И как те "пусна" сама на почивка?

  • 26 825
  • 418
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 1 985
Слава на Бога, в нашето семейство се пускаме на почивки без проблеми, естествено откакто имаме дете нещата се обсъждат и планират предварително, защото все пак този, който остава, поемя сам тежестта от гледането на малката.
Сега например аз бях една седмица на гости при родителите ми с детето, мъжът ми беше сам да отдъхне и да прави каквото си иска след работа. Днес аз заминавам на екскурзия с приятелки, той поема дребната за 4 дни.
Както казаха и други момичета, пътуването без деца е нещо коренно различно. Пиеш, лежиш на плажа, мълчиш/говориш на воля. С детето е строг режим, съобразяване с неговите нужди и почивка 0.
Много се радвам, че вкъщи намираме някак си баланса и още никой не е изперкал нацяло. Grinning

# 376
  • Мнения: 525
Истинска почивка с деца според мен е невъзможна. Продължаваш да спазваш режима на детето и продължаваш да се грижиш за него 24/7. Лично на мен не ми е неприятно,даже напротив. Децата се радват супер много и са щастливи,което ми е достатъчно и ме зарежда. Въпреки това,може да са само 2 дни,но с мъжа ми ходим и сами някъде. Това е вече почивка за мен. Въпреки че сме заедно,не съм имала против ако на мен ми се лежи примерно той да отиде някъде да се разходи или да прави нещо друго. Случвало се е,обратния вариант също. Дори когато сме с децата някъде,случвало се е да каже "отивам да похвърлям малко(въдица) в онова язовирче което видяхме". И нямам против,нито го казвам през зъби нито се муся после.  Все пак щом сме там,защо да не се възползваме от нещата които предлага мястото.На мен ми е изнервящо да стоя и да зяпам в една точка дали ще клъвне,но подкрепям хобито му. Повечето подаръци,които му правя са все неща свързани с риболов и той умира от кеф. Дали аз ще отида сама после някъде зависи пак от мястото където сме,а не от това че той отишъл и видиш ли сега аз да не остана по-назад. За това и на мен ми е чудно,че мъжа не можел да иде да се пусне по другата писта... Май просто не е казал,че иска. Има нещо сбъркано във връзка с подобни отношения. Не сме казали,че не обичаш децата си. Но да кажеш,че се жертваш че си с тях там е просто... Гадно. 

# 377
  • Мнения: 11 505
Ходете с децата на почивка докато още искат да са с вас.... идва момент, в който вече се мислят за мноо големи и не искат. Grin Ние едно време ходехме 4 семейства заедно с 5 броя изтребители... всичките момчета и ги пускахме да сноват като хлебарки и да тормозят онези без деца Laughing

# 378
  • Мнения: 574
Мдам, потвърждавам, че почивката с деца не е никаква почивка, а си е забавление за децата и трениране на нервите на родителите. Поради тази причина, а и откакто са 2, почти винаги имаме някой помощник с нас. Не се издържа иначе. Колко години ги мъчих да се научат като другите деца да си седнат на пясъка и да си играят с кофички и лопатки - не! То са дивотии, то са ревове, искания за какво ли не, не искат с часове да излизат от водата, посинели вече, реват, пищят, бият се.... а бе не е за разправяне. Точно поради тази причина не искам вече да ходим с други семейства с деца на почивка, защото около нас са все със спокойни деца и нашите на фона на другите приличат на отървани. А всъщност са си едни нормални деца, с нормални за възрастта им прояви.
Но задължително, поне един-два уикенда ходим и без тях след това, малко да отдъхнем, да позабравим семейната "почивка", да си починем от нея.
А, и нещо друго- никога повече няма да си причиня почивка с децата повече от 3 дни. Веднъж се излъгах за 8, на втория ден щях да ги връщам обратно. Толкова непоносими бяха. Как издържахме - не знам. Затова по-начесто , но за по-малко дни е по-приемливо.
Сирената е права: когато беше едно дете, го мъкнехме навсякъде, колкото и да беше  ревливо и палаво, но все пак е едно. Когато станаха две и когато второто проходи, рязко си променихме мисленето.

# 379
  • Мнения: 525
Мдам, потвърждавам, че почивката с деца не е никаква почивка, а си е забавление за децата и трениране на нервите на родителите. Поради тази причина, а и откакто са 2, почти винаги имаме някой помощник с нас. Не се издържа иначе. Колко години ги мъчих да се научат като другите деца да си седнат на пясъка и да си играят с кофички и лопатки - не! То са дивотии, то са ревове, искания за какво ли не, не искат с часове да излизат от водата, посинели вече, реват, пищят, бият се.... а бе не е за разправяне. Точно поради тази причина не искам вече да ходим с други семейства с деца на почивка, защото около нас са все със спокойни деца и нашите на фона на другите приличат на отървани. А всъщност са си едни нормални деца, с нормални за възрастта им прояви.
Но задължително, поне един-два уикенда ходим и без тях след това, малко да отдъхнем, да позабравим семейната "почивка", да си починем от нея.
А, и нещо друго- никога повече няма да си причиня почивка с децата повече от 3 дни. Веднъж се излъгах за 8, на втория ден щях да ги връщам обратно. Толкова непоносими бяха. Как издържахме - не знам. Затова по-начесто , но за по-малко дни е по-приемливо.
Сирената е права: когато беше едно дете, го мъкнехме навсякъде, колкото и да беше  ревливо и палаво, но все пак е едно. Когато станаха две и когато второто проходи, рязко си променихме мисленето.
Всичко е до дете,нашите също са 2 но нямаме проблеми. Изключително рядко се карат двамата,разликата им е 4 години. На почивките пропуснах да кажа,винаги ходим с още 1-2 семейства с деца. Децата се познават,разбират се. Играят си страхотно заедно и почти нв усещаме че сме с деца Simple Smile Явно сме извадили късмет Simple Smile

# 380
  • Мнения: 9 196
Все по-добре става. Освен, че е гадно с мъжа си да ходиш, сега и с децата същото. Да се чуди човек за какво сте ги взимали тези мъже и за какво сте ги правили тези деца.

# 381
  • Мнения: 5 508
Salsisha ако не преувеличаваше толкова много, може би щеше да разбереш какво се пише.

# 382
  • Мнения: 9 196
Salsisha ако не преувеличаваше толкова много, може би щеше да разбереш какво се пише.

Разбира се, много ясно. В мен е проблема, че мога да търпя мъжа си и детето. Нищо не разбирам.

# 383
  • Мнения: 4 420
Не знам за колко големи деца пишете. Трудните години са до 3, максимум 4. От там нататък не би трябвало да е толкова невъзможно почиването с деца.
Ние нямаме опция без детето. Ходим на всяка една почивка с нея. Ами последните две години си е направо все едно е възрастен индивид. Скоро направи 7.

# 384
  • Мнения: 5 508
Salsisha ако не преувеличаваше толкова много, може би щеше да разбереш какво се пише.

Разбира се, много ясно. В мен е проблема, че мога да търпя мъжа си и детето. Нищо не разбирам.
Да, в теб е. Никой не твърди, че не може да търпи мъжа или детето си. Явно си от хората, които назад нарекоха 'плевели' и все трябва да си закована за децата и мъжа си, за това и не разбираш другите и в това няма нищо лошо щом ви е добре. Но да обясняваш как някой не си търпи най-близките, само защото вижда разлика в различните видове екскурзии според хората, които го придружават е най-малкото нелепо.

# 385
  • Мнения: 9 196
Salsisha ако не преувеличаваше толкова много, може би щеше да разбереш какво се пише.

Разбира се, много ясно. В мен е проблема, че мога да търпя мъжа си и детето. Нищо не разбирам.
Да, в теб е. Никой не твърди, че не може да търпи мъжа или детето си. Явно си от хората, които назад нарекоха 'плевели' и все трябва да си закована за децата и мъжа си, за това и не разбираш другите и в това няма нищо лошо щом ви е добре. Но да обясняваш как някой не си търпи най-близките, само защото вижда разлика в различните видове екскурзии според хората, които го придружават е най-малкото нелепо.

Нелепо е да се опитваш да извърташ, че аз съм обяснявала нещо си, при положение, че 10 човека са написали собственоръчно - "никаква почивка не е с деца". А допълващите обяснения, не са в мои постове.

А ако за теб плевел е човек, който не смята детето си за навлек и не се чуди, къде да избяга за да си "почине" от него, така да е.

# 386
  • Мнения: 18 846
Ние ходихме миналата година с 3 деца - на 11 г, на 6 г. и бебе на 8 месеца. Ами на всички им хареса Simple Smile А когато децата са над 3 годишни, и аз не виждам особен проблем.

# 387
  • Мнения: 574
Не знам за колко големи деца пишете. Трудните години са до 3, максимум 4. От там нататък не би трябвало да е толкова невъзможно почиването с деца.
Ние нямаме опция без детето. Ходим на всяка една почивка с нея. Ами последните две години си е направо все едно е възрастен индивид. Скоро направи 7.
Пак казвам -има разлика с едно и с две деца. Ако съм само с голямата- пей сърце. Вече е на 8 и няма да имаме никакви проблеми. Но когато бяха на 2.5 и на 6.5 беше най-големият ужас. Тази година ще бъдат на 4.5 и на 8.5, мисля, че вече положението ще се подобри и имам нови надежди.

Salsisha, да ти ги дам за два дни да откачиш, искаш ли? Grin

# 388
  • Мнения: 18 846
Мен трудно ще ме уплашиш, особено пък с 2 момиченца Simple Smile

# 389
  • Мнения: 574
Мен трудно ще ме уплашиш, особено пък с 2 момиченца Simple Smile
Момиче и момче са. Момичето е бетер момче.
Вашата разлика е голяма. А с бебе е най-лесно, мъкнала съм малкия и на 3 м, и на 5 м, никакъв проблем. Тогава проблемна беше каката.

Общи условия

Активация на акаунт