Безсъние??

  • 2 196
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 476
Всички маняци на тема перфектно тяло, мускули и мазнини знаем сънят колко е важен.Затова и максимално се стремя да го подобря и от месеци ми е приоритет това заедно с тренировките.Лягам в 10-11 макс,докато заспя се въртя около час-два.Но понякога се случва въртенето да е повече от обикновеното,чак до 2 посред нощ.Но въпреки това като швейцарски часовник винаги се събуждам в 6:45 независимо в колко h съм заспала 😃😃 А аз съм си навила алармата за 10 примерно за да като късно съм заспала поне да го компенсирам със спане до по късно, но събудя се в 7 и вместо да ми се спи и да ми е отпаднало както е при нормалните хора аз кипя от енергия отвътре  и през деня после пак толкова активна отвътре се чувствам сякаш перфектно съм спала 10 часа като бебе 😃 А на ученически години още помня как лягах по нощите и после едва-едва ставах за първа смяна на училище в този час и после като ходещ труп.Не знам каква е тази промяна в организма ми,но дори когато заспя по - късно от обикновеното,  да се напъвам да спя до по късно повече простоо не мога и не мога,просто не ми се спи ама и грам, чувствам се енергична дори и да съм се въртяла 4-5 часа докато заспя, а иначе винаги здравословно лягам рано вече.
Не се случва буквално всяка вечер да се въртя чак толкова много часове разбира се, но се тревожа да не е вредно това колкото и приказно да звучи да се за наспиваш толкова бързо.
Защото сега съм на такъв етап, че се опитвам да чистя последни мазнини и едновременно да покачвам малко мускул ,но се тревожа такива нощи макар и да са редки да не ми анулират всички усилия във фитнеса, сънят е важен за мускулите все пак.Дали да мина на хапчета за сън се чудя, от които поне по бързо да заспивам като лягам въпреки че не се чувствам отпаднало.Мнение дали е добра идея, някой взима ли такива и как се чувствате?

Последна редакция: пт, 13 авг 2021, 09:56 от annabelle_the_doll

# 1
  • София
  • Мнения: 38 211
Нормално е, с напредването на възрастта спада нивото на хормоните на съня. Аз си взимам Мелатонин, валериана - това са добавки, не оказват влияние през деня.

Не е толкова фатално за мускулите, ако спиш по-малко и си енергична.

# 2
  • Мнения: 6 230
Аз имам проблеми със съня и спя по малко часове. Години наред съм си помагала с капки от групата на бензодиазепините от немай къде, но не бих казала, че ти ги препоръчвам. Напротив, от няколко месеца упорствам и се опитвам да намирам други начини за заспиване. При мен има положителен ефект бял шум Simple Smile Помага ми да заспя по-бързо и ако се събудя по никое време през нощта, по-често успява да ме приспи отново.
https://youtu.be/nMfPqeZjc2c

# 3
  • София
  • Мнения: 6 726
Магнезий пиете ли?

# 4
  • Мнения: 476
Не пия магнезий, не знам има ли пряко значение.Всъщност се зачудих хапчетата не вредят ли на естествения мелатонин и циркадния ритъм ако се взимат прибързано без да е толкова наложително?Все пак рядко ми се случват такива нощи и си е похвално , че като часовник се будя точно по изгрев.

# 5
  • София
  • Мнения: 6 726
Писали сте в спортуващи и не знам защо не го приемате. Аз ако не приемам имам адските крампи. Попринцип съм си правила експеримент и спирах и започвах да пия магнезий вечер преди лягане. В моменти, в който го спирах не спрях добре още повече и, че тогава спортувах. Може да пробвате и да не прибягвате до хапчета за сън.

# 6
  • Мнения: 10 993
И аз имам проблеми със съня, пия четвъртинка зопиклон.

# 7
  • Мнения: 46 438
На колко години си? Като заспиш имаш ли някакви нарушения в съня?
Аз през ученическите години и после 20+ и 30+ спях по минимум 12 часа. Като наближих 40 минах на 6-7 ч. Мислех, че е от щитовидната, защото съвпадна с началото на лечението ѝ, но вече си мисля, че си е от ЕГН-то.
Не се насилвам, водя се по тялото си. Щом съм жизнена и не усещам липса на сън, значи е нормално и не виждам смисъл от хапчета за сън.
Опитай да си лягаш по-късно и открий кой е най-оптималния ти час. При мен това подейства - заспивам веднага и спя непробудно.

П.П. Не спортувам активно.

# 8
  • Мнения: 10 993
Аз спортувам, и също спя по 6-7 часа. За мен е малко и ме е страх мозъкът ми да не пострада, както и кожата на лицето...изследвах си щитовидната жлеза, хормонът ми е в норма, сигурно е от егн-то.

# 9
  • Мнения: 9 988
6-7 часа са ми напълно достатъчни и при маратонска подготовка. Разбирай километраж + силови. Индивидуално е.
Магнезий пия на цикли, и редовно. Не съм била сънливец никога.
10 часа абсурд, и не го намирам за нормално, нито похвално
6:45 си е ставане късно.
От студентски години съм свикнала на 22:22 до 5, и мозъкът ми функционира добре. Преждевременни бръчки нямам.

Научи се да спиш ефективно, и по-бързо. Stuck Out Tongue Winking Eye
От тичане се заспива като бебе, нито се въртиш, нито нищо.

Не ти е "приказно" наспиването, а нормално. Не се занимовай с хапчета, говори с медицинско лице, май имаш нужда от отрезвяване.

Последна редакция: нд, 15 авг 2021, 23:13 от Dez

Общи условия

Активация на акаунт