За любителите на салати - тема 2

  • 99 940
  • 738
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 8 890
Така и не се научих да пека патладжан, а много обичам. Кажете как го печете, че да се пробвам пак.

Откритието ми за сезона са пресните моркови, от тези, които ги продават с надземната част. Слагам ги към зелении и много ми харесва, но самите моркови са много вкусни. А преди не ги харесвах особено, макар че заради дъщеря ми у нас винаги има моркови.

# 76
  • Мнения: 7 003
Патладжан пека само във фурната. Надупчвам го на няколко места с вилица, слагам в тавичка и пека. Обикновено слагам по няколко, които използвам за различни неща. За салата, кьопоолу и каквото се сетя.

# 77
  • Мнения: 405
Нарязвам го на кръгчета, осолявам го, след час го измивам, подсушавам, редя го в тавичка, поливам леко с олио и пека. Става много вкусен, миналото лято изядох доста Blush

# 78
  • Мнения: 8 890
А не пръска ли във фурната, не захабява ли съда, в който го печете?

# 79
  • Мнения: 14 064
Откакто се научих да ползвам хартия за печене за абсолютно всичко, се родих направо.

# 80
  • София
  • Мнения: 1 127
Аз патладжана го пека на котлона .След това обелвам кората.Като чушки - въртиш го от всички страни.Обаче на терасата си имам от старите печки , та там пека , на стъклокермичния плот не съм пробвала , че не ми се мисли как ще го изчистя.

# 81
  • София
  • Мнения: 1 127
Сетих се за една салата , която ядох в едно заведение и вече правя и у дома и децата я обожават.
Краставица и сурова чушка нарязани на много тънки ивички около 2-3 см дълги / нямам си уред за рязане/ натрошено сирене  и нарязани маслини , овкусена само с олио .Много е вкусна - опитайте.

# 82
  • Мнения: 2 760
Напоследък добавям копър в шопската салата, харесва ми комбинацията.

# 83
  • Мнения: 8 890
На газ са ми котлоните. Обаче ми давате идея за единичен котлон, на който да пека чушки и патладжан. И ще смая съседите с миризма на печени чушки, която със сигурност ще е нова за тях.

# 84
  • ...живея на последния етаж...
  • Мнения: 706
Патладжани и чушки пека само на електрическа скара, перфектни стават. След като ги изпека, пъхвам в найлонова торба да се задушат. Белят се много лесно така.

# 85
  • Русе
  • Мнения: 5 201


Така най си я обичам. С мариновано прясно овче сирене.

# 86
  • Мнения: 415
Падладжаните ги изпекох цели във фурната с кората. После ги беля, слагам ги в чопъра с чесън, домат и малко майонеза и става страхотно Wink

# 87
  • Русе
  • Мнения: 5 201
Падладжаните ги изпекох цели във фурната с кората. После ги беля, слагам ги в чопъра с чесън, домат и малко майонеза и става страхотно Wink

Баба Гануш


http://ipeychev9.blogspot.bg/2017/08/blog-post_17.html

# 88
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 721
Днес правих патладжани на пара и после си накълцах в хавана с малко чесън. Довечера ще добавя домати,лук и магданоз.

# 89
  • Мнения: X
Нарязвам го на кръгчета, осолявам го, след час го измивам, подсушавам, редя го в тавичка, поливам леко с олио и пека. Става много вкусен, миналото лято изядох доста Blush

 Имам въпрос. Купих два патладжана, които искам да приготвя по описания начин. Колко дебели да са кръгчетата, и колко време и на каква температура се пече? Тавата нали не се покрива с алуиниево фолио, защото нямам? В смисъл става и в открита тава? Подправки някакви слагат ли се на патладжана преди да се опече, или само олио? може ли да не се подсуши, зашото нямам кухненска хартия и няма с какво да подсуша?

Общи условия

Активация на акаунт