И как те "пусна" сама на почивка?

  • 26 823
  • 418
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 5 508
А ако за теб плевел е човек, който не смята детето си за навлек и не се чуди, къде да избяга за да си "почине" от него, така да е.
Я ми покажи с цитат къде някой е написал, че детето му е навлек и не може да го понася? Щот аз друго четох до сега и никъде не се споменава подобно нещо. 'Никаква почивка не е' няма нищо общо с 'Децата ми са навлеци', а с 'Аз искам да стоя тихо и кротко, четейки на плажа и слушайки музика без да говоря, но няма как защото трябва да ги наблюдавам, да влизам с тях във водата, да играя с тях и т.н.'
Ти наистина ли не правиш разлика между почивка в смисъла 'Отивам някъде за да си почина от шума, забързаното ежедневие, постоянното тичане' и 'Отивам някъде за да видят децата малко разнообразие, да се разходят, да се порадват, да поиграем'? Огромна е и е тъжно ако никога не си изпитвала първото ...

# 391
  • Мнения: 9 196
О, колко драматично ... и тъжно било, ако никой не е чел книга на почивка. Ами чели сме. Никой не се е родил с деца на врата увисени. Нито пък децата са 20 години нон стоп с родителя, защото идва момента, когато си ходят на свои екскурзии, лагери и зелени училища и то доста рано.

И да - когато някой каже - никаква почивка не е, щом е с деца, това означава, че предпочита децата да ги няма, но когато са там му пречат на почивката.

# 392
  • Мнения: 5 508
Хем тъжно, хем нелепо. Аз лично те съжалих ... Та спирам до тук, ясно е, че няма как да разбереш тези неща.

# 393
  • Мнения: 9 196
Разбиране и съгласие са различни неща.

Но няма нужда да ме съжаляваш, че ходя на почивка с детето, когато е свободно, няма нужда от излишни драматизации и трагични физиономии. Ще го преживея.

# 394
  • Мнения: 14 654
Определено съжалението, което будиш, не е защото ходиш на почивка с детето, а защото написа, че не виждаш смисъл да почиваш без него. Като робот, който след като изпълни функцията си, трябва да се унищожи, защото сам по себе си няма смисъл да съществува.

# 395
  • Мнения: 9 196
Ами не виждам, да. Защо трябва да си прекарвам редките и без това почивки, без най-близките ми и приятни хора? Защото да не ме "съжалят" стадо лелки, които не разбират, как може да не искаш да се махнеш от детето и мъжа си? Ми не искам. Напротив. Приятните моменти искам да споделям с тях точно.

# 396
  • Мнения: 5 508
Някои лелки като мен, на по 26-28 години навярно са набори ма децата ти ама айде ...
Робското ти мислене е пословично! Ще се помни дълго, и дълго ще те съжаляваме!

# 397
  • Мнения: 20 154
То няма лошо, щом ти е кеф да си ходиш само с детето, супер. Лошото е да не се вижда другата позиция и да се смята за ненормална – че някой може да иска да си почива и без децата си.

# 398
  • Мнения: 30 802
Е то човек може да иска да си движи с детето, особено ако детето е свястно, не е в кофти възраст и всъщност понякога дори ти позволява да си починеш, като се заиграва без опити да се убие. Но зависи от детето и от периода.

# 399
  • Мнения: 525
Аз пък не виждам защо да я съжалявам. Дори я разбирам. Отпуски за почивка с мъжа ми имаме 2 пъти годишно. Децата на ясла/градина всеки ден. Разбира се че ще искаме да сме заедно,а не както всеки ден за по няколко часа. Не осъждам и тези които ходят сами. Просто едно изказване ми извади очите буквално... И да се спори няма смисъл,всеки сам решава как да прекара времето си. Ако всички бяхме еднакви,щеше да е скучно. Разни хора,разни идеали. Simple Smile

# 400
  • Мнения: 30 802
То реално повечето майки, които "обичат да са заедно с децата си" всъщност имат деца на градина или ясла и реално не са толкова много време заедно, че да им омръзне. Пробвай обаче 24/7, ама не докато стане време за ясла преди 2-те годинки, ами някъде докъм 4-5, и после питай дали искаш и на почивка да си по цял ден с тях.

# 401
  • София
  • Мнения: 19 363
Все по-добре става. Освен, че е гадно с мъжа си да ходиш, сега и с децата същото. Да се чуди човек за какво сте ги взимали тези мъже и за какво сте ги правили тези деца.
За да има какво да плюеш. И понеже сме тъпи, сме родили повече от едно и честно си признаваме, че понякога ни писва. Особено съчувствам на тези с малка разлика, но пък децата си имат компания.

# 402
  • Пловдив
  • Мнения: 327
Считам се за що годе свободомислещ човек, но все пак се изненадах колко демократични сте почти всички тук- не мисля, че би трябвало да е проблем да се иде на почивка без партньора, но пък и не ми се струва толкова нормално това да се случва често или без да го попиташ има ли против, съгласен ли е. Аз лично бих питала и бих искала да ме питат.

# 403
  • Sofia
  • Мнения: 15 592
Е, "почти всички" – не съвсем. Peace Мисля, че около половината от взелите участие в темата споделиха, че се съобразяват с партньора и нямат желание за отделни почивки. Peace

# 404
  • Мнения: 9 196
То реално повечето майки, които "обичат да са заедно с децата си" всъщност имат деца на градина или ясла и реално не са толкова много време заедно, че да им омръзне. Пробвай обаче 24/7, ама не докато стане време за ясла преди 2-те годинки, ами някъде докъм 4-5, и после питай дали искаш и на почивка да си по цял ден с тях.

Точно така е - не е достатъчно времето заедно, затова използваме почивките. Вече не е градина, а училище, но все тая - пак е целодневно. Същото е и с мъжа ми, тъй като работи на различни смени и понякога има дни, не за час, ами изобщо да не се засечем. И наистина са ми ценни и чакани тези моменти с почивките заедно.

Общи условия

Активация на акаунт