Какви са тези родители ?

  • 2 070
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
За да възпиташ детето си,трябва първо теб да сате възпитали.Явно нишката се губи някъде назад във времето

# 16
  • Мнения: 8 917
Току - що станах свидетел на една случка , която много ме потресе и натъжи  smile3506. Дворът на нашият блок е много добре озеленен , с райграс , дръвчета и люлки ! Има и заведение , клиентите на което са напаст , но това е друг въпрос . Та сега едно дете на около 4-5 годинки прекърши едно дръвче , с голяма злоба при това , 5 мин. го гледам от балкона как се мъчи , е счупи го накрая и го захвърли , много доволно от себе си  smile3511. Родителите - никаква реакция . Как може така , какво е това възпитание - да виждаш че детето ти върши нещо нередно и да не реагираш , а да си пиеш бирата и едва ли не да му се радваш ! И изобщо , кога ще се научим да ценим хубавите неща и да спрем да рушим всичко около себе си ?


За съжаление, най-вероятно никога....затова трябват и законо. Ако знаят, че ще ги глобят 100-200 лв дали ще гледат с такова безразличие Close

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
На дете, което чупи дърво пред очите ми, бих му направила забележка и хич няма да си замълча. Ако таткото дойде да се разправя с мен - добре дошъл.
И все не мога да повярвам, че има такива родители, които седят и гледат, как детето им руши нещо обществено и не му правят забележка.
За забележката си права, и аз правя забележки. Колкото до родителите, които гледат дедето си как руши, има голяма вероятност изобщо да  НЕ ГО ГЛЕДАТ. Те просто си седят, а него са оставили да се "развива самостоятелно".

# 18
Здравейте и от мен,аз също много често си задавам въпроса -Защо има такива родители които не реагират?Бих искала да разширя малко темата и в друга насока,когато става въпрос за посегателсто върхо друго дете ,а не дръвче или роза.При мен често се случва да сме потърпевши от "такъв род игра"както се изразяват родителите на въпросното дете/което вече е на 7г.,а ние сме на 4г./Бутане ,блъскане шамари без причина и всичко което може да се сетите.Аз реагирам до една степен ,но те са родители и нищо,просто съм изумена 

# 19
  • Мнения: 24
От собствен опит знам колко е трудно сам да възпитаваш правилно. Казвам сам, защото думите ти не са подкрепени от това което вижда детето и примерите с които се сблъсква непрекъснато около себе си и то от възрастни хора. Много ми е тъжно. Това с още по-голяма сила важи за по-големите. Да не говорим за тинейджърите. Те са просто обект и плячка на интереси, които нямат нищо общо с възпитанието. Даже са много противоположни. Е, иначе кой ще купува козметика, ще пълни кръчми, ще прави оборот на скъпи предмети, алкохол и какво ли не още.

# 20
  • Мнения: 7 474
Проблема е в родителите, те и за други неща може да не реагират и детето се въэползва с пълна сила   ooooh!

# 21
  • Мнения: 2 755
Проблема е в родителите, те и за други неща може да не реагират и детето се въэползва с пълна сила   ooooh!
Мда, каквито родителите, такова и детето. ooooh!

# 22
  • Мнения: 14 654
още един пример за родителска немърливост : днес в зоопарка едно момиченце в продължение на 5 минути хвърляше клони по слона и крещеше. майка му с безразличие наблюдаваше , докато накрая си тръгнаха и оставиха отворена бутилка с минерална вода зад себе си. моят син следеше как момичето вършеше глупости и веднага събра боклуци и понечи да повтори подвига на девойката...е,обясних му че не трябва

# 23
  • Мнения: 4 965
Оооооох, някои родители са си за бой направо - според мен те са виновни за подобно поведение, а не децата. Пресен пример от 24-ти май. Излязохме сами с мъжа ми и едни приятели на пицария - тя е на открито и има двор с детски люлки и катерушки. Имаше компания от няколко родители и 4 дечица на 4-6 г. възраст. Тези деца направо бяха побеснели, но никой не си правеше труда да им направи забележка. Вземаха чаши и пепелници от масите и ги чупеха наоколо (родителите обясниха на персонала, че после ще платят щетите, а в това време хората започнаха да се изнасят и ги предупредиха, че ще се наложи да си тръгнат - не знам развръзката, защото ние вече бяхме се приготвили да си ходим), изскубаха цветята до алеята, изсипаха 10-тина кофички с пясък върху пързалката и започнаха да хвърлят пясък и по околните маси. Няма да се очудя ако са си изяли боя от някой клиент или от персонала и бих го оправдала в случая.

Между другото, Радето, днес май целият форум е бил в Зоопарка. Мернах май София на Никол с татко й (ако не съм се припознала) и още 1-2-ма татковци с децата (нали скоро им пускахме снимките). Ние бяхме с кумовете (кумата също е съфорумка Wink).

# 24
  • Мнения: 46 518
... Между другото, Радето, днес май целият форум е бил в Зоопарка. Мернах май София на Никол с татко й (ако не съм се припознала) и още 1-2-ма татковци с децата (нали скоро им пускахме снимките). Ние бяхме с кумовете (кумата също е съфорумка Wink).

Малииии, нЕма измъкване  Mr. Green ние бяхме, защо не свирна  Hug

# 25
  • Мнения: 4 965
... Между другото, Радето, днес май целият форум е бил в Зоопарка. Мернах май София на Никол с татко й (ако не съм се припознала) и още 1-2-ма татковци с децата (нали скоро им пускахме снимките). Ние бяхме с кумовете (кумата също е съфорумка Wink).

Малииии, нЕма измъкване  Mr. Green ние бяхме, защо не свирна  Hug

Ами, видях само малката с таткото. Докато се оглеждах за теб, едната ми щерка хукна нанякъде, а другата мрънкаше татко й да я носи.
Я дай на лични, че ще ни бият, че спамим.

# 26
  • Мнения: 934
Лошото е , че родителите на това дете не реагираха по никакъв начин !
Най-вероятно детето го е направило именно за да привлече вниманието на родителите си, ядосано от факта, че са седнали да си пият пиенето, все едно него го няма. Обикновено така правят децата на тази възраст - като не им обърнеш внимание, почват провокации до последно. Жалкото е, че на родителите не им пука.

# 27
  • Мнения: 193
Току - що станах свидетел на една случка , която много ме потресе и натъжи  smile3506. Дворът на нашият блок е много добре озеленен , с райграс , дръвчета и люлки ! Има и заведение , клиентите на което са напаст , но това е друг въпрос . Та сега едно дете на около 4-5 годинки прекърши едно дръвче , с голяма злоба при това , 5 мин. го гледам от балкона как се мъчи , е счупи го накрая и го захвърли , много доволно от себе си  smile3511. Родителите - никаква реакция . Как може така , какво е това възпитание - да виждаш че детето ти върши нещо нередно и да не реагираш , а да си пиеш бирата и едва ли не да му се радваш ! И изобщо , кога ще се научим да ценим хубавите неща и да спрем да рушим всичко около себе си ?
мога да ти кажа, че за съжалени има и такива родители, които окуражават децата си в подобни ситуации

# 28
  • София
  • Мнения: 1 044
Какви са тези родители? Ами наистина има и такива родители и те са наистина са за бой, както каза накой по-горе. След като водиш дечурлига на обществени места си длъжен да следиш дали не вършат безумия. Аз поне така правя и им ходя по гъза. Ако искам да си пия пиенето на спокойствие просто излизам без тях.

Та по въпроса. Що за родителка е тази майка? (Пресен пример от преди няколко дни).
В съседния блок живее едно диване на възрастта на голямата ми щерка (5 г.) оставено на самоотглеждане. Та изграе си то пред блока с едно голямо шише от минерална вода с дупка на капачката и пръска на около. В един момент решава, че ще пръска по трансформатора, който е на фасадата на блока. Та трансформатора гръмна, хвърли искри, едва не уби детето, остави че няколко блока останаха без ток за няколко часа докато дойдат от енергото. Та мамата излезе и заключи "Ми к'во да го правя, като е палав!".............


# 29
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Какви са тези родители? Ами наистина има и такива родители и те са наистина са за бой, както каза накой по-горе. След като водиш дечурлига на обществени места си длъжен да следиш дали не вършат безумия. Аз поне така правя и им ходя по гъза. Ако искам да си пия пиенето на спокойствие просто излизам без тях.

Та по въпроса. Що за родителка е тази майка? (Пресен пример от преди няколко дни).
В съседния блок живее едно диване на възрастта на голямата ми щерка (5 г.) оставено на самоотглеждане. Та изграе си то пред блока с едно голямо шише от минерална вода с дупка на капачката и пръска на около. В един момент решава, че ще пръска по трансформатора, който е на фасадата на блока. Та трансформатора гръмна, хвърли искри, едва не уби детето, остави че няколко блока останаха без ток за няколко часа докато дойдат от енергото. Та мамата излезе и заключи "Ми к'во да го правя, като е палав!".............



Ами енергото да си я глоби и да плати разходите на всички и да видим тогава дали е палав или
оставен сам в бъдеще

Общи условия

Активация на акаунт