"Обичам" Топлофикация 3

  • 41 842
  • 752
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 168
Много се извинявам, знам че със сигурност е обсъждан хиляди пъти, въпросът със сметките. Но понеже сега живея в апартамент, в който за миналата година не е начислявана сума и към момента плащам само дялово разпределение. Та ми е интересно като дойде изравнителната сметка с колко ли ще ми отрежат главата посред лято. Горе долу какво сметки плащате. Аз съм в  преустроен двустаен панел и ползвам две стаи за момента. В третата стая  не в пускано парно , както и в банята.

# 631
  • София
  • Мнения: 10 586
В Люлин ни бяха между 150 и 200 сметките за 38 кв, за доплащане - 500 лв, радиаторите на 5 и макс темп. беше 19С.
Миналата година, с активно ползване на вана и радиатори, които не са спирани общото ми потребление беше 650 лв.
Моя роднина така мин година плаща по 10 лв само, изравнителната й беше 1200.
Т.е. няма верен отговор.

# 632
  • София
  • Мнения: 3 715
За много години! Бъдете здрави и щастливи през новата година!
Аз бих ти препоръчала да идеш в разпределителното дружество и да се разберете за ориентировачна сума, която да плащаш всеки месец. Иначе не искам да смятам юли-август колко ще платиш. Ние три стаи големи с три радиатора, и трима човека ползващи топла вода -160- 200 лв на месец,260 лв в пика - примерно януари.

# 633
  • Мнения: 11 642
Много се извинявам, знам че със сигурност е обсъждан хиляди пъти, въпросът със сметките. Но понеже сега живея в апартамент, в който за миналата година не е начислявана сума и към момента плащам само дялово разпределение. Та ми е интересно като дойде изравнителната сметка с колко ли ще ми отрежат главата посред лято. Горе долу какво сметки плащате. Аз съм в  преустроен двустаен панел и ползвам две стаи за момента. В третата стая  не в пускано парно , както и в банята.
Значи ако плащаш ток няма да ти отрежат главата, така ли? Питай съседите за сметките. Ние не можем да ти отговорим. И иди до топлинния счетоводител да си заявиш накакво потребление, че да те боли по-малко като започнат да те режат.

# 634
  • Мнения: 3 950
Плащаме около 1200 на година за парно и топла вода. 70 квадрата.

# 635
  • Мнения: 782
Здравейте,
При апартамент 100 кв. В две от три стаи се пуска парно, като в едната е на 5, а другата на 2 , тъй като е спалня и не искаме да ни е жега, платихме 20 лева топла вода и 200 лева парно за декември.
Тъй като сме новодомци, може ли да кажете как е тази цена , според вас?

# 636
  • София
  • Мнения: 10 586
Това е на база от мин година. Лятото, като излязат изравнителните, ще видиш как ти е потреблението.

# 637
  • Мнения: 782
Това е на база от мин година. Лятото, като излязат изравнителните, ще видиш как ти е потреблението.
В нов блок сме, наскоро взе акт 16, няма минали години.

# 638
  • Мнения: 13 770
Водата е малко, парното е много Simple Smile
Правилно са ти казали - вероятно е прогнозно, на база мин. година. Пролетта ще се види колко сте харчили.

# 639
  • Мнения: 41 029
Като няма история, явно са си я измислили и са ви фактурирали на някаква база. Догодина ще се оправи и плащането ще стане реално с изравняването. 
Впрочем, при НС обикновено има хоризонтална разводка с личен топломер и с дистанционно отчитане. Тогава винаги е точно, а не на база... Може пък реално да харчите много, знам ли? А може и да не ви отчитат реално по някаква причина.

# 640
  • Мнения: 782
С дистанционно отчитане сме

# 641
  • Мнения: 2 115
Струва ми се малка сумата за топла вода, т.е. ако имате дистанционно отчитане и на водомера. Това са приблизително 2 кубика топла вода, за 20 лв. Има значение и самата кубатура на апартамента, освен и радиаторите, които ползвате. Както и до колко се ползва цялата сграда, има ли още строителна влага и изложението.
А и как видяхте точното разпределение по фактура, вече я получихте?

# 642
  • Мнения: 11 642
Радиатор на 5 означава, че независимо колко градуса е в стаята, той няма да се изключва. Неотоплената стая пъ дърпа от другите. За мен ще е по-икономично, ако в две от стаите вентилите са на 2, а в другата стая на 3.5 и да не го изключвате освен при дълги отсъствия. Сметкста ви за отопление не ми се вижда голяма, при това положение. Тя зариси от мощността на радиагорите/размер иброй ребра /, както и кубатурата на стаите, изолацията и изложенито. Предполагам, че дограмата е добра и съседите също се отопляват.

# 643
  • Мнения: 593
Здравейте, към кой да се обърна за преглед и поправка на вентила на радиатора? На колкото и да го завъртя грее супер много, а не нагрява само на две позиции - на 0 и на знака, който прилича на температура. Следващия знак е звезда - на нея също нагрява до небесата. В стаята е 20 градуса, когато не отоплявам. От новите радиатори е. Явно нещо се е повредил вентила. Към Топлофикация или да търся майстор?

# 644
  • Мнения: 11 642
И точно така трябва да нагрява. Всяка степен отговаря на някакви градуси в стаята. Вентилът е повреден, ако температурата в стаята достигне зададената, а той не изключва. За това се нарича термовентил, за да включва и изключва, а не радиатърът да нагрява по-слабо.
Можюете да се обърнете към топлинния счетоводител да го смени и пломбира. Няма да се ремонтира.

Общи условия

Активация на акаунт