини и дрогерии, но не и на Икаров.

# 561
  • Мнения: 212
Купувам на DM Био кокосово масло в буркан от 220 ml. Мирише на кокос и е твърдо. Беше на промоция през август на 5.99 лв., ако не ме лъже паметта, иначе регулярната му не помня. Веднъж го забравих да го прибера в хладилника. Втечни се. Бяла прозрачна течност. Ползвам за тяло и коса. По-бавно попива отколкото лосион или мляко на кожата. Мажа дължините на косата и стоя няколко часа преди да я измия.
На Икаров съм използвала преди 3-4 години масло от пшеничен зародиш вместо околоочен крем. Така и го изхвърлих след няколко употреби.

# 562
  • Leeds, UK
  • Мнения: 2 124
Точно за Икаров не знам, но по принцип има и масло с премахнат аромат. На някои хора не им понася миризмата. И от 2-та вида имам, в твърдо състояние ми е. През по-горещи дни леко се втечнява в буркана, но тук при нас горещи дни няма, тъй че ми е в твърдо състояние или по кремообразно, на стайна температура.

# 563
  • Мнения: 2 223
Пробвай да го нанасяш на влажна кожа и по малко. Икаров не си взимай, не са качествени. Търси студенопресовано без премахнато нищо. Дори нз как се премахва мириМа от масло
🙄

# 564
  • Мнения: 1 324
Обезмирисеното масло не е студено пресовано. Както и да го напишат, убедила съм се, че и качествата му са различни... Много ми допада на Драгон Суперфуудс като цена и качество.

# 565
  • София
  • Мнения: 1 272
Здравейте взех си кокосово масло на икаров,но като се намажа много мазно ми сеси като,че ли нв попива?Confoundedтака ли е с кокосовото масло по принцип?
На мен кокосовото ми образува комедони. Имах един буркан и ги използвам за ядене. Сега на лицето си слагам зехтин или арганово масло. Много по - добре се приемат от кожата.

# 566
  • Мнения: 18 542
Кокосовото не се препоръцва за лице за повечето типове кожа. Евентуално само за много, много суха.

# 567
  • Мнения: 3 542
Кокосовото на Драгон Фуудс е мнооого добро, аз също предпочитам да си е натурална миризма, защото сигурно е по-естествено от обезмирисеното. И НЕ се препоръчва за лице, за тяло става, за коса е много полезно.

# 568
  • Мнения: 3 413
Търся масло за лице, за зимата. По принцип кожата ми е комбинирана, склонна към комедони и разширени пори. Зимата става суха. Шипковото подходящо ли е? Имам и тъмни кръгове пид очите, май избистряше тена?

# 569
  • Мнения: 447
Търся масло за лице, за зимата. По принцип кожата ми е комбинирана, склонна към комедони и разширени пори. Зимата става суха. Шипковото подходящо ли е? Имам и тъмни кръгове пид очите, май избистряше тена?
За мен по-добро е липидното масло,защото не е комедогенно,нито тежко,много бързо попива и затова го наричат''течна кожа'',а за тъмните кръгове под очите-екстракт от женско биле-сладник(без алкохол )или витамин К(от капсулка се пробива и маже).Първото съм пробвала аз и действа,второто-приятелка и  при нея работеше.

Общи условия

Активация на акаунт