ПЧМГ - 2 тема

  • 81 264
  • 747
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 21
Не знаех, че и в гимназиален етап имат летни домашни по математика. Hushed

Нямат Simple Smile
Току-що се чух с моя десетокласник и го попитах, каза че само пролетната и зимната ваканция им дават и то съвсем нормално, не някакви безумни количчества, лятото само на тези, които си ходят на подготовки за състезания. Все пак може да зависи и от учителя, тяхната не им дава за лятото.

# 421
  • София
  • Мнения: 254
Днес видях, че в раздела за прием в 8 клас на страницата на училището срокът за записване е общ и не е разделен на класирания, мисля, че преди беше с междинни срокове:

    Подаване на документи за записване – от 06.07.2021 г.

Записване – от 06.07.2021 г. до 22.07.2021 г.

# 422
  • Мнения: 7 214
И аз не помня две класирания за 8. клас, а следях приема последните три години.
Предполагам, че до довечера ще излезе първо класиране и ще бъдат поканени всички деца със 75+ т.
Второ класиране няма, защото не приемат осмокласници до запълване на паралелките, а само тези, които са покрили изискванията за прием.
Поне така се е случвало досега официално.

# 423
  • София
  • Мнения: 8 272
Има класиране.
Фран, някой писа, че миналата година до 69 са стигнали с приема.

При 5 клас са доста под 75 в класирането.

# 424
  • Мнения: 51
А като условие за записване:
“ Удостоверение за завършено основно образование с успех минимум 5.50;”- какво смятам тук?

# 425
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 293
Всички оценки?

# 426
  • София
  • Мнения: 8 272
Може би раздел А, т.е. без ИУЧ.

# 427
  • Мнения: 51

Чудя се..ето при средното образование как е, има и дзи

# 428
  • Мнения: 109
Здравейте, т.к. има пишещи тук с деца, бивши възпитаници  на Питагор, може ли да ми кажете в 4 клас по АЕ по кои учебници учат? Много благодаря предварително!

# 429
  • София
  • Мнения: 8 272
Може ли инфо как точно става записването (процедурата) за 8 клас(какви документите е ясно)
Има класиране обявено е, че е до 18:00 на 22.07.
Ако решим да се запишем, примерно на 21.07, отиваме с документите и ?!
Договор? Пари?....

# 430
  • София
  • Мнения: 1 362
Отивате с необоходимите документи. Там ще подпишеште договор и после плащането е по банков път по избраната от вас схема.

# 431
  • София
  • Мнения: 195
Здравейте, т.к. има пишещи тук с деца, бивши възпитаници  на Питагор, може ли да ми кажете в 4 клас по АЕ по кои учебници учат? Много благодаря предварително!

Когато моето беше в 4 клас, бяха по Family and Friends.

# 432
  • Мнения: 5 234
Може ли инфо как точно става записването (процедурата) за 8 клас(какви документите е ясно)
Има класиране обявено е, че е до 18:00 на 22.07.
Ако решим да се запишем, примерно на 21.07, отиваме с документите и ?!
Договор? Пари?....
Относно плащането - можело с карта на пос терминала им или с превод по банков път. В много краен случай в брой.

# 433
  • В офиса
  • Мнения: 3 995
Обявени са 3 профила за 8-ми клас, това обаче означава ли че: 1. Планират 3 класа, разделени по профил; 2. Не може профилът да се смени в 10-и клас?

# 434
  • София
  • Мнения: 254
3 профила не значи 3 класа. Трябва да има поне 10 желаещи, за да се формира всеки от профилите. Броят на класовете вероятно ще зависи от броя на кандидатите, които отговарят на критериите за прием и искат да се запишат в училището. Дори и да има един клас, учениците се разделят на групи за часовете по профилиращите предмети и втори чужд език.

На отворените врати казаха, че в 10 клас се прави избор за допълнителните два профилиращи предмета за 11 и 12 клас. Не знам обаче дали е възможно да се смени избран вече профил.

Общи условия

Активация на акаунт