Прага – тема 2

  • 60 901
  • 776
  •   1
Отговори
# 465
  • Sofia
  • Мнения: 4 722
Day dream, през Booking запазих, иначе са тези: https://almandine.cz/

# 466
  • ВАРНА
  • Мнения: 304
Ние се прибрахме вчера. Летяхме с УИЗ Варна-Прага-Варна. Благодарение на вашите съвети си направихме план и беше много приятно изживяване. Апартаментът беше на чудесно място. Всичко беше достъпно без да се ползва градски транспорт. Ако някой се интересува ето този е
https://bg.airbnb.com/rooms/24464202?check_in=2022-03-29&che … cYeRHUQbIpEKLH%2B
Още веднъж благодаря за темата

# 467
  • Мнения: 87
Ако някой има изготвена програма за около 5-6 дни и няма против да я сподели ше се радвам ако ми я изпрати

# 468
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 642
Ако някой има изготвена програма за около 5-6 дни и няма против да я сподели ше се радвам ако ми я изпрати


1 ден - Национален музей на Прага. Основната им сграда беше в ремонт, ама май вече работи
2 ден - зоопарк - ще ви трябват около 4-5 часа - доста голям е и е добре да се разглежда в по-топло време
3 ден - Пражки замък - там всичко, Петринска кула, Огледален лабиринт, Манастир "Страхов"
4 ден - с влак до Кутна Хора и Седлец
5 ден - музей на въсочни фигури, музей на шоколада
Мостовете са много интерести, съответно, свързани с някаква история.
Вишеград, танцуващата къща
Катедрали не съм писала, в стария град има, в посока на Пражки замък има - доста са,  ако представляват интерес можете да ги видите в гугъл мапс.
На центъра има експозиции на Дали, Муха, Уърхол.
Програмата си я правите спрямо интересите си - къде ви се ходи и какво ви се гледа.
Бирарии с жива бира има на всеки ъгъл.

Добре е да си запазите за спане в центъра, така ще спестите транспорт. Зоопарка е далече - за него май две линии се сменяха по спомен. Ако решите да излизате извън Прага - т.е. до Кутна Хора - има бързи влакове, гарата не е далече от стария град на 20-30 мин.

Последна редакция: вт, 12 апр 2022, 14:25 от zaek

# 469
  • София
  • Мнения: 5 271
Ако имате намерения за пътуване извън Прага, препоръчвам Чески Крумлов и Карлови Вари. Големите им градове, освен Прага, по мое мнение не са достатъчно атрактивни особено ако сте ограничени откъм време. Визирам Бърно, Пилзен, Острава, Пардубице, Либерец.
Дрезден също е много подходящ от Прага - 2 часа и 20 минути е пътя. Достатъчно рано купен билет може да е и едва 14 евро.

# 470
  • Мнения: 167
Как стои въпроса в момента в Чехия (или за м.май) с изискване на сертификати в хотели, ресторанти? Виждам, че не се изисква при влизане в страната, навсякъде ли НЕ се изисква?

# 471
  • Мнения: 1 217
Отпаднаха.

Само в болниците изискват.

# 472
  • Варна
  • Мнения: 51

Как стои въпроса в момента в Чехия (или за м.май) с изискване на сертификати в хотели, ресторанти? Виждам, че не се изисква при влизане в страната, навсякъде ли НЕ се изисква?

Никъде не се изисква сертификат, маски само в градския транспорт, но се канеха и там да ги отменят.

# 473
  • Мнения: 1 258
Чешките авиолинии пак щели да пускат директни полети до София, така че има надежда за по-кратки полети. Simple Smile
black_meri, може ли по-подробно да кажеш за тези полети, защото вчера Чешките авиолинии анулираха полетите ни за началото на септември: София-Прага-София.
И от днес София въобще не съществува като дестинация за тях от Прага.
Та сега се чудя да чакаме ли, или да си тегля парите...
Оххх, писна ми тези две години с анулирани полети. Толкова колкото имаме за тези две години нямаме за предишните десет....
И аз останах неприятно изненадана. Билети не съм купувала, но във връзка с предстоящо пътуване до Карлови Вари през октомври търсих полети до Прага и много се зарадвах на Чешките авиолинии. Сега гледам, че има от Бургас, но цената не ме устройва. С Австрийските авиолинии летяхме преди 3 години, вярно с прекачване, но като цена беше добре. Сега пак биват- май бяха около 300 лв двупосочен. Погледни ги. Аз с Уиз няма да рискувам, защото е мероприятие с твърди дати, пък те много се измятат.😉

# 474
  • Мнения: 10 022
Свърши се с маските и в градския транспорт. Никъде нищо не искат.
Край! 😅

# 475
  • Sofia
  • Мнения: 4 722
България еър канселира полета София- Прага на 6 май. Как пък точно в почивния ден решиха, не знам …

# 476
  • Мнения: 1 258
България еър канселира полета София- Прага на 6 май. Как пък точно в почивния ден решиха, не знам …
Ама те са махнали изобщо София като дестинация🙁
Едит: Обърках компаниите, за Бг еър не знам, извинявам се много. Сега ще ходя да чета.

Последна редакция: вт, 19 апр 2022, 21:22 от m@ria

# 477
  • Мнения: 87
България еър канселира полета София- Прага на 6 май. Как пък точно в почивния ден решиха, не знам …

Аз виждам че има полет на 6 май. Вие как разбирате че е кансалиран?

m@ria
Bulgaria air ли имате предвид че са махнали София като дестинация?

Последна редакция: чт, 21 апр 2022, 19:11 от Day Dream

# 478
  • Sofia
  • Мнения: 4 722
Получих имейл, че имам канселиран полет и действително вчера нямаше полети на 6 и 7 май, а сега след като Ви прочетох проверих пак и полети има. Но аз вече си анулирах резервацията за хотел и направих други планове … нямам думи.
Писах им и че не ме устройват предложените дати и си искам парите. Не че някой ми е отговорил, де.
Ще им звъня след празниците.

# 479
  • Мнения: 1 258
България еър канселира полета София- Прага на 6 май. Как пък точно в почивния ден решиха, не знам …

Аз виждам че има полет на 6 май. Вие как разбирате че е кансалиран?

m@ria
Bulgaria air ли имате предвид че са махнали София като дестинация?
Обърках се с Czech airlines, защото ги следях и имаха полети София-Прага, но ги махнаха.

Общи условия

Активация на акаунт