Отговори
  • Мнения: 7
Здравейте, искам да попитам при положение , че в детската градина на дъщеря ми ,когато тя отсъства аз давам извинителна  бележка, съответно персонала на детската градина не си прави труда да извини тези отсъствия ,какво може да се направи по този въпрос?

Последна редакция: ср, 04 апр 2018, 09:07 от bubanka

# 1
  • Варна
  • Мнения: 25 241
Ами отиваш и мило ги питаш какъв е проблемът и защо отсъствията не са извинени.

# 2
  • Мнения: 68 647
А коя група е детето?  И бележките медицински ли са или по семейни причини. И за какъв период от време не са ви извинени ?

# 3
  • Мнения: 1 311
Как разбрахте че не са извинени?

# 4
  • Мнения: 7
Детето е 3та група , бележките са медицински и вече за 5 път става така да не знаят къде са прибрали бележката или  някой да е забравил да я даде на касиерката .

# 5
  • Мнения: 25 610
Оплачи се на директорката.

# 6
  • Мнения: 68 647
Те не се дават на касиерката - на сестрата се дават, тя ги завежда в някакъв нейн си дневник, после се предава на госпожите-те пък отбелязват в своя дневник, че тези дни детето не е посещавало градина. касиерката няма общо с тези бележки...
Изобщо не давате адекватна информация, и няма как да получите адекватен отговор!

Вземаш лист и химикал и описваш адекватно обаче историята и пускаш сигнала до директор, до Инспектор и/или до общината.

# 7
  • Мнения: 25 610
Първо до директорката. Ако няма резултат, чак тогава до РИО.
Също така е добре да си припомни правилника на ДГ, защото има вероятност и тя да бърка нещо – ако дава бележките със закъснение или нещо друго от този род. И ако не са фалшиви, разбира се.

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 4 479
Хубава работа, направо е абсурдно извинението им. Трябвало е да реагираш още първия път и да настояваш да се намери начин да се извинят отсъствията, те да си търсят начини. Но системно, не знам защо го допускаш. Като знам нашите учителки как ме гонят да напиша извинение по домашни причини за един ден... Аз обяснявам, че няма да се разправям и да пишат отсътсвие , а те - не та, не, ако трябва ние ще ви напишем молбата и ще я подпишем.
Че ако се появи някакъв проблем по съвсем друг повод, ти няма как да докажеш, че детето ти не е било на градина. То се води присъствало.

# 9
  • Мнения: 7
Да на сестрата ги давам ,тя си записва в дневника разбира се, и предишният път ми обясни че ги дава на касиерката защото тя ги извинява . Бележките не са фалшиви и винаги ги давам в срок !

# 10
  • Мнения: 68 647
А страх ли те е да говориш с директор и касиер?
Отваряш вратата, поздравяваш и питаш - не е страшно, правила съм го, гарантирам...Simple Smile

Да не е пързалка .... чак пък толкова да не си наясно с порядките в градината, трета групата сте...уж...

# 11
  • Мнения: 7
Исках да разбера какво друго може да се направи ,защото с говорене явно не се получава . Говорих предишните пъти намалиха ни от таксата,но касиерката обясни,че не може да ги извини след като таксите вече са излезли. На мен ми спират и детските ,заради това че някой не си е свършил работата!

# 12
  • Мнения: 68 647
Нещо не ми се връзват на мен нещата.
Нали са заведени бележките в мед.дневник ?
Градината няма интерес да има неизвинени, защото това са пропуснати такси/пари за тях. Както и допълнително писане - уведомяват се социалните всеки месец.
 Обаче аз нямам нерви да разпитвам и да получавам информация на час по лъжичка...
Успех.

# 13
  • Мнения: 1 311
Нещо не ми се връзват на мен нещата.
Нали са заведени бележките в мед.дневник ?
Градината няма интерес да има неизвинени, защото това са пропуснати такси/пари за тях. Както и допълнително писане - уведомяват се социалните всеки месец.
 Обаче аз нямам нерви да разпитвам и да получавам информация на час по лъжичка...
Успех.
Да и аз мисля по същия начин. Според мен доста стриктен беше персонала в нашата градина относно бележки и отсъствия. Незнам как са допуснали толкова бележки на госпожата, че дори се е стигнало до спиране на детски....Хм..

# 14
  • Мнения: 68 647
Не казва цялата истина според мен...
Края на всеки месец директорите подават справка до АСП за децата, които са отсъствували повече от 3 дена за месеца по НЕизвинителни причини, тоест - без мед.бележка или без бележка по семейни причини.
Социалните от своя страна си преценяват дали да спрат детските - и те се спират само за месеца, в който има такива неизвинени отсъствия. После пак се изплащат, ако няма разбира се неизвинени отсъствия. Говорила съм със социалните по този въпрос и знам за кого спират детските, да не разказвам и тук, но е само в краен случай.

Общи условия

Активация на акаунт