Не пропускайте година без цитонамазка! Това може да ви коства живота! Тема 44

  • 56 640
  • 741
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 196
Левскарката - мен ме боли по 5 дни преди да дойде понякога, а други пъти директно си идва.

# 556
  • Мнения: 206
Bria.. Август месец момичетата помнят как уплашена, стресирана и незнаеща къде се намирам нахлух в темата с объркащи въпроси и чакаща момичетата тук да ме успокоят... Наистина го направиха и съм им изключително благодарна!
В момента като те чета връщам времето назад и виждам себе си!
Успокой се и намали плача до минимум... Бъди сигурна, че каквото и да е ще се оправи!
Зависи какво ще ти покаже хистологията след биопсията такова ще ти бъде и лечението... Дори и да се наложи конизация, няма нищо страшно... Ще мине... Убедена съм, че всичко ще е наред!
Стресът в такава ситуация наистина е голям.. Незнанието и неведението от всичко те смазва, защото не знаеш, а се страхуваш!!!
Почти всички момичета тук сме минали през този ад и конизацията, но както виждаш нещата се нормализират и всички продължаваме живота си, като ходим на профилактики и така!
Имаш едни стиснати палци от мен с пожелание за много успех! ✌🍀

# 557
  • Мнения: 419
И аз съм се ошашкала. 9 дни след конизацията имах течение, някак розово и воднисто. На 10 обаче вече кръвенисто, днес също. Не е много силно. Тези дни трябва да ми дойде. Дали е нормално, чак на десетия ден да прокърви. Напоследък и по цял ден стоя на работа, май се понатоварих. Имам и някакви бодежи, но са от време на време.

# 558
  • Мнения: 1 078
Bria няма за какво да плачеш, да неприятно е това, неочаквано е, но се случва. Понякога цитонамазките дават фалшиво завишени резултати. Биопсията е важно какво ще покаже и не на последно място колпоскопа. Не вярвам да е нещо много лошо и дано да е така. А това, че докторката така се е изразила...ами стряскащо е, но "рязянето" в повечето случаи всъщност е съвсем малък участък. Болките след това са като при менструален цикъл или съвсем малко по-силни и обикновено на втория ден вече ги няма, само от време на време може да се появи някой спазъм. И това, ако ти направят скалпелна конизация, която може и да не се наложи да се прави. Пиша ти го от собствен опит. Страхът е голям, но това се води рутинна процедура, даже не го водят операция. А докторите ( някой от тях ) така си се изразяват, не се се съобразяват как ще се приеме от пациента, защото те се сблъскват всеки ден с такива случаи и не се съобразяват.

# 559
  • Мнения: 206
И аз съм се ошашкала. 9 дни след конизацията имах течение, някак розово и воднисто. На 10 обаче вече кръвенисто, днес също. Не е много силно. Тези дни трябва да ми дойде. Дали е нормално, чак на десетия ден да прокърви. Напоследък и по цял ден стоя на работа, май се понатоварих. Имам и някакви бодежи, но са от време на време.
Ronita2 след моята конизация имах жълтеникаво течение и на шестия ден започна кървене, което продължи три дена и спря, но жълтото течение продължи след това цял месец!
Не се притеснявай всичко е наред и е нормално... С изключение на това кървенето да не е много силно... По-силно от цикъл!

# 560
  • Мнения: 1 221
Момичета страхотни сте! Живот и здраве като мина първият преглед ще пиша.

# 561
  • Мнения: X
Има, да, аз в момента освен всичко друго съм и със завишени естрогени, ама то пак е свързано с цялостното състояние на организма, естрогените се завишават и по време на бременност....и ин витро цикли, както и затлачване на черният дроб и жлъчката, защото те са отговорните органи за изхвърлянето на излишният естроген от тялото.....Познайте антибиотиците къде удрят първо...те така. Всичко е навързано и за това е много важно да се предприеме правилно лечение, за да не стане по-зле. В случаят мен ме объркаха доста сериозно, но да се надяваме, че ще съм добре в бъдеще.

На 4ти съм на 3 месечна контрола, дано дано всичко е наред, че....напрегната съм.
Аз съм като теб. Базалния ми естрадиол е висок, в норма по принцип, но завишен. Като е константно завишен. Правя през два месеца хормони на 3ти ден и е близко/над 70 pg/ml, а търсим стойност около 50. Имам и проблеми с гърдите. Цикъла е чудо, не овулирам редовно и съм поликистозна. Държат ме на Дуфастон, но не помага особено за естрадиола.
Чери, ти как действаш с естраиола?

Какви проблеми имаш с гърдите. Питам, защото при разни кисти прогестагените не са за предпочитане.
Преди 8 години имам операция от интрадуктален папилом. Мина и замина.  От както се помня - фиброкистозна мастопатия. Преди седмицата бях на профилактика в онкото в Бургас: хирург+ехо. Мастопатията си седи, в дясно една киста и в ляво фиброаденом /което е ново за мен/. Подозирам, че дуфастона трябва да го спра заради фиброаденома, но ще косултирам с доктора първо. Настройвам се да махна фиброаденома през Септември. Предложиха ми да го следя, отказах. Искам да го махна. Това е то.
Приемах прогестеронов препарат по време на бременността си, като диагнозата ми от 15 години е фиброаденом (поправка - до момента на бременността 12 години). Шест месеца след като спрях да кърмя и посетих мамолог - фиброзна тъкан, дори не е фиброаденом. Нивата на естрогена са по-важен критерии.

# 562
  • Мнения: 19 302
Каква е тази класификация пап 2с на течно базирана цитонамазка?
Никъде не намирам инфо на какво се равнява.

# 563
  • Мнения: 15
Каква е тази класификация пап 2с на течно базирана цитонамазка?
Никъде не намирам инфо на какво се равнява.
Класификацията на Сент Гален разделя втора група на A B и C . С увеличаване на буквата градираме реактивните промени в намазката .Те могат да се дължат на възпаления , но зависят и от времето , в което е взета намазката ( в кой ден от менструалния цикъл е взета ) , нива на хормоните и тн.

# 564
  • Мнения: 52
Здравейте момичета, през 2011 год. претърпях конизация след 3Б група на цитономазката. Следих се след това на по 3 мес., след това на 6. През 2014 забременях и износих до термин със серклаж, нормално раждане. Продължих цитономазките и така до преди три дни док ме потърси с новината, че пак съм 3Б. Сега набирам кураж за биопсията.
Въпросът ми е на някой случвало ли му се е. Възможно ли е втори път да се прави конизация или мерките ще са по драстични.

# 565
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Доколкото знам се прави реконизация. Случвало се е много пъти. Щом вземаш мерки и правиш каквото трябва всичко ще бъде наред.

# 566
  • Мнения: 391
Здравейте! Аз съм със същия случай, група 3а, отново, а преди една година ми беше правено leetz. Взеха ми пак биопсия, сега чакам резултати 🙏 не знам на какво се дължи...

# 567
  • Мнения: 15
Здравейте! Аз съм със същия случай, група 3а, отново, а преди една година ми беше правено leetz. Взеха ми пак биопсия, сега чакам резултати 🙏 не знам на какво се дължи...
Най-вероятно на хроничен цервицит.Не се притеснявай , всичко ще бъде наред . Аз съм с лазервапоризация след 3А група и резултат от биопсия CIN 1.

# 568
# 569
  • Мнения: 206
Момичета здравейте!
Искам съвет от вас... Касае се за много добра моя приятелка!
При цитонамазка 3а и бяха назначили лечение с полижинакс глобули и след цикъл веднага пак на цитонамазка която пак и е била 3а... Чист колпоскоп.. Направиха и биопсия от която резултатът и е CIN 1 вътре в канала... Докторът и е казал, че конизация нямало да и направи, защото не бил сигурен дали ще се изчисти канала... И и е назначил изследване на ЧПВ... Много е объркана, а аз не зная какво да я посъветвам... Страх я е да остане с тази дисплазия в канала... Докторът и обяснил, че ако стане GIN 2 тогава ще и прави конизация...
Нормално ли е това и при изследването на ЧПВ ако покаже, че е носител.. Какво от това... Как ще и изчезне тази дисплазия от канала от само себе си..!??
Докторът при когото ходи е Бориков от диспансера на онкологията на гарата в София.
Моля дайте съвет, за да я посъветвам какво да направи...??
Благодаря ви! 🤗

Общи условия

Активация на акаунт