Прага – тема 2

  • 60 939
  • 776
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 2 799
За продължителността на коледния базар в Прага писаха днес, но в Дрезден ще има ли по това време? Обикновено в Германия приключват за Бъдни вечер.

Извън темата за Прага съм, но в Дрезден има някои Коледни пазари до 08.01.2023. Ще ги съчетаем, заради немския и желанието за пътувания в Германия на тийна.
За Прага сега ще се връщам да чета Rolling Eyes

# 601
  • Мнения: 46
Може ли някой да каже кои са панорамните площадки към Вълтава.

Последна редакция: ср, 12 окт 2022, 16:34 от Radost94

# 602
  • София
  • Мнения: 1 855
Може ли някой да каже кои са панорамните площадки към Валтава.
Радост, най-хубавата площадка с изглед към Вълтава и мостовете се намира в парка Летна, между Метронома и ресторант Hanavský Pavilon, точно над Стракова академия. Страхотни панорами!!!
Можете да се качите до  Метронома  и от там към Hanavský Pavilon или да се качите директно от крайбрежния булевард nábř. E. Beneše
Ето точното местоположение:
https://goo.gl/maps/9NnGjWtPZdVguADg6

# 603
  • Мнения: 11 190
Подкрепям горния пост, но не по-лоша е гледката и от съседната, по-малко известна и посещавана от туристите градинка - Чоткови сади. Намира се на гърба на Храдчани, пред летния замък на принцеса Анна https://goo.gl/maps/LetFgADKHoVSDrS98

Няколко снимки оттам






# 604
  • Мнения: 46
Благодаря Ви много!Дано не ни мине котка път и времето да не е лошо, пътуваме края на ноември!

# 605
  • Мнения: 11 190
Днес се оказа доста по-топло, отколкото в София. Съвсем се побърка тоя климат!

# 606
  • София
  • Мнения: 1 855
Днес се оказа доста по-топло, отколкото в София. Съвсем се побърка тоя климат!
Параход, вчера във ФБ ми излязоха два спомена. Единият от 16 октомври 2018 год. в Братислава съм на снимки по тениска и къси панталони, тоест било си е направо лято. И вторият от 16 октомври 2010год. в София вали сняг....

# 607
  • Варна
  • Мнения: 79
Здравейте предстои ми пътуване до Прага. Искам да попитам, има ли проблем при заплащането с карта револют?


Няма проблем с Револют, ей сега от септември ми е информацията, лично проверена Simple Smile

# 608
  • Мнения: 131
Здравейте, за края на ноември или началото на декември за Прага от къде да купя самолетни билети?

# 609
  • София
  • Мнения: 5 290
Здравейте, за края на ноември или началото на декември за Прага от къде да купя самолетни билети?
От София - България Еър
От Варна - Уиз Еър
са директните опции от България.

# 610
  • Мнения: 752
Много красив град, момичета, много!
И време случихме като за октомври, и планове съм си направила да се върна.

По въпросите по-горе - с Револют плащах почти навсякъде, Уиз от Варна, според мен, е най-изгодната финансово опция за пътуване до Прага.

# 611
  • Мнения: 124
Здравейте,
предстои ни пътуване до Прага със самолет на България еър средата на декември, така че да хванем коледните базаро. Попринцип сме с организизрана екскурзия, но по-скоро ще ги ползваме заради факта, че излиза по евтин билета и настаняването, съответно ни се иска сами да си  направим програма. Реално трябва да се пристиген в 11:15 и после имаме трансфер до хотела, после имаме 2 цели дни и последния ден в 16 30 ни е обратния полет, т.е преди обед ни е времето. Молбата ми е да споделите за това кратко време какво  може да се види ( най-интересните места) и къде да хапваме, както и колко пари са ни необходими горе долу за 2-ма души за това време.  Сърдечно благодаря.

# 612
  • Мнения: 440
В края на септември бяхме в Прага и пътувахме с България еър.
Престоя ни беше от четвъртък на обяд до неделя на обяд. Реално за това време можете да разгледате доста. Ще ви споделя нашата програма как беше, като сами си организирахме всичко:
1ви ден- след като се настанихме в хотела на обяд направихме пешеходна обиколка на стария град - кулата с часовника и площада, барутната кула, еврейския квартал, театъра и Карловия мост.
2-ри ден разходка до Зоологическата градина, като за там определено си ви трябва цял ден и си заслужава да се види, ако ви харесват такъв тип разходки.
3-ти ден Пражкия замък, манастира Страхов и кулата Петрин. Върнахме се през Карловия мост. И отново разходка по уличките на стария град.
4-ти ден преди полета - разходка до Вишеград.

Определено ни останаха още забележителности, но за това кратко време успяхме да видим най-важните. Ползвахме градски транспорт умерено с билетчета от 30 минутните, решихме че няма да купуваме карти за градския транспорт, защото повечето от местата са на пешеходно разстояние.

# 613
  • Пловдив
  • Мнения: 40 872
Каква беше цената на билетите?

# 614
  • Мнения: 440
З0-минутния - 30 крони на човек. На спирките има автомати от които може да си ги купите, но само с монети или с безконтактна карта. Ако ще ползвате градския транспорт си събирайте монетите Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт