Колко пъти месечно ви идва да утрепете Милия?

  • 59 985
  • 440
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 42
Уау, благодаря за обучението ще ми е доста полезно. Със сигурност ще срещна още непознати съкращения, но никой не се ражда научен. Grinning

# 316
  • Мнения: 4 808
Отдавна не ми се е налагало да давам обяснения точно на това съкращение. Моят мъж, много ясно. Моят мил е прекалено лигаво за съкращаване даже!
Е, що да е лигаво моя мил?! Не ми се струваше да е моят мъж, защото не всички имат брак, а не върви да го наричам МП като живеем заедно вече 30 години. Пък и по-скоро леко иронично ми звучи това "моят мил".

# 317
  • Пловдив
  • Мнения: 1 219
От всички форумни съкращения фаворит ми е ЖДНБ - жива да не бях.

# 318
  • Мнения: 1 297
ММ, го четях, като моето магаре. МК, като моят крокодил  hahaha.

# 319
  • Пловдив
  • Мнения: 14 861
ЖДНБ от бг мама ли произлиза?
И аз го харесвам. Grinning

# 320
  • Мнения: 30 802
Обясниха ми, че било от песен на Сигнал, след това с кавър от Черно Фередже.

# 321
  • Пловдив
  • Мнения: 14 861
Не, аз съкращението имах предвид, не целия израз.
_____

На "Сигнал" едва ли е, аз бях чувала версия за "Хиподил".

П.П. Да, може и "Контрол" да са били, а да не съм запомнила правилно. Самата песен не я знаех.

Последна редакция: вт, 10 юли 2018, 09:57 от Магдена

# 322
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 447



По темата - вече му свикнах Blush

# 323
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 726
Няма да ходя с вас на море, не че сте ме канили, но да си знаете! LaughingHug

И аз, пък.
Всъщност точно по такъв повод ми се прищя да го убия за пръв път. Отиваме заедно на море, аз работя 6 дни в седмицата и обичам да си поспивам. Та въпросното море ми е и отпуската, а той моля ви се в 8 вече не се сдържа на леглото - върти се като шугав. Научих го след бая съскане, да става и да ходи и да закусва, пие кафе и каквото си ще там.
И аз така Peace  Има го и моят този навик. Ако може да сме на плаж още по тъмно.  Абе я ... Да ида на почивка и да ме буди с петлите, направо ще му се стъжни. Скучно му било без мен!  Ще стана подсъдима като нищо.

# 324
  • Мнения: 4 420
Аз пък, като сме на море, винаги ставам последна и почвам да им мърморя да се оправят по-бързо, че закъсняваме и е станало 100 часа и жега 😂

# 325
  • Мнения: 4 808
Днес станах в осем, нашият вече беше изпил кафето и заприпира да тръгваме за плажа. На всичкото отгоре аз реших да ходим в Бургас, а не в Крайморие, ама докато намерим място за паркиране, голямо мрънкане беше, че заради мен няма места, защото спя до обяд и се мотая да пия кафе... чак се зарекох, за кой ли път, вече никога да не ходя с него на плаж.

# 326
  • Sofia
  • Мнения: 4 118
Скрит текст:
Ако аз не се лигавя и жаля, друг няма да го направи.
Много си права  Peace
Моята баба бог да я прости, казваше: Пести се, бабе, никой няма да ти понесе душата в кошница. Все гледам за другите (семейството) първо да е добре, а за мен кога? Малко егоизъм няма да ми навреди.

Много вярно е това.

# 327
  • Мнения: 63
Ох, откакто се роди малкия аз съм си ходеща бомба със закъснител. Така че-на ден по няколко пъти Joy Напоследък най-актуалното е това, че вечер преди да си легне не си прибира нещата никога. Под нещата разбирайте целия асортимент от джобовете му-портмоне,ключове,цигари.Ако е вечерял съответно евентуално да си занесе чинията до мивката, но не винаги.Оставят се празни опаковки от шоколад, например,или недоизяден пакет с фъстъци по масата...Съответно с малкия като станем рано рано, аз още напълно зомбирана, едвам уцелвайки вратата, хуквам да събирам де що намеря, преди дЕтетУ да ги набара и съответно да си ги навре в устата.Повтарям,потретвам-е,няма. Става сутринта, почва да се оглежда из стаята, търсейки си нещата. Ама,видиш ли,те не били там,където ги бил оставил?!? Ами,да,при току що проходило дете, което ходи и пипа наред, някак си нито цигарите,нито запалката имат място на холнаъа масичка,някак си..

# 328
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Аз не мога да разбера какво е това чудо с джобовете.  ooooh! Едно време баща ми (който иначе е маниак на тема чистота и чисти непрекъснато) си изсипваше всичките дребни вещи на шкафа за обувки. Сега ММ го прави същото. Едната половина на трапезната маса вечно е зарината с ключове, стотинки, слушалки, листчета, запалки, цигари.... и каквото още се сетиш. Което мен ме побърква. Много мразя разхвърляно. А съм сложила в коридора панерче специално за целта. Не се ползва.  ooooh! ooooh! ooooh!

# 329
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 726
Този проблем с дребосите боклучета го реших. Приготвям кашонче от вафли, от кварталното магазинче слагат до вратата и от там вземам и всичко насипно с едно движение сипвам там без сортировка. После кашончето в антрето, да не ми е пред очите. Да си ги търси после, едно върху друго е всичко. Научи се бързо. 

Общи условия

Активация на акаунт