Борбата с рака - духовното оцеляване и физическото преодоляване - 47

  • 64 930
  • 737
  •   1
Отговори
# 60
  • Варна
  • Мнения: 1 685
Unknown_lady, списъкът е на DZ! Трябва само да го изровим из всичките и публикации... ама и тя писала та писала, ние обаче упорити, ще успеем да изровим и с нейно разрешение ще публикуваме наново... да не вземе после нещо за авторски права да ни съди.

# 61
  • Мнения: X
О, да. Ще го махам. То иначе само там ще са ми ръцете. При всички положения изчезва. .....
Това въобще не е правилна нагласа. Защо непременно да се маха? Заради 800-те лв по клинична пътека и някой и друг лев за избор на екип? Един добър лекар ще разбере дали е доброкачествено или не и без да го маха. А един недостатъчно добър няма и да го изреже като хората.

Последна редакция: пн, 16 апр 2018, 12:14 от Анонимен

# 62
  • Мнения: 3 996
Момичета следобед от компютъра ще го изнамеря и публикувам :*
И ще пиша ....
Няма за сега да казвам , колко км навъртях днес , че Няма смисъл ще ме набие :*

# 63
  • Мнения: 149
Теди и аз подкрепям мнението на Фри.Ти ходи ли за второ мнение?Ехография прави ли?То ясно да се маха,но защо с пълна упойка.Когато майка ми напипа образованието,мамографане го засече.Задължително ехография-той го видя.И мнения на 2 хирурга,които веднага казаха,че е злокачествено и да се маха  бързо.

# 64
  • Мнения: 2 199
Момичета следобед от компютъра ще го изнамеря и публикувам :*
И ще пиша ....
Няма за сега да казвам , колко км навъртях днес , че Няма смисъл ще ме набие :*
На маникюр съм и не мога да пиша, ама да знаеш, че веднага очите ми изхвръкнаха от орбитите, изскочиха искри и ти се скарах мислено. 😜
Lady, успех утре 🌸

Последна редакция: пн, 16 апр 2018, 14:25 от Няма смисъл

# 65
  • на път
  • Мнения: 2 804
просто минавам ..... Абе, тук да не е булевард Витоша , ха ха ха

Simple Smile Определено - не е, но съм тук и чета. Просто нямам какво да кажа ....

# 66
  • Варна
  • Мнения: 1 685
Хули, що пак така с острото на ножа биеш? Нова тема е пусната, за да може да се следи и нотификейшъни да получаваш най-лесно е един запис да направиш под формата на коментар. Записва се просто жената, за да не изостава и да продължава в старата неактивна тема от умрял писмо да чака. Тя даже трябва да е вече затворена.

# 67
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 726
Момичета следобед от компютъра ще го изнамеря и публикувам :*
И ще пиша ....
Няма за сега да казвам , колко км навъртях днес , че Няма смисъл ще ме набие :*
Ща наритам и аз! Я мирясай малко! Гуш !

# 68
  • Мнения: 3 996
Sweat SmileSweat SmileSweat SmileSweat SmileSweat Smile
Заразява яко с енергия тази жена, а и редовно наминава във форума. Simple Smile
ГУШ Blush

Списъка за болницата
Скрит текст:
1. Пижама - горната част да е с копчета отпред.
Първия път пренебрегнах това и ми беше трудно на превръзките.
Нощница не е удобно. По време на самата операция си само по долница на пижама и чорапи  
2. Джапанки
3. Чорапи и бельо
4. Хигиенни принадлежности:
-четка за зъби+паста
-четка за коса -ластичета /за хората , който не са минали предоперативна химия/
-хавлиика за ръце
-сапун /при нас имаше течен от болницата/
- тоалетна хартия + носни кърпички
- мокри кърпички
-
5. Книга /списание/кръстословица /химикал...
В нашата стая имаше и телевизор , но изобщо не го пускахме. Бях си взела и жетони предварително  -така си и останаха.....
6.ВОДА - носих си 2 бутилки 0.500л за след операцията и една от 1.5л.
После ми носиха още , защото съм голяма жаба  Animal Frog
7. Ядки, солети , бисквити - нещо дребно за хапване.
При нас имаше закуска/обяд /вечеря
8. Лукчета или нещо друго за смучене. Гърлото по наболява от тръбата. Аз даже и покашлях  
9.Медицинския картон - оставяш им го след като те изпишат за болничния . Да не се разхождаш после само за него Kissing
10.Термометър - не ми се е налагало да го ползвам. Но го искаха.
11. Без лак , грим и бижута.
И двата пъти бях с гел лак. Но френски маникюр - важно е нокътната плочка да се вижда .
12.Личната карта - трябва при настаняване и изписване.
Всичко друго може да се донесе и на свиждане.
13.Дрехите с които отивате и съответно с тях ще се връщате..... Да бъдат лесни за обличане.
Първия път се наконтих все едно на ревю отивам , трудно ми беше обличането после  Satisfied
14. Усмивката и вярата , че всичко ще е наред  Revolving Hearts

Teddyy, тепърва ще се радваш , че гърдите са малки .......хаха
Аз до 19 Февруарих си мислих , че съм с малки гърди. След първата операция ми се виждаха големи вече Sweat SmileSweat Smile А сега като е сама - хаха ми тя голяма била бе Stuck Out Tongue Closed Eyes

Unknown_lady, успех за утре !
За боя се разберете с Няма смисъл коя ще е първа ! Само 70км градско Stuck Out Tongue Closed Eyes
Водих майка до Онкодиспансера да й издават протокол за Епитеза. Майка живее в единия край на Варна , а болницата е в другия край.. А аз съм по средата.  Та нагоре-надолу докато я взема и я върна.
Детето да взема , китки да си купя , да напазарим за вечеря.......... Излязох в 7,15ч сега се връщам .
Но съм пушка Stuck Out Tongue Closed Eyes
Утре ще ходя сутринта пак да ми теглят течност- да не взема да им забравя очите на лекарите и сестрите !

Един добър лекар ще разбере дали е доброкачествено или не и без да го маха.
С това не мога да се съглася! Моето 2ма го гледаха и казваха , е е доброкачествено .
И лимфните ми възли бяха спокойни.
Просто на ехографа нямаше данни за злокачествено Sad


Няма смисъл , как е маникюра Stuck Out Tongue

Хули, що пак така с острото на ножа биеш? Нова тема е пусната, за да може да се следи и нотификейшъни да получаваш най-лесно е един запис да направиш под формата на коментар. Записва се просто жената, за да не изостава и да продължава в старата неактивна тема от умрял писмо да чака. Тя даже трябва да е вече затворена.
Хули е имала в предвид , че само е минала без да каже как е .
Поне така го разбрах аз Hearts

# 69
  • Варна
  • Мнения: 1 685
Лейди, дай пък да не се пробваме съвсем да кротнем нашето джак ръсел териерче в темата и на легло да вържем едва ли не.

Категорично съм на мнение, че човек покрай операциите и химиотерапиите е редно леко да намали темпото и да не се прави на Батман, Спайдърмен, Капитан Планета, Брус Уилис и Чък Норис, тва се ми го писали многократно. Балансът трябва да намери между издевателство над организма и и запазване на старото ежедневие и динамика. Ако и понася, що пък не? Да си ходи на работа, да си ходи пеш, да мъкне на малкия раничката, но да е в рамките на позволеното. Добре ще и дойде след време като и кажат, че може вече на 100% да се активизира и няма да има нуждата от опреснителни разни уроци или гратисни периоди. При мен малко така се случи, работя в адски динамично развиваща се сфера, отпуснах се нещо, залежах се мозъчно, не толкова физически и сега съм като в небрано лозе. Чудя се откъде да наваксам, компютрите вече не са това, което бяха, смартфоните пък още по-малко, а от мен хората очакват софтуер за нещо, за което нито съм чувала, камо ли пипвала софтуер да пиша... Е!? Как да стане! Айде обратно в първи клас ме върна тая една година изваждане от пазара.

Та така, мила DZ... за шамарчета си с тия изхвърляния, които правиш на моменти, но пък те подкрепям и силно съветвам всички останали да не променят драстично ежедневните си навици, привички, упражнения, задължения. Общо взето животът трябва да си върви по старо му, само тук-там леко да се нагодим или ограничим според съветите на чичо доктор. Wink

# 70
  • Мнения: 3 996
нашето джак ръсел териерче в темата
Хаха , ще ме умориш LaughingLaughingLaughing

О , дала съм си почивка .Ежедневието ми в момента и много монотонно.
Аз съм свикнала на високи обороти.
Но си слагам спирачки и не се оставям съвсем да се изтощя.
Например:  цветята и лютите чушки ще ги засея утре Stuck Out Tongue Closed Eyes
Остатъка от деня ще е по-спокоен.
Една вечеря , домашните , една пералня и ще заведа зверо на тренировка - на 50м от вкъщи е .

# 71
  • Мнения: X
:...........................
Един добър лекар ще разбере дали е доброкачествено или не и без да го маха.
С това не мога да се съглася! Моето 2ма го гледаха и казваха , е е доброкачествено .
И лимфните ми възли бяха спокойни.
Просто на ехографа нямаше данни за злокачествено Sad ....
Толкова са били лекари тези двамата. 3.5 см не могат да го познаят? Или ако от екограф не разбират, няма мамограф? По мамолози съм от 2016г. всяка година. И на мен една много велика и рекламирана мамоложка ми каза, че туморчетата ми са кисти.

# 72
  • Мнения: 3 996
Фри, не мисля да споря.
Кой колко е добър или не. При мен беше  2,5см. Кръгло , гладко, едно образувание
На 33г съм и мамографията нищо нямаше да покаже.
Биопсия отказах , исках направо операция.

# 73
  • Варна
  • Мнения: 1 685
Прави ми впечатление, че с DZ едва ли не по едни и същи пътечки вървим и на едно и също място се лекуваме. И при мен тръгнаха щадящо и плахо едва ли не. Амииииии... не можем да го установим, не можем да те пуснем да ходиш спокойно кафенцето да си пиеш с клюкарника, гръден хирург задължително да те види, ама младичка си за мамограф и т.н., и т.н. Обнадеждаващото е, че наистина се стремят максимално малко да изрязват, то заради това при мен се наложи два пъти да ме режат, понеже можеше още след първия път ако се беше оказало всичко ОК и да си хвана дамската чантичка, да се фръцна и да си тръгна по живо по здраво обувки да меря.

Фри, явно не е толкова лесно категорично да го установят. Едва ли е от липса на компетентност, то ако ставаше само с опипване и биопсия... ехеее... Също така много често си премълчават просто и не ти сервират истината директно с последната надежда да се окаже не точно това, което е виждал през дългогодишната си практика. На въпросът "Това зърно от кога е така хлътнало" и след още няколко опипвания на гърда, мишници и сумтене, и в последствие констатация "Бая сте се забавили" на мен вече ми беше едва ли не повече от ясно кво е, но до последно нищо не ти казват, а и нямат право да ти бият печата и да се подпишат под диагноза без наличието на изследван биологичен материал. Като ме приемаха първия път в хирургиите чаках една хрисима и любезна дама да освободи леглото, че да може санитарките за мен да го подготвят. Абсолютно доброкачествено се оказа, стана си жената и си тръгна просто с усмивка. Аз между другото вярвам, че и при Теди нещо подобно ще се окаже.

# 74
  • Мнения: X
Spirit, точно липса на компетентност и опит е. Баща ти като има едни 10-15 млн. лв. спестени от закуски, ти прави един лъскав мед. център, пълни го с апаратура по някоя програма и вече си номер едно.
И да, с биопсия се видя дори минимален тумор като моя. Бях с местна упойка и ги чувах какво говорят.
Стремят се минимално да изрязват, защото после ще си платим за новите операции - и на другата гърда, а и на яйчниците и на матката. Това са си все пари.
Има случаи на изрязани органи по фалшиви/уж сбъркани диагнози, нали помните онкото в Пловдив.

Общи условия

Активация на акаунт