"Обичам" Топлофикация - тема 5

  • 29 339
  • 751
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 24 273
На 29 и 30.04 ще спират парното в София

# 46
  • Мнения: 5 659
А кога ще започнат да отчитат индивидуалните уреди за измерване на Ттоплината енергия?
За Техем става въпрос.

# 47
  • София
  • Мнения: 16 003
Сигурно през май. Те ще лепнат бележки по входовете, ще може да питаш и по тел. на Техем.

# 48
  • София
  • Мнения: 778
В нашия блок са залепили съобщение за 8.05 (Техем)

# 49
  • Мнения: 24 273
При нас ще е в края на май

# 50
  • Мнения: 2 103
Техем на места минаха вече на 23 април.

# 51
  • Мнения: 14
Кой може да обясни този феномен: преди близо 20 години в блок, етажна собственост се взема решение от общото събрание на собствениците за подмяна на абонатната. Блока събира пари и плаща на Топлофикация за новата абонатна, идват режат тръбите по които до този момент се е доставяла гореща вода за топлоснабдяването и монтират новата. Сега входящата вода в блока е доставяна само от Софийска вода и е студена. Водата която е за битово отопление се подгрява долу в абонатната на самия блок. Жителите на блока си плащат тока и водата и тук е въпроса сега, за какво се  плаща на Топлинен счетоводител от Техен и Топлофикация? Излиза, че сме собственици на абонатната, водата се подгрява в нея , плащаме си тока и водата, а Топлофикация ни одрусва за същото, т.е. доставка на гореща вода, на базата на какво, какво доставят? На това отгоре и сградна инсталация? Някой има ли логично обяснение?

# 52
  • Мнения: 11 572
Мисля, че това, което обяснявате, не е така. Водата ви няма как да се топли по този начин. Това да не  е бойлер!
Всичката топла вода от Топлофикация и водата за отоплението също, докато дойдат по тръбите до абонатната, изстиват. Затова в нея се загряват още малко, за да има необходимата температура.

Организирайте се и си оправвте нещата:
https://toplo.bg/residential/stations
"Ако абонатната ви станция все още не е собственост на “Топлофикация София” ЕАД, то можете да предприемете стъпки за изкупуването и́ от страна на компанията.

За повече информация, моля посетете нашите центрове за клиенти."

Последна редакция: чт, 13 май 2021, 10:21 от petiaivanov

# 53
  • Мнения: 40 741
Нещо не разбирам, абонатната станция не е котел и не подгрява вода. как така сами си подгрявате водата??? Да не сте си купили   електрически котел?
Или не си разбрала нещо. По принцип Топлофикация доставя гореща вода, в топлообменник тя подгрява студената и вие ползвате наистина само подгрятата студена вода, но тя е затоплена от Топлофикация.

# 54
  • Мнения: 46 489
Ние сме към „Сименс & Елвеко", минаха на 11 май.

# 55
  • Мнения: 14
Мисля, че това, което обяснявате, не е така. Водата ви няма как да се топли по този начин. Това да не  е бойлер!
Всичката топла вода от Топлофикация и водата за отоплението също, докато дойдат по тръбите до абонатната, изстиват. Затова в нея се загряват още малко, за да има необходимата температура.

Организирайте се и си оправвте нещата:
https://toplo.bg/residential/stations
"Ако абонатната ви станция все още не е собственост на “Топлофикация София” ЕАД, то можете да предприемете стъпки за изкупуването и́ от страна на компанията.

За повече информация, моля посетете нашите центрове за клиенти."

Значи, вътре в абонатната има два уреда през които минава водата и те я подгряват много добре знам какво говоря защото съм бил вътре, защото организирах смяната на вертикални щрангове и ВИК майсторите ми обясниха подробно кое какво е. Чудно ми е обаче как 22 години всички си плащаме като попове и никой не е повдигал въпроса за това как Топлофикация краде от абонатите.

# 56
  • Мнения: 40 741
И какви са тези уреди, които подгряват водата?  С каква енергия?

# 57
  • Мнения: 46 489
Освен към Топлофикация, към кое друго дружество плащате подгряване?
Каква е цената за 1 кубик?

Публикувайте тук годишната изравнителна сметка, само закрийте личните данни.

# 58
  • София
  • Мнения: 16 003
Във всяка абонатна има уред, който подгрява допълнително водата, която влиза. Тя все пак се охлажда докато дойде от ТЕЦа.
Даже в момента в нашия блок имаме проблем с подгряващия уред - не затопля добре водата към кухните. Та докато измием съдовете тя все е много хладка А накрая ще я платим като гореща. Но и домоуправителката има вина в случая. Топлоф. са невинни, друг е бъркал и донастройвал.

# 59
  • Мнения: 40 741
Отворих в нета, четох за абонатни станции и не намерих какъв е този уред и с каква енергия подгрява водата. Ето една по-компактна и ясна статия, не се споменава такова нещо:

https://www.tech-dom.com/bg/abonatni-stancii/2/1695/

Общи условия

Активация на акаунт