Проблем с обличането при дете

  • 6 361
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 430
Може, понеже жената пита за лекари предложенията са дерматолог да изключи суха кожа и други тривиални причини, алерголог за алергии да разпита (те си знаят какво да питат и ги разпознават), психолог да не е от стрес или друга причина.
По принцип сърбежа може да е признак за проблемс бъбреците и симптом на бъбречна недостатъчност, та ако нищо друго не помогне и на уролог ли там както се води може да отидете за всеки случай.

# 16
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Трябва да проверите дали не е алергия.
Аз имам някаква шантава алергия, която се изразява със сърбеж, който почва внезапно. На теста на алергени излезе, че не съм алергична към често срещаните, но някакъв параметър от кръвните изследвания показва, че имам алергия към нещо. За сега съм забелязала, че реагирам на студа със сърбеж и пролетта като разцъвтят разните му тревички. Но на теста за алергени не показах, че давам реакция...
Иначе Анди е права - остави детето да носи дрехи, които иска. Може би просто не иска дрехите, които и предлагаш и за това си измисля причина да не ги носи.
При нас причината е - не ми е удобно.

# 17
  • Мнения: X
Като малко дете и аз имах подобни сърбежи по тялото, оказа се алергия от цъфтежи и т.н през пролетта.

# 18
  • София
  • Мнения: 9 550
Имам подобен проблем, но не толкова сериозен, с моята дъщеря на същата възраст. Не мога да ти предложа решение, защото и за себе си още не съм открила такова, но ти споделям ситуацията един вид като морална подкрепа - че не си сама в подобна ситуация и търсейки решение, нещата ще се получат.
От известно време дъщеря ми си е втълпила, че трябва да бъде само и единствено с пижама. Но не казва да има някакъв физически дискомфорт. При нея според мен е чист инат - и тя като твоята дъщеря иска всичко да става както тя каже. Реших, че просто трябва да изчакам този пижамен период да отмине, но след като й позволих няколко дни да изкара вкъщи по пижама, нещата се задълбочиха и започна да иска и на градина да е така, затова й се опълчих. Обясних, че дрехите са за през деня, а нощно време спим с чистата пижама, за да не цапаме чаршафите. Опитва се да стане нейната все още, но засега някак успявам да туширам нещата, макар понякога да ми се тръшка като бебе. Преди няколко дни учителката ми сподели, че не е искала да съблича пижамата когато са станали следобед. Едва я е накарала да се преоблече. Казах на дъщеря ми, че ако я заваря по пижама когато отивам да я прибирам вкъщи, ще я оставя в детската градина докато се преоблече и чак тогава ще се върна за нея, защото не може да ходим по улиците с пижама. Доста дръзко изказване от моя страна и малко я стреснах, но при нея трябва да действам рязко понякога, защото наистина е склонна да злоупотребява с търпението на хората. Минаха няколко дни без подобни проблеми. Дано е края на "пижамената ера", но ен бързам да се радвам преди да видя траен ефект.
Друг проблем при нея са копчетата. Тя не само отказва да носи дрехи с копчета, а като види мен или друг човек с такава дреха, заявава, че дрехата е грозна, копчетата миришат и т.н. Не я притеснява закопчаване/откопчаване, защото успешно се е справяла с това вече. Съвпадна с тръгването на градина (това с копчетата е вече повече от 1 година) и допускам, че там лелките за да им е по-удобно са казали на децата да не носят копчета. Но пък тя вече се преоблича съвсем сама и още отказва копчетата. Дори ако са само като декоративен елемент върху дрехата, без да се откопчават, тя не ги харесва. Възможно е и просто да не харесва копчета, но пък доста преекспонира според мен.

Мислиш ли, че е възможно дъщеря ти по някаква причина просто толкова много да харесва точно тази дреха, че да си въобразява, че другите дрехи й причиняват дискомфорт? Например да я свървза с някакво събитие, с някой човек на когото държи особено много или нещо подобно.

При всички положения консултацията с невролог и евентуално с психолог е добър ход.

Ще следя темата, защото и за мен е актуална под някаква форма.

# 19
  • Мнения: 33
Да пиша до къде я докарахме...
Невролога каза,че не сме за нея. Детето нямало неврологичен проблем. Ходих на алерголог и каза щом няма проявления други-обриви и т.нат.-не сте за мен. Джипито съвсем не знае. Нямало така болест каза.Общо взето всеки вдига ръци и те оставят ти да се луташ... Сагата си продължава при нас. Понякога се облича,после изведнъж се сеща,че я сърби и се съблича. Ден е обута с гащи,после не иска.. Купихме нови по неин избор,и бельо и връхни дрехи. Веднъж стана,после я сърбяло. Пера отделто на висок градуси,гладя..Резултат нулев. Карам го по-споконо от моя страна. Гледам да се въздържам да ме вижда,че това нещо ме вади от равновесие,основно заради неяснотата от къде идва и как да го решим този проблем. Задължително я карам да спи на обяд,телевизор не пускаме само като легне и позволявам любимия -Спонджбоб... Като това са мерки евентуално да не се претоварва нервната система нещо,като не е достатъчно зряла още. На моменти обаче е раздразнителна пак от дребно нещо може да е да се разкисели. Казва "мамо,обичам те. Ти си най-добрата майка.."идва гуши и ме целува  и след час да речем да не ме иска. Нещо шестото ми чувство,ми говори да не са паразити. Пуснах в две лаборатории изследвания. Отрицателни са. Не виждам нищо по изпръжненията или дупето.  Обаче само така си обяснявам нещата.. Имаше бактерии в урината,водих я на нефролог гледа я с ехограф,каза че за нея са външи. Но тези бактерии трябва "да идват" от някъде. Не е на градина сега,понеже чакаме второ дете и ме е страх с боледуването  и евентуално някаква шарка да не хване,та в този ред на мисли искам да кажа,че пазим хигиена. Психолог допуска,че е възможно да е поведенчески проблем свързан с натрупан стрес от тръгване на градинка,боледува и лежахме в болница,трудно пие сиропи и ги данаве с много зор,та подобно нещо да се е натрупало и сега да го избива така. При някой деца се праявявало като безпричинен плач,при други напишквате,при трети заекване и т.нат,но първо трябва да се изключат всички физиологични възможни причини и тогава поведенческите. Тя е чувствително и своенравно дете,но по принцип намираме начин да се разберем. За това все повече си мисля за някаква гад,която я мъчи..Има ли някой представа как да разбера на 100% има ли паразити? Как по друг начин освен с фекална проба,която е отрицателна...Колкото и да не ми се иска да е това,то би ми обяснило всичко. Въпреки,че симптомите със скърцането на зъбите и т.нат.ги няма,само така си обаснявам нещата. А и всичко почна след активно ходене на градина,където нали всички деца от години са чисти и не е имало глисти от години...
Гледана е на ехограф преди Великден точно-бъбреци,черен дроб,пикочен мехур, пикочни пътища всичко е добре. Суха кожа изключвам също. Всеки ден след баня се маже тя сама дооооста обилно с чисто студено пресовано кокосово масло. Купих лосион хидратиращ за деца,но не го иска..тя вижда,че аз се мажа сега с кокосовото масло и за това него търси. Още по-добре де,да няма излишна химия.

Последна редакция: чт, 19 апр 2018, 06:13 от mashtki

# 20
  • София
  • Мнения: 62 595
Щом сте пуснали проба за паразити и е отрицателна, значи е отрицателна. Само не се хващай на въдицата за "другите" паразити.
  Не знам какво има предвид нефрологът с "външни" бактерии", на ме такова чудо нефролог, нито уролог ми е казвал. Възможно е случайно в пробата да са попаднали бактерии, ако не сте взели пробата както трябва и на това да им викат външни. Пуснете отново стерилна и обикновена урина, просто хубаво измий детето. При момичетата урологичните инфекции са два пъти по-чести, отколкото при момчетата заради това, че уретрата е по-къса анатомично и момиченцата се бършат часто по грешния начин - отзав-напред, вместо отпред-назад, и могат да попаднат бактерии от дупето. Понякога изобщо не се бършат, а в градината колко се е избърсала, особено ако е акала, само тя си знае - никой няма да хукне да дебне децата кога акат, за да ги бършат правилно. Тези неща ги зная, защото съм я сърбала тази попара и много рових и четох навремето.
Психологът ти е казал това, което  и без да е психолог човек де досеща като евентуални причини. В момента си направила всичко, което си можела да направиш. Сама пишеш, че е на моменти - значи не е като определена алергия към определена дреха или матрия, иначе щеше да е в момента, в който облече, и да започне. Здрави нерви и време. И по-добре, че сега не е на градина, така ще е по-спокойна вкъщи и ще ти е под око.

# 21
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Освен психолог, намерете и алерголог, който ще направи тест за алергени. Не знам от къде сте, но в Токуда правят такъв + тест за нещо, което показва дали имате общо алергия към нещо. Писах вече - при мен теста е отрицателен за алергените, за които тестват, а този показател показва, че съм алергична. Пак имам само сърбеж на моменти без обриви. Общо взето лечението ми беше с противоалрегично лекарство, което може и след консултация с ЛЛ да приложиш на детето.

# 22
  • София
  • Мнения: 62 595
Ние навремето ходихме в Детско здраве Ами Буе или нещо такова й беше името на улицта, след Пирогов. Беше кожен тест с най-честите алергени.

# 23
  • Мнения: 33
От толкова обстойното ми проучване по възможни  различни причини си мисля дали изследване на имуноглуболини няма да покаже  наличие на алергени или паразит?Джипито каза,че не може  да ми ги назначи,трябва да си ги платя.Това не е проблем,само да се намери решение.
 Andariel, не съм се изразила правилно явно,не външни бактерии,а че са от външно замърсяване, примерно грешно бърсане,стискане и т.нат.. Да не пием антибиотик и да изчакаме. Урината е взета по всички правила. Пускам микробиология сигурно над 10 пъти от както изолирахме за първи път. Днес пуснах пак стерилна урина. Ще видим утре резултат ако е ок. Ако не е ще чакам посявката в понеделник. И ако има нещо ще търся друг нефролог или детски уролог в София не в Пловдив. Този път съм решила,че докато не намеря има ли причина и каква е и как да я премахнем,няма спиране. Истината е, че човек може да разчита само на себе си..джипи..двама педиатр..нефролог ехографист..алерголог..невролог и никой да не може да ти каже какво е..всеки вдига ръце.И казва -не сте за мен.За къде сме... никой не знае. Според единия има нещо ама не може да разберем какво е, според другия да не забелязвам ще мине..според трети няма така болест, според други е каприз..Ще каже човек,че си измислям.. Обаче моето усещане е, че има прична. Има нещо,което я притеснява не е само инат,лигавина и поведенчески проблем. Това просто е проява на дразнението,показва ми детето,че има проблем, но не може да ми обясни ясно какъв.Ще се доверя на чувството си,че има нещо и продължавам да ровя,да търся,да чета,да питам и дано скоро намерим решение....

# 24
  • София
  • Мнения: 62 595
Мога само да кажа, че ако беше моето дете, а аз тази попара казах, че съм я сърбала, ако се изолират бактерии, бих предпочела да направим един курс антибиотик. Химия-нехимия, за мен това е по-малкото зло, отколкото да седя и да треперя и да гадая има ли ги, няма ли ги, дали е това или онова. Бактериите винаги идват отвън, не ги си отглеждаме в пикочната система по подразбиране. Споделям го като препатила - доктори колкото щеш и всеки си знае неговата, ама децата са си наши и ние им треперим.

Обаче при вас с този сърбеж е много неясна работата, то човек да не смее и антибиотик да даде. Съчуваствам ти, защото се налага да вземаш решения, които никой лекар не иска да вземе.

# 25
  • Мнения: 33
Ааа, пихме и ние. Според микробиологията и антибиограмата пихме това,което беше подчертала микробиоложката. Звъннах на джипито за консултация пак да не е хептен на моя глава,че е за детето.Оставям нещата така или пробвам хомеопатия,когато преценя,че реално няма риск. При наличие на изолирани бактерии, изследване, антибиограма и виждайки цвят и мирис на урината на детето да чакам чудо,че с повече вода ще ги изпшка и изчисти не рискувам.. Допусках да не сърбежа от тях,но не  е явно..

# 26
  • Мнения: 1 377
Смятам, че e време да спрете да водите детето по всякакви специалисти, след като от всякъде ви казват, че няма здравословен проблем.

Аз съм по същия начин като дъщеря ви, а наближавам трийсетте. Бих казала, че е отчасти на нервна почва, отчасти непоносимост към редица материи. Не понасям повечето изкуствени материи, нито естествени като кашмир, мохер, ангора.. не нося силиконови чорапи/чорапогащници, както и каквито и да било дрехи с ликра (с изключение на дънки) и въобще такива плътно по тялото. И не стискам зъби, както някой беше написал по-долу, нито съм някаква супер нервачка - само в умерени граници.Simple Smile)) Да, с по-суха кожа съм, но не е само това, бих казала, че е комплексен проблем. На нейната възраст, в комбинация с по-изразена физическа и очевидно емоционална чувствителност и споменатите промени около нея (тръгване на градина, редица нови впечатления и тонове нова информация, с които се натоварва нейната незряла нервна система).. нещата се натрупват и избиват по някакъв начин. Неприятно, но нищо страшно.

Просто не я насилвай да носи материи, с които не се чувства добре, води я заедно да избирате дрешки и така. С времето и двете ще се ориентирате какви дрехи предпочита и към какво да се насочите - не се мъчете да приеме нещо, което очевидно не е приятно за нея. А и при цялото това разнообразие от модели и материи не е нужно да си го причинявате (и двете), неудобство е, да, но се свиква.
И мисля, че е крайно време да спрете да ровите за проблем, който вероятно няма, за да не си докарате зорлем такъв - визирам предложенията за един курс антибиотик "ей така, за всеки случай, за да не гадая"...

# 27
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Ние навремето ходихме в Детско здраве Ами Буе или нещо такова й беше името на улицта, след Пирогов. Беше кожен тест с най-честите алергени.
Да, но сега има и по кръвен път, макар че може да се наложи вземане на кръв от вената, което не знам дали детето ще позволи.
На мен нещо от тези ми показа, че имам алергия към нещо си след като един ден от лек сърбеж получих почти алергичен шок. Докторът се чудеше от какво може да ми е алергията след като на теста за алергени показах отрицателен резултат и ми изписа противоалергични.
Не помня точно кое Ig беше повишено, но е от тези.
IgE - серум   
IgG - серум   
IgM - серум   
IgА - серум   

Сега вече си ходя с Ксизала в джоба и като започне да ме сърби тялото - пия.
Но пак се придържам към това детето да отиде на психолог, защото може и на нервна почва да е това.

# 28
  • София
  • Мнения: 62 595
супер, щом има и кръвен тест. Всъщност децата по-малко ги боли, когато им вземат кръв от вената, отколкото като ги бодат на пръста.

# 29
  • Мнения: 8 952
Според мен е някакво раздразнение от препарата за пране.
Добре е, че е бебешки. Но доколкото разбирам е именно прах за пране.

Опитайте да смените с течен препарат за пране. Пак бебешки и за чувствителна кожа.
И спазвайте дозировката на етикета. Да не се получава предозиране.

Даже има течни препарати, които са противоалергични и не се водят бебешки.

Общи условия

Активация на акаунт