Развод на 50, или тръгнала тепърва баба за дърва

  • 106 335
  • 2 363
  •   1
Отговори
# 2 055
  • Мнения: 18 635
Може ли някой да даде пример за "Мир вкъщи и любов навън". Колко често се случва едното и колко често другото. Тоест как се виждаш с любовта навън, та вкъщи мир да има? Интересно ми е Simple Smile

Не знам колко често е, но познавам такива семейства. Дали само мъжът има връзки, дали и двамата - но има. Преценили са, че физическата изневяра не е достатъчно основание за прекратяване на брака.

# 2 056
  • Мнения: 12 473
То, обикновено зад тази преценка, стои най-вече имотна или финансова такава..)

# 2 057
  • Мнения: 17 409
Аз не знам защо хората го наричат изневяра, след като в повечето случаи в семейството не е останало нищо, освен реално бракът.

# 2 058
  • Мнения: 4 141
Аз не знам защо хората го наричат изневяра, след като в повечето случаи в семейството не е останало нищо, освен реално бракът.

Най-често изобщо не се е стигнало до вяра та да има ИЗНЕвяра
В смисъл така нареченият изневеряващ все още не е наясно какво значи избор. Т.е. от всички други ти отговорно, категорично и без опции за бъдещи колебания избираш ЕДНО. И в момента в който си избрал - тава е! Това е тмойто си. Това е което ти си си избар. Това е ТВОЯТ ИЗБОР и заставаш зад него. И това е умение. И не се отнася само за мъже и жени, а за всичко. Важна е нагласата.

Последна редакция: нд, 19 май 2019, 16:43 от pandorina

# 2 059
  • Мнения: 18 737
Физическата не е, а всичката останала "изневяра"? Кой човек има нерви и се отнася добре и с партньора си в семейството, и с другия едновременно? Той да не е фокусник? Въобще големи глупости чета тук.

# 2 060
  • Мнения: 15 619
Физическата не е, а всичката останала "изневяра"? Кой човек има нерви и се отнася добре и с партньора си в семейството, и с другия едновременно? Той да не е фокусник? Въобще големи глупости чета тук.
Бих добавила от големи, по-големи с всяка следваща страница.

# 2 061
  • Мнения: 17 409
На мен също не ми се четат небивалици  за предателства, морал и задължения, ама на - пишат хората, кой ги спира.

# 2 062
  • Мнения: 18 737
Пълно предателство си е да си зарежеш семейството с малко дете или жена си бременна. Пък че на теб друго ти се вижда - слабо ме интересува Simple Smile

# 2 063
  • Мнения: 17 409
Ей затова търпят хората, и не се оплакват, а други седят  и се чудят как можело.

# 2 064
  • Мнения: 18 635
Бианка, не може всички теми за развод и изневяра да приключват с твоя опит и разбиране как трябва да стават нещата.
Има хора, които не живеят като теб. Не може да е толкова изненадващо.

# 2 065
  • Мнения: 15 619
Ей затова търпят хората, и не се оплакват, а други седят  и се чудят как можело.
Заради другите ли търпят?  Разсмиваш ме.

# 2 066
  • София
  • Мнения: 24 839
Дами, хайде слезте на земята.
Докарахте го на ученически лексикон.
И то, на възрастта на Жулиета.

Бианка, пак слагаш твоя пример като единствен и еталон за развитие на отношенията при изневяра.
Последно не коментирахме ли факта, че има жени, които не търпят изневярата на половинката, а си траят защото ги устройва?
Защо пак се завърташ към изоставяне на жена и дете, и предателства, сиреч към жената- жертва?

# 2 067
  • Мнения: 18 737
Че то не стана ли ясно, че моя опит е пълно изключение? Повечето хора се справят по друг начин, с любов навън и мир вкъщи? Само че това с работното време не знам как се получава, честно Simple Smile

Жена, на която наистина не й пука, че мъжът й е с друга, е възможен вариант, ако съвсем вече не й пука и на нея, да. Разбира се, това не е семейство реално и примерите губят стойност. Може би е семейство и това, в което на никой за никого не му пука? Мда.

Аз съм писала и преди - уважавам всеки избор в подобни ситуации. Но истински щастлива жена с мъж, който има знайни забежки, не познавам. Изключения са хората, които са си и двамата по-палави, там се получава добре.

Последна редакция: нд, 19 май 2019, 17:43 от _Bianka__

# 2 068
  • Мнения: 18 635
Който не живее по моя начин, изобщо не живее.
Добре.

# 2 069
  • Мнения: 18 737
Живее си, може би и по-щастливо от мен Simple Smile Но той е друг човек, хората сме различни.

Нека дойде 1 жена и да каже, че мъжът й кръшка и тя е ОК и доволна - ще повярвам.

Общи условия

Активация на акаунт