Пробождащи болки в главата в една точка

  • 3 900
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 781
Имали ли сте такава болка в главата? Постоянно пробождане в една точка на главата? Имам го от около месец, всеки ден. През 5-10 мин. Първоначално все си мислех, преумора, стрес, но вече започнах да се притеснявам. Ходих на очен, проблем там няма. Писна ми да ходя вече по лекари след този тъп Ковид, но май отново ще се наложи. Дали е някакъв вид неврологична болка или  пък може да се окаже нещо опасно ☹️

# 1
  • Мнения: 403
Получавам го и аз от време на време... само, че много по-рядко, в месеца веднъж например. Чудела съм се на какво се дължи.

Чета, че се наричат Ice Pick Headaches. На стрес го отдават, но не знам със сигурност, не съм правила някаква консултация, защото го усещам много рядко...
Надявам се да откриеш причината при теб и да ти мине.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 175
Имам такава болка от 2-3 години, все на едно и също място високо вляво. Понякога е доста силна, но продължава няколко секунди. Има дни, в които се случва няколко пъти, после може 3-4 месеца изобщо да не се появи. В началото и аз си втълпих някакви неща и мислех да ходя по доктори, защото сестрата на майка ми е починала от тумор в мозъка на 9 годинки. После се отказах, болките ми се струват точно невралгични. Между другото, в голям период от време, когато пиех витамини В комплекс с надежда да си върна обонянието, сякаш пробожданията ги нямаше или бяха по- редки.

# 3
  • Мнения: 1 858
Да, имам болка на едно определено място на главата при докосване (ресане, миене на косата и т.н.) 6 месеца вече. Тази болка е тъпа, лека. Но освен нея на същото място от време на време получавам остри, пробождащи болки за секунди, все едно ме удря ток. На двама невролози ходих, казват невралгия, изписват ми медикаменти с кофти странични ефекти, които не искам да пия продължително.
На УНГ също бях, според нея няма проблем със синусите.
Лошото, че от 2-3 дни остра, пробождаща болка ми се появява от време на време и от другата страна на главата. Мисля да си направя скенер вече.

# 4
  • Мнения: 781
Днес през деня ме стрелкаше от време на време през половин час, през един, през два. Но късния следобед изведнъж така ме удари, че чак в зъбите усетих болка. И от тогава до сега ме боли постоянно, на пулсации. Моя мъж беше до личния лекар и му споделил за тази моя болка. Той казал да вземам обезболяващи, да следя кръвното, но да не пия аналгин или аспирин/моя мъж не запомнил кое от двете/ и вторник, сряда да отида до него...Сега пих обезболяващо, но за през деня, когато е на половин, един час мисля, че няма нужда ... Сериозно взех да се притеснявам... започнах вече да си поставям диагнози / аневризма, тумор, инсулт.../все такива "леки" болести...

# 5
  • София
  • Мнения: 1 175
Прилича ми на невралгия на троичния нерв, щом и в зъбите е ударило. От едната страна на главата ли са болките? В окото и бузата усещаш ли такива?
Не мисли за тумори и инсулти, стрелкащите болки са най-често невралгии или спазми.

# 6
  • Мнения: 13
Здравейте,
Извинявайте, че се намесвам в темата, но дали намерихте отговор на проблема си? От 2 месеца имам почти постоянна болка, тъпа, досадна, в една точка - отляво, отгоре...много се шашкам вече!

# 7
  • Мнения: 2
Здравейте,
Извинявайте, че се намесвам в темата, но дали намерихте отговор на проблема си? От 2 месеца имам почти постоянна болка, тъпа, досадна, в една точка - отляво, отгоре...много се шашкам вече!
И аз се включвам в темата, следя с интерес ако някой има поставена диагноза за този вид болка. При мен е в дясно - започва от зад ухото се качва чак до скалпа.
На моменти ме боли главата отгоре дори като се докосна с ръка

# 8
  • Мнения: 781
Включвам се само да кажа, че диагноза нямам. Бях на невролог, само с преглед в кабинета заключи, че не е нищо. От стрес било. Имам си тази болка до сега, но се проявява по- рядко.

# 9
  • Мнения: 193
Здравейте, и аз имам такава болка от ляво на три пръста зад ухото. Боли при докосване, отвреме на време е пробождаща. Какъв доктор би трябвало да посетя, или скенер може би?

Общи условия

Активация на акаунт