Третиноин, Ретин А, Ретиноидна киселина, Ретинол - 4

  • 68 390
  • 760
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 18 542
Е не ти дразни пък казваш, че не можеш да минеш на по-висока концентрация. Защо тъй?

# 16
  • Мнения: 1 975
Защото не мога да овладея сухотата и си чувствам опънато лицето. Много е неприятно.
Като отшуми това, ще мина на по-висок %, поръчах си - да има.
А не ми дразни, в смисъл че нямам зачервяване, сърбеж, лишеи и пр. Което само по себе си е странно, защото съм склонна към такива проявления. Предполагам, че с 0,05 ще избухна с всичка сила Grinning

# 17
  • Мнения: 18 542
Не се знае Simple Smile Явно всяка кожа е със собствено мнение за тоя крем.

# 18
  • Мнения: 28
Какво ви е мнението за третиране на стрии с този крем?

# 19
  • Мнения: 18 542
Не съм срещала инфо да се ползва за стрии. Дали защото трябва да се маже по-голяма площ или защото кожата е по-дебела на местата, на които се появяват не знам.

# 20
  • Мнения: 337
Не съм се сещала за стрии, но си мислех дали да не опитам на коленете и гърдите. Но се колебая, не знам как ще стане с фотозащитата на коленете.

# 21
  • Мнения: 22 842
Аз пробвах веднъж на гърдите, нямаше реакция, но също се чудех.

# 22
  • София
  • Мнения: 38 476
Стриите по принцип са късане на колагена. Знам ли...

# 23
  • Мнения: 795
Стриите по принцип са късане на колагена. Знам ли...

Стриите са късане на еластин , не на колаген . В съединителната тъкан има 3 вида влакна - колагенови, еластични и ретикуларни. Само еластичните не се възстановяват. Скъсат ли се - край. С консервативни средства не се възстановяват , т.е с мазане на каквото и да е. Доцент по биохимия казваше навремето, че ако някой измисли как да съедини скъсано еластично влакно, изградено от белтъка еластин ще спечели Нобелова награда.

Дано да не съм ви досадила с обясненията , но като чета от години как хората си дават парите за скъпи козметики,които оправят стриите УЖ се вбесявам. И като прочета такива глупости пиша  от време на време.
Същото е и да се пият добавки , съдържащи хиалуронова киселина и колаген. Разпаднали се до мономерите ,от които са изградени, щото всичките са високомолекулни структури, как ще се накара организма от тези частици пак да изгради колаген е загадка. Обикновено се насочват там ,където са необходими на организма, което си е индивидуален метаболизъм.
Та ако стриите ви пречат - само лазер или хирургия.

# 24
  • Мнения: 18 542
Изобщо не си досадила, много добре казано. Благодаря за информацията  bouquet

# 25
  • Мнения: 10 256
И на мен не си досадила и т.к. точно тук във форума имаше подобно мнение на твоето, винаги съм го цитирала като стане дума за пиене на колаген и ХК, но явно на хората не им изнася да му повярват. Предпочитат да си харчат парите за тях, а понеже се спекулира яко с действието на точно тези двете, цените им са до небесата.

Забравих да кажа, че аз борих стрии с третиноин, но и с дермаролер. Понеже са на корема и дълбоко, след една година ефект нямаше. Не знам ако са по-тънички и на по-тънка кожа по тялото дали няма да има ефект.

Последна редакция: сб, 14 апр 2018, 15:23 от vici75

# 26
  • София
  • Мнения: 38 476
Минавам да се оплача.
1. Намазах си устните без да искам и сега са ми ужасно сухи.
2. Не виждам никакъв ефект, то е ясно. Но виждам нещо като обратен ефект - изсъхване, сбръчкване, направо сбабичосване. Това отминава ли?
3. Купих си един крем с фактор 30, намазах се и ужас! Ми аз съм като вампир. Явно химичния фактор е много бяло-син и ми седи ужасно. Засега ще карам с кремовете с фактор 15, които имам.

# 27
  • Мнения: 18 542
Ами устните не се мажат в никакъв случай. Даже в началото и близо до тях избягвай.
Много внимавай да не си пипнеш и очите с намазани пръсти. Мий си ръцете след намазване, за да не станат инциденти.
Нормално е да ти се изсуши кожата. Трябва да хидратираш интензивно. Ако до сега кожата ти е била мазна, считай, че вече трябва да си търсиш продукти за нормална, ако не и за суха. Аз изцяло смених продуктите откакто съм на трет.
От това, че кожата ти е засушена изглежда по-зле, но с хидратация нещата си идват на място, а след като свикнеш с концентрацията, ще се нормализират нещата, но ще ти остане по-суха отколкото ти е била преди да започнеш крема.

# 28
  • Мнения: 795
А бихте ли споделили от колко време ползвате ретиноиди, кога се забелязва вече ефекта им и колко време може да се използват. Аз това се чудя напоследък, не че съм се ровила и търсила информация, та в тоя ред на мисли до безкрайност ли може да се ползват. Тези дни съм доста ангажирана, но ще потърся информация от нета уикенда, а ако не намеря ще поприказвам с моя позната дерматоложка. Но пък дали и тя ще се е интересувала - кой знае...

# 29
  • София
  • Мнения: 38 476
Ако някой се осмели да даде снимки преди и след, ще е много добре.
Аз засега съм си приготвила една "преди".

Общи условия

Активация на акаунт