Развод на 50, или тръгнала тепърва баба за дърва

  • 106 387
  • 2 363
  •   1
Отговори
# 2 040
  • Мнения: 79
Еми не берат ли срам че ги правят на глупачки....?
Не само, че не берат срам ами и обсъждат със съпруга си историите му с любовниците, при което тя с усмивка му казва: " -Като ти капне самолета и се кротнеш няма истории, няма любовници". Хем се смях, хем бях в шок от тази история, като я научих от близък на семейството ама хора всякакви... Някои търпят докрая, някои  до време, а други теглят дебелата черта на момента. Въпрос на различна гледна точка.

# 2 041
  • Мнения: 12 473
Ако не съм го виждала лично и нееднократно - и аз нямаше да вярвам.
Но е факт.
И че има доста такива жени.
Тяхна си работа де, аз не бих могла чак толкова материално и прагматично да подхождам.
Всеки сам си носи избора..

# 2 042
  • София
  • Мнения: 12 751
Има и жени, които обичат да са в конкуренция и да я побеждават, защото мъжът се връща винаги при тях.

# 2 043
  • Мнения: 12 473
Интересна гледна точка, но може и да си права..))

# 2 044
  • Мнения: 4 042
Е той мъжът сигурно е като Господ Бог в  очите на някои жени - подлага ги на изпитания, защото ги обича. Как да не му простиш, абе въобще за какво да прощаваш, то всичко е точно. В по-старите поколения съм го забелязвала това нещо. Сега по-скоро е чисто рационално решение. Да ме издържа, да ми осигурява стандарта, който искам, пък ако ще и 15 любовници да има - такава е логиката. И аз познавам такива семейства. Чудя се обаче дали е възможно обратното, ако жената осигурява материално семейството. Познавам и такива семейства, ама мъжете са чехльовци, не кръшкат. Затова нямам наблюдения какво би станало. Предполагам, че като цяло инстинкта им за лов е притъпен както за материални, така и за любовни завоевания. Те двете са тясно свързани, да не кажа даже производни.

# 2 045
  • София
  • Мнения: 24 839
Еми не берат ли срам че ги правят на глупачки....?
Не само, че не берат срам ами и обсъждат със съпруга си историите му с любовниците, при което тя с усмивка му казва: " -Като ти капне самолета и се кротнеш няма истории, няма любовници". Хем се смях, хем бях в шок от тази история, като я научих от близък на семейството ама хора всякакви... Някои търпят докрая, някои  до време, а други теглят дебелата черта на момента. Въпрос на различна гледна точка.
За мен, не им пука, защото са си намерили и те "нишата", която ги устройва.
И де факто, нищо не търпят, а си съжителстват безпроблемно.

# 2 046
  • Мнения: 54 895
Има и жени, които обичат да са в конкуренция и да я побеждават, защото мъжът се връща винаги при тях.

А защо да не се връща, като има кой да го търпи?

# 2 047
  • София
  • Мнения: 12 751
Има и жени, които обичат да са в конкуренция и да я побеждават, защото мъжът се връща винаги при тях.

А защо да не се връща, като има кой да го търпи?
Ама аз не казвам, че това е умно, дори че тези жени го съзнават, но има и такъв вариант.

# 2 048
  • София
  • Мнения: 24 839
Въпросът е, откъде сме сигурни, че "има кой да го търпи", а не че " нея я устройва"?
Защо пак жената е в ролята на патката, на жертвата? newsm78

# 2 049
  • Мнения: 17 414
Е, че патка е всяка, която дели собственост (мъж) с друга Simple Smile

# 2 050
  • Мнения: 4 042
Въпросът е, откъде сме сигурни, че "има кой да го търпи", а не че " нея я устройва"?
Защо пак жената е в ролята на патката, на жертвата? newsm78

Какво мислиш по въпроса, който зададох по-горе? Ако жената обезпечава материално семейството, има ли вариант да я устройва?

Струва ми се, че понякога излишно усложняваме нещата. Мъжки/женски роли, интуиции, инстинкти, възпитание, не знам какво си. А в дъното на почти всичко има само две прости неща - секс и пари. До това опира. Няма ли сексуално привличане един мъж към една жена, семейният уют с всичките му готвене, чистене, красота и прелест отиват на кино. Не печели ли достатъчно един мъж, стой та чакай да му прави жената чупки в кръста и салтанати. Най-общо казано в тези два примера. Вариации много, като започнем с това, че самите роли могат да бъдат напълно разменени. Има и мъже и жени малко аскети, има и такива с понижено либидо, но това са по-скоро изключения от правилото.

# 2 051
  • София
  • Мнения: 24 839

Какво мислиш по въпроса, който зададох по-горе? Ако жената обезпечава материално семейството, има ли вариант да я устройва?

Струва ми се, че понякога излишно усложняваме нещата. Мъжки/женски роли, интуиции, инстинкти, възпитание, не знам какво си. А в дъното на почти всичко има само две прости неща - секс и пари. До това опира. Няма ли сексуално привличане един мъж към една жена, семейният уют с всичките му готвене, чистене, красота и прелест отиват на кино. Не печели ли достатъчно един мъж, стой та чакай да му прави жената чупки в кръста и салтанати. Най-общо казано в тези два примера. Вариации много, като започнем с това, че самите роли могат да бъдат напълно разменени. Има и мъже и жени малко аскети, има и такива с понижено либидо, но това са по-скоро изключения от правилото.

Разбира се, че има вариант да я устройва.
Сама казваш, че ролите могат да бъдат разменени и повярвай, за много днешни мъже въобще не е срамно да ги издържат.
Интересът клати феса, та защо си мислим, че всички жени цял живот тичат след пеперудите си, започвайки винаги начисто, изгорили всички мостове зад гърба си?

Така както със зор се женят по на 30+, така и не искат да си развалят постигнатото само защото тръпката им е излетяла през прозореца.
На тази възраст, вече са имали излетели тръпки по няколко пъти, за да си правят илюзии, че тази ще е вечна.
Подреждат си живота на принципа "Мир вкъщи и любов навън" и това е.

# 2 052
  • France
  • Мнения: 13 153

Струва ми се, че понякога излишно усложняваме нещата. Мъжки/женски роли, интуиции, инстинкти, възпитание, не знам какво си. А в дъното на почти всичко има само две прости неща - секс и пари
. До това опира. Няма ли сексуално привличане един мъж към една жена, семейният уют с всичките му готвене, чистене, красота и прелест отиват на кино. Не печели ли достатъчно един мъж, стой та чакай да му прави жената чупки в кръста и салтанати. Най-общо казано в тези два примера. Вариации много, като започнем с това, че самите роли могат да бъдат напълно разменени. Има и мъже и жени малко аскети, има и такива с понижено либидо, но това са по-скоро изключения от правилото.
Така е. И понякога любов. Всичко останало са философски измишльотини.
Дори не бих се съгласила с това, че защото толкова дълго си градил едно семейство, няма да посмееш да се разведеш на 50-60. Не става дума за сграда, а за човешки взаимотношения. Трябва да се чувстваш добре у дома си. Когато престане да ти е добре, мирно и хубаво, защо да не потърсиш щастието си другаде - сам със себе си, или с друг човек?

# 2 053
  • Мнения: 18 926
Може ли някой да даде пример за "Мир вкъщи и любов навън". Колко често се случва едното и колко често другото. Тоест как се виждаш с любовта навън, та вкъщи мир да има? Интересно ми е Simple Smile

# 2 054
  • Мнения: 17 414
В работно време 😄
Хората намират начини, какво ги мислиш?

Общи условия

Активация на акаунт