Раничка на шийката на матката - част 6

  • 49 927
  • 625
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 70
При мен винаги е имало някаква"раничка", която все я мажеха.В последствие след раждането явно от хормоните имах някакво възпалениние и тогава се реших да отида да я изгорят.Нямаше колпоскопи.След като се появиха, многократно през годините съм ходила да я гледат и всичко е наред слава Богу, както и с цитонамазките, но и аз много съм се притеснявала.Според мен тези състояния се дължат на хормонален дисбаланс, но трябва да се следят редовно.Мисля, че е възможно и от полип да има кървене.Сега има една процедура хистероскопия, с която се оглежда всичко.Бях попднала на статия, че когато има дисбаланс той се отразява и на гърдите и на половите органи.Точно когато разбрах, че има проблем с ЩЖ имах и болки в гърдите, полипа се видя т.е всичко може да върви накуп затова е важно да се види как е положението от ендокринолог също.

Благодаря! Правих изследване за хормоните през тази година и половина чакане, за всеки случай - всичко беше в норма, гледахме и щитовидната жлеза, както и за инсулинова резистентност - нямаше отклонения там.

Само ми се засилиха колебанията общо взето за това време 😀 Гледана съм колоскопски всеки път, но биопсия и ЧПВ не съм правила. Вече доста се чудя как да действам, всеки има различно мнение. За тези четири месеца от последната цитонамазка и колоскопия, трябва ли да се притеснявам като време? Възможно ли е за толкова време да се стигне до нещо по-сериозно? Доста съм разтревожена, че се забавих, но някои лекари бяха на мнение, че не е нужна биопсия и да бъда спокойна, та може ни това успокоение ми даде усещане, че имам време…а сега като чета, май чакането не е съвсем добра идея, вече не знам.

# 406
  • Мнения: 23 114
Няма страшно.Просто аз , за себе си, бих направила биопсия, за да знам точно какво е образуванието и  как да се премахне.Биопсията е просто изследване, нищо повече.

# 407
  • Бургас
  • Мнения: 6 411
При мен винаги е имало някаква"раничка", която все я мажеха.В последствие след раждането явно от хормоните имах някакво възпалениние и тогава се реших да отида да я изгорят.Нямаше колпоскопи.След като се появиха, многократно през годините съм ходила да я гледат и всичко е наред слава Богу, както и с цитонамазките, но и аз много съм се притеснявала.Според мен тези състояния се дължат на хормонален дисбаланс, но трябва да се следят редовно.Мисля, че е възможно и от полип да има кървене.Сега има една процедура хистероскопия, с която се оглежда всичко.Бях попднала на статия, че когато има дисбаланс той се отразява и на гърдите и на половите органи.Точно когато разбрах, че има проблем с ЩЖ имах и болки в гърдите, полипа се видя т.е всичко може да върви накуп затова е важно да се види как е положението от ендокринолог също.

С Инсулинова резистентност съм , висок ТАТ. Но това зацапване по време на овулация е кафяво за 1-2 дни и то през месеци както като се сменят сезоните.
Ендокринолог отрича да е от щитовидната, тсх е в норма.
Гинеколога казва че се случва при някой жени.
0
Да, и на мен така ми казаха, но тогава беше като при теб.С годините, по-точно 10 г., стана така, че почти не пропускаше месец  и не беше само зацапване и в крайна сметка реших да го махна полипа, което премахна това зацапване, но пък ми докара други проблеми.Ако ми се случваше сега бих пробвала отварата от лук на Айдън Мустафов за махането на полипа.

# 408
  • Мнения: 187
При мен винаги е имало някаква"раничка", която все я мажеха.В последствие след раждането явно от хормоните имах някакво възпалениние и тогава се реших да отида да я изгорят.Нямаше колпоскопи.След като се появиха, многократно през годините съм ходила да я гледат и всичко е наред слава Богу, както и с цитонамазките, но и аз много съм се притеснявала.Според мен тези състояния се дължат на хормонален дисбаланс, но трябва да се следят редовно.Мисля, че е възможно и от полип да има кървене.Сега има една процедура хистероскопия, с която се оглежда всичко.Бях попднала на статия, че когато има дисбаланс той се отразява и на гърдите и на половите органи.Точно когато разбрах, че има проблем с ЩЖ имах и болки в гърдите, полипа се видя т.е всичко може да върви накуп затова е важно да се види как е положението от ендокринолог също.

С Инсулинова резистентност съм , висок ТАТ. Но това зацапване по време на овулация е кафяво за 1-2 дни и то през месеци както като се сменят сезоните.
Ендокринолог отрича да е от щитовидната, тсх е в норма.
Гинеколога казва че се случва при някой жени.
0
Да, и на мен така ми казаха, но тогава беше като при теб.С годините, по-точно 10 г., стана така, че почти не пропускаше месец  и не беше само зацапване и в крайна сметка реших да го махна полипа, което премахна това зацапване, но пък ми докара други проблеми.Ако ми се случваше сега бих пробвала отварата от лук на Айдън Мустафов за махането на полипа.

Какви проблеми ? Защото при мен няма полипи поне според гинеколозите .

# 409
  • Бургас
  • Мнения: 6 411
Цикълът ми стана много обилен и дълъг, и ми се появиха силни болки, малко по-различни от тези, които помня, 2-3 дена подред.Сега 2 г. след това е по-добре положението, явно лигавицата се възстанови, но все още имам болки, макар и по-слаби, все още се боря с тази обилност и продължителност.Аз и имам и мимомни възли, но допреди абразиото не съм имала такива болки, нито 5 дена силна кръв, въпреки, че съм имала понякога по-обилен цикъл.

# 410
  • Мнения: 70
Поредно мнение и колпоскоп - лекарят каза, че раничката е доста голяма (при по-малка би оставил под наблюдение, но случаят не е такъв) и е по-добре да се изгори, за моя успокоение и премахване на редовното течение (не от възпаление, а именно заради раничката). Каза, че няма нужда от биопсия, защото колпоскопски е наред, та може директно да се премине към горене след цикъл. Исках да попитам - какви са минусите на обгарянето с ток (предполагам това е електрическата ,,маша’’, за която се говори?) Нужно ли е да търся лазер някъде другаде? А също за подложили те се с ток - много ли е болезнено? Доколкото разбрах никъде не слагат упойки, защото е бързо?

Благодаря ви Blush

# 411
  • Мнения: 23 114
В търсачката излиза много писано по темата.Какво знам аз:

Освен цикатриалната тъкан, кояъо може да се образува, и това да усложни нормално раждане, голям и основен минус за мен е фактът, че горенето може да замаскира повърхността на дисплазията, а отдолу процесът да просължава без видими изменения.
Бих предпочела лазер щом е на голяма повърхност.
Иначе не боли.
Също съм почти сигурна, че течението не е от раничката.
Защо предлагат обгаряне- повечето лекари имат ДТК апарат, става бързо и в амбулаторни условия.

# 412
  • Мнения: 70
Имате ли мнения за д-р Ралчева, МЦ Лора?

# 413
  • Мнения: 1 667
Pacifica_ мисля че пръскат с лидокаин преди процедурата , мен доста си ме болеше, но аз като цяло не мога да търпя на болка. Но пък бързо приключва, да.

# 414
  • Бургас
  • Мнения: 6 411
Мен много ме беше страх, но всъщност изобщо не ме боля, по скоро имаше едно неприятно усещане, както и когато са ме мазали.

# 415
  • Мнения: 70
А някой горил ли си е раничка (или като цяло има ли някакви впечатления) от д-р Ралчева/д-р Дяволов/д-р Новачков?

Благодаря ви Blush

# 416
  • Мнения: 70
И също имате ли някакви наблюдения/мнения за горенето на раничка с течен азот (криотерапия)? Препоръчаха ми го като по-щадящ за нераждали жени, тъй като от ток може да се получат ,,ръбчета’’ и съответно разкъсвания при раждане. Някой има ли впечатления от този метод?

# 417
  • Мнения: X
Здравейте момичета , В петък след преглед  / при гинеколожка, която ми препоръчаха в Пловдив и посещавам за пръв път / ми съобщи ,че имам раничка на шийката на матката и ме попита дали знам за нея  , аз не знаех, а предишната ми гинеколожка при която ходех около 6 години никога не ми го е казвала, което е малко странно за мен. Последно бях на преглед Февруари . Не знам дали е възможно да се е появила през тези 2-3 месеца, в които не съм била на преглед .
Жената ми обясни , че преди да предприема каквито и да е мерки ,и при положение , че не съм раждала още трябва да си направя изследване за човешки папилома вирус в лаборатория Геника / до колкото разбрах в Пловдив се прави само там и е доста подробно / което ще покаже дали съм носител , и ако да кой точно тип е , за да се предприеме лечение . На цитонамазката , която ми направи преди малко ми излезе резултат По Bethesda-NILM (негативен за интраепителна лезия или малигненост); ПАП-ІІгр.
Та освен това и кандида на микробиологията , която първо ще лекувам и тогава ще си направя теста да се види от какво е тази раничка . Въпросът ми е вие правили ли сте си някакъв тест преди лечение на раничката , защото тя ми обясни , че няма как да лекуваш нещо преди да знаеш какво е точно ?

# 418
  • Мнения: 449
Здравейте момичета, надявам се някой да се включи по мойте въпроси. Януари ми излезе течно базирана цитонамазка 3а група бях три месеца на лечение с ваг глобули, на преглед след това с колпоскоп се видя раничка, която изгорихме на 1.06 с лазер . Болеше доста ,така все още имам течение като бяло воднисто нормално ли е , аг ми каза че около десетина дни след това ще се появи и кръвотечение слабо. Изписа ми добавката ahcc въпреки че съм отрицателна за високо рисковите типове хпв вируси.  Трябва да я пия 6м по схема.  Да допълня че след раждането често имах вагинални инфекции, цистити, бактерии. При вас как беше след обгарянето, също така месец ли чакахте за да имате полови контакти или си изчакахте контролния преглед, трябва да отида след 40дни. Благодаря ви

# 419
  • Бургас
  • Мнения: 6 411
Така беше, цял месец течение.Изчаках си цикъла.

Общи условия

Активация на акаунт