Какво ми е сбърканото? Имам нужда от помощ!

  • 3 773
  • 57
  •   1
Отговори
# 15
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
И аз в началото така си казвах....това не е липса на обич.......просто е глупост.....казваш най- големият си страх...............после, защото мразя да си забранявам чувства, реших да си позволя изцяло да изживея желанието си бебко да умре...но такова нямах....само страха, че ако го кажа пак наистина ще се случи..........И започнах да го повтарям на глас....много пъти....и тази натрапливост изчезна.........вече дори не си го помислям.........
Свързано е с това, че си забраняваш да мислиш такива неща.....оттам е .....поне при мен беше....но се оправих......

# 16
  • Мнения: 2 556
На твое място веднага бих потърсила някаква помощ. Трябва консултация със специалист, който е наясно с тези проблеми -в случая сигурно е следродилна депресия. И също мисля, че е добре да започнеш да оставяш детето на някого за известно време от деня, даже това е направо задължително - всеки ден.

Дали си добра жена и домакиня в момента трябва да ти е последна грижа. Майната му на домакинството, детето ти има нужда от спокойна и усмихната майка и това е най-важното, към което да се стремиш сега. Действай, както за теб е най-добре, но не се оставяй в това състояние. Успех!

# 17
  • Мнения: 4 806
на мен не ми се е случвало да мисля такива неща. Но са ми минавали въпроси от рода "дали не беше грешка?". Със сигурност такъв въпрос е значително по = безобиден. Това беше в самото начало, докато още нашия живот не се беше пренаредил поради появата на малкото същество.

Вътрешният глас е гласът на подсъзнанието. Той е откровен, но не многословен. Дава някакви изводи, но не дава пътя, по който е достигнало до тях. Заключението на подсъзнанието може просто да отразява нещо, което те тормози, но това съвсем не е буквалното съдържание на мисълта. Може просто да не го разбираш добре. В смисъл такъв, че подсъзнанието да си прави извода, че няма по - страшно от това да загубиш детето си. А ти да "чуваш", че трябва да го сториш.

Добре е, че си писала тук. Добре е, че казваш на съпруга ти. Не знам дали трябва или не, да потърсиш помощ при психолог. И в двата случая, трябва да потърсиш собствени сили за преодоляване. Разговаряй повече със самата себе си. Бъди искрена и виж, дали наистина това искаш. Има една проста техника - провеждаш със себе си един отрит диалог, състоящо се от една безкрайна поредица от въпроси "Защо?". Направи го, когато пак ти се мерне подобна мисъл в главата. Но бъди настоятелна. Докато не стигнеш до истинския отговор. Той най-вероятно ще се окаже много далече, ако не и противоположен на това, което изглежда на пръв поглед.

Вярвам, че всичко ще е наред. Щом си имала сили да напишеш тук, да си дадеш сметка за това, което става, значи ще имаш сили да се пребориш. За най-голямото щастие на жената - майчинството.

# 18
  • София
  • Мнения: 39 764
И на мен са ми минавали подобни глупави въпроси. Може би наистина мислено изразяваш най-големите си страхове. Може да е следродилна депресия, а може да е израз на майчиния ти инстинкт.
Всичко най-лошо свързано с Дияна... ми не мога да излъжа, че не ми е минавало през главата.

# 19
 Благодаря ви мами! Сега започвам да чета статиите които ми е дала Сердика и ще се поровя в нета да видя какво друго може да намеря.
 Всички сте прави за това че явно се опитвам да бъда супермайка и от там нямам време да съм човек. Не съм в България може би ако бях щях да намеря повече варианти за повдигане на духа. Няма на кой да оставя бебо, всички близки около мен работят, а мъжът ми понякога се прибира много късно и уморен. За това и се чувствам длъжна да го оставя да си почива и се занимавам само аз с бебо през повечето време.
 Приятелите ми тук ме вземат несериозно, защото за тях сум силна жена и нямам нужда от съвети и помощ. Предполагам това също е моя грешка, защото цял живот гледам да не преча на никой и да се справям сама....
 Пак ще пиша ппосле че сега се разревах...Ама съм перко...
 

# 20
  • Мнения: 6 618
Може би наистина трябва да посетиш лекар за да разбереш сама себе си!Едва ли ти има нещо ,но като поговориш с лекар ще се пооспокоиш.Не симисли ,че като се опитваш да правиш всичко сама си правиш добро всеки си има някакъв таван .

# 21
  • Мнения: 6 164
Не мисля, че си опасна за бебето си, само защото ти минават такива мисли през главата. Самият факт, че осъзнаваш, че това е нередно, значи си съвсем наред. Преуморена си и като всеки човек се дразниш на нещото, което е виновно за умората ти. Просто го изживяваш много вътрешно. Не се гледа лесно дете, но пък е приятно -- фокусирай се не върху плача, ами върху хубавите неща. Не разбрах колко е голямо бебето. Мисли в перспектива - няма да плаче вечно, всеки ден расте малко по малко, прави нещо ново, ще пропълзи и ще върти памперса по килима, ще се смее, ще проходи... Mr. Green Ами има нов член в семейството, не сте сами с мъжо да си се гушкате двама и на мен ми липсва времето, когато бяхме двама на спокойствие, но пък това е временно и пак ще си влезете в ритъм, както преди. Спокойно, ще се оправи всичко, само малко време да мине и ще видиш сама. Но дотогава недей да се самообвиняваш, защото ще си направиш по-лошо! Ако сега нямаш депресия, ще си я навлечеш сама! Мисли положително! Wink

# 22
Нищо не ти е сбъркано! Мислите и действията ти са типични за следродилната депресия. Ето, погледни тази тема, широко дискутирана навремето в другия клуб за майки:

http://clubs.dir.bg/showflat.php?Board=budeshtimaiki&Number= … mp;sb=5&part=


И не губи кураж, ще се справиш!   bouquet

# 23
  • София
  • Мнения: 3 407
Не си перко скъпа!!! Преуморена си, пренапрегната си, сама си- живяла съм в чужбина и повярвай ми, знам за какво говориш! Не знам точните обстоятелства, за да дам по-точен съвет, а много ми се иска да помогна.

# 24
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Споко... това е депресия.
Ти сама си казваш - по цял ден сте с бебето. стараеш се да си добра майка и домакиня и тн.
Може би подсъзнателно ти се иска да си не толкова добра домакиня, и това избива в подобни мисли.

Има един изход от положението - опитай се да си не толкова изрядна, но по-весела.
Излизайте повече. Стоенето в къщи означава малък и затворен колектив - ти и бебето и вечер - таткото. В такива малки общества се натрупва напрежение.
Срещай се с повече хора - за предпочитане такива, с които да не си говорите за бебета, а за нещо друго - музика, филми, книги, мода, козметика и каквото се сетите там - филателия, астрология, орнитология и каквото ви влече Simple Smile
Позволявай си малки глезотии, а защо не и по-големи.
И въобще...
Философски погледнато - коя майка е добра?
Тази, която не си дава много зор за бебето, оставила го е на някоя баба и си живее живота, дето е лафа, но не се упреква?
Или тази, която дава мило и драго, зарязала е всичко заради детето,  по цял ден му обръща внимание, готви, чисти до късна нощ и накрая ляга и се пита "Дали съм достатъчно добра майка на това дете?"

Според мен си се претоварила и нещо подсъзнателно се упрекваш, а то избива в тези мисли за бебето.
Добрата мама е весела мама. (според мен)
Гледай да има повече радост. Повече цункай и гушкай детето, ходете на разходки, забавлявайте се.
Само сега, само в този момент то има тия сладки боси краченца, мили малки ръчички, пухкави бузки и тн... Радвай се, защото порастват и после са едни сериозни и се правят на възрастни.
Това е най-важното - радвай се.... то значи да си добра мама... а не да се преумориш от домакинска работа (защото подозирам, че така е станало), а в същото време бушуват и разни хормони...
И бягай да нагушкаш бебето - стига вися в тоя форум Wink  Mr. Green

# 25
  • Мнения: 216
Бе каква родилна депресия говорите всички жената според мен си плаче за психолог-то и мен ме е хващала родилна депресия,и аз съм с.ама по цял ден с бебка но такива мисли никога не ъа ми минавали през главата.Ми ако наистина посегне на детето си и му направи нещо(не дай си Боже)пак ли ще я утешавате че е била в депресия за това го е направила-не знам аз явно тдва не мога да го сметна за нормално newsm78

# 26
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Няма да направи нищо лошо на детенцето си.
Тя осъзнава, че има проблем и се бори с него.
Когато не осъзнава, че има проблем, тогава е страшно.

Просто някои хора повече мислят.
Едно могат цял ден да търкат пода и да гладят пелени, без да им мине каквато и да е мисъл през ума.
Други мислят какво ли не. И не защото ще го направят. Човешкият ум е странно нещо.

Според мен това е една уморена мама, която не допуска мисъл за почивка.
Би могла да почива единствено ако нямаше бебе, и затова и избиват такива мисли.
Но би могла да почива и ако остави за час-два бебето на някоя приятелка.
Това ще й каже и психолога.

# 27
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Аз разбрах, че няма проблем...просто веднъж е изрекла , че иска да умре или нещо подобно......От дума до дело има цяла вселена разстояние.........

Искам да умре
Искам да умре
Искам да умре
( това не е за нейното дете )

Наплаших ли суеверните  Laughing........

Думите не могат да навредят на детето, поне докато още не ги разбира ....споко

# 28
  • София
  • Мнения: 7 097
Няма да направи нищо лошо на детенцето си.
Тя осъзнава, че има проблем и се бори с него.
Когато не осъзнава, че има проблем, тогава е страшно.

# 29
  • Мнения: 3 760
Съгласна съм с majсeto и с firebird!

Общи условия

Активация на акаунт