Омръзна ми да съм сама

  • 46 811
  • 540
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 330
Бракът не е гаранция за успешна връзка. Важното е да е щастлива с настоящата си и да подхожда наистина внимателно, когато опре до такива тестове.
От собствената си камбанария приемам шит тест в една единствена ситуация - ако жената срещу мен ме е заинтригувала с комбинация от качества, които не срещам често. Заради единия секс - не бих си причинявал дискомфорт да играя играта на отсрещната. Жени, които няма да ме подложат на това - колкото искаш. Но ако усетя друг тип привличане - ще приема теста, надявайки се да го направи наистина фино, интелигентно и да не се увлича. Просто, защото наистина не ми е безразлична и считам, че заслужава да и позволя да се убеди - ставам ли или не ставам, според нейните критерии.

П.С. На малката нервна кучка може да и е дошло до гуша от предпазливи жени, подлагащи го на тестове. А и малката нервна кучка може да има богат избор, така че - я, всеки по пътя си.

Последна редакция: сб, 29 сеп 2018, 13:37 от Elrond

# 511
  • Мнения: 30 802
Абе то на някои им се чува агресията в гласа, като не вдигнеш телефон или се забавиш с отговор на съобщение.

Малките нервни кучки, ако имаха избор, нямаше да са опряли до мен, а щяха да избират между пет високи руси манекенки. Аз съм друг тип жена, с други цели и, разбира се, тествам. Защото за тия мои цели ми трябва стабиляга, не нервна кучка.

# 512
  • Мнения: 330
Не оспорвам, че жените имат нужда от бариера, която трябва да бъде премината, преди да се доверят на отсрещния. Достатъчно мрачна хроника говори в подкрепа на това. Мисълта ми е, че трябва да се прави с мисъл, финес и по възможност не с презумпция "очаквам най-лошото", защото вече споделих, че отсрещният едва ли ще е безчувствен пън, ако сте спряли поглед на него и едва ли ще му е приятно, че е в ролята на опитна мишка.

# 513
  • Мнения: 30 802
Аз въобще не очаквам бездушен пън. Но ако се светне, че го тестват, правилната реакция е хумор. Неправилната реакция е обида, фръцкане, гняв, нерви, агресиране.

# 514
  • Мнения: 4 478
Понеже хората не се променят и възможноте ситуации са краен брой още в самото начало, та затова и някой вярва в шит тестове и ефикасността им Simple Smile
Обидно е да подценяваш този срещу теб, че какъвто го харесал, такъв ще си остане. Глупост е да си повярваш, че можеш да се сетиш за всички кофти ситуации, които изобретателният живот можеш да поднесе.

# 515
  • Мнения: 2
И аз съм като теб, само че аз не съм имал приятелка досега. Докато бях ученик, много момичета ми се подиграваха. Така и не разбрах защо. Някои хора просто са обречени да не изпитат най-красивото и велико чувство - любовта и аз съм един от тях. Сърдечно пожелавам много късмет и щастие на авторката, нека изпита всяка хубава емоция, която съдбата и предоставя Simple Smile

# 516
  • София
  • Мнения: 17 869
Сирен, ясно. С поста си исках да кажа, че отсяването може да отнеме време и се превръща в загуба на такова, а не отсявка.
Сигурна съм, че по- опитна жена ще успее и за по- малко, но масово не е така.

Иначе напълно подкрепям поведението, въпреки че на прима виста изглежда неприятно. Това е нужен защитен механизъм за емпатичните хора.
Впрочем, това е причината да харесвам Сирената. Че е успяла да пречупи тенденцията си и си е научила урока навреме, за да може да живее спокойно. Спокойствието е много много важно и всяко младо момиче трябва да се стреми към това. Адреналинът и кортизолът водят до болести.

Направо си е нужен наръчник. Не как да отмяташ коси, за да се налепят повече батковци, не как да правиш орална, щото трябва да си перфектна любовница, а как да избягваш определени типажи.
Второто ми се вижда безсмислена загуба на време, а и мъжете не са така отмъстителни като жените, но
Тези са. И се случва доста често да изчакват тактически да се кротнеш и да те настъпят. Аз лично не сън ползвала тестове, а и недолюбвам терминологията на pick up-a. Има толкова много ежедневни ситуации, които показват неща, ако ги видиш. Дори няма нужда да се правиш на претрнциозна.

Запечатал ми се е един пример на една споделяща подобни неща.
Ще ме закараш ли до еди- кое си ресторантче, да хапнем след работа.
Разбира се скъпа, после можем да се разходим под звездите.

Ще ме закараш ли до онова ресторантче след работа, ще хапнем с приятелки, а се уговорихме в 7, свършвам в 7 без 15 и няма да стигна с трамвая.
Тук ако е началото на връзката, хлътнал и добронамерен мъж.вероятно ще скочи на секундата с радост да си предложи услугите. Друг тип ще започне:
- ама защо не се уговорихте по- късно
- ама просто можеш да отидеш по- късно
- лек вариант= ееее, жалко, тъкмо днес щях да те поканя да правим еди- какво си, така исках да прекарам време с теб точно днес, но добре, ще те закарам, щом ще се виждаш с тях
- тежък вариант= е няма ли да ме запознаеш (нищо, че е женска вечер), аз не съм ти шофьор, да те развозвам и после дори да не ме поканиш с вас, все пак ти правя услуга
В неговата глава- тая за каква се мисли, да не съм слуга, как може изобщо да мисли така за мен?! Аз аз аз толкова ли наивен изглеждамм, ше се будалка с мен мен мен. АЗ.
И т.н.

Последна редакция: сб, 29 сеп 2018, 16:16 от The Catcher in the Rye

# 517
  • Мнения: 4 478
А как решавате, че сте на финала и че не ви чакат нови изненади? Simple Smile

# 518
  • Мнения: 2
Така го усещам.

# 519
  • Мнения: 30 802
Понеже хората не се променят и възможноте ситуации са краен брой още в самото начало, та затова и някой вярва в шит тестове и ефикасността им Simple Smile
Обидно е да подценяваш този срещу теб, че какъвто го харесал, такъв ще си остане. Глупост е да си повярваш, че можеш да се сетиш за всички кофти ситуации, които изобретателният живот можеш да поднесе.

Според психолозите има пет основни черти на психиката, които са по-скоро константа и много, много трудно се изменят. Ситуации има много, но ако човекът е хармоничен психически, не залита по агресия и унижение, по-скоро ще се запази тази тенденция, или ако залитне, ще се коригира по-лесно, отколкото вече изпечен насилник.

# 520
  • Мнения: 4 624
Понеже хората не се променят и възможноте ситуации са краен брой още в самото начало, та затова и някой вярва в шит тестове и ефикасността им Simple Smile
Обидно е да подценяваш този срещу теб, че какъвто го харесал, такъв ще си остане. Глупост е да си повярваш, че можеш да се сетиш за всички кофти ситуации, които изобретателният живот можеш да поднесе.

Според психолозите има пет основни черти на психиката, които са по-скоро константа и много, много трудно се изменят. Ситуации има много, но ако човекът е хармоничен психически, не залита по агресия и унижение, по-скоро ще се запази тази тенденция, или ако залитне, ще се коригира по-лесно, отколкото вече изпечен насилник.
Може ли да споделиш кои са те?

# 521
  • Мнения: 30 802
Познати са като "големите пет". Най-общо, отвореност към преживявания, екстровертност, съвестност, невротизъм и тенденция към съчувствие/приятелство. Разбира се, важи и в негативен смисъл.

https://en.wikipedia.org/wiki/Big_Five_personality_traits

# 522
  • Мнения: 4 478
По-скоро трябва да обясниш агресията и унижението ли са критериите за тези пет деления?

# 523
  • Мнения: 30 802
Няма нужда да спорим за техническата част, каквото съм написала, съм написала - а то е начин да се отсеят мъжете с ниски нива на съвестност и съпричастност.

Защото ще се съгласите, че такова нещо като "добър човек", който обаче се държи гадно, щото друг го ядосва, няма. Особено ако ядосването е нещо дребно.

Като например да направя забележка за правопис, разговорът да ескалира и човекът да свали всички маски, да влезе в режим "всички жени са ужасни" и изобщо да се деквалифицира с пределна яснота, че и да те напсува накрая.

# 524
  • Мнения: 330
Не е точно така, Сирен. Реално е твърде трудно да се държиш еднакво мило, приветливо, любезно с всеки. Това е също тип лицемерна маска, за която говориш. Дори да си "добър човек" - можеш да попаднеш в ситуация, в която да провокират най-лошото в теб. Ако ти си безумно уравновесена, непоклатима до флегматичност и нищо не би те извадило от равновесие - други не са. И това не ги прави "лоши хора". Това, което е от значение да си добър с добрите.

Общи условия

Активация на акаунт