За любителите на салати - тема 2

  • 98 249
  • 738
  •   1
Отговори
# 60
  • Бургас
  • Мнения: 6 176
Аз имам две любими-едната е сладка, другата солена:

1.Настъргани моркови, ябълка, щипка сол, стафиди, дресинг- зехтин и портокалов сок,малко мед за повече сладост, може и парчета портокал,канела.

2.печени чушки+настъргани морков, дресинг-сол, зехтин/олио/, оцет, чесън и гьозум

# 61
  • Мнения: 2 413

2.печени чушки+настъргани морков, дресинг-сол, зехтин/олио/, оцет, чесън и гьозум

И аз съм фен на този вид печени чушки.
Другата ми любима салата е патладжан,домат,сирене,магданоз. Дресинг- лимон,зехтин,черен пипер,сол.Убивам човек за тези две вариации!

# 62
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 684
Здравейте,
и аз съм голям любител на салати. Правя си всякакви възможни комбинации със зеленчуци плюс парченца риба, пуешко или пилешко. Много често за дресинг ползвам олио от тиквени семки, придава много ароматен и плътен вкус. Може да се прибавя към всичко - ето примери.
!!!???На мен не ми се отваря файла.

# 63
  • Мнения: 3 841

2.печени чушки+настъргани морков, дресинг-сол, зехтин/олио/, оцет, чесън и гьозум

И аз съм фен на този вид byпечени чушки.
Другата ми любима салата е патладжан,домат,сирене,магданоз. Дресинг- лимон,зехтин,черен пипер,сол.Убивам човек за тези две вариации!

Салатата от патладжан, точно, както  е описано е наистина трепач! Фаворит ми е ! Няколко дни наред си правя туквички с чеснов сос и отделно настъргани и задушени моркови с чеснов сос- пристрастрих се:blush:

# 64
  • Мнения: 1 321
!!!???На мен не ми се отваря файла.
Като въведеш Kürbiskernöl Salat в  Google излизат сайтове с рецепти.

# 65
  • Русе
  • Мнения: 5 182
...
Другата ми любима салата е патладжан,домат,сирене,магданоз. Дресинг- лимон,зехтин,черен пипер,сол.Убивам човек за тези две вариации!

https://ipeychev9.blogspot.bg/2015/10/blog-post_10.html

# 66
  • София
  • Мнения: 1 127
Патладжана печеш ли го?
Аз определено съм му фен , но до сега не съм го яла на салата освен кьопоолу и хумус / обаче хумуса съм го купувала/

# 67
  • Мнения: 2 320
Вчера си направих салата от печен на фурна патладжан, домати и сирене. Подправих със зехтин и балсамико просто, но ще експериментирам в това отношение.
Страшно ми хареса, тъкмо пак си изпекох патладжан за втора-трета порция Simple Smile

# 68
  • Русе
  • Мнения: 5 182
Патладжана печеш ли го?
Аз определено съм му фен , но до сега не съм го яла на салата освен кьопоолу и хумус / обаче хумуса съм го купувала/

Да, изпечен е патладжана.

http://ipeychev9.blogspot.bg/2014/03/blog-post_2131.html


...
Страшно ми хареса, тъкмо пак си изпекох патладжан за втора-трета порция Simple Smile

Опитайте тази



# 69
  • София
  • Мнения: 1 127
Мерси , ще пробвам с домат и сирене.Чудех се ако и сиренцето е запечено дали няма д е по-добро.Още утре ще пробвам.

# 70
  • Мнения: 2 320
Не обичам меки зеленчуци, само на кьопоолу. Моят печен патладжан още хрупа.
Но може да опитам, благодаря.
Обожавам салати, на салати мога да живея.

# 71
  • Мнения: 2 413
Патладжана печеш ли го?
Аз определено съм му фен , но до сега не съм го яла на салата освен кьопоолу и хумус / обаче хумуса съм го купувала/
Печа във фурната или на котлона.Никога не ми е хрупал,чак се зачудих като прочетох.Може нещо от самите патладжани да е.
Със запечено сирене също става вкусно,въпрос на вкус!

# 72
  • Русе
  • Мнения: 5 182
Ако хрупа патладжана, значи ,че не е изпечен добре.
Аз го изпичам на партигрила.

# 73
  • Мнения: 2 320
Не че хрупа като морков, ами по-скоро си стои на кубченца, както съм го нарязала, дори като го събера с ръце да го сложа в купичка, не се сплесква.

# 74
  • Русе
  • Мнения: 5 182
Ето такава салата обичам в комплект с добре изстудена ракия.

Общи условия

Активация на акаунт