позитивен HPV, ПАП 2, ПАП 3А, CIN 2, д-р Ани Начева

  • 836
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте!
Моята история е доста лична, но се надявам, че с нея бих могла да помогна на някои от вас (уплашени, притеснени момичета и жени). На 25 години съм и последният ми ПАП тест беше ПАП 2, което изключително много ме зарадва. Защо?
Миналата година (2022) бях застреляна с новината за положителен HPV 58 (който е рисков), ПАП 3А и след направена биопсия CIN 2, а при колпоскопия гинеколожката ми видя доста образувания които са нетипични. Направо застинах. Започнах да си въобразявам, че мога да развия рак. Гинеколожката, чието име няма да споменавам,  при която се извърши процедурата (биопсия - вземане на генетичен материал от шийката за изследване) веднага ми назначи като лечение конизация. След като чух това направих проучване какво представлява конизацията и какви са последиците. Нещата хич не бяха розови: Да отрежат част от маточната ми шийка? Да има риск от преждевременно раждане или не дай си Боже изхвърляне на плода. А пък за да се предитврати това трябвало да ми зашият маточната шийка?

АБСУРД!

Винаги съм вярвала, че всичко, от което има нужда тялото ни, за да се излекува го има в природата. Вече бях чувала за случаи на хора, излекували се от рак и си казах, че след като моето не е толкова сериозно, би следвало да мога да се излекувам и аз. Потърсих второ лекарско мнение от д-р Ани Начева (кабинетът ѝ се намира на ул.Горски пътник 66, гр.София). След преглед при нея, тя каза че тези образувания понякога изчезват от само себе си, след като имунната система се задейства. Казах и, че вземам изопринозин и витамини. Тя също ме погледна на колпоскоп и потвърди, че имам доста образувания, но ми даде срок от 3 месеца, в които да продължавам с режима си и с изопринозина, след което да направим нова биопсия. Започнах да чета относно създаването на алкална среда в организма (ракът вирее в киселинна, съответно обратното няма да е благоприятно за него и няма да му шанс да се развие), гледах и видеа в YouTube на момичета, вече преминали през това. Успокоих се. Разбрах, че стреса няма да ми помогне по никакъв начин. Започнах тотално различен режим на хранене. Спрях животинските продукти, пиех медицински гъби (Райши и Чага), правих сухи пости или т.нар Intermittent fasting. Тренирах силови тренировки и йога, фокусирах се върху спокойствието си. Беше доста дълъг път.

След втората биопсия при нея резултатът  беше - нормални клетки.

Минаха 6 месеца и направих отново цитонамазка (настоящата), която показа ПАП 2. Засиях от щастие.

Този резултат не изисква обгаряне на образуванията, а за конизация въобще не можем и да говорим!

Благодаря на Господ, че ме излекува, защото колкото и добавки да бях приемала, това никога нямаше да се случи без вяра.

Понякога просто имаме нужда някой да ни каже: “Ти можеш!”. Затова нека аз ви го кажа:

“Ти можеш и ще успееш!”

Така че, момичета, ГОРЕЩО ви съветвам - недейте да се доверявате на първия лекар, особено ако става дума за нещо сериозно, засягащо бъдещето ви. Потърсете второ, ако трябва и трето мнение! И помнете, че нещата не винаги са толкова зле колкото са в главата ви, има как да се излекувате с много желание, воля и вяра.
И не на последно място, препоръчвам ако имате възможност да отидете на гинеколог в София, то нека бъде д-р Ани Начева. Изключително внимателна е, кабинетът е чист и спретнат, в банята винаги има дамски превръзки ако имате нужда да си сложите и има душ, с който можете да се почистите преди или след преглед. А пък асистентката и е толкова слънчев и мил човек, че винаги ви предразполага да се отпуснете. Заслужава си!

Хубав ден/вечер на всички и ако сте в трудна ситуация надявам се да се подобри! Flowers Sunflower Nature Sunny Flowers Cherry Blossom Flowers Hibiscus

П.С.: Видеото, което ме вдъхнови да се излекувам https://youtu.be/tsIBcEzlb9Y?si=y_-vzYEt8SkFXRMg

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

#ПАПтест #цитонамазка #HPV #HPV58 #CIN2 #ПАП2 #ПАП3А #гинеколог #конизация #колпоскопия

Последна редакция: вт, 26 дек 2023, 01:05 от hippie.mermaid

# 1
  • Мнения: 422
Бог дарява чудеса на вярващите!
Подкрепям мнението за д-р Ани Начева! За онкогинекологичен проблем винаги бих й се доверила. На два пъти вече съм го правила при вече поставени тежки диагнози. Професионализмът й не се изчерпва само с медицински познания, а и с емпатия, съпричаност, хуманност. Не е самонадеяна, въпреки високата си компетентност и не се колебае да се допита и до други специалисти. Лично на мен ми е организирала на два пъти (за различни проблеми) прегледи при други АГ, на които отдели от времето си да присъства и да изложи мнението си пред колегите си за обсъждане. Всичко това без каквито и да е искания за заплащане извън обявената й такса за преглед. Категорично я възприемам за лекар с морал, етика и отговорност!

# 2
  • Мнения: 191
Здравейте, момичета, д-р Начева къде преглежда в момента? Още ли съществува частният кабинет, защото сайтът не функционира..няма информация, график?

Благодаря!

# 3
  • София
  • Мнения: 16 036
Да, кабинета на ул. Горски пътник работи вторник и четвъртък от 15.00 ч. Звънни по тел в тези дни и часове. Секретарката ще върне обаждане.

# 4
  • Мнения: 191
Да, кабинета на ул. Горски пътник работи вторник и четвъртък от 15.00 ч. Звънни по тел в тези дни и часове. Секретарката ще върне обаждане.

Много благодаря!
Ако Ви е гледала на колпоскоп в кабинета, има ли екран, на който и Вие да виждате какво се случва при колпоскопията?

# 5
  • София
  • Мнения: 16 036
Аз ходя за друга диагноза. Но апаратурата е нова, модерна.

Общи условия

Активация на акаунт