Резултат от биопсия на шийката на матката

  • 2 104
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте,
бихте ли ми помогнали и споделили вашият опит от проведено лечение.
Моля да ми кажете има ли повод за притеснение, искам да забременея, ежегодно се изследвам но ето уви...
Цитото излезе IV група, с ЧПВ тип 16,18,45,58 положителни. Вярно изкарах корона вирус и хроничен тежък стрес през тази година и не знам дали се дължи главно на спад в имунната система.
Ще бъда много благодарна ако изкажете мнение по темата Simple Smile

# 1
  • Мнения: 163
Като цяло забременяването не е пряко свързано с измения в клетките на лигавицата на шийката на матката. Но 4та група, тип 18, 16 е нещо на което непременно трябва да се обърне внимание преди да се планира бременност. Даже дане планирате бременност незававно се консултирайте с вашия лекар.
При мен преди много години този резултат (4та група, тип 18) се оказа че е карцином ин ситу. Последва конизацио(оперативна намеса за отстраняване на засегнатата тъкан), след това още 3 процедури с лазер за пълно изчистване. Процедурите и лечението ми продължиха околко 2 години, до получаване на резултата 1ва група. В момента правя опити за бременност (ин витро)- но причините да не мога да забременея по естествен път са мъжки фактор. При всички прегледи вече няма и помен от предните ми проблеми. Така че- на кратко. Настоящата ви диагноза не пречи на забременяването, но е много важно да обърнете внимание и да бъде лекувано преди да започнете опити за забременяване.
Надявам се да съм била полезна. Желая ви успех!

Общи условия

Активация на акаунт