Първият път?

  • 30 475
  • 215
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: X
Много се дразня от тоя императив вечно всичко да се одобрява и с всичко да сме съгласни, само и само някой да не се почувствал осъден.

# 196
  • Мнения: X
Защо да е другарски съд?  Това е форум и всеки е свободен да изкаже мнението си. На мен лично темата ми е интересна, макар че не ме вълнува пряко, тъй като и аз и детето ми вече сме далече от тези вълнения.
А мен съвсем пряко ме вълнува, защото дъщеря ми е на 12 години и съвсем близки са ни тези вълнения. Така че, не, не е другарски съд, а преценки и мнения на майки, които са или са били в подобни ситуации. Аз съвсем искрено съветвам Лъки Плам да смени подхода.

# 197
  • Мнения: 225
Много се дразня от тоя императив вечно всичко да се одобрява и с всичко да сме съгласни, само и само някой да не се почувствал осъден.

Няма проблем да осъдиш и да кажеш мнението си , съвсем друго е да използваш обиди и да повтаряш ш потретяш с цел да надвикаш всички за да наложиш собствените си възгледи.

Естествено че 13 годишните са незряли и трябвада да се държат под око....
Но света е динамична система , и днес когато още  в 1 клас имат достъп до интернет с лично устройство
акселерацията настъпва значително по рано.
Т.е да се разчита ,че  са още малки не е достатъчно. Забраните също не могат да спрат всяко дете.
Единствение разумен начин е общуване.
 Но за него също гледната точка зависи от среда , манталитет , възпитание ,професия  ако щеш и финасови възможности на родителя!!!

# 198
  • Мнения: 4 077
Осъждането не е спрямо жената, а спрямо постъпката. И ако човек може да посмали малко егото си може да получи добра обратна връзка. Че нали затова ходим на психолог да искаме помощ защото усещаме, че сами не се справяме, че не знаем как да постъпим. Че грешим. Не бива да се обиждаме или да трупаме вина заради грешките си. Всеки прави такива ...но не бива и да се опитваме да се оправдаем на всяка цена, защото наистина никой не печели от това.  Но разбирам и това. Защото ако признаеш пред себе си грешката тя неминуемо влачи след себе си болезнена вина, а вината - куп проблеми. Много е трудно. Направо не знам кой е начина. Вероятно да престанем да се напъваме да възпитаваме. Лично аз не се чувствам полезна за сина си, чувствам се безпомощна да му дам верните  отговори или насоки....и дори съм му го казала...може и това да е грешка, казала съм "за съжаление не съм сигурна че мога да те водя и уча как да постъпваш, затова знай, че ти носиш пълна отговорност за постъпките си и че ако сгафиш ти ще носиш последствията..аз няма дамога да ти помогна.

# 199
  • Мнения: 13
Важно е да е с човек, който държи на теб, защото е страшно и леко болезнено.

# 200
  • Мнения: 1
Здравейте момиче на 16г. съм. Преди 1 ден правих секс за пръв път.Има ли някакъв шанс да съм бременна, защото днес сутринта ми се догади след като закусвах. Бяхме на купон но използвахме презерватив. А след като вс свърши не сме яли нито пили не сме и спали.Дали ми си е догадило,защото не бях яла от повече от 24часа или заради друго?

# 201
  • Мнения: 30 802
Здравейте момиче на 16г. съм. Преди 1 ден правих секс за пръв път.Има ли някакъв шанс да съм бременна, защото днес сутринта ми се догади след като закусвах. Бяхме на купон но използвахме презерватив. А след като вс свърши не сме яли нито пили не сме и спали.Дали ми си е догадило,защото не бях яла от повече от 24часа или заради друго?

Със сигурност. С близнаци.

# 202
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484
Здравейте момиче на 16г. съм. Преди 1 ден правих секс за пръв път.Има ли някакъв шанс да съм бременна, защото днес сутринта ми се догади след като закусвах. Бяхме на купон но използвахме презерватив. А след като вс свърши не сме яли нито пили не сме и спали.Дали ми си е догадило,защото не бях яла от повече от 24часа или заради друго?
Няма начин гаденето да е точно заради бременност. Ппезерватива е достатъчно дигурен, ако се ползва правилно.
Най-вероятно е заради гладуването.
Поговори с по-възрастна жена или с лекар как да се предпазваш.

# 203
  • Мнения: 30 802
Аз си мисля, че едно момиче ако задава такъв въпрос, хич не е готова да прави секс.

# 204
  • Далече, далече
  • Мнения: 6 005
То пък днешните млади са много умни.
Хормоните не питат готов ли си.

П.П. Ти направо я уплаши с близнаците.

# 205
  • Мнения: 978
Когато си готова.

Когато знаеш основните неща относно предпазване, бременност и всичко на тая тематика. Че след темата за първи път, идва "направих го за първи път, бременна ли съм"

# 206
  • София
  • Мнения: 17 775
Хормоните не питат готов ли си.
Не и ако имаш малко мозък.
Няма нужда да се принизява човекът до безмозъчен нагон, че и да се смята за нормално.

- Имам гонорея
- е защо така позволи да ти се случи
- те хормоните не питат

# 207
  • Далече, далече
  • Мнения: 6 005
Хормоните не питат готов ли си.
Не и ако имаш малко мозък.
Няма нужда да се принизява човекът до безмозъчен нагон, че и да се смята за нормално.

- Имам гонорея
- е защо така позволи да ти се случи
- те хормоните не питат

Като си тръгнала да цитираш/коментираш, да беше цитирала и първото ми изречение.

# 208
  • Мнения: 9 196
То 24 часа не е яло, ама тръгнало секс да прави ... ами ... може би боя не е толкова лоша възпитателна мярка, стига да е достатъчно.

# 209
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
Здравейте момиче на 16г. съм. Преди 1 ден правих секс за пръв път.Има ли някакъв шанс да съм бременна, защото днес сутринта ми се догади след като закусвах. Бяхме на купон но използвахме презерватив. А след като вс свърши не сме яли нито пили не сме и спали.Дали ми си е догадило,защото не бях яла от повече от 24часа или заради друго?

Да, веднага си забременяла (по научно-фантастичния метод), и точно на следващия ден имаш симптоми вече. Прочети си урока по биология.

Общи условия

Активация на акаунт