И как те "пусна" сама на почивка?

  • 26 824
  • 418
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 9 196


Пренесено на групово и обществено ниво същите теории са развивани от робовладелците за робите, от турците за българите преди Освобождението.
"много сте си добре така, вързани, ние се грижим за вас"  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
---
 
Цитат
все ще се намери друг за свободния край

Намерете си. Важното е че не съм аз.  Sunglasses

Ти имаш някакви сериозни проблеми и по-добре спри да се излагаш. Че освен жена ти, те и децата те били хванали за ангария, и вселената е срещу теб, и илюминатите те дебнат. Малко грозно започна да става с робите и простотиите.

Никое дете не заслужава баща, който ще реве по форуми, как трябвало да кара ски със тях. И ги сравнява с робите и веригите и ТУРЦИТЕ?!?! Дано си е намерила бившата ти някой друг, че да видят малко и свестен пример.

# 361
  • Мнения: 1 782
Аз ще си пиша по темата:
Никога не съм разбирала ревността на единия партньор, когато другия си прекарва добре без него. Срещала съм жени и мъже, които буквално се дразнят, че другарчето им си прекарва времето без тях приятно и разпуска с приятели. И не става въпрос за изоставени или пренебрегнати мъже и жени.

Просто нещо отвътре ги човърка, яд ги е, " Как може да се чувства добре без мен този/тази ? "За мен това е признак на слабохарактерност и мания за контрол. Няма как някой да е слънцето и въздуха за друго човешко същество, а ако има такива  д ъ л г о г о д и ш н и  двойки, то и двамата са за психолог.

Направо е смешно когато в свекървенските теми оплюват и се присмиват ако мама и синчето са залепнали заедно и се чуват по телефона всеки ден, а то какво било ... почвам да си мисля, че завиждат или ревнуват, просто искат мъжът да е лепнат за тях.

# 362
  • Sofia
  • Мнения: 15 592
Аз съм писала вече – не възприемам мъжа до мен като "Слънце и въздух", но определено навсякъде си прекарвам по-добре с него, отколкото самостоятелно или с друга компания. И това не се е променило с годините; напротив – засилва се с времето. Peace
При мен може би това се дължи и на факта, че любимият, освен всичко останало, ми е най-добрият приятел, наред с партньор в живота.

# 363
  • Мнения: 20 155
Аз съм писала вече – не възприемам мъжа до мен като "Слънце и въздух", но определено навсякъде си прекарвам по-добре с него, отколкото самостоятелно или с друга компания. И това не се е променило с годините; напротив – засилва се с времето. Peace
При мен може би това се дължи и на факта, че любимият, освен всичко останало, ми е най-добрият приятел, наред с партньор в живота.
При нас не беше така в началото на връзката ни, макар в момента да е точно така. Имали сме различни периоди. В началото той напираше да ходи с разни "интересни" хора на приключения. На мен пък ми ставаше гадно, защото въпреки че бяхме заедно, си организираше почивките все едно е ергенин. Е, минахме го и този период. След заявки от моя страна, че не ми е ок и поредица от "разочарования от хората", както ги нарича той, всичко си дойде на център.
Ако има здрава спойка в двойката, издържа на всякакви динамики. Surfer

# 364
  • Мнения: 14 654
Мммм, каква идилична картинка - мм чупи рекорди, пък ние с децата късаме цветенца по полянките и ни е много приятно... вие сериозно ли? Не знам колко лсд трябва да е взела тази жена, за да й бъде приятно точно това. Толкова ли няма свои интереси, та се е повлачила с мъжа си, че и децата, колкото да стяга и оправя багаж, докато той очевидно предпочита да търчи като изоглавен, а не да прекарват време заедно? На мен такъв сурогат не могат да ми го пробутат никога като семейно занимание - това си е хоби на мъжа, а жената и децата са сателит, някъде в периферията се намират, центърът е тичането. Ама наистина ще излезе, че има маймуни, дето се лъжат с трици.

# 365
  • Мнения: 6 978
Мммм, каква идилична картинка - мм чупи рекорди, пък ние с децата късаме цветенца по полянките и ни е много приятно... вие сериозно ли? Не знам колко лсд трябва да е взела тази жена, за да й бъде приятно точно това. Толкова ли няма свои интереси, та се е повлачила с мъжа си, че и децата, колкото да стяга и оправя багаж, докато той очевидно предпочита да търчи като изоглавен, а не да прекарват време заедно? На мен такъв сурогат не могат да ми го пробутат никога като семейно занимание - това си е хоби на мъжа, а жената и децата са сателит, някъде в периферията се намират, центърът е тичането. Ама наистина ще излезе, че има маймуни, дето се лъжат с трици.
За теб. За тях логиката си е друга. Той също я подкрепя в нейните хобита и изяви. За мен е по-добре този вариант отколкото тя в София с децата, а той на бягане, после другата седмица тя на нещо нейно, а той с децата. Кога се виждат наистина хора, които гледат да не смутят на половинката хобито с присъствието си? Така си изкарват целия уикенд заедно. Поводът може да е бягането, ама реалността е, че мъжа беснее 2-3 часа, а иначе два дена си изкарват весело заедно и с компания.

# 366
  • Мнения: 20 155
Не знам. Моят житейски опит показва, че всички почивки с деца са инсценирани. Когато си с деца няма как да се отпуснеш и да почиваш – демек да лежиш, да гледаш в точка и да се наливаш цял ден с джин/тоник, примерно. Ако искаш да си с децата и да им направиш на тях густо – просто си с тях и правиш така, че да им е супер. Но това не значи, че на теб ти е супер.
Гугълче, като проимаш деца, ще ти се даде да усетиш, че не всичко минава през доволството на децата. За мен описаните от теб картинки на пълно щастие са малко като реклама. Simple Smile

Почивка с деца = нонсенс.

# 367
  • Мнения: 14 654
О, има време да се усети жената, още й се струва, че и на нея така й е удобно - да къса цветенца с децата, докато милото припка по маратони. Като анонимката от съседната тема, на която й е удобно тя бие път всеки уикенд, за да се види с гаджето си. Ще поживее и ще поумнее, а може би такива жени никога не поумняват, а само сменят формата си на съществуване, която все е гравитиране около слънцеподобния и от притичваща на повикване до друг град да еволюира до сателит на мъжа си, с една-две малки совалки на нейни грижи, щото то, колкото и да си слънце, не можеш да чупиш рекорди с бебета на гръб.

# 368
  • Sofia
  • Мнения: 15 592
Ще поживее и ще поумнее, а може би такива жени никога не поумняват, а само сменят формата си на съществуване, която все е гравитиране около слънцеподобния и от притичваща на повикване до друг град да еволюира до сателит на мъжа си, с една-две малки совалки на нейни грижи, щото то, колкото и да си слънце, не можеш да чупиш рекорди с бебета на гръб.

Да, само 'дето Анонимната от съседната тема е много далеч от скромния житейски опит на Google. Peace Подробности, разбира се, няма да споделям, не е редно, но нали се изпусна и за момент разкри ник-а си. Еми, какво да кажа, някои жени цял живот си остават с детски акъл...

# 369
  • Мнения: 9 196
Аз не ходя на почивки без детето, с него ми е по-приятно. Без мъжа ми се е случвало, когато е зает няма как, но без детето не виждам никакъв смисъл да ходя.

# 370
  • Мнения: 1 121
Благодаря на всички бг-мами проявили интерес към моите хобита. Признателен съм на Янечек за едното рамо, което ми удари. Докато напиша какво мисля, тя ме изпреварила. Може в друга тема рамото да се обърне в шут, но тук - само признателност!

Кефи ме много образното мислене на Salsisha. Въргаляне с други лелки с размазан грим Simple Smile Много готино
Цитат
Аз няма как да изпадна в ситуацията на съпругата на пишман скиора, така че само си теоритизирам
Този факт прави пишман скиора много щастлив.
Отделно от благодарностите.
Човек с едни и същи убеждения от люлката до гроба за мен е нещо значително по-лошо, а и вредно от фурнаджийска лопата. Фанатици им казват на такива.
----------
Стига с тоя секс и изневяра. Разбирам че на повечето (виж психо-физическия портрет сътворен от Salsisha) е болна тема, но въпроса тук е друг и ясно поставен от авторката. Въртите, сучете, все до изневяра и наднормено тегло го докарвате.

# 371
  • Мнения: 30 802
Аз не ходя на почивки без детето, с него ми е по-приятно. Без мъжа ми се е случвало, когато е зает няма как, но без детето не виждам никакъв смисъл да ходя.

Това е щото е "детето". Увеличи ги до повече и ще видиш, че почивката без деца е най-великото нещо в познатата Вселена. Впрочем аз и още с 1 дете си ходех без него. Ми какво да лъжа, перфектно си е.

# 372
  • Мнения: 9 196
Зависи може би, кой от какво отива да си "почине". Аз си почивам от града и работата. Детето изобщо не ме натоварва, алкохол не пия, така че ми е добре. Ако са повече, може би ще има нужда и от децата да си почине човек, не с тях.

# 373
  • Мнения: X
Чета ви от началото и не знам какво да кажа.

Пускаме се и двамата, но ваканциите ни са семейни. Никога не сме почивали с приятели. Странно хрумване ми е.
Когато сме били компания млади необвързани се е случвало, но по двойки някъде да отидем да почиваме- не.

# 374
  • Мнения: 30 802
Зависи може би, кой от какво отива да си "почине". Аз си почивам от града и работата. Детето изобщо не ме натоварва, алкохол не пия, така че ми е добре. Ако са повече, може би ще има нужда и от децата да си почине човек, не с тях.

Да де, точно това е - да си чуеш мислите, да си изпиеш кафето без прекъсвания, да не те пипа някой непрекъснато (трябва си рестарт след целодневно пипкане на малки ръчички).

Общи условия

Активация на акаунт