Голямата тема за малките масла - 20

  • 98 879
  • 744
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 1 419
Лейс,чисто ли го слагаш върху пъпката?
ЕМ лавандула за какво мога да го ползвам,освен за кърлежи,което е и основната ми причина да го купя.
Лавандуловото как го ползваш за кърлежи, че ги привличам като магнит.

# 136
  • Мнения: 350
Здравейте, чудех се дали мога да добавя някакви масла в тоника си за лице за по-успешно почистване ? Ако някой е правил така- какви масла е ползвал? Чудех се за лавандула примерно за успокоение на кожата....

# 137
  • Мнения: 2 328
Капвам на дрешката или на чорапчето също може.Ползвам го неразредено.Засега слава богу не сме имали "засечка".Гледала съм клипче във Фейса как една мацка вади кърлеж с лавандула.Накапа няколко капки директно върху кърлежа и той сам излезе.

# 138
  • Мнения: 2 291
Благодаря за споделеното!
Още утре ще ги намажа с лавандула Grinning

# 139
  • Мнения: 518
Здравейте,искам да ползвам маслото от розмарин разредено с бадемово за да мажа кожата на подмишниците.Чудя се дали е подходящо?

# 140
  • Мнения: 770
За под мишниците четох в книгата на Поли Маркова за етеричните масла, че маслото от палмароза е естествен дезодорант.  Там е дадено да се ползва една капка на мишница, неразредено. Не съм го пробвала лично, но понеже видях, че няколко човека питат какво могат да използват и затова реших да споделя. Ако някой го изпробва, нека каже дали има ефект.

# 141
  • Мнения: 6 008
А маслата - било то етерични или базови, не запушват ли подмишниците? На мен често ми се случва от дезодоранти запушване, знаете предполагам колко е болезнено.

# 142
  • Мнения: 5 128
Здравейте, имам въпрос за кокосовото масло, което лично аз скоро (пре)открих за себе си Simple Smile Освен за директно нанасяне на околоочния контур, по-точно под очите, мога ли да го нанасям директно един-два пъти в седмицата и на цялото лице, с цел подхранване? Или трябва да е смесено с друг готов продукт?

# 143
  • Мнения: 2 328
За можене-може.Въпроса е,че кокосовото е с висок комедогенен индекс и най-вероятно ше ти запуши порите.Но пробвай,от опит глава не боли.

# 144
  • Мнения: 2 487
Момичета , какво масло бихте препоръчали за избледняване на тъмни петна след кола масла и бръснене на подмишниците ? Шипково дали може да помогне в такъв случай ?

# 145
  • Мнения: 2 291
Пробвай, но ти предлагам също да включиш и рициновото масло, както и масло от пачули.

# 146
  • Мнения: 2 560
Карина, аз си правя маска с кокосово масло, белтък и лимонов сок 1:1:1 се смесват. Кожата става уникална, ако искаш пробвай😊

# 147
  • Мнения: 5 128
Благодаря за съветите! 🌸

# 148
  • Мнения: X
Докато мажех на очите за растеж на мигли, и малко по челото с кокосово масло, нямах оплаквания от поява на пъпки. Но кожата ми е уникално суха навсякъде....

# 149
  • Мнения: 686
Здравейте,
Ползвам масло от ший, арганово и от боабаб.
Но досега поредността на продуктите ми е била: тоник-серум-крем и отгоре обилно намазвам с масло.
Грешна ли е тази последователност?
От темата оставам с впечатление, че правилният ред е тоник-серум-няколко капки масло-евентуално крем.
Дали съм разбрала правилно? Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт