Истанбул [тема 44]

  • 92 212
  • 769
  •   1
Отговори
# 570
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Шебечко Heart не говори за Истанбулкарт. Нали?!

А иначе и ние имаме две карти и не сме правили опити да ги връщаме. Но хора всякакви. Затова писах, че е излишно самоцелното купуване на n броя карти. Така или иначе един-два пъти и да хванеш намаление/я не е кой знае какво (особено при този курс) на фона на цялостната полза от картата. Ние сме казали какво и как се таксува, пък всеки си преценява сам. Щото неведнъж сме чели колко се е минал някой, неуспял да си върне картата или загубил сумата в нея.
Преди време май беше даден линк към таблицата с отстъпки при прекачване, ама не ми е под ръка.
 А ниската лира как ме изкушава...

# 571
  • Мнения: 4 275
Поздрави от Бейлербей Сарай Simple Smile Повозихме се в ферито, обиколихме двореца и сега седим на една пейка в градината и ровим в гугъл и трип адвайзор за рибен ресторант с добри цени. Прияли ни са се дребни пържени рибки.

Моя приятел беше много впечатлен откъде знам за фери на цената на градски транспорт Joy и беше впечатлен от програмата Grinning

# 572
  • Мнения: 316
Поздрави от Бейлербей Сарай Simple Smile Повозихме се в ферито, обиколихме двореца и сега седим на една пейка 

С кой ферибот стигнахте до Бейлербей сарай?

# 573
  • вкъщи
  • Мнения: 2 464
Днес пак голямо ходене му дръпна е, но сме доволни. Искам да ви питам нещо любопитно. Забелязахме няколко пъти мъже с бинтовани глави наполовина и някакви знаци по тях. Знаете ли нещо относно това? Отделно днес на трамвайната спирка до Султанахмед имаше огромна опашка от чакащи, 99 процента мюсюлмани.Чакаха около заграждения с надпис полиция и вътре имаше полицай. Не можах да измъдря за какво чакат над 1000 души...

# 574
  • Мнения: 4 275
Поздрави от Бейлербей Сарай Simple Smile Повозихме се в ферито, обиколихме двореца и сега седим на една пейка 

С кой ферибот стигнахте до Бейлербей сарай?

С ферибот от Кадъкьой до Юскюдар, а оттам с автобус за около 15-20 минутки, за директен до двореца на не знам да има.

Днес сме минали 9 км, за мен това е уау и съм като пребита Grin

# 575
  • София
  • Мнения: 13 260
Поздрави от Бейлербей Сарай Simple Smile Повозихме се в ферито, обиколихме двореца и сега седим на една пейка в градината и ровим в гугъл и трип адвайзор за рибен ресторант с добри цени. Прияли ни са се дребни пържени рибки.

Ако не се притеснявате от мизерия, на пазара в Каракьой има разкошни рибки. Обаче се сяда на малки масички с мазна мушама, а наоколо е като на рибен пазар. Но не подминаваме мястото. Аз риба не ям и само гледам  Grinning, но мъжът ми си поръчва точно малките рибки, които наричат хамсия. Учудващо, но са изчистени.  Shocked И редовно виждаме как пристига някой с току-що уловена риба в торбичка, за да ги продаде в ресторанта, а малко след това я сервират. Има и други риби, но не ги е опитвал. Виждала съм японци как си поръчват по половин порция от няколко различни риби, за да опитат от всичко.

Последна редакция: сб, 26 май 2018, 21:13 от Тaня67

# 576
  • Мнения: 487

Четвъртък:
Сутринта /към 9,30-10.00часа/ с трамвая до Еминьоню, и след това с автобуса до Желязната църква.
След като я разгледаме около 11.30ч.- 11.50ч. хващаме Ферибота от Фенер до Каракьой.

Който е ходил скоро и е ползвал ферибота да каже дали  спирката Фенер е отворена. Аз бях на 18.04., но имаше заграждения и решихме да не рискуваме да вървим до фериботната спирка, а се върнахме с автобус към Еминьоню( част от хората в групата не бяха любители- пешеходци).


Следва посещение на кулата Галата, Истиклял и Сапфир.
Въпроса е кое да направим първо: Сапфир или Кулата Галата.

според мен преценете на място - от финикуляра до кулата Галата е много малко разстояние (но е "опасно" - има доста магазинчета , които отнемат време) и ако няма опашка, може първо да е кулата. От друга страна, ако се върнете към 17 - 18 ще сте за залеза. Ако сте на Сапфир по това време ще имате моя късмет - да видите гледката от Сапфир и по светло, и по тъмно. Така че - въпрос на преценка в самия ден, няма правилно решение според мен...Simple Smile


Слизаме отново на Шишане, пеша надолу до Кулата Галата. Качваме се на нея, и след това към Френската уличка. Нали можем от Френската уличка да слезем надолу към към спирката на трамвая. Май че Финдикли Мимар Синан е най-близката спирка.Или Топхане...

Не съм слизала от Френската надолу, сигурно може, само да си знаете, че е стръмно. Съвсем близо до Френската е и Музеят на Невинността, ако представлява интерес... Може би от Шишане ще е по - добре към Френската и после обратно към Галата и надолу към моста, особено ако почне да се стъмва...


Сутринта /към 9.30/ тръгваме към Румели Хисар.  Дали ще успеем до 14,30 да се върнем в Кабаташ?

Румели Хисар  си е катерене на стълби и красиви гледки към Босфора, ако не стане много дълъг обяд, би трябвало да успеете до 14:30.


 следва посещение на любимито ми място в Истанбул, което за съжаление винаги гледам отдалеч- 200-300метра- Девичата кула.

Няма какво толкова да се разглежда -  но пък да пиеш чай /кафе и да гледаш към Истанбул е огромно удоволствие. Аз съм ходила от Кабаташ преди 2 - 3 години, сега с ремонта нямам идея откъде тръгват. Тогава бяха по веднъж на час. Щом в сайта не пише, може би са ги спрели през седмицата заради строежа в района.  В едната посока имаше нищо и никакви вълнички, които вътре в лодката ми изглеждаха като вълнение поне 4 бала. От Юскюдар се пътува по - малко, точно около кафенетата с възглавниците е някъде, ако не се ориентирате, винаги може да питате - аз поне така се оправям най - успешно в този град.

Има вариант от Румели хисар с автобус до Истиние и да хванете ферибота Истиние - Ченгелкой в 13:20 . да пристигнете в Ченгелкой в 14:05 и оттам , на по - малко от 2км е Бейлербей.  
А Девичата да остане за следващия ден. Фериботната линия от Истиние към Ченгелкой минава покрай дървените къщи, и то доста близо - на мен ми е любим маршрут. От Румели хисар до Истиние би трябвало да стигнете за 30  - 35 минути максимум. Ако изберете този вариант, не се стряскайте, че пристанището е затворено - отварят го 5 минути преди да дойде корабчето.
Може би е по - добре обратно - първо до  Бейлербей, после към Ченгелкой с автобус за да хванете красивия ферибот до Истиние, с автобус до Румели и оттам към Бебек.  Ако не ви се гледа ферибота, може да си слезаете на Арнавуткьой и оттам към Румели с автобус.

По принцип може да се разместват различните набелязани места за да не се губи много време в път, но както и да го подредите, сигурна съм , че ще си изкарате добре...Simple Smile



Последна редакция: сб, 26 май 2018, 21:08 от Du

# 577
  • Част от тайното общество на К.О.Т.К.И.-те
  • Мнения: 2 588
Шебечко Heart не говори за Истанбулкарт. Нали?!

А иначе и ние имаме две карти и не сме правили опити да ги връщаме. Но хора всякакви. Затова писах, че е излишно самоцелното купуване на n броя карти. Така или иначе един-два пъти и да хванеш намаление/я не е кой знае какво (особено при този курс) на фона на цялостната полза от картата. Ние сме казали какво и как се таксува, пък всеки си преценява сам. Щото неведнъж сме чели колко се е минал някой, неуспял да си върне картата или загубил сумата в нея.
Преди време май беше даден линк към таблицата с отстъпки при прекачване, ама не ми е под ръка.
 А ниската лира как ме изкушава...

 Heart Eyes

Скрит текст:
А, не, за лисабонската карта Viva viagem говорех. Бяха безсрочни, сега решили да са по 1 години. А моята беше таман на 2 години.

Ама Истанбулкарт май не може да се връща  вече newsm78 Пък и аз не бих - хем сувенир, хем ще потрябва, пък в краен случай за подарък

Скрит текст:
Между другото, и в Атина вече си имаме такива карти. И са безплатни. Само трябва да си я поискаш. В нея можеш да набуташ какъвто искаш билет - еднократен, дневна карта...

Изкуши се, Беличке, сега му е времето!

# 578
  • Мнения: 4 275
Таня, мерси, запазвам си го за следващия път Grinning Хапнахме в едно Deniz Derya Balik Lokantasi, изглеждаше чисто, цени сардини и нещо като хамсия, но по-големи - по 18 лири, салатката и тя 8 лири.

А сега тъкмо се прибрахме от вечеря и...забелязваме, че в едно заведение стоят на тъмно. После ни направи впечатление, че целият сокак е тъмен. Е, оказа се, че и в нашия хотел няма и сега си стоим на тъмно. Добре че си имаме външни зарядни устройства и интернет Grin

# 579
  • София
  • Мнения: 13 260
Таня, мерси, запазвам си го за следващия път Grinning Хапнахме в едно Deniz Derya Balik Lokantasi, изглеждаше чисто, цени сардини и нещо като хамсия, но по-големи - по 18 лири, салатката и тя 8 лири.

А сега тъкмо се прибрахме от вечеря и...забелязваме, че в едно заведение стоят на тъмно. После ни направи впечатление, че целият сокак е тъмен. Е, оказа се, че и в нашия хотел няма и сега си стоим на тъмно. Добре че си имаме външни зарядни устройства и интернет Grin

Когато балък-екмекът беше 5 лири, в онова ресторантче порцията хамсия беше 8 лири. Предполагам, че съотношението в цените се е запазило. Направи си сама сметката.  Wink



Дано проблемът с тока се е разрешил бързо!

# 580
  • Мнения: 316
Ферибота на Фенер си работи. Просто има ремонтни работи и затова са загражденията, но има пътечка към терминала. От там може да се отиде до Еминьоню, Каракьой, Юскюдар или до Еюп и Пьер Лоти

# 581
  • София
  • Мнения: 1 855
amareto eto, благодаря bouquet
Du, страшно много благодаря за поправките. Когато говорим за маршрути извън утъпканите задължителни туристически обекти и маршрути в Истанбул ти си безценна Hug
Ще направим както ти казваш. От Румели Хисар с автобус до Бебек. А от там вместо от Истиние с ферибота в 13,50 до Ченгелкьой. Само след 15 минути ще сме на Азиатския бряг в близост до Бейлербей. А от там с автобуси 14M, 15, 15E, 15F, 15H, 15KÇ,15P, 15T, 15Y,15ŞN само за 10 минути сме в двореца.
Или от Бебек до двореца за половин час Simple Smile Благодаря ти!!!
Ще имаме време след двореца да отидем и до Девичата кула. С автобуса до Юскадар и с лодките, които са точно след кафето с възглавничките до Кулата Simple Smile Ще гледаме да се качим на лодка около 17 часа Simple Smile

Последна редакция: нд, 27 май 2018, 08:39 от Роже

# 582
  • Мнения: 927
Добро утро!

beljata, аквариума в Емаар е доколкото разбрах най-новият аквариум. Входната такса е 50тл. Входа е на -2 етаж, а изхода е на -3. На входа има зелен екран, снимат те безплатно, накрая виждаш различни твои колажи и само ако искаш закупуваш снимките. Цената за пакета мисля, че беше 50тл, а за една снимка 15 тл. В аквариума има доста рибки, паяци, папагали, пингвни и крокодили. Като цяло натъртваха на крокодилите и пингвините, защото нямало друго място с такива животни. Има тунел, през който се минава за около 10мин, не е много дълъг. Пускам няколко снимки от този аквариум.




# 583
  • София
  • Мнения: 13 260
Добро утро!

beljata, аквариума в Емаар е доколкото разбрах най-новият аквариум. Входната такса е 50тл. Входа е на -2 етаж, а изхода е на -3. На входа има зелен екран, снимат те безплатно, накрая виждаш различни твои колажи и само ако искаш закупуваш снимките. Цената за пакета мисля, че беше 50тл, а за една снимка 15 тл. В аквариума има доста рибки, паяци, папагали, пингвини и крокодили. Като цяло натъртваха на крокодилите и пингвините, защото нямало друго място с такива животни. Има тунел, през който се минава за около 10мин, не е много дълъг. Пускам няколко снимки от този аквариум.

Скрит текст:




Благодаря за информацията!  bouquet Приблизително за колко време го разгледахте? От това ще добия представа за големината му.  Wink

# 584
  • Мнения: 316
Някой ходил ли е до делфинариума в Истанбул и дали си заслужава?

Общи условия

Активация на акаунт