Кафемашини с капсули

  • 29 551
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 25 621
Още вчера ти писах ЛС...

# 16
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
С неспресо сме в  момента. Не са пластмасови капсулите. Чисто и бързо е. На вън почти не пия кафе. До скоро бяхме с филипс саеко и ползвахме хартиените капсули. Има две цедки и можеше да се ползва с еднократни дози или с мляно кафе.

# 17
  • Мнения: 2 140
Под 'хартиени капсули '  имаш пред вид е.с.е капсули, нали? Сега с каква машина си след саекото?

# 18
  • Мнения: 1 437
капсулите винаги ли са в пластмасови кутийки?
С Неспресо машина съм. Капсулите са алуминиеви.

# 19
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
Под 'хартиени капсули '  имаш пред вид е.с.е капсули, нали? Сега с каква машина си след саекото?
С неспресо машина съм. Капсули от амазон си поръчвам якобс или лаваца, съвместими с неспресо.

# 20
  • Мнения: 14 966
Моята е ето такава :
https://www.technomarket.bg/kafe-machini/delonghi-ecp-31-21-0915 … AYASAAEgLhUfD_BwE
Доволна съм , подарък ми е. Купувам си дозетки на Бианчи , от другите марки са ми слаби. Кафето си става добре , и ние в къщи пием силно кафе. Тази кафемашина беше с подарък- една кутия дозети от Бианчи , от всичките им видове , доволно ги опитах , за да си избера кои най- много ми харесват на вкус. Дозетките са за разнообразие , пък и наистина е по-мързелива работата с тях.
И капучиното става хубаво.

# 21
  • Мнения: 2 140
Tanya, капсулите, които купуваш от Амазон  в пластмасова или алуминиева кутийка са?
Tays, дозетките на бианчи къде ги продават?
Благодаря на всички, много сте мили да споделите инфо.

# 22
  • Мнения: 4 785
В работа сме с Лаваца капсули, вкъщи сме с Долче Густо. Второто кафе за мен е много по-хубаво. И двете кафета излизат по 0.60 лв. капсулата. Но примерно капучиното на ДГ не е пък много добро, от други машини с пара да се направи млякото на пяна е доста различно. ДГ често имат и промоции 8 лв. за кутия.

# 23
  • Мнения: 14 966
Tanya, капсулите, които купуваш от Амазон  в пластмасова или алуминиева кутийка са?
Tays, дозетките на бианчи къде ги продават?
Благодаря на всички, много сте мили да споделите инфо.
Дълго ги търсих. Оказа се , че ги има в едно магазинче за кафе в стария /бивш / РУМ- Черни връх , като се влезе , вдясно е. Имат и кутиите с всичките видове дозети по 25 лева , и отделно , по 16 в кутия, от вид. Само там съм ги виждала . Този магазин си е представителен на Бианчи.

# 24
  • Мнения: 4 785
https://coffeespot.bg/kafe/na-dozi-pods аз оттук съм взимала дози на Бианчи за машината на нашите, имат и друг добър избор от кафета. Доволна съм от поръчката и обслужването.

# 25
  • Мнения: 53
Капсулите на Сегафредо са съвместими с Долче Густо машините. Според мъжа ми, кафето е доста добро (въпрос на вкус) и сме взимали кутийка с 10 дози на промоция- 3,45 лв. На редовна цена за около 6 лв, което е неоправдано скъпо и по-добре в този случай да е Долче Густо.

# 26
  • Мнения: 4 785
О, Сегафредо изобщо не ми хареса, далеч е от Долче Густо.

# 27
  • Мнения: 53
О, Сегафредо изобщо не ми хареса, далеч е от Долче Густо.

Предполагам, тя и цената му щом е на половина, какво да говорим, дадох го просто като пример за съвместимост с машините на Долче Густо.

# 28
  • Italia
  • Мнения: 1 059
И аз, като един запален фен на кафето да се изкажа Simple Smile
Имала съм/ имам различни кафе машини на капсули. Избора мога да го определя така - Със сигурност не могат да се сравнят с автоматичните по отношение на вкус и аромат на кафето - прясно смляно и приготвено при правилното налягане!, но имат предимства, които ме карат да избера капсулите - за сам човек не е приложим автомат, освен, ако не пие по 10-15 кафета дневно, освен това спестяваш цялото цапане и почистване на смляно кафе с капсулите. Сега малко за кафе машините с капсули:
Tchibo Tassimo и Dolce Gusto са най-лесно достъпни и най-евтини - като цена за капсула  кафе машина. Имат изключително много вариации (Tchibo не съм имала лично, опитвала съм при приятели). Долче густо предлага от кафе през шоколад до чай, включително студени напитки. Капсули има (почти) навсякъде. На работа ползвам такава и лично предпочитам Арденца и Есенца Ди Мока. Обикновено изчаквам промоция и се зареждам с 10-15 кутии, да изкарам до следващата Simple Smile
Неспресо - само заради рекламата с Клуни е една стъпка пред другите Simple Smile. Да, по-скъпа е и има широк избор кафета. Капсули се намират и на други фирми, но според мен не си заслужава да платиш повече пари и да ползваш разни подобия. Принципно капсулите се закупуват само от бутик на неспресо или от сайта им, не че не се намират онлайн и от други магазини, но те пък качват цената с около 1-2 лева на кутия (10 капсули). Ползвам такава от две години в къщи. Самата кафе машина струваше 50 евро и даваха ваучер 30евро за закупуване на капсули. Тук промоции на кафето няма, но ако купиш голям картон (15 или 25 кутии с по 10 капсули) подаряват аксесоар - я две чашки за кафе, я кутия за съхранение на капсулите. Картоните съдържат различни видове капсули и имаш възможност да опиташ различни вкусове, докато намериш любимия (не, че не можеш да си ги закупиш и сам).
Илли - най-доброто кафе - силно, ароматно, уханно. Още по-скъпа кафе машина и капсули (21 капсули за 19-20 лв), обикновено ги намирах в Техномаркет/полис. Кафе машините също от време на време и в някои държави ги предлагат на промоция (аз лично моята я взех от Техно-не-помня на редовна цена - около 300 лв, базов модел). Също предлага различни вариации кафета от всички краища на света - само кафета. На мен ми е любима, но удрям на камък с намирането на  извънгаранционен сервиз (едно уплътнение ми трябва, не е изгоряла помпата).

# 29
  • Мнения: 789
Много съм доволна от моята машина:



Не съм голям специалист по кафето, но съм установила кои точно видове да си купувам. Изборът на видове е голям

Не обичам кафе от еспресо машини, а и след като свикнах с горната машина, не бих се върнала и на кафеварка с филтър (която имах допреди 7-8 години, но тогава ми беше и все едно какво кафе пия).

Общи условия

Активация на акаунт