Раничка на шийката на матката - част 6

  • 50 252
  • 625
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 70
И на мен казаха месец до следващия цикъл, така че чакам. Преглед ми казаха след три месеца (толкова било нужно, за да се възстанови напълно), но ще ида след втория, за да съм спокойна.

# 421
  • Мнения: 23 355
По-рано от 3 не мисля, че
има резон.Правилно са казали лекарите.

# 422
  • Мнения: 449
Ами мен лекаря ме вика след 40 дни от манипулацията, за контролна колпоскопия мислите ли че не е нужно ,има ли значение че е с лазер. Смисъл няма да е зарастнало ли , а относно половите контакти трябва да изчакаме месец и да е минал един цикъл доколкото разбрах

# 423
  • Мнения: 70
А как стои въпроса с тренировките, особено силови? Аз се пазя, не вдигам тежко и не се натоварвам поне докато изтече месеца, но се чудя за после?

# 424
  • Мнения: 62
Здравейте, вчера на профилактичен преглед ми откриха раничка на матката, доктора каза, че е в следствие на раждането.
Има ли някоя мама сблъсквала се с това в болница Селена Пловдив, каква е самата процедура, има ли нужда от болничен престой евентуално при обгаряне..общо взето всякаква информация би ми била полезна. Благодаря 🤗

# 425
  • Мнения: 1 459
И аз имах раничка (и сигурно още я имам, нищо че казаха, че е зарастнала) пак от раждането уж. Правиха биопсия, мазаха я с лекарство и това беше. АГ ми каза, че са ок изследванията и последния път като ходих ако искам да имам още деца първо да родя и после чак да мисля за обгаряне защото можело да станат проблеми при опити за забременяване / бременност. Каза и че щом са добри изследванията не е задължително да се гори ако не искам, че няма проблем стига да не е болезнена или да прави проблеми. (Не съм била в Селена на преглед, само да уточня.)

# 426
  • Мнения: 187
Здравейте, преди 10 дни и аз ходих на гинеколог за раничка и горене.
Каза , че вече имало по-щадящи методи и ми я намаза с нещо , което леко щипеше.
Каза ми да не се притеснявам до 10 дни каквото и да пада , да не се плаша. Обаче те минаха аз имах само дескомфорт първите 2-3 дни усилено течение с леко зацапване. 
Сега ми е притеснено , дали е намазана правилно след като нищо не е падало от нея ?
В отпуска е повече от месец и няма как да се свържа с него... ако някой е минал през това моля да ми пише...

# 427
  • Мнения: 70
Слагали ли сте нещо под формата на глобули след като е изтекъл месеца след горенето? На мен ми препоръчаха Силвержин - йонизирано сребро, което помагало за зарастването. Или е по-добре да не се слага нищо? Какви наблюдения имате?

# 428
  • Бургас
  • Мнения: 6 513
Нямаше такива неща, на мен не помня да си ми изписвали нещо.Сребро звучи добре, то е антисептик.

# 429
  • Мнения: 100
здравейте, правиха ми биобсия на шийката на матката и единственото което пише в изследването е сквамозен папилом. Цитонамазката преди 6 месеца беше 2ра група. Казаха, че не е притеснително (не е злокачествено), но е препоръчително да се изгори. Четох доста, и се зачудих дали не трябва към изследването да има и някаква група за ЦИН. Може ли да изкажете някакво мнение или да ми поясните резултата

# 430
  • Мнения: 44
annonymous 18, сквамозният папилом не е злокачествен, но в моя случай доста упорит. Не е задължително към диагнозата да бъде прикрепен и ЦИН (клетъчния строеж при двата термина е различен). Преди около 2г. имах раничка и бях ЦИН1, сега отново имам, но е само "сквамозен папилом". (Няма как да бъда на 100% сигурна в резултатите от биопсиите, тъй като не съм ги носила за второ мнение).  Преди около 6 месеца бях с резултат от цитонамазката 3А, лекарката ме увери, че е провокирано от раничката и да не бързам с повторна. При последния преглед третира областта с трихлороцетна киселина, а за домашно лечение ми изписа Силаут крем. Търсих доста дълго време информация за това как протича лечението, но единен протокол така и не открих.
Въпросната раничка я следя от миналата година, като си пазя всички колпоскопски снимки, най-голямо редуциране на размера, поне аз, забелязвам след приема на Изопринозин. Факт е, че сквамозния папилом се причинява от щамове на Папилома вируса, затова състоянието на имунната система е от съществено значение. Доста често АГ ме съветва да спортувам повече, да се храня целесъобразно, което би помогнало на организма по-бързо да се справи с "образуванието", но за съжаление не винаги успявам да се придържам към казаното от нея.

# 431
  • Мнения: 227
Слагали ли сте нещо под формата на глобули след като е изтекъл месеца след горенето? На мен ми препоръчаха Силвержин - йонизирано сребро, което помагало за зарастването. Или е по-добре да не се слага нищо? Какви наблюдения имате?

На мен ми бяха написали “цикатридина” глобули. Те са точно за рани от изгаряне (както спрея и пастата, за външно приложение) . 2 опаковки по 15 май бяха. Силвержин също съм ползвала, но по-друг повод. За мен цикатридина са адекватни за след горене. Овлажняващи и с хиалуронова киселина.

# 432
  • Мнения: 813
Здравейте, вчера бяхме при професор.Ковачев със сестра ли.Тя има киста на яйчника,която тук в Хасково казаха,че не знаят каква е ,ту се повлиява от лекарства,ту не и така според Ковачев е ендромитозна и трябва операция(ако не е прав и хистологията покаже друго-страшно...който е ходил при него знае как преминава прегледа и какво е отношението  точно поради което не успях и да си водя записки)Погледна обаче и с колоскоп и видя раничка,мисля ,че не е раничка ектопия било,често срещано ,но за съжаление клетките вече са започнали да се изменят 😶😶😶аз започнах да разпитвам-не това не било рак, но можело да е или да стане предраково нещо си....Първо трябва да лекуваме една инфекция и след това да се вземе биопсия ,която да покаже какво ще е лечението, но можело и да се направи по време на операцията на кастата, само че той бил много натоварен и в крайна сметка нищо не разбрахме и точно как да действаме и колко е сериозно положението. Според хора ,които го познават като характер  ,няма нещо кой знае какво и действително ако виждал нещо онко,щял по съвсем друг начин да реагира...ще помоля и за вашето мнение  ,сестра ми е на 25 г.не е раждала,но в най'скоро време  желаят да имат детенце.Мама преди 6м почина от рак на белия дроб с мутация Herr2  ,но според Ковачев докато няма изследвана brca  ,няма как да се знае дали има фамилна обремененост. БЛАГОДАРЯ ВИ предварително 💗

# 433
  • Мнения: X
Много объркано, този проф. Ковачев къде преглежда? Както и да е, нищо не трябва да се осланя като тълкуване на база на характера на някого или как бил реагирал, що за логика? За мен трябва да потърсите друго мнение. Не знам щом сте от Хасково, може би в Пловдив да потърсите? Или в София? Тук мога да кажа две- три имена, които се занимават с ранички, но часовете са за месеци напред. Другото, което можете да направите е да отидете при редови АГ, за да си направите всички изследвания и на финала може да се посъветвате с някой от докторите, който се занимава основно с горене на ранички.

Също така това, че майка ви е починала от рак на белия дроб няма отношение в случая. Освен това има много, много неща да се огледат преди изобщо да си мислите някакви лоши неща.

Стъпките обикновено са следните - взимате цитонамазка и микробиология. Вижте коя група е цитонамазката, междувременно, ако излезе нещо от микробиологията, лекувайте го. Повторете колпоскопията при друг лекар. Ако се видят оцветени участъци, ще ви пратят на биопсия. Също е добре да се направи HPV тест. На база на биопсията и теста, АГ ще реши дали да се гори, което само по себе си също не е страшно. И дори и да се гори, това не е някаква диагноза, може да се гори дори и да няма нещо страшно от биопсията, ако има ще ви кажат. Всичко това, разбира се, е свързано със средства, само HPV теста в зависимост от щамовете, които ще изследвате може да е към 150-170 лв., не знам колко е в момента. Отделно имате прегледи, биопсия, колпоскопия и т.н. Горене отделно, ако се наложи, така че трябва да се подготвите преди да тръгнете по пътя и да не се притеснявате, реално още няма за какво. Успех!

# 434
  • Мнения: 813
Професор Ковачев работи във Вма.Цитонамазката от преди 4 месеца е 2 а група .Туморните маркери са в норма ,но е пуснато мисля само са'125.,преди 3 месеца.За ракът на мама споменавам,защото мурацията Herr2 се среща най'вече при рак на гърдата и яйчниците.Ще съм благодарна за имената  на лекарите в Пловдив и София 💗

Общи условия

Активация на акаунт