За любителите на салати - тема 2

  • 100 037
  • 738
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 14 068
Аз добавям и малко мед към дресинга на лютите чушлета. Ти обаче, вероятно имаш предвид големите чушки. Blush

# 106
# 107
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 730
Ако не ме домързи, тази вечер ще напълня чушки с варени картофи и малко сирене. Или с елда. Първите пресни чушки. Ммммм...

# 108
  • София
  • Мнения: 5 247
направих най- обикновена картофена салата с картофи на пара , 1 морков, стар суров лук, хималайска сол, зехтин, черен пипер. Така вкусно беше.

# 109
  • Мнения: 797
I_peych(вероятно госпожа Пеейчева),
Много обичах гръцка салата с мариновано сирене. Не знам рецептата, работих като стажант след курса готварство. Сигурна съм че вътре имаше песто, розмарин и други билки. Моля те сподели как правиш своето мариновано сирене? Искам да направя такава рецепта за блога си, ще споделя че сиренето е твоя идея и също ще сложа линк към блога ти.
Незнам дали споделих в салата два вида зеле, ябълки слагахме дресинг... мн беше хубав.
Искам да споделя че от патладжани и хумус купешки съм се тровила. Повръщах до късно през ноща. Явно съм алергична. Вие как си приготвяте патладжана че да му се махне отровния сок? Апоред книгата на един диетолог патладжана вреди на панкреаса и черния дроб. Затова го избягвам. Да ви споделя една северняшка салата. Би се харесала на северняци, на мен заради яйцата не ми харесва. Зета ми я сподели и свекито на систър и я написах.
https://receptite.com/рецепта/северняшка-салата-сиренява-лютика/3

Друга интересна типично мъжка салата от Козлодуйско е зелевата салата с расол и варени картофи.
Кисело зеле 1 част се нарязва на ситно. 2-3 части сварени топли картофи се нарязват като за салата и се добавя расол от бидона с киселото зеле на вкус, зета добавяше около 1 чаена чаша. Посолява се, слага се олио и подправки, които не помня...само червен пипер май видях. Става вкусно.

# 110
  • Русе
  • Мнения: 5 203
I_peych(вероятно госпожа Пеейчева),
Много обичах гръцка салата с мариновано сирене. Не знам рецептата, работих като стажант след курса готварство. Сигурна съм че вътре имаше песто, розмарин и други билки. Моля те сподели как правиш своето мариновано сирене? Искам да направя такава рецепта за блога си, ще споделя че сиренето е твоя идея и също ще сложа линк към блога ти.
Незнам дали споделих в салата два вида зеле, ябълки слагахме дресинг... мн беше хубав.
Искам да споделя че от патладжани и хумус купешки съм се тровила. Повръщах до късно през ноща. Явно съм алергична. Вие как си приготвяте патладжана че да му се махне отровния сок? Апоред книгата на един диетолог патладжана вреди на панкреаса и черния дроб. Затова го избягвам. Да ви споделя една северняшка салата. Би се харесала на северняци, на мен заради яйцата не ми харесва. Зета ми я сподели и свекито на систър и я написах.
https://receptite.com/рецепта/северняшка-салата-сиренява-лютика/3

Друга интересна типично мъжка салата от Козлодуйско е зелевата салата с расол и варени картофи.
Кисело зеле 1 част се нарязва на ситно. 2-3 части сварени топли картофи се нарязват като за салата и се добавя расол от бидона с киселото зеле на вкус, зета добавяше около 1 чаена чаша. Посолява се, слага се олио и подправки, които не помня...само червен пипер май видях. Става вкусно.

Здравейте!
За протокола г-н Пейчев съм. Simple Smile
Маринатата за сиренето съдържа мащерка, счукани скилидки чесън, смлян червен пипер, зехтин, 1-2 щипки смлян кимион, сол. Сиренето е овче, прясно.
От патладжана не бих се лишил, каквото и да пишат. Но е хубаво, след като го нарежете и посолите, да го оставите да се оцеди хубаво. Това също след като го изпечете и обелите, задължително 30 мин. на гевгир.

# 111
  • Мнения: 797
Благодаря господин Пейчев. Ще го пробвам утре или в други ден;).

# 112
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 730
Stuck Out Tongue Winking EyeАко накиснете патладжана за около час в студена сплена вода се маха горчивият вкус

# 113
  • Русе
  • Мнения: 5 203
Салата

# 114
  • София
  • Мнения: 1 127
Здравейте, вчера ядох една странна салата , която ми хареса и бързам да ви я споделя:

Айзберг накъсан на едро , парченца портокал и купченца синьо сирене, не беше подправена с нищо / в заведение я пробвах/и аз си сложих сол и зехтин.Доста нетрадиционно , но ми хареса.

# 115
  • София
  • Мнения: 5 247
Любима ми е салата с червена сурова чушка, краставица, домат, суров лук, царевица и пшеничен зародиш, сол, горчица. Понякога добавям маслинка- мамут.

# 116
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 730
Домати,зелена чушка и варен кароф

# 117
# 118
  • Мнения: 7 029
Здравейте, вчера ядох една странна салата , която ми хареса и бързам да ви я споделя:

Айзберг накъсан на едро , парченца портокал и купченца синьо сирене, не беше подправена с нищо / в заведение я пробвах/и аз си сложих сол и зехтин.Доста нетрадиционно , но ми хареса.

Моят вариант е - айсберг, парченца грейпрфут и запечени на тиган ядки от орехи.

# 119
  • София
  • Мнения: 5 247
Домати,зелена чушка и варен кароф
И аз съм установявала, че варен картоф си пасва супер с домати.

Общи условия

Активация на акаунт