Раничка на шийката на матката - част 6

  • 48 092
  • 621
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 71
Здравейте,
Гориха ми с ток малка "раничка" или по-скоро видоизменени клетки на шийката. Появи ми се безцветно воднисто течение с лек мирис. Това нормално ли е? За кървенето 10-14 дни след манипулацията ме предупредиха, ама за това...

# 181
  • Мнения: 22 920
Здравейте,
Гориха ми с ток малка "раничка" или по-скоро видоизменени клетки на шийката. Появи ми се безцветно воднисто течение с лек мирис. Това нормално ли е? За кървенето 10-14 дни след манипулацията ме предупредиха, ама за това...
Нормално е.

# 182
  • Sofia
  • Мнения: 142
Здравейте! Имам раничка още от тийнейджър, вече около 15 години. Следя я редовно. Вчера бях на колопоскопско изследване, след цитонамазка 2А и препоръка на док. Още в началото на прегледа с колпоскопа, док каза, че ще трябва биопсия и взе проба от две места. Пусна и изследване за HPV (преди 2 години ми беше отрицателно). Питам се дали  това, че мястото побелява след третиране по време на изследването, задължително означава, че има сериозен проблем и е възможно да има злокачествени изменения. Винаги съм мислела, че 2-ра група цито е ок и много се изненадах. Имам две малко дечица, едното е на няколко месеца, и съвсем се паникьосах. Две седмици ще съм на тръни за резултатите. Някой с подобен опит?
Благодаря ви предварително!

# 183
  • Мнения: 4 611
Белите участъци показват къде има атипичен епител. Не е задължително да е супер сериозен проблем, но пак има наличие на проблем. Не се филмирай, бъди спокойна, не е задължително да е нещо страшно. При мен също има атипичен участък, с 2-ра група съм, а на биопсията миналата година не излезна Цин.

# 184
  • Sofia
  • Мнения: 142
Белите участъци показват къде има атипичен епител. Не е задължително да е супер сериозен проблем, но пак има наличие на проблем. Не се филмирай, бъди спокойна, не е задължително да е нещо страшно. При мен също има атипичен участък, с 2-ра група съм, а на биопсията миналата година не излезна Цин.

Благодаря! Дано всичко е ок!

# 185
  • Мнения: X
Не е задължително, 2 ранички съм имала (след раждането нова се появи), и два пъти все нещо виждат на колпоскопията, но биопсията е ок. Въобще много ти е рано да се филмираш, дори и да покаже нещо начално биопсията, мисля че само се гори раничката на този етап и това е.

# 186
  • Sofia
  • Мнения: 142
Не е задължително, 2 ранички съм имала (след раждането нова се появи), и два пъти все нещо виждат на колпоскопията, но биопсията е ок. Въобще много ти е рано да се филмираш, дори и да покаже нещо начално биопсията, мисля че само се гори раничката на този етап и това е.

Благодаря сърдечно! Никога не съм била такава паника, но откакто се появиха децата, сякаш станах друг човек. Simple Smile)

# 187
  • Мнения: X
От София ли си?
Ако сега след всички процедури, заключат, че е само за наблюдение раничката, ти препоръчвам да си запазваш часове при д-р Карагьозов във Вита, той предимно с това се занимава и с по-тежки случаи. Но часове се запазват за 6-7 месеца напред. Все пак става за наблюдение, като отидеш на един преглед веднага си запазваш час за след 7 месеца и така. Но това ако си за наблюдение, за спешен случай, разбира се не е ок 6-7 месеца да се чака.

# 188
  • Sofia
  • Мнения: 142
От София съм и в интерес на истината от години се следя във Вита, но не при д-р Карагьозов. Иначе определено го имам предвид. Надявам се да не ми се наложи да го търся спешно сега, но за следващата профилактика след 6 месеца бих отишла и при него, защото определено ми омръзна вече толкова години да се тревожа за тази раничка.

# 189
  • Мнения: 24
Момичета имате ли наблюдения за д-р Барбова и д-р Праматаров от медицински център Медкрос

# 190
  • Мнения: 217
Здравейте,
тази сутрин ми гориха раничка и сега 2-3 часа по-късно не се чувствам добре. Боли ме корема все едно ще ми идва цикъл и леко ми се повръща (предполагам от болката). При Вас така ли е било? Нормално ли е?

# 191
  • Мнения: 805
И при мен беше така, имах и други гадости.

# 192
  • Мнения: 71
Здравейте! Пак съм аз. Гориха ми нещо на шийката и ми дойде първият цикъл след горенето. Както ме предупредиха, започна да ми зацапва от 12 ден след горенето. Цикълът ми е 7 дни и към 8-9 вече почти бях чиста. Вчера вечерта обаче (9-10 ден след цикъл) ми кръвна малко и зацапва леко. Уплаших се и се притесних. Цикълът след горенето нормално ли протича и спира? Нормално ли е да зацапва и след цикъл и до кога? Трябва ли да звъня на лекар? Какво може да не е наред?

# 193
  • София
  • Мнения: 1 758
Здравейте!
Според вас възможно ли е от раничка на шийката да имам тъпа болка ниско долу от 1 година?
Все едно имам менструални или предменструални болки нон стоп,които са търпими,но са неприятни и дискомфортни.
Била съм при много гинеколози и не откриват причината.
Скоро ми откриха изменение в клетките и направихме биопсия и чакам резултата.
Според док от раничка няма болки с моите симптоми.

# 194
  • Мнения: 805
Може да са от раничката, разбира се, но не бързай да я третираш. При мен от третирането стана по-зле, макар, че ако е наложащо няма какво друго да се направи.

Общи условия

Активация на акаунт