Прага – тема 2

  • 60 834
  • 776
  •   1
Отговори
# 585
  • София
  • Мнения: 1 845
Роже, би ли споделил името на апартамента, в който сте отседнали?
Ще съм благодарна и на някаква програмка за 3-4 дена,  заведения, от които сте доволни, мислим да отскочим до Карлови Вари единият ден, още мисля дали с нощувка или без. Били сме в Прага преди доста години, така че ще я посетим за нови впечатления.
violence, разбира се ето самата обява, която е в АирБнб : https://bg.airbnb.com/rooms/4275586?source_impression_id=p3_1664 … _bozMS8toDEZtnUwI
 Първо ще ти напиша от кои заведения останахме доволни, а след това ще ти дам и нашата програма за четири дни.
Някои от заведенията, от които останахме най-доволни са:
Lokál U Bílé kuželky- https://lokal-ubilekuzelky.ambi.cz/en/ - много приятен ресторант с добра кухня, само на 50-60м. от апартамента ни. Сравнително евтино.
Другата кръчма, която е и с програма се намира на  улица Туновска, успоредна на прочутата ул. Нерудова, като се качваш към замъка. Там е по-скъпо, има вход за програмата по 245 крони на човек, но пък си е атракция: Krčma U krále Brabantského - https://www.krcmabrabant.cz/
Но най-вкусно ни беше на най-непретенциозното място, точно на Стария градски площад: Staropražská šunka - Old Prague Ham- https://goo.gl/maps/vTqceAwXeUiPjLD69
Това е прочутата пражка шунка, печена на място на огромни шишове, режат ти колкото искаш и като я полееш обилно с бира е страхотна вкусотия. Толкова ни харесваше това месо, че няколко пъти си вземахме и за в къщи, за апартамента де.
Няколко пъти пихме бира и в заведенията, които са на остров Кампа, на самия бряг на Вълтава. Също много близо до апартамента.
Въобще той е абсолютно близо до всички места, които можете да посетите, и почти не сме използвали градски транспорт.
Но бирата в тези заведения по брега на реката беше два пъти по-скъпа отколкото в две три заведения около апартамента.
Най-голямата вкусотия обаче след пражката печена шунка беше тръделника /козуначените коминчета с пълнеж/. Направо се влюбихме в тях и не мога да изброя колко много изядохме, сигурно имаше двайсетина. Най-ни харесаха в заведението, което бе на партера на сградата, в която е апартамента: http://www.trdlo.com/.
Има пет шест различни пълнежа, а  най-вкусен ни бе Фрозен куин. Пълнежа е от сладолед, цели ягоди, шоколад. на нас ни слагаха и ванилов крем,  така ставаше още по-вкусно.... 150 крони е този тръделник, но си облизваш пръстите. Най-хубавото бе, че и в 10 вечерта можехме по чехлички да слезем от апартамента и да си вземем.
Тъй като поста стана доста дълъг за програмата ще напиша в следващ пост...

# 586
  • Пловдив
  • Мнения: 2 208
Роже, много благодаря, обичам такива постове с изчерпателна информация, всичко си записах и чакам програмката! За съжаление апартамента е за двама и е зает за нашите дати, но ще потърся нещо наоколо, локацията е супер!

# 587
  • Мнения: 1 211




Чески Крумлов, Кутна Хора, Храдец Кралове са супер надценени места за мен. (Световноизвестната църква в Кутна Хора впрочем я препоръчвам само на тежки извратеняци.) Карлови Вари си става. Само дето за мен студът и мракът в Чехия през зимата е отвратителен.

Съгласна съм. Мен там времето много ме депресираше.

Аз горещо препоръчвам Карлови Вари, страхотна атмосфера усетих в това градче.

# 588
  • София
  • Мнения: 1 845
Роже,  чакам програмката!
violence, съжалявам, че е зает апартамента и че не е подходящ за конфигурацията Ви.
Ако напишеш за колко човека  търсиш мога да видя другите апартаменти, които си бях набелязал в АирБнб дали са подходящи. Почти всички от тях са в този район, който за мен е най-добрия за отсядане в Прага.
Не е лудницата в Стария град, а в същото време си на един мост разстояние от него. Всичко ти е на пешеходно разстояние, доста по-добре дори ако си в Стария град и има изобилие от градски транспорт, ако на някой все пак му е необходим.
А сега програмката, която съставих за нас, която разбира се понякога  преправяхме в движение.
Вие можете да използвате това, което Ви харесва. Някой може да каже, че нещата, които съм написал за един ден се разглеждат за два часа, но ние обичаме да се разхождаме бавно, без да бързаме, за да попием от атмосферата на града. Сядаме, ставаме, пием по нещо, закусваме, обядваме, вечеряме и т.н.:

1 ден
1. Обиколка на Прага с туристическо влакче
2. Разходка по Карлов мост
3. Църквата Св.Николай- раб.време-09:17ч.-
4. Музеят на Фр. Кафка - раб.време до 18часа, статуите на Черни
5. Най-тясната уличка в Прага- води до много хубаво кафене с панорамна гледка към Карлов мост
6. Разходка по ул. Нерудова, Мала страна и остров Кампа
7. Вишеград

2ден.
1. Разходка из Стария град (Staré Mеsto)
-Клементиум (Klementium)
- Площадът на стария град (Staromestské námestí)-
- Старото кметство и кулата
- Астрономическият часовник Орлой (Pražský orloj)
- статуята на Ян Хус
- Църквата Дева Мария пред Тин (Chrám Panny Marie  Týnem)
- Къщата при каменната камбана
- Дворецът Кински
- Църквата Св. Яков- Св. Джеймз
- Площада на Републиката- Náměstí Republiky
- Obecní dům- Общинския дом)
- Prašná brána (Барутната кула)
2. Разходка из Новое место
- Национален театър
- Главата на Кафка
- Вацлавски площад (Vaclavske namesti)-
- Националният музей
- пазар- Хавелске тръжище
- разходка по ул. Na Prokope
- Танцуващата къща

3 ден
1. Пражки замък (Пражки Храд)- ние бяхме в него от 10:00ч. до 15:30ч.
- Кралските градини
- Еленова канавка
- Катедралата Св.Вит и Параклис Св. Вацлав
- Голямата южна кула на Катедралата Св.Вит
- Старият Кралски дворец
- Църквата на всички светии
- Смяна на караула
- Изложба История на Пражкия замък-
- Катедралата  Сейнт Джордж /Базиликата Св.Георги/
- Златната улица
- Южните градини с панорамна гледка към цяла Прага
2. Дворецът Валдщайн
3. Градините Валдщайн

4 ден
1. Разходка с трамвай 22
2. Хълмът Петршин- с фуникуляра до него
- наблюдателна кула
- огледален лабиринт
- обсерваторията
- Катедралата "Св. Лорънс"
- Петришински градини
3.  Манастирът Страхов- разходка от Петршин до манастира
- църквата Успение Богородично
- музей на миниатюрата
- пивоварна
- Страховска библиотека
4. Разходка с лодка по Вълтава
5. Пражки метроном и панорамни площадки към мостовете на река Вълтава
6. Страковска академия и парк

# 589
  • Пловдив
  • Мнения: 2 208
Скрит текст:
Роже,  чакам програмката!
violence, съжалявам, че е зает апартамента и че не е подходящ за конфигурацията Ви.
Ако напишеш за колко човека  търсиш мога да видя другите апартаменти, които си бях набелязал в АирБнб дали са подходящи. Почти всички от тях са в този район, който за мен е най-добрия за отсядане в Прага.
Не е лудницата в Стария град, а в същото време си на един мост разстояние от него. Всичко ти е на пешеходно разстояние, доста по-добре дори ако си в Стария град и има изобилие от градски транспорт, ако на някой все пак му е необходим.
А сега програмката, която съставих за нас, която разбира се понякога  преправяхме в движение.
Вие можете да използвате това, което Ви харесва. Някой може да каже, че нещата, които съм написал за един ден се разглеждат за два часа, но ние обичаме да се разхождаме бавно, без да бързаме, за да попием от атмосферата на града. Сядаме, ставаме, пием по нещо, закусваме, обядваме, вечеряме и т.н.:

1 ден
1. Обиколка на Прага с туристическо влакче
2. Разходка по Карлов мост
3. Църквата Св.Николай- раб.време-09:17ч.-
4. Музеят на Фр. Кафка - раб.време до 18часа, статуите на Черни
5. Най-тясната уличка в Прага- води до много хубаво кафене с панорамна гледка към Карлов мост
6. Разходка по ул. Нерудова, Мала страна и остров Кампа
7. Вишеград

2ден.
1. Разходка из Стария град (Staré Mеsto)
-Клементиум (Klementium)
- Площадът на стария град (Staromestské námestí)-
- Старото кметство и кулата
- Астрономическият часовник Орлой (Pražský orloj)
- статуята на Ян Хус
- Църквата Дева Мария пред Тин (Chrám Panny Marie  Týnem)
- Къщата при каменната камбана
- Дворецът Кински
- Църквата Св. Яков- Св. Джеймз
- Площада на Републиката- Náměstí Republiky
- Obecní dům- Общинския дом)
- Prašná brána (Барутната кула)
2. Разходка из Новое место
- Национален театър
- Главата на Кафка
- Вацлавски площад (Vaclavske namesti)-
- Националният музей
- пазар- Хавелске тръжище
- разходка по ул. Na Prokope
- Танцуващата къща

3 ден
1. Пражки замък (Пражки Храд)- ние бяхме в него от 10:00ч. до 15:30ч.
- Кралските градини
- Еленова канавка
- Катедралата Св.Вит и Параклис Св. Вацлав
- Голямата южна кула на Катедралата Св.Вит
- Старият Кралски дворец
- Църквата на всички светии
- Смяна на караула
- Изложба История на Пражкия замък-
- Катедралата  Сейнт Джордж /Базиликата Св.Георги/
- Златната улица
- Южните градини с панорамна гледка към цяла Прага
2. Дворецът Валдщайн
3. Градините Валдщайн

4 ден
1. Разходка с трамвай 22
2. Хълмът Петршин- с фуникуляра до него
- наблюдателна кула
- огледален лабиринт
- обсерваторията
- Катедралата "Св. Лорънс"
- Петришински градини
3.  Манастирът Страхов- разходка от Петршин до манастира
- църквата Успение Богородично
- музей на миниатюрата
- пивоварна
- Страховска библиотека
4. Разходка с лодка по Вълтава
5. Пражки метроном и панорамни площадки към мостовете на река Вълтава
6. Страковска академия и парк
Страшно благодаря за програмата, чудесна е просто, а и съм сигурна,  че и други ще се възползват от нея. Спестихте ми доста време в ровене и четене, след няколко дена ще пътувам до Елзас, а още не съм готова за там... Ние също не обичаме да препускаме, караме я лежерно от кафе на кафе. Относно апартамента, ще сме 4 човека, но предпочитам  да е с две спални, т.е да не се налага да се спи на разтегателен диван. Аз гледах един в близост до Площад св. Вацлав, там подходящ ли е района  за отсядане?

# 590
  • Стара Загора
  • Мнения: 111
Здравейте предстои ми пътуване до Прага. Искам да попитам, има ли проблем при заплащането с карта револют?

# 591
  • София
  • Мнения: 1 845
violence, да, около Площад св. Вацлав е супер. Там са много от най-търговските улици с луксозни магазини и е много чисто и спокойно. Имаш и две метростанции в близост. Гарата е наблизо. Много ми харесва атмосферата около площада...

# 592
  • Пловдив
  • Мнения: 40 836
Момичета, с какво пътувате? Нещо изгодно има ли?

# 593
  • Пловдив
  • Мнения: 2 208
Момичета, с какво пътувате? Нещо изгодно има ли?
Не знам колко изгодно ще излезе, но има за 60лв двупосочно с Уиз Пловдив - Меминген, от там кола под наем, 5ч е до Прага. С Раян варианта е София - Нюрнберг, от там може с FlixBus за 3,30ч. Трети вариант е, вместо кола под наем там,  придвижване до Варна и от там с директен полет до Прага.

# 594
  • Мнения: 76
Здравейте, кога започват Коледните базари? Обмислям пътуване и ми се иска да ги съчетая?

# 595
  • София
  • Мнения: 4 053
Здравейте, как стои въпросът с плащането с карти в Прага? Може ли да се плаща навсякъде или е както тук? Чудя се колко кеш да си предвидим, за заведения, за транспорт...

# 596
  • Пловдив
  • Мнения: 2 208
Здравейте, кога започват Коледните базари? Обмислям пътуване и ми се иска да ги съчетая?
Коледните базари в Прага са отворени от 26 ноември 2022 г. до 6 януари 2023 г., включително на Бъдни вечер, Коледа и Нова година. https://www.pragueexperience.com/events/christmas-markets.asp

# 597
  • Мнения: 2 791
Здравейте, момичета и момчета! Позволявам си да нахлуя в темата, за да почерпя от споделения ви опит. Пътуваме при всяка възможност, но в Прага за наш срам досега не сме били. От няколко години, винаги когато я планираме като дестинация, изниква нещо и все отлагаме.
Сега съм запазила пътуване до Прага и Дрезден за Коледните базари, между Коледа и Нова година. Съответно, всяка инфоррмация като за непознаващи града и посещаващи го за първи път ми е полезна Blush

# 598
  • София
  • Мнения: 13 175
Сега съм запазила пътуване до Прага и Дрезден за Коледните базари, между Коледа и Нова година. Съответно, всяка инфоррмация като за непознаващи града и посещаващи го за първи път ми е полезна Blush
За продължителността на коледния базар в Прага писаха днес, но в Дрезден ще има ли по това време? Обикновено в Германия приключват за Бъдни вечер.

# 599
  • София
  • Мнения: 5 236
Малко назад в темата се качи много подробно няколкодневна програма.
Към нея мога да допълня само Мемориалът на жертвите на комунистическия терор.

Общи условия

Активация на акаунт