КГБ = Клуб на Готините Баби - 188.

  • 66 520
  • 736
  •   1
Отговори
# 75
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 319

             

# 76
  • Мнения: 1 334
Добро утро в наистина светлия и хубав ден !

По случай Великден ви пожелавам на вас и семействата ви много благоденствие и късмет . Бъдете живи и здрави !


В изминалите дни поработихме , починахме. У нас “всенародните тържества” бяха снощи и сега съм малко гроги. Зад бюрото ще се свестя.

Козунаците ми станаха много добре – с конци и бухнали , но като постояха ми се струват поизсъхнали. Някой знае ли защо се получава така ?

# 77
  • Вила Великула
  • Мнения: 2 079
Иха, за да не изсъхнат козунаците веднага след като изстинат ги увивам в фолио за свежо съхранение.
Ако са препечени малко повече, също по-бързо изсъхват.

# 78
  • Мнения: 2 016
Добро утро!

Празниците свършиха.
ЗаФатаме отново.
Днес се каня да засеем картофите,тиквички и краставици под бутилки,да изнеса един куп китки навън и т.н.
Програмата е пълна.
Поне няма да готвя😁

Хайде,приятен и спокоен да е денят ни!

# 79
  • Мнения: 894
Здравейте от студена Варна .При нас 7 градуса, но от вятъра  се чувства 5 градуса.Изпрах дебелите дрехи и ги прибрах и днес студ cold
Мислех да работя на балкона ,но няма отлага се за топли дни.
Храна има и за негрите Laughing
Днес кеф книжка,кеф филмче.
Светли дни за всички!

# 80
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 319
 Току що си пописахме със Здравунка по скайп. Ето какво поръча да ви кажа:

 "пиши им, че ги обичам и че съм един гъз.
без извинение.
основно се мъча да си закрепя здравето." И хукна пак на някъде! Joy

# 81
  • Мнения: 5 366
Маринка, честит ти рожденик! Жив и здрав да е!

Вчера цял ден без Интернет! Голяма изолация!

Сега ви прочетох до конец. Някои дружки още липсват. Явно  релаксират и няма да ги закачаме.
Като цяло до снощи храната почти се изяде . Има съвсем   малко, което днес ще се дояде.  Аз знам цаката на яйцата. Рециклирам ги. Настъргвам ги на ренде, добавям сирене, стар кромид, червен пипер и малко олио. Разбърквам хубаво и веднага се изяжда. Вчера правих, преди малко пак и  яйцата свършиха.
За останал козунак - някога го разстилах на филийки, отгоре крем -карамелена смес и на водна баня във фурната.  Друг вариант- нещо като бисквитена торта или тирамису, но вместо бисквити или бишкоти, се слага козунак.  
Тази сутрин рано- рано отидох при кардиолог за контролен холтер на сърцето. Ще стои 24 часа. Утре ще видим какъв ще е резултатът.
Сега малко ще  поработя. Трябва да си подготвя материали за учениците.
До скоро и лек ден! Контузените пръсти да оздравеят, картофите и тиквичките да се посадят, шкембе-чорбата да ви е вкусна и т. н. Мигрирайте от диван на диван и си живейте спокойно!

Последна редакция: вт, 10 апр 2018, 10:45 от K.A.G.

# 82
  • Мнения: 1 250
Добър ви ден девойки🍀
Фло как ти е пръста?
Маринка, да ти е жив и здрав Пламен още поне толкова години.И да сте си опора в живота.
А тук чудо невидено😳Хубаво е казал народа- не оставяй днешната работа за утре😳Вчера доста време ми взе да се уреждам да отида на пазар. Днес е “василчин ден” и аз гледам да поизчезна нанякъде.Ама този път няма.Навън от сутринта такива проливни дъждове, каквито през “зимата” не е имало. Гърми трещи и се лее.Абсолютно необичайно за април. Ама пък кеф. Ще ми полее градината. Но най много се надявам да измие колата, че от предпразничните пясъчни бури стана трудно да угадаеш цвета. 🤣
Пиша от телефона, коректора се е хванал яко за работа. По горе написаха да ми полее градината, коректора реши “ да ми полее графинята”, та ако срещнете подобни бисери, не ми търсете кусур😊

# 83
  • София
  • Мнения: 8 434
Ей ме на и мен. От сутринта бях на тръстиката. Къде с пръст, къде без пръст - изкарах деня.
КАРИ, сутринта махнах Пироговската имобилизация, защото бяха вързали показалеца и средния заедно. А на мен средният пръст много ми трябва Mr. Green Държа с него зъболекарското огледало, "тичам" по клавиатурата с негова помощ. Сложих две кибритени клечки вместо шина, удЪрвих го, бинтовах го и сега е добре. Я кажи как е войникът. Макар да не е моя внук, но повярвай, мисля го от време навреме и все казвам дано да е мир, да отслужат децата и за другите дано да е мир и за тези след тях...Пиши нещо за него. Другите ти внуци не ги мисля-баба ги глези, готви им по заявка, добре са Simple Smile
ГРЕТИ, стискам палци за холтера. Всичко да е наред! Hug
ИВ, вади ушанката и валенките Wink
ГЪБКЕ, при вас нЕма лабаво-започна се Simple Smile
ИХИЧКА, какво свърши на вилата? Здраве да е, ще видиш догодина колко ще можеш да свършиш, когато малечко тръгне да ти помага Joy
ЯНЕ, ти пак извади специалните кафеене сервизи. Е друго си е! Тенк ю за поздравите от Здравунка. Дано може да позакрепи здравето. fingerscrossed
ТАНУ, ще ходим на уроци при ПИПИЛОТА-доказана майсторка е на козуначета.
ПИПИЛОТА,организирай група, веднага се записвам. Моите тази година станаха на конци, но твоите са чудесни! Помня, че и миналогодишните бяха такива-като нарисувани. Похвала за теб!!! bouquet
ХУЛИ bg, аз пък казвам, че животът е като Виенското колело-върти се, едни слизат, други се качват...
ЛУСИ, лекарите казаха след седмица да отида на контролен преглед. Надявам се до тогава всичко да е добре.
Отивам да полегна, а после ще тренирам за презентацията, която е след два дни. Зачита се, като половин изпит, та си струва да се напъна Mr. Green

# 84
  • Мнения: 156
Здравейте момичета!
Желая ви светли Векденски
празници!
Кари,засрами ме и се появявам -:)
Бях на село при ММ да сме двамата по празниците.Тук в София имах задачи да се грижа за неговия заленчуков разсад и моя цветния,но ги зарязах за четири дни
А на село работа да искаш.Правих козунак,боядисаха яйца и с прибежки до тревите в градините.Оплевих и наторих двугодишни,многогодишни цветя и храсти,изнесох и почистих саксиите.Отвсякъде работата те вика.
Хапнахме,пийнахме , сборихме яйцата,но само двама Sad .
Както казва Хули празна къща.

Чухме се с децата,честитихме си  празника и толкова.
Вчера едвам станах от леглото то кръст,г.з всичко боли,но си тръгнах доволна от свършеното.
Мислено често си разговарям с вас и както ви казах и преди много ви се радвам.Баби готини и обичани!!!
Пиша от телефона,та ако има нещо...



# 85
  • София
  • Мнения: 5 074
Нали знаете, не съм многословна.
Фло, живота е колело, наистина. Върти се все напред и всекиго застига с това, което е направил на другите.
Наша, това е първата година в която сме сами с ММ. Да са ми живи и здрави децата, перфектни са, много ни обичат и обгрижват. Звъняха по пет пъти на ден да чуят какво правим. Внучките и те.
Ноооо, такъв е живота. Всеки следва своя път. Има място и за нас там, но е малко тясно вече.

# 86
  • София
  • Мнения: 8 434
ХУЛИ, нищо ново под слънцето- както се пее в една руска песен. Ей сега ще я намеря и ще поздравя всички дружки. Аз си представям живота като Виенското колело-всеки прави своя кръг, идва му времето да слезе, други се качват и колелото продължава своя ход.
НЕША, израдвах ти се на появата. До кога ще си столичанка? Може да спретнем една среща при отремонтирания Дядо Wink
Лека нощ, милички Hug



Изневерих на Марк Бернес и Йосиф Кобзон. Дано ви хареса това изпълнение Simple Smile



Последна редакция: ср, 11 апр 2018, 01:55 от Flo 51

# 87
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 319

           

# 88
  • София
  • Мнения: 2 673
Светла сряда е!

Днес се славят св. Богородица, св. архидякон Стефан и св. Андрей, според църковните канони. Християните се поздравяват с Христос Воскресе до Петдесятница.

С този каноничен увод ви казвам ДОБРО УТРО!

Животът си тече и наистина е виенско колело, та затова да гребем от него с пълни шепи.

И аз се израдвах на Неша, че си помислих, че вече е заминала на местенцето, където се чувства съвсем в свои води. Но, ето - била е там и сега отново в столицата.

Времето изведнъж стана топло и ние ще хукнем всички по вили и градинки. Така трябва, като ние добре там.

Момичета, благодаря ви запоздравите към моето Овне. Изпразнувахме го подобаващо с много смях и забава. Обичам тези пролетни празници, когато природата и сърцето ми ликуват.

Фло, бързо да оздравява и средния пръст и другия до него! И го пази, не се втилясвай. Simple Smile

По този повод се сетих, че имах един много луд колега и когато си счупи крака, не издържа гипса и на 20-ия ден си го сряза сам с ножица. Докторът в Пирогов като го видял и се хванал за главата.Да, ама сега вече като сме на възраст крачето му се обажда, скоро говорих с него. То за всяка лудост се заплаща на старини,за съжаление.

Хайде,  изчетох ви лекция и ви пожелавам да ви е слънчево и уютно!

Със здраве!

ДАМЯН ДАМЯНОВ

ПАК УХАЕ НА ЦВЯТ, ПАК НА ПРОЛЕТ УХАЕ

Пак ухае на цвят, пак на пролет ухае.
Здрасти, свят-необят, сбран във малката стая!
Здрасти, кипнал, студен, умен, тъп и безумен!
Днеска целия ден ще те правя на думи.
Нощес цялата нощ пак над теб ще се блъскам –
От ръждив, грозен, лош – нов дано те излъскам.
Дано пак заблестиш чист, какъвто си всъщност –
Меч, излят от мечти, погрознял само външно.
Пак ухае на цвят, на живот пак ухае!
Добро утро, крилат, мигновен и безкраен
Ден под синия свод! Ден голям, добро утро!
Пък дано с теб, Живот, си го кажем и утре.


# 89
  • Мнения: 1 558
Добро утро, при нас мъгла, чакам си слънцето пък Simple Smile

Янче, мерси за кафето  Hug
Оня ден се чудих, по Великденската ви снимка - ама това Анжи ли е,
лелеее, колко е пораснало това момиче!

Хули, Фло, за колелото на живота, така е, върти се неумолимо...

Скрит текст:
Една песен на незабравимия Тончо Русев


Маринка, честит рожден ден на съпруга ти!
Да е здрав и дълголетен!
И за Влади да попитам, как е това юначе, скоро не си писала за него  Simple Smile

Иха, Неша, Гъбче, че и Луси - налазихте градинките вече, времето дава възможност
Я да питам аз градинарките - миналата есен набучкахме много пръчки от рози, да не кажа всичките, но поне 90 процента са се хванали, кога мога да ги разсадя, че са по няколко пръчки на едно място? Трябва ли да торя, с каква тор....и аз съм една градинарка, ама мерак има за сега  Laughing

Фло, пръстчето минава ли?
"Болен" въпрос ми задаваш, как ми се идва към вас, но не се очертава път нататък, поне не в скоро време Sad
И издай тайната - за къде се гласи този морски гимнастически лагер-сбор  Wink

Карии, лятото наближава, планувай идването, Фло-то така изкушава с тази шкембе-чорба....

Ивлин, и днес май не се очертава работа на балкона  Wink

КАГ, интересна рецепта споделяш за останалите яйца, май ще прибягна до нея, че още яйца имаме.

От мен гушки и пожелания за прекрасен ден  Hug Hug Hug
 

Общи условия

Активация на акаунт