"Обичам" Топлофикация - тема 5

  • 29 483
  • 751
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 11
Здравейте,
Днес бях "приятно" изненадана от отчет на Brunata, на цена 26 лв.!!!
Включва смяна на 6 ампули и 2 лв. Инкасо!
Същата сметка беше и миналата година, тогава помислих, че е нещо еднократно, свързано със смяната на ампули (и 2та пъти не съм присъствала и не знам подробности).
До преди миналата година се плащаше по 8лв.всичко за отчета! .
Някой знае ли защо изведнъж сумата скача така рязко, че съм  леко бясна!? Благодаря!

Последна редакция: ср, 19 май 2021, 14:17 от Valeana

# 61
  • Sofia
  • Мнения: 26 422
Какви са тези ампули,че и всяка година да ви ги сменят?

# 62
  • Мнения: 41 081
Най-старите апаратчета с изпарители, предполагам. Може и затова да е толкова скъпо - много стара технология и скъпи части, да си сменят апаратчетата и може да им поевтинее услугата. Все пак те плащат не само за идването, а и за ампулите. 

# 63
  • Мнения: 11 657
Здравейте,
Днес бях "приятно" изненадана от отчет на Brunata, на цена 26 лв.!!!
Включва смяна на 6 ампули и 2 лв. Инкасо!
Същата сметка беше и миналата година, тогава помислих, че е нещо еднократно, свързано със смяната на ампули (и 2та пъти не съм присъствала и не знам подробности).
До преди миналата година се плащаше по 8лв.всичко за отчета! .
Някой знае ли защо изведнъж сумата скача така рязко, че съм  леко бясна!? Благодаря!
Организирайте се във входа си сменете разпределителите с нови с радиоотчитане. Не са скъпи и са за 10 години (без хляб и вода)
На Техем за по 39 лв. с все монтаж (за ориентир го пиша)
https://www.techem.net/fileadmin/bg/pdf/PL_products_202104_site.pdf

# 64
  • Мнения: 11
Да, от старите са, но въпросът е, че за 2019 сме платили 8лв отчет, като от 2020 цената му става 26лв,което не е ок,излиза че просто ей така са увеличили тези ампули от 1лв на 4лв.
И сега като пишете, аз изобщо не съм наясно с тези новите, но явно ще да е някаква политика с цел точно да се сменят с новия тип топломери?
Да де, ама като ги сменим пак ли ще ми искат тройна сума за отчитането, или може би осморна?... Отвратителни са!

# 65
  • Мнения: 41 081
Не знам, никога не сме имали ампули, ама имаме електронни апаратчета и скок в цената няма. А цената на консумативите за архаични уреди е нормално да скача. Не знам защо се сърдиш, нищо не е вечно и по правило всеки производител е длъжен да доставя консумативи и резервни части 10 години след спиране на модела. И после се правят само в малки серии за луди пари. Няма как цената когато прави 10 000 бройки годишно да е същата, както когато е правел 10 000 000 и повече.

# 66
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 248
Ние сме към „Сименс & Елвеко", минаха на 11 май.
Аз  и другите съседи получихме СМС за ЕДНА дата за отчет на 11 май. Много странно ми се видя. Не е идвал човек да отчете уредите. Когато вдигнахме пара поставиха бележка отново за един ден за отчет, като го  смятат за втора дата.
Уредите ми са за смяна. И не знам какво да правя - на предишния топлинен счетоводител не подновиха лиценза и тогава преминахме към Сименс Елвеко. Всички  входове трябва едновременно да сменят уредите; но трябва на общо събрание да решим дали ще сключваме нов договор към тях. Междувременно машинките ще угаснат.

# 67
  • София
  • Мнения: 16 071
Няма изискване уредите да се сменят едновременно.
В един от имотите ми бяха много стари.  Обадих се за 3та дата за отчет/квартиранта изпуснал предните/, посъветваха ме да ги сменя с дистанционни. Записаха дата, смениха ги и олекнах към 130 лв за 3 уреда. Но във входа не е стоял въпроса да се сменя отчетника.

# 68
  • Мнения: 46 540
Какво имаш предвид под едновременна смяна - при преминаване от едната фирма към другата или заради паднала батерия?

Ние сменихме един, който даде сигнал, че му пада батерията, индивидуално го сменят. Ако е такъв случаят, няма да угасне, ние преди 5 г. го сменихме, още работи Laughing нарочно си го запазихме, за да видим кога ще угасне.

# 69
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 248
Опасявам се от неподновен лиценз на Сименс. Една съседка смени всичките уреди и след това не подновиха лиценза, преминахме към Сименс Елвеко. И уредите вече работят с последни сили. Единият  дори угасна, но е отчетен. Ако на общо събрание се реши да минем към друг топлинен счетоводител ще трябва да  сменям отново уредите.

# 70
  • Мнения: 24 401
А как се разбира, че е за смяна? Какъв сигнал дава, за да знам за какво да следя?

# 71
  • София
  • Мнения: 9 933
Привет,  как може да се подадат данни към Техем? Минали са без да се усетим...

# 72
  • Мнения: 24 401
Минали са два пъти без да се усетите????
Ако сте изпуснали и двете дати сега трябва да заявите отчитане по ваше желание, което се таксува, мисля 10лв

# 73
  • София
  • Мнения: 9 933
Минали са два пъти без да се усетите????
Ако сте изпуснали и двете дати сега трябва да заявите отчитане по ваше желание, което се таксува, мисля 10лв
някой къса уведомленията

# 74
  • Мнения: 14 904
Нямаше ли междинна дата лятото, ако във входа има жилища без отчет?

Общи условия

Активация на акаунт