"Обичам" Топлофикация 3

  • 41 761
  • 752
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 40 892
Принципно Топлофикация няма нищо свое в сградата след абонатната станция, та 99,99% топломерите са си на собствениците. Досега не съм сменяла и затова оставам 0,01% вероятност да не е така.

# 541
  • Мнения: 13 544
Топломерите се плащат от собственика на имота.

# 542
  • Мнения: 2 741
Ориентировъчна цена знаете ли?

# 543
  • Мнения: 13 544
Ориентировъчна цена знаете ли?
Не, отдавна съм сменяла и не помня. Виж в сайта на Топлофикация или топл. счетоводител.

# 544
  • Мнения: 2 741
На сайта на Топлофикация нищо не намирам. Излиза ми на Техем 278лв. ММ ме навива да не ги даваме тези пари, а да си вземем още един климатик за другата стая и да си се топлим на климатици. Но мен ме е страх да не хванат да проверят, че е неизправен и ние как ще докажем,че не сме ползвали парно, а само топла вода.

# 545
  • Мнения: 18 498
Ваши са си топломерите, но те са различни модели, за цена трябва да ви кажат конкретно за вашия.

# 546
  • Мнения: 13 272
Това не е добра идея, да не ги сменяте, проверете, но мисля, че при неработещи топломерите начислят на база.

# 547
  • Мнения: 2 741
Да, да, ще го сменим. Той е един, външен, апартаментен, Сименс... Така като гледам е около 400лв. Добре ни наредиха предишните собственици. Не само нас, а и комшиите си, крали са си енергия 8 год.

# 548
  • Мнения: 11 616
И аз горещо ви съветвам да им звъннете и да дойдат да го сменят. Без излишно да им се обяснявате. Казвате, че според вас е спрял да работи. Сметките за миналата година са платени и всичко е приключило, но от тук насетне ако ви пипнат-жална ви майка.

# 549
  • Мнения: 2 114
Не могат да се оспорват сметки за минали периоди, така че недобросъвестните продавачи и вие в момента няма да бъдете наказани. Топломерът е ваша собственост и да, такива са цените. Точно при такава проверка миналата година "изловихме" доста неработещи уреди. Вече всичко е сменено и сме на месечен, реален, дистанционен отчет.
И точно за това трябва да има и вътрешен контрол от самите собстевници /домоуправител или определена вътрешна комисия/, защото както е видно топлинните счетоводители не се интересуват как вътре по апартаменти се разпределят единиците от общия топломер за вода и парно, за съжаление.

# 550
  • Мнения: 18 498
И аз мисля, че топлофикация не е особено активна в издирването на некоректни абонати, понеже като се тегли чертата - тя си е прибрала дължимото, а ощетени от кражбите са само съседите.

# 551
  • Мнения: 2 741
Е, какви санкции за нас, те напълниха системата с вода преди една седмица. Ние се нанесохме да живеем като беше свършил предишният отоплителен сезон. Вчера пуснахме парното  и вечерта видяхме, че няма показания и в понеделник ще се обадя. Мисля, че сме максимално коректни.

Абсолютно съм съгласна, че Топлофикация няма интерес да следи евентуални кражби, тя си взема своето.

# 552
  • Мнения: 17
Здравейте! Дали тук е удобно да попитам какви сметки плащате за отопляване на ТЕЦ отделно, и отделно за водата на ТЕЦ в по-малко жилище (едностаен,гарсониера)?

# 553
  • София
  • Мнения: 10 579
Аз съм на равни вноски.
Като си ги сметнах, под 1000 лв на година ми е общата сума.
Вкъщи е топло, парното работи на 5 само в много, много студени дни, иначе е на 3. Имаме и вана, която децата ползват често.

# 554
  • Мнения: X
Здравейте! Дали тук е удобно да попитам какви сметки плащате за отопляване на ТЕЦ отделно, и отделно за водата на ТЕЦ в по-малко жилище (едностаен,гарсониера)?

Аз плащам +- 14 лв за подгряване на кубик вода

Общи условия

Активация на акаунт