Не пропускайте година без цитонамазка! Това може да ви коства живота! Тема 44

  • 57 673
  • 741
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 196
Момичета аз миналата седмица бях на плаж, от 2 дни съм с парене като пишкам.
Какво да правя според вас? Нямам течение, няма мирис, просто запарване на кожата. Не е цистит.
Да бягам ли на гинеколог отново? Sad

# 571
  • Мнения: 4 872
Gvendolin72, второ мнение при друг онкогинеколог.

melaniek, най-добре е да отидеш на преглед.

# 572
  • Мнения: 4 087
Ако е с ЧПВ, колкото повече антибиотик и дават, толкова по-зле ще става, да го изследва задължително и да потърси друг лекар, странно ми е наистина как изписват първосигнално без дори МБ и елементарни изследвания антибиотици......Ама питай патило като мен, де да знаех......Ако е с ЧПВ и трябва ударна терапия и задължително да се проследи и още едно мнение.

# 573
  • Мнения: 206
Gvendolin72, второ мнение при друг онкогинеколог.

melaniek, най-добре е да отидеш на преглед.


Благодаря  ти... Посъветвах я да отиде при Чакалова в онкологията, защото Кюркчиева все още не работи...
Колкото и да е сопната разбира си от работата и мисля, че ще направи необходимото за нея!

# 574
  • Мнения: 1 013
Момичета аз миналата седмица бях на плаж, от 2 дни съм с парене като пишкам.
Какво да правя според вас? Нямам течение, няма мирис, просто запарване на кожата. Не е цистит.
Да бягам ли на гинеколог отново? Sad

Един месец след конизация при мен започна усещане като парене. Минаха пет и все го има. Микробиология - нищо, цитонамазка -2-ра гр. и няколко прегледа. Паренето си седи.

# 575
  • Мнения: 196
Аз нямам конизация, но имах изменение. Лекувах със Силаут. Все още пия Кориолус. И странно от 2-3 дни започна това парене. Понеже съм параноична, започнах да мисля какви ли не глупости.. Sad

# 576
  • София
  • Мнения: 1 870
Според мен стерилна урина си пуснете ако не сте. Не е задължително да е гинекологично. А и често като има гин. проблем има и урологичен.

# 577
  • Мнения: 196
При мен висчко е от ХПВ.

# 578
  • Мнения: 52
Моля, препоръчайте ми Онкогинеколог в Стара Загора

# 579
  • Мнения: 1 221
Здравейте, момичета тези десет дена докато чакам прегледа при доктора бяха едни от най- дългите. През това време друг доктор пусна втора цитонамазка, изследване за хламидии и  микробиология, гледа ме и на колпоскоп. Колпоскопа излезе чист няма ранички отвън, проблема е в канала, след което каза че ще се прави абразио. Цитонамазката се потвърди 3Б , всичко останало е чисто. Огромен стрес, моля се да не съм изтървала положението и с конизация да може да се отстрани  участъка.  Преди 6 месеца бях пускала цитонамазка и  всичко беше  чудесно 2 ра група, за 6 месеца от 2-ра станах 3б, зимата обаче бях болна изкарах грип и  бях с занижен имунитет, което също имало значение. На въпрос към доктора може ли толкова бързо да стана от 2 ра група 3 та, каза да може.

Започнах да чета и да гледам видеота по темата Sad
https://www.youtube.com/watch?v=_9AjC_xLWWg
https://www.youtube.com/watch?v=gRlwzRislJ8
Желая на всички ви успех и здраве!

Последна редакция: чт, 28 юни 2018, 11:29 от Bria

# 580
  • Мнения: 4 087
аз от октомври 2а. до февруари 3б.......и пак така, болна и ме назобиха с антибиотик и ела да ти кажа.

# 581
  • Мнения: 1 221
Докторът каза, че точно защото съм ходила  превантивно на прегледи ме спасявало уж. Аз съм крайно разочарована, тк чета, че някои жени пият антибиотик, мажат се с крем и всичко отминава и не се стига до операция, но не при всички  е така розово положението. 2017 - 4 прегледа , 2018 - 1 преглед тк бях болна и в чужбина върнах се и веднага записах и  ето ме тук в темата.

# 582
  • Мнения: 4 087
Зависи каква е била причината, по мое мнение, ако е вирус - колкото повече тъпчеш антибиотик по-зле, ако има някаква бактериална или гъбична инфекция, тогава- да.

# 583
  • Мнения: 1 221
На втората цитонамазка втората патоложка е на писала наличие на ХПВ или причината е вирусът. От тук нататък ще правя типизация и изследване за вирусът.

# 584
  • Мнения: 4 872
Не вярвам , че когато мине с едното мазане е имало нещо притеснително в действителност. Hands V

Аз пък съм била само 1 група и като прескочих една година профилактика - 3А. Но от тук на сетне ще си имам голяма обица на ухото.

Общи условия

Активация на акаунт