"Обичам" Топлофикация 3

  • 41 958
  • 752
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 11 849
Не се притеснвайте! Слабо, силно ....Плащате за температура, заложена в нормативната уредба. А дали е така.... "кой, кой да ми каже'....
https://toplo.bg/assets/pdf/law/Instrukzia_Ab_St_TPM.pdf

# 316
  • София
  • Мнения: 3 736
определено има увеличение спрямо сметките за ноември -
повече от 40лв отгоре ми е сметката за 12,2018- не мисля че беше много по студено сравнение с 12,2017....

# 317
  • Мнения: 7 193
Имаше увеличение два пъти на цената на топлото, нормално е да са по-високи сметките. Иначе за температурите не знам.
Мен ме хваща яд как започват да говорят по ТВ как се очакват невероятно високи сметки заради студа през януари и само стресират хората. Имало ОГРОМЕН разход на енергия. Ами нормално е през януари ...
Иначе моите вентили са си наред, просто ми прави впечатление, че се подава повече топлоенергия, дори през декември. Миналата година на две - беше около 20 градуса в стаите, тази година същото се постига  на първа степен от общо пет.

# 318
  • Мнения: 11 849
Средна месечна температура за София :
декември 2017 = 2.6 градуса                                       
декември 2018 = 0.2 градуса
От тук са данните: https://www.stringmeteo.com/synop/temp_month.php?rep_1113=1& … 0%D0%96%D0%98#sel

При нас разходите за ТЕЦ (отопление и топла вода) за декември са: 170 лв. за 2017г. срещу          220 лв.за 2018 година.

Последна редакция: чт, 17 яну 2019, 14:43 от petiaivanov

# 319
  • Мнения: 46 594
Това прогнозни ли са или ви засичат всеки месец?

# 320
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 889
беше ми чудно, ако някой е правил проби какви са били резултатите при спрян радиатор през деня и при целодневно пуснат Simple Smile Ще видим август с какво ще ни сюрпризират.
При нас са се уляли направо 245лв за декември Simple Smile

# 321
  • Мнения: 46 594
При спрян и пускан, само когато има нужда, при нас сметките са много ниски. В едно от предишните ни жилища сме правили експеримент едната година с нон стоп пуснати на 2 и 3 степен и сумите бяха по 2.

# 322
  • Мнения: 11 849
Това прогнозни ли са или ви засичат всеки месец?
Прогнозни са.

# 323
  • Мнения: 46 594
Щом са прогнозни, значи основния фактор е реалното ви потребление миналата година, не толкова температурите.
При нас разликата е 10 лв.:
2017 г. 101 лв.
2018-та 111 лв.

Дали сте изхарчили толкова, никой не знае, ще се види при изравняването, но реалното ви потребление, засечено за миналия период, е показало, че толкова бихте харчили при сегашните Т.

# 324
  • Мнения: 11 849
Именно. Знам ги тези неща. Написах ги за протокола.
Това за средномесечните температури го сложих, защото и аз като като някой от потребителите по-горе си мислех, че този декември не е бил толкова студен, но данните не лъжат. С около цели 2 градуса е по-ниска средната месечна температура през декември за София в сравнение с предходната година.
И въпреки всичко, ние сме доволни, защото обичаме да ни е топло, а това си има и цена все пак.

# 325
  • Мнения: 2 132
При нас е 80 градуса топлоподаването.

# 326
  • Мнения: 66
От скоро сме в друго жилище, и за сега само прогнозни.

# 327
  • Мнения: X
Здравейте, някой имал ли е подобен проблем с парното от топлофикация София? В една от стаите в апартамента не живее никой и има един радиатор. Този отоплителен сезон съм пробвал два-три пъти радиатора, като в някой случай на трета степен не грее, в друг - е топъл, но само отгоре. През останалото време е оставен на първа степен. Според собственика, който е живял тук преди, е нормално.
Днес влязох да проветря и радиаторът беше доста горещ, въпреки че е на първа степен, което доста ме изненада. Сега е оставен на степен *. Каква може да е причината за това и възможно ли е да е свързано с живущите на долния етаж, които също са на парно?

# 328
  • Мнения: 2 132
Да не би термовинтилът да е повреден? Трябва и да се обезвъздуши.

# 329
  • Мнения: X
Да не би термовинтилът да е повреден? Трябва и да се обезвъздуши.

Не знам, честно казано. В момента е на * и радиаторът изстина

Общи условия

Активация на акаунт