Прага – тема 2

  • 62 541
  • 776
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 87
Някой по-напред беше споменал че от юни месец отново ще ги има . ще съм благодарна ако знаете къде моjе да се провери

# 481
  • Мнения: 1 296
Австрийците дават добри цени за Прага, ако ви устройва прекачване. Ние сме летяли през Виена и сега като гледам пак с тях ще ни е най-изгодно. Но имаме време до октомври, ще чакам.

# 482
  • Мнения: 1 296
Чешките авиолинии са пуснали полети от Прага до Варна и до Бургас за лятото само.

# 483
  • Пловдив
  • Мнения: 41 010
Да питам...ако кацнем в Братислава как да се придвижим до Прага? С влак..? Ама къде да прочета разписание и т.н...?

# 484
  • Мнения: 3 301
Да питам...ако кацнем в Братислава как да се придвижим до Прага? С влак..? Ама къде да прочета разписание и т.н...?

Региоджет препоръчвам - имат и влакове, и автобуси.

https://regiojet.com

# 485
  • Пловдив
  • Мнения: 41 010
Хм...4часа и кусур...май е много...

# 486
  • Мнения: 10 030
Идеално е с влак, ако не искате кола под наем.

# 487
  • Мнения: 3 301
Ние с мъжа ми често пътувахме по този маршрут преди ковид. Не се усещат толкова часовете във влака. Има интернет, а от приложението на Региоджет можеш да си поръчаш доста евтина храна и вино, носят ти ги до седалките. Grinning

# 488
  • София
  • Мнения: 5 317
Да питам...ако кацнем в Братислава как да се придвижим до Прага? С влак..? Ама къде да прочета разписание и т.н...?
Дойче бан - сайт или приложение ( DB Navigator ) са с най-добро покритие в европейски мащаб. Там са обединени всички оператори по маршрута.

# 489
  • Мнения: 87
Освен Airbnb и VRBO  има ли други сигурни сайтове от където да се наеме апартамент за 1 седмица?

# 490
# 491
  • Мнения: 380
Здравейте, планирам пътуване до Прага през юли. Някой ходил ли е по това време на годината, притеснява ме главно не жегата, а че го дават доста дъждовен месец. Според вас юни или август по подходящи ли са? Благодаря предварително.

# 492
  • Мнения: 11 264
То вече стана непредсказуемо времето, но с глобалното затопляне има приятно лято в Прага. Иначе допреди 5-10 г. май-юни беше най-хубавото им лято, юли и август действително бе променливо, какъв студ съм брала, а и жега, и порои...
Но като цяло - дъжд вали и в България, и навсякъде другаде, освен с кристална топка, няма как да се разбере какво ще е по време на вашата почивка.

# 493
  • Мнения: 3 301
Всяка година е различно, миналата година примерно почти нямаше лято. Не може да се предвиди отсега, те от ден за ден грешат прогнозите... Юни принципно е по-хладен като цяло. Проблемът обикновено е във влагата, по-млаки градуси се усещат по-неприятно. В България на 40 градуса ми е било по-добре от 30 в Прага.

# 494
  • Мнения: 247
Здравейте, планирам пътуване до Прага през юли. Някой ходил ли е по това време на годината, притеснява ме главно не жегата, а че го дават доста дъждовен месец. Според вас юни или август по подходящи ли са? Благодаря предварително.
Била съм в Прага в края на май и през август. И двата пъти времето беше приятно, топло, но не и непоносима жега. И мен повече би ме притеснявало ако вали, така че бих се спряла на август. Приятно прекарване.

Общи условия

Активация на акаунт