"Обичам" Топлофикация 3

  • 41 736
  • 752
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 3 715
Не съм наясно дали може прогнозна сметка да не се плаща, но аз съм плащала на части. Единия месец половината, другия другата половина..

# 61
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Някъде четох, че освен че може прогнозна сметка да не се плаща, докато не излезе изравнителната, можело и да се плати на части. Т.е. отивам аз сега и вместо да платя всичките 307 лева, които са ми начислили, да платя половината от тях, а другата половина - другия месец (например). Аз ще пробвам и лично, но някой знае ли дали наистина е така или е задължително или да платя цялата сума по фактура Х, или нищо да не плащам?
Аз лично бих изчакала.... Винаги има втора изравнителна - миналата година втората при нас се различаваше коренно от първата! Anguished

# 62
  • Мнения: 13 762
Някъде четох, че освен че може прогнозна сметка да не се плаща, докато не излезе изравнителната, можело и да се плати на части. Т.е. отивам аз сега и вместо да платя всичките 307 лева, които са ми начислили, да платя половината от тях, а другата половина - другия месец (например). Аз ще пробвам и лично, но някой знае ли дали наистина е така или е задължително или да платя цялата сума по фактура Х, или нищо да не плащам?
Аз лично бих изчакала.... Винаги има втора изравнителна - миналата година втората при нас се различаваше коренно от първата! Anguished
Ти пък къде я пращаш директно към есента Simple Smile Изравнителни сметки още няма.

Доколкото знам можеш да платиш част от задълженията си сега, а останалите по-късно или направо след излизането на изравнителната сметка.

Малко ми се виждат парите. Това само за топла вода ли е?

# 63
  • Мнения: 46 508
Ама как ще са малко 307 лева? И то за топъл месец Rolling Eyes
Може на части, може и да не се плати, не текат лихви.

# 64
  • Мнения: 13 762
Оф, моя грешка. Помислих, че е за целия отоплителен сезон това Peace
Тогава наистина може да не се плати тази сметка. Изчакай си изравнителната и ще си прецениш!

# 65
  • София
  • Мнения: 1 609
Работата е там, че не искам да чакам. Наистина е много - януари беше 177, февруари - 198 - а хем е по-къс месец, ама казвам си - как да е, студено беше миналата година (нали уж на база потребление от 2017 изчисляват), може. Ама като ми ги тръснаха тия 307 лева за март, хлъцнах. Но не искам да чакам, защото като дойде изравнителната, няма гаранция, че ще има приспадане. Може да няма промяна никаква, а може и някакво доплащане да има, а тогава вече ще трябва да ги платя накуп. Не искам от 300 да стават 600 (например), на които вече и лихви да започнат да се начисляват. Затова искам да ги си платя аз, макар и на части, пък ако излезе, че имат да ми връщат - чудесно.

# 66
  • София
  • Мнения: 9 850
Тогава отиваш и я плащаш. Ние миналата година плащахме прогнозните сметки, накрая имаха да ни връщат.

# 67
  • София
  • Мнения: 9 918
Платени ли са справките за няколко години назад и направените плащания съответно

# 68
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 889
при нас се получи някаква аномалия, която ме кара да се чудя - да се надявам ли на приспадане след изравнителната сметка или да търся пари за сметки...
Нанесохме се в апартамент, в който от година не беше ползвано парно. Започнаха да идват поносими сметки от по 100лв и хоп на изравнителната 700 - платихме ги. И за тази зима започнаха по 250лв сметки и естествено плащаме по малко, но не смогваме всичко и си се трупат. След като получим изравнителната колко ще е лихвата в проценти?

п.с. предната година всичко радиатори работеха на макс, тази са били на 3 или изключени изобщо

# 69
  • Мнения: 46 508
Няма аномалия. Прогнозните се формират на база предишната година.

2016-2017 сте получавали малки сметки, защото не е било ползвано през сезон 2015-2016, това са само общите части и топлата вода. За 2017/2018 са прогнозирали на база реалното ви потребление от предната, което е било по-голямо от предната година.
Щом тази сте ползвали по-малко, значи ще ви върнат.
Можете да си го сметнете приблизително и сами, вижте показанията на топломерите и сравнете с тези от изравнителната от миналата година.

За лихвата - не знам, но можеш да отидеш да ти изготвят индивидуален погасителен план, който е разтеглен във времето според възможностите ти, тогава не начисляват лихви.

# 70
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 889
сега видях, че вече са излязли изравнителните сметки... цели 133лв имаме за взимане. А сме се къпали с топла вода денонощно.
Ще проверя за погасяването на вноски, благодаря ви!

# 71
  • София
  • Мнения: 3 715
На всички по едно и също време ли излизат изравнителните сметки? На мен ми е излязла за май месец само, нямам още изравнителна, в Дружба сме..

# 72
  • София
  • Мнения: 9 918
Какво упълномощено лице искат, заради изравнителните сметки?!

# 73
  • Мнения: 46 508
На всички по едно и също време ли излизат изравнителните сметки? На мен ми е излязла за май месец само, нямам още изравнителна, в Дружба сме..
По различно време излизат, зависи от топлинния счетоводител. При нас също още няма нищо.
Какво упълномощено лице искат, заради изравнителните сметки?!
Какво имаш предвид?

# 74
  • Софето
  • Мнения: 619
при нас се получи някаква аномалия, която ме кара да се чудя - да се надявам ли на приспадане след изравнителната сметка или да търся пари за сметки...
Нанесохме се в апартамент, в който от година не беше ползвано парно. Започнаха да идват поносими сметки от по 100лв и хоп на изравнителната 700 - платихме ги. И за тази зима започнаха по 250лв сметки и естествено плащаме по малко, но не смогваме всичко и си се трупат. След като получим изравнителната колко ще е лихвата в проценти?

п.с. предната година всичко радиатори работеха на макс, тази са били на 3 или изключени изобщо
Не забравяйте, че сезон 2017/18 е с 30% по-скъп от сезон 2016/17.

Общи условия

Активация на акаунт