"Обичам" Топлофикация - тема 5

  • 29 342
  • 751
  •   1
Отговори
  • Мнения: 46 492
Добре дошли в петата тема за радости, неволи и въпроси, свързани с Топлофикация!

Тема 1
Тема 2
Тема 3
Тема 4

# 1
  • Мнения: 24 276
В предишната тема се писа, че се обжалват суми, които имат да се връщат. Какъв е резултатът, че и на мен стотина лв ми изчезнаха нейде по трасето

Последна редакция: чт, 14 яну 2021, 08:32 от Г-жа Рамацоти

# 2
  • София
  • Мнения: 4 547
Царе са на изчезването на пари за връщане. На първото изравняване в началото на лятото имаха да ни връщат 13 лв. Залепиха таблица на входа. После не съм гледала следващите изравнявания, не са и лепили нищо повече. Септември идва сметката и не стига, че трябваше да им дадем около 50 лв. за изравняване, ами някъде бяха потънали и последните 30 лв., които имаха да ни връщат, заради намалението на цените пролетта. Разбира се, срокът за обжалване беше минал.

# 3
  • Мнения: 46 492
Нашата този месец е подозрително ниска: 73 лв. Обикновено е 90-120 лв.
Чакам да излезе фактурата да видя дали не е заради връщане от миналия сезон, но мисля, че последните ги върнаха миналия месец.
60 квадрата, 142 м3Топлата вода ни е около 40 лв., т.е. само 33 за топло са прогнозирали.

# 4
  • София
  • Мнения: 9 911
Някой имал ли е вземане-даване и има ли успех - става дума за стара еднотръбна система без радиатори....
Т.е. - не трябва да ми взимат за дялово раз-е (нямаме топломери), да имам изравнителни сметки и да имам "отопление на имота" (за "Сградна инслатация" не съм на 100% сиигурен).
Разбрах че има отдел за такива ситеми.

PS: Teзи телефони и организации могат ли да ми бъдат от полза?
Скрит текст:
Скрит текст:

Последна редакция: сб, 23 яну 2021, 21:33 от Starrydream

# 5
  • Мнения: 2 104
Имате ли вече суми за януари? Някои излязоха, други още не.

# 6
  • Мнения: 11 574
Не, все още. Проверявам и аз, но нещо се забавиха......

# 7
  • Мнения: 13 755
Точно днес излезе. Земляне.
Сумата е като декемврийската. Явно голямата честитка ще е за този месец Wink

Скрит текст:
ПП. Друго да ви питам! Не е за Топлофикация, а за другите душмани - ЧЕЗ Wink
Излязоха ли ви новите светки. Обикновено и те са ни в средата на месеца, сега - нищо.

Последна редакция: вт, 16 фев 2021, 11:15 от птица

# 8
  • София
  • Мнения: 1 327
Моята я има в сайта на Топлофикация - същата като декемврийската. Ние сме на прогнозни

# 9
  • Мнения: 2 104
птица,
Скрит текст:
ЧЕЗ отчита по различно време различните райони. На едното място сме на 19то число и фактурата е готова на 28мо число , на друго сме 3то число и фактрута е готова на 10то число. Същото е и за софийска вода.
Само Топлофикация отчита в края на всеки месец абонатните станции.

# 10
  • Мнения: 11 574
Виждам я и аз вече-същата като декември. Само се чудя, как са ни набутали този месец, защото през декември 2020 е било по-студено спрямо януари 2020( според тази им справка за средните температури по години им месеци):
https://toplo.bg/blog/2021/02/10/yan

Кой знае колко са ги натъмнявали та да ги изкарат поне колкото за декември (нЕма начин януари да не е най-судения месец, нъл' тъй?!)

# 11
  • Мнения: 2 104
Аз виждам за сега само сумата в сайта на топло.бг, която е точно, колкото очаквам според показанията на уредите.
Но пък декември 2020 е било доста по-топло от януари 2021 - хахахах, значи сме на далавера за януари.

Последна редакция: вт, 16 фев 2021, 13:49 от mama_na_nana

# 12
  • Мнения: 46 492
При нас излезе, но въобще не мога да схвана какво.
Има данни за връщането заради намалените цени на горивата и първо помислих, че тя покрива сметката, защото като натисна да плащам онлайн, излиза съобщение, че няма постъпили задължения. Но в края на фактурата пише, че си дължим въпросната сума.

Скрит текст:

# 13
  • Мнения: 24 276
Въобще не мога да им разгадая схемите! Мисля, че изчезна сума, която имаха да ми връщат от миналата година! На сайта им виждам, че сметката ми за януари е колкото за декември, но и аз съм с прогнозни, а не реално отчетени данни
Човече, вие имате по-висока сума за топла вода, отколкото за отопление на имот и то посред зима! Абсурд!

# 14
  • Мнения: 13 755
При всички е така. И миналата беше така. Явно до края на този отоплитевен сезон ще ни информират колко са ни върнали за предишния Simple Smile
Само дето нас ни ощетиха с едни стотина лв., които неизвестно как и защо се скриха от първоначалната ни изравнителна сметка Rolling Eyes
Коя потребителка беше тръгнала на война за подобен случай? Какво стана, постигнахте ли нещо, обясниха ли нещо, или пихте една студена вода...

Човечето не я гледай! Те не си пускат радиаторите въобще. Все им е топло на тях Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт