Голямата тема за малките масла - 20

  • 99 017
  • 744
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 2 328
Някой правил ли си е кофеинов серум за уморени очи?Какво масло е най-подходящо?

# 121
  • Мнения: 1 426
Ако след маслено измиване оставим маслото и само попием с излишъка с кърпа, дали ще предизвиква растеж на мъхчетата по лицето

# 122
  • Мнения: 18 542
Надали, поне при мен няма и помен от подобен ефект.
Маслото използвано за "измиване" трябва да се махне изцяло от кожата. Ако искаш после се намажи отделно, но това ползвано за измиване все пак е омесено с мъртви кожни клекти и потенциални остатъци от грим и не мисля, че е ок да се оставя.

# 123
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 843
От къде мога да си купя масло от японска камелия? В Зоя не е налично, в Биофетиш също.  Thinking

# 124
  • София
  • Мнения: 4 364
в екомамма също съм го мяркала, но не знам как е като качество

# 125
  • Мнения: 6 022
Здравейте!
Вече повече от седмица ползвам шипково масло за белези от пъпки и наистина действа. Въпросът ми сега е мога ли да ползвам шипково масло и за косата си и по какъв начин?

# 126
  • близо под тепетата
  • Мнения: 669
Здравейте.
От около седмица и половина прилагам масленото измиване + други процедури, за които четох във форума и съм много доволна. Наистина както беше писала една дама във форума- как съм се примирявала с такава кожа досега Grin

Моята смеска от масла е рициново+жожоба+шипково.
Шипковото е на българска марка. Препоръча ми го приятелка като "идеален" за борбата срещу бръчки. Ами не видях такъв ефект Simple Smile тя ми го беше препоръчала по 3-4 капки всяка вечер преди сън и до сутринта така с него.
Освен, че се опъпчих....друго не се промени. Явно доста ми запушваше порите.
Та така си стоя в шкафа и реших да го изхабя по този начин.

Преди време си правех двуфазен лосион за почистване на грима от розова вода с бадемово масло и също бях доволна.

# 127
  • Мнения: 338
Използвате ли чаено дърво, разредено разбира се, на цялото лице? На доста места чета, че не е добре да се използва на цялото лице, че прави кожата чувствителна към слънцето, разваля бариерата на кожата и т.н. Когато търся кои масла я правят чувствителна към слънцето, не намирам да е изредено чаеното дърво. Така ли е? Както и ако се слага повече от едно етерично, пак ли трябва да е същият процент, сякаш се разрежда само едно?

# 128
  • София
  • Мнения: 398
Аз съм слагала чаено дърво /разредено/ на цялото лице, защото се бях изпъпчила нещо и реших да действам глобално. Grin Резултата беше - изключително суха и белеща се кожа /направих го само веднъж/. Кожата ми стана толкова зле, че нямам спомен пъчиците дали минаха бързо или не.
Слагам чаено дърво локално само върху пъпчицата и действа добре. Но пак се старая да не прекалявам.

П.С  - с мазна кожа съм.

# 129
  • Мнения: 2 328
Лейс,чисто ли го слагаш върху пъпката?
ЕМ лавандула за какво мога да го ползвам,освен за кърлежи,което е и основната ми причина да го купя.

# 130
  • София
  • Мнения: 398
Чисто го слагам, да. Напоявам хубаво клечка за уши и мажа.
Слагам го и във ваничката като си правя педикюр, четох, че помагало. Малко трудно му преживявам аромата, ама... трай бабо за хубост. Laughing

# 131
  • Мнения: 338
Значи има нещо вярно в тези предупреждения, щом и разредено е подействало така.

# 132
  • София
  • Мнения: 398
Не съм спазвала някаква точна пропорция и може би там е бил проблема, но не бих повторила. Със сигурност трябва да се внимава.

# 133
  • Мнения: 18 542
етеричните масла се ползват силно разредени. Капка на 10-20мл базово. Аз съм ползвала неразредено чаено дърво на отделни пъпки и веднъж се изгорих, понеже нанесох повече от веднъж за деня. Беше си химично изгаряне, много неприятно.

# 134
  • Мнения: 2 291
Планувам днес да взема лавандулово масло, че децата, колкото и да повтарям,че не се ходи в момента по тревата,все в нея се врат.А, казват,че в момента е пик на кърлежите при нас.
Чудя се, ако  слагам по няколко капки върху чорапките, дали ще е достатъчно?

Общи условия

Активация на акаунт