Първият път?

  • 30 558
  • 215
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте.
Момиче съм, на 18 години.
Питам се на каква възраст според вас е нормално човек да започне да води полов живот? Знам,че трябва да имам познания за безопасност , да съм открила човек ,с който се допълвам;така е и съм открила- и двамата имаме напълно чисти намерения за възможно най-дълготрайна връзка...Аз съм прекарала 2 години,опознавайки момчето, той е чудесен,но знаете ,че в даден момент се стига и до интимността, без която връзката не би просъществувала още дълго...А аз се чувствам много добре с него... Та, според вас дали би било прибързано от моя страна да направя тази стъпка в живота ми? Имам по-консервативни родители и не знам как да се обърна с това питане към тях... и затова искам съвет от вас.

# 1
  • Мнения: X
За първия път оптималното е да си с човек, когото обичаш, и на когото имаш доверие. Пък възрастта е най-малко важното нещо - е щом е над 15 години, разбира се. Никак не е прибързано да пристъпиш към интимност след 2 години връзка, след като се чувстваш готова и имаш чувства към момчето. Де да бяха всички момичета толкова здравомислещи!

Другото най-най-важно нещо са предпазните средства.
Щом си пълнолетна, щом подхождаш толкова разумно и обмислено към темата, бих ти препоръчала да минеш през твоя гинеколог: хем да те прегледа дали си напълно здрава, хем да поговорите кои точно противозачатъчни средства са подходящи за теб.

Колкото и да си имате доверие с твоя човек, колкото и да вярваш, че сте си напълно верни, не те съветвам да правите секс без презерватив. Не е зле и той да се прегледа за полово предавани болести. Някои от тях не е задължително да се прихванат чрез полов контакт.

Момчето има ли опит?

Последна редакция: сб, 14 апр 2018, 17:29 от Анонимен

# 2
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 308
Нормално е на 18 години.

# 3
  • София
  • Мнения: 30

"Нормално" е доста относително понятие, променящо се с годините, времето, епохата, в която живеем в момента... Така че, точен отговор за това няма - в зависимост от това ти кога се чувстваш готова, ще ти се подскаже отвътре.
 При мен това се случи на 18 годишна възраст.
 Точен отговор няма, защото всички сме различни.

# 4
  • Мнения: 9 196
Няма никакво значение. "Първият път" е надценяван.

# 5
  • Мнения: 14 654
Зависи какво разбираш под нормално - ако това е възрастта, на която най-често момичетата правят секс за първи път, може и 15 да е нормалното, че и под 15, но ако питаш кога психически едно момиче е готово, извън надпреварата по курвалък със съученичките си, то тогава възрастта може и повече от 18 да е, сигурно психолозите са се занимавали с този въпрос и знаят. За всеки случай 18 е едно добро число.

# 6
  • Мнения: 1 121
Няма никакво значение. "Първият път" е надценяван.
Бе то не само първия път е надценяван  Laughing
Надценяването е по-скоро въпрос на самонадценяване или надценяване на другия, отколкото на "пътя"  Laughing

# 7
  • Мнения: 15 619
За първи път чувам, момиче на 18 години да се пита как смятат лелките, на каква възраст е нормално за тях тя да започне сексуалния си живот.
Ще ви чета с удоволствие.

# 8
  • Мнения: 9 196
Ами да, всеки си мисли, че като омачка чаршафите с някой, голямо чудо станало и че емоциите им са "специални", ама не са. Просто поредните двама млади, или не толкова млади, които правят секс.

Важното е да си изкарвате приятно. Пък на колко години, дали ще запалите 3000 свещи, все едно е Великден, но вие си мислите, че е романтично и други подробности, са глупости.

# 9
  • Мнения: 3 704
Няма никакво значение. "Първият път" е надценяван.
Бе то не само първия път е надценяван  Laughing
Надценяването е по-скоро въпрос на самонадценяване или надценяване на другия, отколкото на "пътя"  Laughing
Аз мисля, че както първия път, така и всички следващи са надценявани.

# 10
  • Мнения: 9 196
Изначално секса е надценяван и натоварен с безброй стереотипи, което често го прави изкуствен и "дървен".

# 11
  • Мнения: X
И аз съм мислела, че е надценяван, докато не ми се наложи да карам няколко месеца без него.

Но момичето още не пита как ще е първият път (и следващите), а кога да го направи.
Като попита горното, ще й поясним.

# 12
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 506
Да разграничим секса от любовният акт. При първият е механика, при вторият е споделяне И на тялото, след кято споделяте общите емоции и интереси, имате си доверие до степен да чувствате другият като част от себе си. В този смисъл да, секса е надценяван. Ако въпроса е за възрастта, подходяща за първи любовен акт-не мисля, че е в уравнението. Защото, за да изпиташ доверие, близост, пълнота във връзката, се предполага, че си психически зрял индивид  и това автоматично изключва ранните актове.

# 13
  • Мнения: X
Здравей! Тъй като употреби израза "кога е нормално човек да започне да води полов живот" , е да е на възраст 18 години и 1 ден. Възраст в, която абсолютно точно ти дава правото да навлезеш в интимния свят и да се наслаждаваш. " Имам по-консервативни родители"-  направи така, че на теб да ти е комфортно и да се чувстваш добре.

# 14
  • Мнения: 525
Нормално е да започнеш,когато се почувстваш готова. Когато момчето плъзне ръка надолу по гърба ти или нагоре по краката ти и не ти се прииска да избягаш или да го цапнеш Grinning Единственото важно за мен за първият ми път беше да познавам човека добре. Да му имам доверие до толкова,че да знам че ще бъде внимателен...поне първия път Grinning   А и двамата май нямате опит,мисля че той ако имаше нямаше да чака 2 години... Прочетете нещо,гледайте някой филм. Да имате представа как се прави Simple Smile

# 15
  • Мнения: 4 577
От това, което си написала, според мен е напълно нормално да започнеш да правиш секс , ако ти самата го искаш. Не е нужно да споделяш с родителите ти. Това е нещо много лично между теб и партньора ти. Само се пази. Изглеждаш много разумно момиче.  Успех в любовта!

# 16
  • София
  • Мнения: 38 692
От колко време ходитес момчето по-точно?

# 17
  • Мнения: 9 196
От колко време ходитес момчето по-точно?

Две години май.

Но това с родителите не го разбрах, трябва ли семеен съвет и тяхното одобрение за да прави секс някой пълнолетен? Ако ще си мисли за майка си и баща си през цялото време, по-добре да не си губи времето със сексове още.

# 18
  • София
  • Мнения: 38 692
Не, познават се от 2 години.
Звучи странно млади хора на 16-18 фа ходят 2 години без да се пипнат. Има някакъв бъг.

# 19
  • София
  • Мнения: 23 109
Не съм на мнение, че има бъг. Не всички бързат да вдигат краката.

# 20
  • Мнения: X
За първия път е важно да не подхождаш нито с очаквания, нито със страхове. И да си сигурна, че няма кой да ви прекъсне. Останалото се нарежда.

Последна редакция: сб, 14 апр 2018, 23:58 от Анонимен

# 21
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 506
Егати колко цинизъм има тук. Момичето пита нещо конкретно, иле отговорете, или подминете. Ама дали темата не била пързалка, ама дали са били интимни, без да стигат до края-wtf?!? Има един термин-лично пространство. Дори и в нета би трябвало да бъде уважавано.

# 22
  • Мнения: 9 196
Егати колко цинизъм има тук. Момичето пита нещо конкретно, иле отговорете, или подминете. Ама дали темата не била пързалка, ама дали са били интимни, без да стигат до края-wtf?!? Има един термин-лично пространство. Дори и в нета би трябвало да бъде уважавано.

Същото се отнася за тебе - или отговаряй, или подмини, без да философстваш. Всеки е написал това, което мисли по въпроса - отговорил е - без теб. Който е имал нужда от уточняващи въпроси, за да отговори, ги е задал. Нищо цинично няма. Никой не я е дръпнал за ръкава от улицата да я разпитва, тя си е пуснала тема и всеки се опитва да отговори според информацията или да поиска допълнителна, ако мисли, че е нужна.

# 23
  • Мнения: 225
За първия път оптималното е да си с човек, когото обичаш, и на когото имаш доверие. Пък възрастта е най-малко важното нещо - е щом е над 15 години, разбира се. Никак не е прибързано да пристъпиш към интимност след 2 години връзка, след като се чувстваш готова и имаш чувства към момчето. Де да бяха всички момичета толкова здравомислещи!

Другото най-най-важно нещо са предпазните средства.
Щом си пълнолетна, щом подхождаш толкова разумно и обмислено към темата, бих ти препоръчала да минеш през твоя гинеколог: хем да те прегледа дали си напълно здрава, хем да поговорите кои точно противозачатъчни средства са подходящи за теб.

Колкото и да си имате доверие с твоя човек, колкото и да вярваш, че сте си напълно верни, не те съветвам да правите секс без презерватив. Не е зле и той да се прегледа за полово предавани болести. Някои от тях не е задължително да се прихванат чрез полов контакт.

Момчето има ли опит?

Без да се заяждам , ще споделиш ли за твоя първи път?
Ако може без да правиш препратки към темата ми.

# 24
  • Мнения: X
Когато реша да споделя за моя първи път с цяла България, ще си отворя съответна тема. Тук не е мястото, където всички мами си споделят за първия си път, а авторката задава съвсем конкретен въпрос (всъщност тя не се яви след първия си пост повече). Твоята тема няма абсолютно нищо общо с настоящата, та да правя препратки към нея.

# 25
  • Мнения: 448
Няма нормална възраст,нормалното е когато ти се почувстваш готова.Когато намериш човек,на когото да имаш доверие.Сексът по-точно първият му път е доста преекспониран вече.Като нещо голямо-"голямо чудо"След време ще видиш,че не е било нищо особено.Част от живота като всичко друго.И един съвет-хубаво е момчето да има малко-повече опит.Вярвайте си и правите любов,не просто секс,тогава ще е хубаво и за двама ви.

# 26
  • Мнения: 4 622
Хубаво е, че все пак мислиш с главата си, добро решение е да изгубиш девствеността си на по-осъзната възраст. Аз изгубих моята доста рано, което го отчитам като грешка. Ако се чувстваш готова в момента - давай. Но даже да изчакаш още година-две пак не е проблем, наистина няма възраст за тези неща. Когато си готова - тогава. Не го прави само, за да му угодиш на него или заради това, че другите правят секс.

# 27
  • Мнения: 225
Когато реша да споделя за моя първи път с цяла България, ще си отворя съответна тема. Тук не е мястото, където всички мами си споделят за първия си път, а авторката задава съвсем конкретен въпрос (всъщност тя не се яви след първия си пост повече). Твоята тема няма абсолютно нищо общо с настоящата, та да правя препратки към нея.

Съветите които даваш са меко казани абсурдни.
Поне кажи иска ли от твоя медицинско за венерически болести?




# 28
  • Мнения: X
Кое е абсурдно? Да ползва презерватив, да отиде да й изпишат противозачатъчни ли?
Ако за тебе това е абсурдно, значи партньорките ти са изключително смели (или глупави) жени.

# 29
  • София
  • Мнения: 23 109
Как ли пък не противозачатъчни на толкова младо момиче. Направо съм шокирана. Презерватив е достатъчен.

# 30
  • Мнения: X
Не говоря за спирала, тя е за раждали жени. Има различни видове противозачатъчни. Затова я посъветвах да отиде при лекар. По принцип между 20- и 30-годишна възраст се препоръчват точно противозачатъчни хапчета. След това нараства рискът от тромбоза.

Момичето е на 18, не е на 14 г. Съвсем нормално е да взема хапчета - със съответно лекарско предписание. Има си състояния, при които хапчетата са противопоказани. Някои момичета така се чувстват по-сигурни - въпрос на избор.

Последна редакция: нд, 15 апр 2018, 11:49 от Анонимен

# 31
  • Мнения: 225
Кое е абсурдно? Да ползва презерватив, да отиде да й изпишат противозачатъчни ли?
Ако за тебе това е абсурдно, значи партньорките ти са изключително смели (или глупави) жени.


Пак  почна с обидите.
Абсурдно е да отидеш на гинеколог , да говорите за венерически болести, да искаш медицинско от евентуалния партньор , всичко с цел първи път.
А по подходяща тема от тази да се сподели първи път не виждам.

Един презерватив е достатъчен и желание разбира се.


# 32
  • Мнения: 2
Здравейте!
Аз съм мъж и мога да изпитвам само уважение и респект към едно момиче което е на 18г. и още не е направила тази крачка към зрелият живот. Според мен на колкото по-зряла възраст се направи секс за първи път толкова по-добре и за двамата,просто ставате по-зрели с повечко знания и самото удоволствие е много по-силно.И задължително да използвате презерватив/и Simple Smile

# 33
  • Мнения: 225
Здравейте!
Аз съм мъж и мога да изпитвам само уважение и респект към едно момиче което е на 18г. и още не е направила тази крачка към зрелият живот. Според мен на колкото по-зряла възраст се направи секс за първи път толкова по-добре и за двамата,просто ставате по-зрели с повечко знания и самото удоволствие е много по-силно.И задължително да използвате презерватив/и Simple Smile


Празни приказки!
Как така без да са правили секс , като го направят по-късно удоволствието ще е по-голямо?
Някой е пробвал на 16  станал е пак девствен и на 28 пак е пробвал и извадил този извод?

Да си вадиш изводи за човек от бройките му или от годините му на първия път...без коментар.
Има палавници с 2-3 бройки и свестни с 22 .

 2018 е все пак ...

# 34
  • Мнения: X
Абсурдно е да отидеш на гинеколог , да говорите за венерически болести, да искаш медицинско от евентуалния партньор , всичко с цел първи път.

Кое му е абсурдното? По-скоро е отговорно и нормално за всеки зрял човек. Пуберите по възраст и манталитет смятат, че предпазването от забременяване и венерически болести разваля удоволствието и е само за сухари.

За тази двойка първият път не е дефлориране набързо на пияна глава отзад в колата, а осъзнат акт и конкретна стъпка в отношенията им. Така че не е странно да подходят обмислено.

Що се отнася до прегледа на партньора, би било добре самият той да се сети за такъв, за да покаже, че е отговорен и гледа сериозно на здравето на себе си и на партньорката си. Като всяко девствено момиче тя със сигурност се притеснява повече от опитна жена. Но ако не се сеща, презервативът така или иначе си е задължителен.

Възрастта според мен няма значение, стига момичето да е биологически съзряло. По-важно е да е психически готова и свързана с партньора, както и да има достатъчно акъл, за да избегне рисковете.

Капоне, при девствените момичета сексът не е същият, както при девствените момчета, дето са способни да свършат още докато си събуват панталона.

Последна редакция: нд, 15 апр 2018, 12:11 от Анонимен

# 35
  • Мнения: 1 756
Здравейте!
Аз съм мъж и мога да изпитвам само уважение и респект към едно момиче което е на 18г. и още не е направила тази крачка към зрелият живот. Според мен на колкото по-зряла възраст се направи секс за първи път толкова по-добре и за двамата,просто ставате по-зрели с повечко знания и самото удоволствие е много по-силно.И задължително да използвате презерватив/и Simple Smile

Не съм съгласна. Когато си срещнал първата си любов и тя е взаимна, ученици сте, диви и млади, не разбирам защо да се чака. Аз бях инициатор на моя първи път като вече бяхме гаджета над шест месеца и после още над година. Нямах и 18 още дори. Всъщност защо да не си разумен? Та ние го планирахме. Искахме да ни е комфортно като и за двама ни беше за първи път. Търсихме си подходящ терен, време, ден и т.н. Обичта е споделяне. Искаш да дадеш всичко независимо дали си на 18. Към пълнолетния автор мога да кажа, че щом пита, има съмнения. Само по себе си това говори, че не е готова. Може и да бъркам.

# 36
  • Мнения: 225
Абсурдно е да отидеш на гинеколог , да говорите за венерически болести, да искаш медицинско от евентуалния партньор , всичко с цел първи път.

Кое му е абсурдното? По-скоро е отговорно и нормално за всеки зрял човек. Пуберите по възраст и манталитет смятат, че предпазването от забременяване и венерически болести разваля удоволствието и е само за сухари.

За тази двойка първият път не е дефлориране набързо на пияна глава отзад в колата, а осъзнат акт и конкретна стъпка в отношенията им. Така че не е странно да подходят обмислено.

Що се отнася до прегледа на партньора, би било добре самият той да се сети за такъв, за да покаже, че е отговорен и гледа сериозно на здравето на себе си и на партньорката си. Като всяко девствено момиче тя със сигурност се притеснява повече от опитна жена. Но ако не се сеща, презервативът така или иначе си е задължителен.

Възрастта според мен няма значение, стига момичето да е биологически съзряло. По-важно е да е психически готова и свързана с партньора, както и да има достатъчно акъл, за да избегне рисковете.

Капоне, при девствените момичета сексът не е същият, както при девствените момчета, дето са способни да свършат още докато си събуват панталона.


Невярвам ,че дори един потребител  е направил първия път по начина по който съветваш, дори невярвам и да е чувал.


# 37
  • Мнения: X
НЕВЯРВАШ, че някой е чувал за гинеколози и противозачатъчни ли?

# 38
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 506
Понеже повечето тук сме родители, на каква възраст вие бихте дали картбланш за секс на децата си?
За да не е просто анкета, аз ще отговаря първа. Имам дъщеря на 13, от 4 м.има приятел. Познавам момчето, идват у нас на гости, играят карти, гледат клипове-такива безобидни неща. Но като тръгнаха на ски-училище купих пакет презервативи и проведох поредният дълъг разговор за предпазването от болести и нежелана бременност, дадох ясно да разбере, че е твърде рано, но ако тя реши( защото това е нейният живот и дори да забраня аз-няма как да я спра) трябва да подходи отговорно и осъзнато. Според мен( като дете на много консервативни родители) сексът е една от темите, които в никакъв случай не бива да са табу в семейството. Защото иначе се обвиват в един тайнствен ореол, който само форсира любопитството на децата и може да е с обратен ефект.

# 39
  • Мнения: 3 704
Понеже повечето тук сме родители, на каква възраст вие бихте дали картбланш за секс на децата си?
За да не е просто анкета, аз ще отговаря първа. Имам дъщеря на 13, от 4 м.има приятел. Познавам момчето, идват у нас на гости, играят карти, гледат клипове-такива безобидни неща. Но като тръгнаха на ски-училище купих пакет презервативи и проведох поредният дълъг разговор за предпазването от болести и нежелана бременност, дадох ясно да разбере, че е твърде рано, но ако тя реши( защото това е нейният живот и дори да забраня аз-няма как да я спра) трябва да подходи отговорно и осъзнато. Според мен( като дете на много консервативни родители) сексът е една от темите, които в никакъв случай не бива да са табу в семейството. Защото иначе се обвиват в един тайнствен ореол, който само форсира любопитството на децата и може да е с обратен ефект.
Сека на 13? Шокиран съм! Вярно, че децата сега съзряват по-рано, но преди 14 е подсъдно. Дори и ако е по взаимно съгласие.

# 40
  • Мнения: 225
НЕВЯРВАШ, че някой е чувал за гинеколози и противозачатъчни ли?

Да изопачавш думите не прилича на човек с капацитет!
Прочети пак в какво не вярвам!!!

По отношение на съвета, който даваш - В "малкия принц" на един цар изпълняват всички заповеди- За тези които не са го чели- Изпълняват защото издава САМО заповеди, които могат да бъдат изпалнени.

Какъв е смисъла да дам съвет на 150 кг човек да тича по 1 час на ден за да отслабне? Никакав!

Lucky Plam няма какво повече да направиш , освен да повтаряш периодично.
И може би, че каквото и да се случи , да сподели с теб, за да помогнеш при евентуална бременност или болест.
Т.е  ти да си доверения човек.





# 41
  • Мнения: X
НЕВЯРВАШ, че някой е чувал за гинеколози и противозачатъчни ли?

Да изопачавш думите не прилича на човек с капацитет!

Също така не прилича на човек с твоите житейски избори да дава оценки кое е желателно в ранния сексуален живот и кое - не.

Заповеди тук никой не е давал, само пожелания и съвети, при това напълно реалистични.
Ако питаше друг тип момиче, на друга възраст и с друг вид поведение, съответно съветите щяха да са различни. Не е задължително човек да мине през всички житейски грешки. Аз поне не бих го пожелала на собствената си дъщеря.

Последна редакция: нд, 15 апр 2018, 14:32 от Анонимен

# 42
  • Мнения: 11 505
Споделям мнението, че разговорите за секс не трябва да бъдат табу. Моят Лонгур е на 17... девойката гаЖе на 16 ... Говорила съм с Лонгура многократно на тема секс, баща му е говорил също тоже! Разликата с презервативите при нас беше, че го пратих сам да си купи, защото т'ва за момчетата си е повод за гордост. Laughing

# 43
  • София
  • Мнения: 24 839

Абсурдно е да отидеш на гинеколог , да говорите за венерически болести, да искаш медицинско от евентуалния партньор , всичко с цел първи път.
А по подходяща тема от тази да се сподели първи път не виждам.

Един презерватив е достатъчен и желание разбира се.




Презервативите се късат и в ръцете на неопитни хора, още по- голяма е вероятността да се случи.
По- добре презастраховане, отколкото бременност от първия път.

# 44
  • Мнения: 225
Black_Sapphire, убеждавам се за пореден път ,че диалог ти е дума която неразбираш.
Аз съвети не съм давал , даде ги ти и то нереалистични!!!
Задаваш въпроси а не обичаш да отговаряш.
Питам  теб или който и да е дали е отишъл с медицинско на партньора за първия път и след диалог с гинеколог с рецепта за противозачатъчни?
Поне 1 ???

Разбира се отговор не очаквам освен поредната доза ирония и  злоба гарнирани с чувство на превъзходство!




# 45
  • Мнения: X
За първият път няма подходяща възраст, а подходящ човек. Естествено и двамата трябва да осъзнавате какво правите, да използвате контрацептиви и т.н,  тъй като сексът е доста голяма отговорност. Смятам, че на твоята възраст е напълно нормално.

# 46
  • Мнения: 3 704
Презервативите се късат и в ръцете на неопитни хора, още по- голяма е вероятността да се случи.
И кво? Ние ли да ходим да им ги слагаме?

# 47
  • Мнения: 15
Познавам момичета, започнали на 16, познавам и такива, които са чакали точния човек до 20. Ако партньорът не го е грижа за човекът до него и не се опитва да го предразположи или ако очакванията са нереалистични, на каквато и възраст да е човек, има риск да остане силно разочарован.

# 48
  • Мнения: X
Аз съвети не съм давал , даде ги ти и то нереалистични!!!
Задаваш въпроси а не обичаш да отговаряш.
Питам  теб или който и да е дали е отишъл с медицинско на партньора за първия път и след диалог с гинеколог с рецепта за противозачатъчни?
Поне 1 ???

Въпроси не съм задавала, но ето сега задавам: колко хора изчакват първия си път след 2-годишна връзка? Май не много, а? Така че е излишно да ме питаш колко са спазили желателните мерки за безопасност.

Диалогът с гинеколог и вземането на ПРЕВАНТИВНИ контрацептивни мерки (а не след като е станала белята) е просто задължителен за всяко момиче, което възнамерява да води полов живот, независимо дали в момента има предвид конкретен човек. Но това спада към манталитета на образованите и отговорни момичета с образовани и отговорни родители. Не съм казала, че всички го правят.

# 49
  • Далече, далече
  • Мнения: 6 005
Момичето, ако ви чете, може да поразмисли и да се откаже.
След няколко години може да пусне тема: "На 30 години късно ли е да го направя за пръв път?"

# 50
  • Мнения: X
Момичето отдавна го няма в картинката, ако не е било някакво социологическо проучване.

А тонът стана такъв, защото се налага да се доказват неща от типа на ползата от миенето на зъбите. Без съмнение, ако се задълбае човек, би му се отщяло и да се целува при мисълта за всички усилия около устната хигиена.

# 51
  • Далече, далече
  • Мнения: 6 005
Някъде бях чула/чела, че когато двама души се целуват, си разменят около 200 вида вируси.
Не се заяждам, само споменавам.

# 52
  • Мнения: X
Някъде бях чула/чела, че когато двама души се целуват, си разменят около 200 вида вируси.
Не се заяждам, само споменавам.
Да, така е "Със слюнката се обменят милиони бактерии – по време на 10-секундна целувка се обменят около 80 милиона бактерии.". Също така, човешката слюнка е по-мръсна от тази на животните. Ако те ухапе човек, последствията са доста по-лоши от тези, ако те ухапе куче. Имаше едно доста интересно предаване по NG на тази тема.

# 53
  • Мнения: 178
Някъде бях чула/чела, че когато двама души се целуват, си разменят около 200 вида вируси.
Не се заяждам, само споменавам.
Ами, че то устата като цяло си е доста мръсно място  Laughing

# 54
  • Далече, далече
  • Мнения: 6 005
Ако те ухапе човек, последствията са доста по-лоши от тези, ако те ухапе куче.

Ще ме умориш от смях.
За много хора хапането не е част от "програмата".

# 55
  • Мнения: X
Аз говорех по-скоро за благоуханните ефекти.
Въпросът е, че всяко сексуално общуване е свързано с някакви усилия около поддържането на здравна хигиена и безопасност. Иначе хората правят секс от милиони години и без такива усложнения, ама дали бихме го пожелали на децата си? То е ясно, че една голяма част пренебрегват добрите пожелания и карат през просото, в резултат от което има голям брой изпищели я от нежелана бременност, я от венерическа болест. Ама няма начин, нали, щото всеки намек за цивилизован и разумен подход убивал спонтанността.

Моите родители бяха консервативни и никак не са ми помагали по пътя ми.
Но с дъщеря ми няма да е така. И аз лично възнамерявам да я заведа да й изпишат подходящи противозачатъчни, когато й дойде времето. Разговорите са отделно.

Последна редакция: нд, 15 апр 2018, 16:36 от Анонимен

# 56
  • Далече, далече
  • Мнения: 6 005
Чудя се дали авторката вече е решила дилемата си или чака резултати от медицински изследвания, но то не е моя работа.

# 57
  • Мнения: 178
Мисля, че е взела решение още при първите 2-3 отговора Laughing Крайна сметка тя се интерисуваше дали е в подходяща възраст. Дано не убиха романтиката коментарите за надценяването на секса.

# 58
  • Мнения: 2
Здравейте,
включвам се, за да благодаря, че се отзовахте на въпроса ми. И да се извиня , ако съм станала причина за конфликти...Аз съм наясно, че за някои хора е странно това което попитах - не ме разбирайте погрешно, не живея в пещера и пълен мрак относно понятието секс. Просто преди не съм се интересувала толкова от момчета, колкото от уроците.Сега нещата са паралелни, понеже се чувствам много добре с това момче.Та, въпросът ми беше от чисто морална гледна точка, да чуя и нечие друго мнение, дали постъпката ми би била правилна, ако я предприема...и така. Благодаря ви отново, че активно съдействахте на моите мисли. Heart

# 59
  • Мнения: 14 654
Щом говориш за момче, а не за някой 40-годишен мазниславец, не виждам нищо неморално. Един пенсиониран вече гинеколог казваше - ми, ще се любат младите, какво да правят, ние дъртите ли да се любим.

# 60
  • Мнения: 225
Аз говорех по-скоро за благоуханните ефекти.
Въпросът е, че всяко сексуално общуване е свързано с някакви усилия около поддържането на здравна хигиена и безопасност. Иначе е ясно, че хората правят секс от милиони години и без такива усложнения, ама дали бихме го пожелали на децата си? То е ясно, че една голяма част пренебрегват добрите пожелания и карат през просото, в резултат от което има голям брой изпищели я от нежелана бременност, я от венерическа болест. Ама няма начин, нали, щото всеки намек за цивилизован и разумен подход убивал спонтанността.

Моите родители бяха консервативни и никак не са ми помагали по пътя ми.
Но с дъщеря ми няма да е така. И аз лично възнамерявам да я заведа да й изпишат подходящи противозачатъчни, когато й дойде времето. Разговорите са отделно.

Отдалече си личи колко "модерно" мислене имаш в следствие на консервативното мислене на родинтелите си!

В живота не всичко е черно и бяло! Т.е. секса без да са спазени твоите съвети не означана, че някой ще хване спин или забренее...и.т. Нямам идея как ще прецениш кога на дъщеря ти ще и е "дошло времето" но като гледам и това ти ще решиш.

Да се стигне до нежелана бременност , консултациите с гинеколог и всяки месец да ги прави ,няма да помогнат.
Ако в детето е изградена а преди това ДОПУСНАТО правото на собствена мисъл и взимането на СОБСТВЕНИ решения , ВЪЗПИТАНИЕТО  да не употребява или поне да не злоупотребява с алкохол и наркотици напремер , нищо страшно няма да се случи.



# 61
  • Мнения: X
Въобще не стои въпросът за морала при секс между двама пълнолетни и необвързани с други млади хора. То си е ваше право и засяга единствено вас двамата. Поздравления, че си поставила по този начин приоритетите си. Пожелавам ти прекрасна, романтична любов и много щастие с твоя човек.

Момчето ти има ли опит?

# 62
  • Далече, далече
  • Мнения: 6 005
Каква смела девойка е авторката, аз бих се стреснала, ако сега бях на 18.

# 63
  • Мнения: X
Отдалече си личи колко "модерно" мислене имаш в следствие на консервативното мислене на родинтелите си!
Т.е. секса без да са спазени твоите съвети не означана, че някой ще хване спин или забренее...и.т. Нямам идея как ще прецениш кога на дъщеря ти ще и е "дошло времето" но като гледам и това ти ще решиш.
За да не загрозявам съвсем темата на едно добро момиче, пиша в скрит текст:

Скрит текст:
Точно от теб никой нормален човек не би взел акъл нито за полова хигиена, нито за междуличностни отношения, нито за възпитание на деца. Ама нали каза без препратки към темата ти, няма да те резиля повече. Представям си на какви хубавини можеш да научиш твоите деца с личния си пример и какви нещица си обменяте във вашия безкраен еротичен многоъгълник.

# 64
  • Мнения: 178
Хора, спрете се! Темата е друга и героите също ooooh!

# 65
  • София
  • Мнения: 17 851
Колко да са образовани родители, които препоръчват на млади момичета да се тъпчат с хапчета...
Спестете лафовете за изчистеност, те не са като едно време и т.н.

# 66
  • Мнения: 9 196
Понеже повечето тук сме родители, на каква възраст вие бихте дали картбланш за секс на децата си?
За да не е просто анкета, аз ще отговаря първа. Имам дъщеря на 13, от 4 м.има приятел. Познавам момчето, идват у нас на гости, играят карти, гледат клипове-такива безобидни неща. Но като тръгнаха на ски-училище купих пакет презервативи и проведох поредният дълъг разговор за предпазването от болести и нежелана бременност, дадох ясно да разбере, че е твърде рано, но ако тя реши( защото това е нейният живот и дори да забраня аз-няма как да я спра) трябва да подходи отговорно и осъзнато. Според мен( като дете на много консервативни родители) сексът е една от темите, които в никакъв случай не бива да са табу в семейството. Защото иначе се обвиват в един тайнствен ореол, който само форсира любопитството на децата и може да е с обратен ефект.

Ако имам дъщеря или син на 13 ще видят ски почивка, като двойка през крив макарон. И говорене ще има да - най-вече, защо няма да отидат на ски училище. Особено внимание ще обърна на педофилията. Пък ако реши да ми се забулва в таен секс ореол на 13, много бързо ще и го отбуля и ще я смъкна на земята.

В тази връзка ... съжалявам, че няма истински социални работници в България. Мисля, че този случай, да дадеш картбланш на 13 годишно да прави секс си плаче за социални служби.

А ако на 13 и купуваш презервативи за почивка с гаджето, на 16 какво ще е?

# 67
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 506


Ако имам дъщеря или син на 13 ще видят ски почивка, като двойка през крив макарон. И говорене ще има да - най-вече, защо няма да отидат на ски училище. Особено внимание ще обърна на педофилията. Пък ако реши да ми се забулва в таен секс ореол на 13, много бързо ще и го отбуля и ще я смъкна на земята.

В тази връзка ... съжалявам, че няма истински социални работници в България. Мисля, че този случай, да дадеш картбланш на 13 годишно да прави секс си плаче за социални служби.

А ако на 13 и купуваш презервативи за почивка с гаджето, на 16 какво ще е?

Мдааа, за следващото ски-училище (чети бе, моме, чети!) ще дам одобрен списък на учениците, за да не фигурира и гаджето в него. Ми така де, откъде-накъде ще ходи е то със съучениците си на лагер.
И какво друго-а, да! Ще назнача денонощна охрана у дома, докато съм на работа, също и ще и купя девствен пояс. Контрол му е майката, и диктаторски режим. Откъде-накъде ще давам свобода на избора и права на мнение.
Много ме разсмя този пост😂
А за социалните...ами те приветстват по един отбрулен зад врата на всяко дете, мдам...ох, дълбоки ориенте, о, нрави🤣

# 68
  • Мнения: 11 962
На 13 са съученичките на сина ми, той не ги е навършил още.Ами те са деца, някои момичета и цикъл нямат още, какъв секс, какво чудо.Съвсем друго е детската любов.По наше време означаваше да си разменяме книги и момчето да ти носи чантата след училище.Сега, не знам...Но честно казано, не виждам нито едно от момиченцата в класа  на сина ми да се интересува и да е готово за секс, ужасно ми се вижда.

На ски училище бих пуснала детето, ако имам еоверие в ръководителите

# 69
  • Мнения: 525
Понеже повечето тук сме родители, на каква възраст вие бихте дали картбланш за секс на децата си?
За да не е просто анкета, аз ще отговаря първа. Имам дъщеря на 13, от 4 м.има приятел. Познавам момчето, идват у нас на гости, играят карти, гледат клипове-такива безобидни неща. Но като тръгнаха на ски-училище купих пакет презервативи и проведох поредният дълъг разговор за предпазването от болести и нежелана бременност, дадох ясно да разбере, че е твърде рано, но ако тя реши( защото това е нейният живот и дори да забраня аз-няма как да я спра) трябва да подходи отговорно и осъзнато. Според мен( като дете на много консервативни родители) сексът е една от темите, които в никакъв случай не бива да са табу в семейството. Защото иначе се обвиват в един тайнствен ореол, който само форсира любопитството на децата и може да е с обратен ефект.

Ако имам дъщеря или син на 13 ще видят ски почивка, като двойка през крив макарон. И говорене ще има да - най-вече, защо няма да отидат на ски училище. Особено внимание ще обърна на педофилията. Пък ако реши да ми се забулва в таен секс ореол на 13, много бързо ще и го отбуля и ще я смъкна на земята.

В тази връзка ... съжалявам, че няма истински социални работници в България. Мисля, че този случай, да дадеш картбланш на 13 годишно да прави секс си плаче за социални служби.

А ако на 13 и купуваш презервативи за почивка с гаджето, на 16 какво ще е?
Жената каза ски училище,не романтична почивка с гаджето. То не пречи да е от нейния клас нали...или съседния... И много ми е интересно,как ще разбереш какво прави дъщеря ти? Лично аз,не се гордея с това,загубих девствеността си на 14 и майка ми не разбра. Всеки може да каже "отивам да уча с Грозданка" и да си бие камшика някъде. Хал хабер няма да ти стане къде е и какво прави. Майка ми никога не е говорила с мен на тази тема,никога. Израстнала съм без баща,та и от мъжка гледна точка пак никой не говори с мен. Така че...не бъди много сигурна,че винаги знаеш къде и с кого е дъщеря ти или синът ти Wink

# 70
  • Мнения: X
Преди 15 е супер рано за секс. Но няма как да се предотврати принудително. Ако не е свършена превантивната работа, родителите нямаме шанс. Мисля, че някъде към 12 години е нормално да се започне - не с обясненията какво е секс и как се правят бебета, това вече е минат етап, а с рисковете и как да се избягват, включително в областта на отношенията.

# 71
  • Мнения: X
Понеже повечето тук сме родители, на каква възраст вие бихте дали картбланш за секс на децата си?
За да не е просто анкета, аз ще отговаря първа. Имам дъщеря на 13, от 4 м.има приятел. Познавам момчето, идват у нас на гости, играят карти, гледат клипове-такива безобидни неща. Но като тръгнаха на ски-училище купих пакет презервативи и проведох поредният дълъг разговор за предпазването от болести и нежелана бременност, дадох ясно да разбере, че е твърде рано, но ако тя реши( защото това е нейният живот и дори да забраня аз-няма как да я спра) трябва да подходи отговорно и осъзнато. Според мен( като дете на много консервативни родители) сексът е една от темите, които в никакъв случай не бива да са табу в семейството. Защото иначе се обвиват в един тайнствен ореол, който само форсира любопитството на децата и може да е с обратен ефект.

Ако имам дъщеря или син на 13 ще видят ски почивка, като двойка през крив макарон. И говорене ще има да - най-вече, защо няма да отидат на ски училище. Особено внимание ще обърна на педофилията. Пък ако реши да ми се забулва в таен секс ореол на 13, много бързо ще и го отбуля и ще я смъкна на земята.

В тази връзка ... съжалявам, че няма истински социални работници в България. Мисля, че този случай, да дадеш картбланш на 13 годишно да прави секс си плаче за социални служби.

А ако на 13 и купуваш презервативи за почивка с гаджето, на 16 какво ще е?
Не се заканвай, че колко баби на 40 познавам. Децата трябва да ти имат доверие и да споделят. Времената се променят, то и аз на 13 още играех футбол с момчетата и нямах нужда от сутиен, ама това си е било преди 20 години. Важното е да има диалог между родител-дете. Ако тръгнеш диктаторски да забраняваш, забрави, че децата ти ще споделят.

# 72
  • София
  • Мнения: 38 692
Дъщеря ми е на 13, т.г. ще навърши 14.
Всички още са на етап "харесва ме, не ме харесва". Пишат си глупости, виждат се в двора на училището... Един ден са гаджета, на другия не са. Май даже не се целуват още.

# 73
  • Далече, далече
  • Мнения: 6 005
Спокойствие за родителите.

# 74
  • Мнения: 9 196
Дъщеря ми е на 13, т.г. ще навърши 14.
Всички още са на етап "харесва ме, не ме харесва". Пишат си глупости, виждат се в двора на училището... Един ден са гаджета, на другия не са. Май даже не се целуват още.

Е, ако някои твърде напористи майки им натъпчат чантите с презервативи, може и да започнат да се замислят по темата преждевременно. Нали за това са родителите, да дават напътствия ...

# 75
  • Мнения: 1 140
Дъщеря ми е на 13, т.г. ще навърши 14.
Всички още са на етап "харесва ме, не ме харесва". Пишат си глупости, виждат се в двора на училището... Един ден са гаджета, на другия не са. Май даже не се целуват още.

Това страшно зависи от компанията. Повечето дори ги е гнус да се целуват Grinning Ама винаги има компании, които са от онези по- отворените деца- те са напреде с материала. Важно е да знаеш детето ти с какви хора се обкръжава, за да имаш реална, адекватна представа какво да правиш- направо да буташ презервативи  или отдалеко да започнеш да обясняваш какво предстои с гаджета- маджета.

# 76
  • Мнения: 15 619
Рядкост са "децата", които ще уведомят майките си, че ще правят/правили са за първи път секс, за втори или трети... Защо се заблуждавате, се чудя, че и спорите.
Вие самите уведомихте ли ги, попитахте ли ги?

# 77
  • Мнения: 11 962
      Все си мисля,  че "заложбите" в тази насока са предвидими,поне донякъде.
Не е нужно изрично уведомяване.

# 78
  • Мнения: 9 196
      Все си мисля,  че "заложбите" в тази насока са предвидими,поне донякъде.
Не е нужно изрично уведомяване.



Именно. Особено на 13. Не бликат от перфектен самоконтрол за умишлена заблуда на родителя.

# 79
  • Мнения: 15 619
А за какво иде реч в разразилия се спор? За това, колко някоя е сигурна, че хипотетичната й дъщеря няма да направи нещо си, защото тя така вярва!?  
Всъщност, май около коментираната възраст почват да се интересуват от секса, някои даже го започват. Далеч не поради съзряване и узряване, но го правят. Девойки. Колко разбират от това е съвсем отделен въпрос.
П.П. Информацията и дезинформацията, която в днешни времена отвсякъде залива децата ни, не я подценявайте! Не сте в ума им, в обкръжението им на сто процента., а ограмотяването се състои главно в създаването на добра комуникативна връзка между дете и родител от самото му раждане, не е въпрос само на ограмотителни разговори в пубертета. Останалото не зависи от вас. Хич.

# 80
  • Мнения: 14 654
Рядкост са "децата", които ще уведомят майките си, че ще правят/правили са за първи път секс, за втори или трети... Защо се заблуждавате, се чудя, че и спорите.
Вие самите уведомихте ли ги, попитахте ли ги?
Самата истина, да не говорим, че родителите изобщо не си познават децата и живеят върху някакъв розов облак, докато мамините златни правят неща, дето не са за разправяне, при това говоря за добри деца, в добри училища, не за гетото. И се напиват, и секс правят, и приказват цинизми на висок глас - както казваме във форума - период, израства се.

# 81
  • Мнения: X
Рядкост са "децата", които ще уведомят майките си, че ще правят/правили са за първи път секс, за втори или трети... Защо се заблуждавате, се чудя, че и спорите.
Вие самите уведомихте ли ги, попитахте ли ги?

Едното ме уведоми, за другото предстои да видим...

# 82
  • София
  • Мнения: 38 692
Моята всичко ми казва. За сега говори като каруцар, другите точки - по-нататък.

# 83
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 506
По същата логика няма да уча детето си как да пресича, защото е на 5-та нали няма да тръгне да пресича само?!? Аз като родител съм длъжна пред децата си максимално да ги подготвя за опасностите, които те ще срещнат един ден. По тази логика ще уча малкото да гледа светофара, голямото-да се предпази при секс. Бъдещото действие не фиксирам във времето-след 4 или повече години. Но когато съм повторила 10 пъти как да избегне проблема в хипотетична ситуация, при сблъсък с нея то ще е по-подготвено. Това е моята логика.

# 84
  • Мнения: 9 196
Едно е детето да се учи и информира за нещата от живота. Съвсем друго е да му напълниш чантичката на Хелоу Кити с кондоми и да му кажеш - Давай, ти си!

Ако твоята логика е, че когато е изговорена ситуацията, детето ще е подготвено за реакция, защо е нужно да го снабдяваш с презервативи? Щом е подготвено нормално, то само ще знае какво и как да прави и дали изобщо да го прави.

# 85
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 506
Едно е детето да се учи и информира за нещата от живота. Съвсем друго е да му напълниш чантичката на Хелоу Кити с кондоми и да му кажеш - Давай, ти си!

Ако твоята логика е, че когато е изговорена ситуацията, детето ще е подготвено за реакция, защо е нужно да го снабдяваш с презервативи? Щом е подготвено нормално, то само ще знае какво и как да прави и дали изобщо да го прави.
Пак не четеш, явно просто както и в други теми държиш да изплува твоето мнение като най-меродавно. Защо съм постъпила така-защото аз съм родител на това дете и след като съм изговорила нещата с детски психолог ( да, представи си, че чак и на семинар ходих!) съм преценила, че тази реакция е най-близо до моят мироглед и начин на възпитание. Защото държа детето ми да знае, че преценява, съобразявайки се с нашите разговори и мнението ми по темата, но решава то. Не смятам, че дължа обяснение на теб или когото и да е друг, всеки познава детето си и има различен опит в живота. Аз вярвам, че това е моят начин да бъда довереник и приятел, на когото да разчита в тези разговори. Ти с твоето дете можеш да постъпиш по коренно различен начин и той да е най-правилен за вашите отношения. Дано си разбрала този път поне, че всеки има различна гледна точка и не е нужно единият да е прав, другият-крив.

# 86
  • Мнения: 6 787
Лъки Плам, интересно какво е казал психологът за презервативи и 13-годишни. Какви са били мотивите му. Наистина ми е интересно, защото в нашето общество толкова ранен секс не се приема. 15-16 години още от 19 век да, но на 13 не.

# 87
  • Мнения: 9 196
Погрешно си ме разбрала, че се опитвам да наложа някакво мнение, всеки си решава за себе си. Само изказвам моето. А и детето ми е момче, но пак не бих напълнила раницата с презервативи на такава възраст. В никакъв случай.
По-скоро разчитам на други похвати, отколкото да взимам нещата в свои ръце буквално. И определено не се старая да показвам ентусиазъм с покупки на предпазни средства, защото не изпитвам такъв.

# 88
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 506
Лъки Плам, интересно какво е казал психологът за презервативи и 13-годишни. Какви са били мотивите му...
Нищо на така поставен въпрос. Такава уравниловка в характеровите различия при индивидите е просто смехотворно да се допусне дори от лаик-психолог и бих спряла на секундата да плащам 200 месечно за консултации. Какви са конкретно мотивите е твърде дълбоко и лично, за да го плесна в публичен форум, съжалявам.

# 89
  • Мнения: 6 787
Извинявай, ако съм засегнала много лични твои неща, просто ми стана интересно.

# 90
  • София
  • Мнения: 17 851
По- добре си пести двестата лева за психолог, че след няколко години може  да ти се наложи да събираш за друго. 

# 91
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 506
По- добре си пести двестата лева за психолог, че след няколко години може  да ти се наложи да събираш за друго. 
Мерси за благопожеланието, да ти се връща😂

# 92
  • София
  • Мнения: 24 839
Колко да са образовани родители, които препоръчват на млади момичета да се тъпчат с хапчета...
Спестете лафовете за изчистеност, те не са като едно време и т.н.

Всеки разумен човек избира от двете злини по- малката, щом няма друг начин.
Да заклеймяваш хапчетата и да оставиш детето си на риска от бременност, която би могла да съсипе живота му, нито е мъдро, нито е проява на далновидност и обич.

И да, презервативите се късат когато най- малко очакваш.

# 93
  • Мнения: 3 704
По- добре си пести двестата лева за психолог, че след няколко години може  да ти се наложи да събираш за друго. 
Мерси за благопожеланието, да ти се връща😂
Браво! Щеше да си спестиш язвителните забележки, ако беше помолила в началото на темата да не се включват жени на възраст над 50 години. Те са друго поколение и с друго мислене.

# 94
  • Мнения: X
Едно е детето да се учи и информира за нещата от живота. Съвсем друго е да му напълниш чантичката на Хелоу Кити с кондоми и да му кажеш - Давай, ти си!

Ако твоята логика е, че когато е изговорена ситуацията, детето ще е подготвено за реакция, защо е нужно да го снабдяваш с презервативи? Щом е подготвено нормално, то само ще знае какво и как да прави и дали изобщо да го прави.
Пак не четеш, явно просто както и в други теми държиш да изплува твоето мнение като най-меродавно. Защо съм постъпила така-защото аз съм родител на това дете и след като съм изговорила нещата с детски психолог ( да, представи си, че чак и на семинар ходих!) съм преценила, че тази реакция е най-близо до моят мироглед и начин на възпитание. Защото държа детето ми да знае, че преценява, съобразявайки се с нашите разговори и мнението ми по темата, но решава то. Не смятам, че дължа обяснение на теб или когото и да е друг, всеки познава детето си и има различен опит в живота. Аз вярвам, че това е моят начин да бъда довереник и приятел, на когото да разчита в тези разговори. Ти с твоето дете можеш да постъпиш по коренно различен начин и той да е най-правилен за вашите отношения. Дано си разбрала този път поне, че всеки има различна гледна точка и не е нужно единият да е прав, другият-крив.
Lucky Plam, напълно съм съгласна с теб и аз бих постъпила по същия начин! С децата трябва да се говори и да бъдем приятели, а не някакви страшилища и всяка втора дума да бъде "НЕ". Времената се менят, тогава, когато ние сме били тийнове, темата секс беше едва ли не табу или нещо, за което не се говори, а само се прави Simple Smile По-добре дъщеря ти да е запозната и подготвена по темата, а не да станеш баба на 40 или пък да лепне някоя болест. На всеки родител му се иска едва ли не детето му да се омъжи/ожени девствено, ама нещата не стоят по този начин. Със забрани или не, ти не можеш да бъдеш 24/7 на линия и да знаеш какво се случва във всеки един момент.

# 95
  • София
  • Мнения: 17 851
По- добре си пести двестата лева за психолог, че след няколко години може  да ти се наложи да събираш за друго.  
Мерси за благопожеланието, да ти се връща😂
Браво! Щеше да си спестиш язвителните забележки, ако беше помолила в началото на темата да не се включват жени на възраст над 50 години. Те са друго поколение и с друго мислене.
На половината на 50 съм и въпреки това смятам, че оргиите и чукането при първия цикъл са гнусарски истории.
Такива като теб също са непотребни за съвети по темата за секса. Всички знаем защо.

Абсурт, аз познавам момичета, които са забременели на хапчета. Нито един метод не е 100%, така че мога да поспоря кое е най- малкото зло.

Не знам защо мислите, че човек, който не може да си сложи презерватив, е толкова адекватен, че да взима по график и да не пропуска.

# 96
  • Мнения: 6 787
И аз още нямам 50, но може пък да не съм в час - откога сексът на 13 е станал приемлив за българското общество и порядки.

# 97
  • София
  • Мнения: 17 851
Динчо, може някои от списващите да са от малцинствата, но просто по- култивирани.
Няма как да знаем

# 98
  • Мнения: X
Може да са някакви преждевременно развити деца.
Но по принцип не е, да го кажем, обичаен. Е, като изключим Етноса.

# 99
  • Мнения: 9 196
Е, за Етноса, там може и директно да им нахлузват презерватива, сутрин преди училище. Ако изобщо ходят на училище.

# 100
  • Мнения: 9 196
По- добре си пести двестата лева за психолог, че след няколко години може  да ти се наложи да събираш за друго. 
Мерси за благопожеланието, да ти се връща😂
Браво! Щеше да си спестиш язвителните забележки, ако беше помолила в началото на темата да не се включват жени на възраст над 50 години. Те са друго поколение и с друго мислене.

Я кажи младежо, как възпитаваш децата си, да научим и ние един модерен подход, че аз съм вече на 87 и не съм в час. Ще бъде много интересна схема твоята, предвид разбиранията ти.

П.С.: Извинявам се за поредния пост, случайно се получи.

# 101
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 506
Според мен се получава много хубав и поучителен диалог сме ли или не сме либерални във възгледите си, даваме ли или  не право на другите да имат мнение. Да ви разпеня още малко: първият път, освен възраст, има и втори участващ, не непременно от противоположният пол. Какви са вашите изисквания към първият партньор на децата ви?
Аз имам момче и момиче. Към партньорите им един ден имам изискване да ги правят щастливи, да не проявяват агресия и да ги уважават. Толкова. Нямам други очаквания-за пол, раса, принадлежност към социална прослойка. Вие сте!

# 102
  • Мнения: 9 196
Според мен се получава много хубав и поучителен диалог сме ли или не сме либерални във възгледите си, даваме ли или  не право на другите да имат мнение. Да ви разпеня още малко: първият път, освен възраст, има и втори участващ, не непременно от противоположният пол. Какви са вашите изисквания към първият партньор на децата ви?
Аз имам момче и момиче. Към партньорите им един ден имам изискване да ги правят щастливи, да не проявяват агресия и да ги уважават. Толкова. Нямам други очаквания-за пол, раса, принадлежност към социална прослойка. Вие сте!

Подстрекателка! Smile

Аз имам очаквания за пол, възраст, раса и социална прослойка. И за първия, и за всеки следващ път. А най-вече, когато дойде момента за съжителство и брак.

# 103
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 506
Ооо, до съжителство и брак колко вода ще изтече! И аз имам тайни надежди да е здрав и успешен брака, и да им е лесно.
Един виц: всяка майка иска дъщеря и да се омъжи по-успешно от нея, но нито една не допуска, че синът и е възможно да направи по-успешен избор от баща си😉

# 104
  • Мнения: 9 196
Много ще ми е трудно, направо невъзможно да приема смесен брак или връзка, или пък еднополова любов. Просто дано да не ми се случи, това е кошмара ми.

# 105
  • Мнения: 4 141
Значи...не съм специалист по въпросите на секса...нямам мнение кога, как и защо...само едно нещо ме удари по главата тук.
Разговори за секса и презервативите на 13 - ДА! Дори може и преди това. Но не и точно преди въпросното заминаване на ски-училище. Защото дадени презервативи преди конкретното пътуване означават само едно - че майка ти го допуска в главата си като възможно.  Щом майка ти го допуска като възможно... и щом има решение - презервативите....защо пък не?

# 106
  • Мнения: X
Е, ти явно допускаш синът ти също да се омъжи, което е една идея по-различно от избора на баща му. Но това са подробности. Важното децата да са живи и здрави и да правят безопасен секс с любимите си хора.

Иначе и аз имам изискванията на Salsisha, но не знам дали някой ще ме пита за тях.

# 107
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 506
Доверието и възлагането на отговорност е доста по-тежко, отколкото забраната в тази възраст. Защото забраненият плод е най-сладък, още от Адам и Ева
Допускам и синът ми да се омъжи, и дъщеря ми да се ожени. Важно ми е да са щастливи.

# 108
  • Мнения: 4 141
Нещо не те разбрах...сори

# 109
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 506
Когато знаеш, че с избора си ще предадеш доверието на любим човек, се чувстваш по-отговорен към действията си. Така по-ясна ли съм?
Вие в една връзка кога сте се  чувствали по-обвързани-когато ви забраняват нещо, което принципно не одобряват, или когато ви заявят, че не го одобряват, но разчитат на вашата преценка и правилни постъпки?!?

# 110
  • Мнения: 4 141
Нещо се е получило объркване в постовете...прочетох този на Блек....за "сина да се омъжи", но не бях видяла твоя и помислих че говори на мен....както и да е....
Аз не осъждам никакви действия на никого нито давам съвети ...защо знам колко е трудно ...и аз не винаги съм адекватна майка. Просто ...е важно какви мисли имаме в главите си по отношение на децата си. Дето са казали хората "да не ти се случва това дето го мисли майка ти". Имам предвид, че едно дете трябва да усеща, че има неща напълно недопустими...поне родителят трябва да създаде такова впечатление. Разговорите да се провеждат ей така...без конкретен повод, информативно....иначе е насочващо.

# 111
  • Мнения: X
Разговорите аз лично ги провеждам при зададени въпроси с разширения по мой избор. И двете деца не са имали задръжки да питат. То с голямото вече няма какво да говоря по тези теми.

# 112
  • Мнения: 4 141
Да, така е по-добре, да се изчакат въпросите преди да се дават отговорите. Но някое деца не питат, смущават се. Моят син само при споменаването на демата "секс" се хвърляше на земята в истерия. Аз нарочно понякога небрежно засягах темата, а не специално...но при тази реакция...блокирах. Питала съм го по-късно защо така реагира, сексът е нещо естествено, той ми казваше "ти си ми майка!! " . Вероятно аз не съм се справила  да създам в негово доверие и спокойствие да разговаря. с  дъщерята, която е доста по-голяма сме говорили без проблем и никога не е имало напрежение.
Но да кажа и моят опит с подобен въпрос. Бях точто на 18 когато зададох този /на авторката на темата/ въпрос на майка ми. Нейният отговор беше "когато обичаш човека". Но сега си давам сметка, че това е подвеждащ отговор. Това с обичането е толкова мътна вода....мисля си че сега ако мен ме попита детето ми бих му отговорила така " Когато почувстваш, че го искаш и че си готова". А един от признаците е това е така, както някой беше написал в темата е че нямаш нужда да задаваш този въпрос. Само по себе си задаването показва че още не си готова.

# 113
  • София
  • Мнения: 24 839

А за социалните...ами те приветстват по един отбрулен зад врата на всяко дете, мдам...ох, дълбоки ориенте, о, нрави🤣

О, подтикване към  курварлък от 13 годишна, о нрави, слагащи циганските порядки в малкия джоб!
Да обясняваш собственото си безхаберие при възпитанието на ценности у детето си с правото на избор, е потресаващо!
Каквото и да кажа повече- няма смисъл, че току- виж и ти си се почувствала засегната и си ме донесла с възмущение.

# 114
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 506


О, подтикване към  курварлък от 13 годишна, о нрави, слагащи циганските порядки в малкия джоб!
Да обясняваш собственото си безхаберие при възпитанието на ценности у детето си с правото на избор, е потресаващо!
Каквото и да кажа повече- няма смисъл, че току- виж и ти си се почувствала засегната и си ме донесла с възмущение.
Едва ли която е да било твоя оценка би могла да засегне мен по какъвто и да било начин. За мен тук е място да се разтоварвам и никой няма такава тежест, та да ме докосне емоционално. Все пак, щастлива съм, че дори в реала не ползвам и половината от епитетите на високо моралните постове😉
Моралът и хигиената на душата се възпитават доста преди разговора за секс и всеки, уверен в семената, които е посял в детето си, би могъл трезво и спокойно да приеме, че детето му ще прави своите избори, своите грешки и ще изгражда своите опитности.
Лека вечер от мен, хм..."дами"😁

Последна редакция: вт, 17 апр 2018, 06:26 от Lucky Plam

# 115
  • София
  • Мнения: 23 109
Колкото и да съм широкостроена, на 13 г. децата могат да вършат хиляди други неща, вместо да си бъркат по дупките с моята благословия.

# 116
  • Мнения: X
Колкото и да съм широкостроена, на 13 г. децата могат да вършат хиляди други неща, вместо да си бъркат по дупките с моята благословия.
Напълно съм съгласна, но въпреки това, на тази възраст трябва да са запознати с темата, рисковете и контрацептивите. Никой здравомислещ родител няма да даде благословията си на 13 годишно дете, но е длъжен да го подготви. Виждала съм едни детски датски книжки за съвсем малки деца, темата за секса е обяснена с картинки и по достъпен начин. Това, че детето е информирано, не означава, че е подтиквано към действия!

# 117
  • София
  • Мнения: 23 109
Някъде да съм писала, че смятам да държа детето си в информационно затъмнение? Нямам никакви притеснения да говоря за секс и контрацептиви.

# 118
  • Мнения: X
Синът ми на 13 г. трепеше компютърни герои с часове. Твърдеше, че момичетата са тъпи.
Не ми се вярва и дъщеря ми да прояви чак такъв бесен нагон на тази възраст, че да се налага да я оборудвам с презервативи. Но ако забележа, предполагам, че бих си поговорила с нея надълго и нашироко какво може да си причини с преждевременните сексуални упражнения. На тази възраст момичетата са страхливи.

# 119
  • Далече, далече
  • Мнения: 6 005
Ако майка ми ми беше дала презервативи, когато бях на 13, първоначално бих се стреснала. После, когато не ме гледа, бих ги надула като балони и бих си поиграла с тях.
Не искам да засегна никого с това. Според мен едно е да говориш с 13-годишни за контрацептиви, друго е да им ги натикаш в ръцете.

# 120
  • Мнения: 30 802
Колкото и да съм широкостроена, на 13 г. децата могат да вършат хиляди други неща, вместо да си бъркат по дупките с моята благословия.

Именно, това е. На 13 е работа на родителя да осигури ангажираност и изобщо да НЕ се стига до ситуации, в които може да има секс.

# 121
  • София
  • Мнения: 38 692
На 13-14 не са чак ангели невинни. Точно на границата са. Така че - презервативи - не, но няколко разговора за секса - да. Да, страхливи са още и са гнусливи.

# 122
  • Мнения: 525
Колкото и да съм широкостроена, на 13 г. децата могат да вършат хиляди други неща, вместо да си бъркат по дупките с моята благословия.
Това обаче в никакъв случай не означава,че твоите няма да го направят Simple Smile  Това,че жената е дала презервативи,според мен е по-добрия вариянт,от това да се мълчи. Никой не е казал на момичето да го прави,а ако все пак реши да го прави да се пази. За мен не е от значение дали е момче или момиче,сами трябва да се пазят. Имам син и дъщеря,кога точно ще водя с тях този разговор зависи от самите тях. Децата са различни,моето и твоето на 13 години,може да са 2 различни свята. Виждала съм момичета на 13,които карат кънки. Но съм виждала и други момичета на 13,които ходят а деколтета,сутиени от 10 годишни носят,къси поли,рокли,гримове и т.н.  Разбира се,че е въпрос и на възпитание. Но не мисля,че ако всички момичета в класа на дъщеря ми носят сутиен примерно,аз ще й забраня. Понякога децата са доста жестоки в тази възраст,следват подигравки,обиди... Много е важна средата в която расте въпросното дете,много. Никой не иска да е подиграван и одумван.  Благословия за секс,може би никога няма да дам Grinning  Но и никой няма да ми я поиска,така че... По-добре да знаят как да се предпазят поне.

# 123
  • Мнения: X
Даване на презервативи = даване на карт бланш и детето остава с впечатление, че е нещо нормално да прави секс на тази възраст.

Изключително смутена, обидена, засрамена и погнусена бих била на тази възраст, ако майка ми се държи толкова неадекватно и се меси по този начин.

# 124
  • Мнения: 525
Дали ще се даде карт бланш или не,въпросното дете решило ли е ще го направи. Моята майка е на другия полюс,никога нищо не се говореше по тази тема. Доста грешки и пропуснати неща има в моето отглеждане,които доведоха до това-да загубя девствеността си с по-голям от мен човек само на 14 години без предпазни средства.... За щастие,нямаше последици като болести или бременност. Бях наивна,не знаех какво може да ми лепне онзи... Вярвах на всяка негова дума,щом той каза без презерватив аз бях ок. За това казвам,разговори трябва да има. И да ми ги беше сложила в чантата,мисля че щеше да има ефект. Така или иначе бях решила да го направя вече Simple Smile Е,вярно че преди да направиш нещо е добре да ае усведомиш,но...тогава акъл море,глава шамандура...

# 125
  • Мнения: X
Моята майка искаше да говорим за тези неща, беше отворена към такива теми, но аз не исках да водя подобни разговори с нея. Тъй че и с мен не е говорено (по моя вина), но всичко си протече без проблеми и не съм правила грешки. Не е само до говорене, от значение е характер, импулсивност. Екстравертни, импулсивни тийнове са в по-голям риск от ранен секс.

# 126
  • Мнения: 9 196
Значи ... или ръгане на кондоми в ръцете или пълно мълчание? Това ли са опциите? 50 човека ви казаха, че разговорите са нужни, но снабдяването с подръчни материали е прекалено, вие пак ... ама трябва да се говори ... Ама ... да се говори не включва материално-стокови запаси!

# 127
  • София
  • Мнения: 17 851
Моята майка искаше да говорим за тези неща, беше отворена към такива теми, но аз не исках да водя подобни разговори с нея. Тъй че и с мен не е говорено (по моя вина), но всичко си протече без проблеми и не съм правила грешки. Не е само до говорене, от значение е характер, импулсивност. Екстравертни, импулсивни тийнове са в по-голям риск от ранен секс.
Подкрепям, и при мен се развиха така нещата.

Мен друго ме озадачава. Щом смятате децата си на 13 за едва ли не готови за секс, това не включва ли способността и сами да се информират адекватно?
Значи секс може да прави, ама не може да търси информация и да се пообразова. Странно.

# 128
  • Мнения: 9 196
Моята майка искаше да говорим за тези неща, беше отворена към такива теми, но аз не исках да водя подобни разговори с нея. Тъй че и с мен не е говорено (по моя вина), но всичко си протече без проблеми и не съм правила грешки. Не е само до говорене, от значение е характер, импулсивност. Екстравертни, импулсивни тийнове са в по-голям риск от ранен секс.
Подкрепям, и при мен се развиха така нещата.

Мен друго ме озадачава. Щом смятате децата си на 13 за едва ли не готови за секс, това не включва ли способността и сами да се информират адекватно?
Значи секс може да прави, ама не може да търси информация и да се пообразова. Странно.


Не. Тогава ставаме свидетели на палавите какички, които се съвкупляват с майчината благословия от предпубертетна възраст и в един момент стигат до тема "Бременна ли съм?" с въпроса - Снощи правих секс, дояде ми се кървавица, но тази сутрин теста е отрицателен?! Помощ!

# 129
  • Мнения: 30 802
Аз сега получих мълниеносно просветление защо в БГ се раждат малко деца - ми за да може да си имат отделна детска стая, в която ще живее от люлчина възраст, ще води гаджета, ще се секси, а накрая и булка ще си доведе и ще се заженят - все в тая детска стая:)

# 130
  • Мнения: 525
Аз сега получих мълниеносно просветление защо в БГ се раждат малко деца - ми за да може да си имат отделна детска стая, в която ще живее от люлчина възраст, ще води гаджета, ще се секси, а накрая и булка ще си доведе и ще се заженят - все в тая детска стая:)
Искрено ме развеселихте Grinning

Последна редакция: вт, 17 апр 2018, 16:55 от despret_

# 131
  • София
  • Мнения: 17 851
Пак добре, че не е изкренно Laughing
 
И за мен пробутването на презервативи е зелена светлина и дори насърчаване

# 132
  • Далече, далече
  • Мнения: 6 005
Понякога намирането на територия си е голям проблем. Има един такъв виц - тийнейджърите се крият от родителите си, възрастните хора - от децата си.

# 133
  • Мнения: 9 196
Като не може да си плати за хотел или квартира, ще си държи гащите вдигнати. Аз нямам никакво желание, да чувам пъшкания на деца от съседната стая.

# 134
  • Мнения: 14 654
Като не може да си плати за хотел или квартира, ще си държи гащите вдигнати. Аз нямам никакво желание, да чувам пъшкания на деца от съседната стая.
Ти може да нямаш желание, ама разни смущаващи майчиния слух звуци и жалното скърцане на окъсяващото креватче могат да се доловят и без детето ти да си е довело гадже, не че не се старае да е максимално дискретно, ама все пак в епекатата и панелите стените са само малко по-дебели от хартия. Както се пее в един мюзикъл - "Интернетът е за порно".

# 135
  • Мнения: 9 196
Като не може да си плати за хотел или квартира, ще си държи гащите вдигнати. Аз нямам никакво желание, да чувам пъшкания на деца от съседната стая.
Ти може да нямаш желание, ама разни смущаващи майчиния слух звуци и жалното скърцане на окъсяващото креватче могат да се доловят и без детето ти да си е довело гадже, не че не се старае да е максимално дискретно, ама все пак в епекатата и панелите стените са само малко по-дебели от хартия. Както се пее в един мюзикъл - "Интернетът е за порно".

SmileSmile

Поне да са само неговите, не и на гостите му.

# 136
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 506

Ти може да нямаш желание, ама разни смущаващи майчиния слух звуци и жалното скърцане на окъсяващото креватче могат да се доловят и без детето ти да си е довело гадже, не че не се старае да е максимално дискретно, ама все пак в епекатата и панелите стените са само малко по-дебели от хартия. Както се пее в един мюзикъл - "Интернетът е за порно".
Ей сега ще скочат морализаторите и след колко години е нормално да изпитват удоволствие от собственото си тяло. Ако пък намесим и мастурбацията, съвсем ще смутим нежната форумска душа. Въпреки всички сигнали от природата, че тялото е хормонално готово за това (защото при наличие на цикъл, тялото очевидно произвежда хормоните), сега ще получиш лекция как всички форумки са заченали непорочно, докоснали са мъж на 20 год. и никога не са мастурбирали.
Не е за чудене, че оргазмът за повечето е термин в тълковния речник. А сексът е нещо мръсно и нехигиенично, с което само продължаваме рода по неволя. Сексът трябва да се ползва само в контекста на брака и само докато се възпроизведем. Другото е извращение. Да се чуди човек откъде изплуват разни долнопробни темички в СО, където така са се овъртолили тройки, четворки и други многоъгълници😂🤣

# 137
  • Мнения: 9 196
Доста натоварено се изказваш по темата Лъки Плам, сигурно си имаш причините, но аз досега не прочетох в тази тема някой да е с тези крайни възгледи, които описваш. Освен може би твоите, но в другата крайност.

# 138
  • Мнения: 6 787
Какво общо има мастурбацията с ранен секс? Моля някой да разясни....

# 139
  • Мнения: 9 196
Какво общо има мастурбацията с ранен секс? Моля някой да разясни....


Ами май нищо, но доста фиксации на тема секс витаят в ефира.

# 140
  • София
  • Мнения: 17 851
Оргазмът на 13
или "мамо, подай ми презервативите, че отивам в детската стая да правя секс".

# 141
  • София
  • Мнения: 24 839

Мен друго ме озадачава. Щом смятате децата си на 13 за едва ли не готови за секс, това не включва ли способността и сами да се информират адекватно?
Значи секс може да прави, ама не може да търси информация и да се пообразова. Странно.


На 13 си неотговорна за това, което правиш или не се сещаш да направиш.
Майката трябва да е до теб, но по начин, който да те облекчи в шаш ситуацията от бушуващи хормони.
Само че, за да се получи, трябва да е градила близост и доверие от раждането още- прословутите първи 7 години като основа.
Което няма как да стане ако те е дала в яслата на годинка да се социализираш, оттам те е прехвърлила в градината и в училище, и те вижда сутрин за половин час и вечер за час.
Нито телевизора, нито компютъра могат да заменят близостта ви, освен ако не си размените ролите и времето, което прекарвате заедно.
И не, ако си достатъчно време в близост и духовна връзка с детето си, то ще му предадеш ценности, които изключват секса на 13, но приветстват обичта и достойнството на жена.

# 142
  • Мнения: 1 756
Не е задължително майка ти да е била денонощно до теб, за да имаш морал Joy Дори напротив - изкуство е да е възпитала у теб такъв с минимални усилия Wink

# 143
  • Мнения: 4 141
АбсурТ, така е....и не е баш така. Аз дадох дъщеря ми на годинка на ясли и т.н. но с нея винаги сме били много близки, говорили сме за всичко, споделяла си е с мен и пр. Със сина, доста по-късно роден се казах, че няма да допусна грешката да си дам детото на ясли, защото чувствах голяма вина. И си го гледах до 3 години. Но по някаква причина - дали хормонална, дали психическа или не знам си каква, с него не можах да осъществя контакт и близост. Никаква. Още от бебе така тръгнаха нещата....да говоря с него за секс когато и да било е абсурт, той не искаше и да го виждаме гол в банята нито аз, нито баща му и започна да се къпе сам от много малък.

# 144
  • София
  • Мнения: 24 839

Ей сега ще скочат морализаторите и след колко години е нормално да изпитват удоволствие от собственото си тяло. Ако пък намесим и мастурбацията, съвсем ще смутим нежната форумска душа. Въпреки всички сигнали от природата, че тялото е хормонално готово за това (защото при наличие на цикъл, тялото очевидно произвежда хормоните), сега ще получиш лекция как всички форумки са заченали непорочно, докоснали са мъж на 20 год. и никога не са мастурбирали.
Не е за чудене, че оргазмът за повечето е термин в тълковния речник. А сексът е нещо мръсно и нехигиенично, с което само продължаваме рода по неволя. Сексът трябва да се ползва само в контекста на брака и само докато се възпроизведем. Другото е извращение. Да се чуди човек откъде изплуват разни долнопробни темички в СО, където така са се овъртолили тройки, четворки и други многоъгълници😂🤣

Имаш някакъв проблем с оргазъма, затова скачаш в неистова защита на всичко, което би довело до него, независимо от цената.
Ако си беше направила труда да попрочетеш кога децата започват да осъзнават пола си и сексуалността си, щеше да разбереш, че е доста рано. Много преди да са готови дори физически за секс с някого другиго. За психическа готовност дори не смея да ти загатна, защото за теб, психиката не участва в акта на задоволяване на нагона.
Да откриеш сексуалността, изучавайки тялото си, е нормално и винаги е било така, но да натикаш детето си в ръцете на някого, да му я отпушва, въоръжавайки го с презервативи, е върха на безхаберието и неграмотността.
Много има да ти се обяснява и да четеш, но нищо няма да вденеш- генерално са ти изкривени възприятията още на годините на дъщеря ти.

# 145
  • София
  • Мнения: 17 851
AbsurT, това което пишеш, е ясно и така, въпросът е, че когато възпитаваш дадени качества у детето си, то те се разпростират и върху други ситуации и сфери на битието. Ако възпитаваш отговорност, то едно отговорно дете ще се поинтересува малко, преди да нагази в денонощни купони и безразборен секс.

Поне на мен никой не ми е казвал експлицитно да не си оставям чашата без надзор по партита, сама съм го правила, но със сигурност е било резултат от нещо друго, в което са ме възпитавали.

# 146
  • Мнения: 14 654
На 13 трябва повече шамар и по-малко презерватив. Ще ми е странно хем още да изяжда по някой задвратник, хем да му купувам презервативи. А и те не са никак прости дечицата мамини, сами си купуват, когато им затрябват и хич не те питат за мнението ти, само рязко почват да не им стигат джобните пари, защото за човек без собствен доход си е скъпо да води полов живот.

# 147
  • София
  • Мнения: 24 839
Не е задължително майка ти да е била денонощно до теб, за да имаш морал Joy Дори напротив - изкуство е да е възпитала у теб такъв с минимални усилия Wink

Не говорим за усилие, а за присъствие по желание и " нужност". Simple Smile
И ако сложим ръка на сърцето- дете на годинка, за което целия свят е майката и което не може да си каже какво чувства, да хвърлиш на ясла да се социализира, няма как да е щастливо, че мама е щастлива на работата, където си почива от него.

# 148
  • Мнения: 1 756
Нямам представа, ще разбера в движение Simple Smile Но едно е сигурно - съмнявам се силно мнозинството от майки да си оставят децата на ясли и градини заради социалния контакт като водещ.

# 149
  • Мнения: 4 141
Еее айде сега...аз като го "хвърлих" на ясли бях на 20 студентка. И толкова ми е бил мозъка, че хич и не осъзнавах, че детето може да се травмира от това. За никакви социализации не съм мислила и не знам дали някой изобщо дава детето на ясла с такава цел. Детето на ясла можеш да го дадеш или ако си в безизходица някаква или от глупост /както беше в моя случай/.

# 150
  • Мнения: X
Това, че детето е информирано, не означава, че е подтиквано към действия!
Самата истина. Само че връчването на пакет презервативи на 13-годишно не е в категория "информирам". Да му набутам презервативи в ръцете означава, че съм приела възможността то да прави секс на тази възраст. Сори, неприемлива е подобна възможност. Абсолютно неприемлива и лишена от елементарен разум е и постъпката на майката, нищо че е водена от добри намерения. Но мисля, че всички знаем кой път е покрит с добри намерения. Уникална глупост! Ако имаше конкурс за най-глупава постъпка на родител евър, тази щеше да отвее конкуренцията.

# 151
  • Мнения: X
Ама тя дава по 200 лева месечно и психологът тъй я съветва.

# 152
  • Мнения: 6 787
Все пак тя заяви, че причините да постъпи така са много лични и не желае да ги споделя във форума. Нека уважим решението й да не споделя причините.
Иначе се успокоих, че за българското общество е силно неприемлив секс на 13 все още.

# 153
  • Мнения: 9 196
Че каква лична причина може да има, да връчиш презервативи на дъщеря си?! Да не мисли да я продава скоро на пазара за булки?

По много лични причини си купуваш презервативи за лична употреба, не за дечурлигата.

# 154
  • Мнения: 30 802
Ми неприемливо е, да не сме Швеция...

# 155
  • Мнения: 6 787
Или пък арабският свят, където от векове това е традиция.

# 156
  • Мнения: X
Там не ползват презервативи, нито имат извънбрачен секс.

# 157
  • Мнения: 9 196
Извинявам се за въпроса, ако е вулгарен, ама ... на 13 годишното ... има ли изобщо презерватив, дето да му е по размер за инструментчето?! Rolling Eyes

То трябва нещо, като гумен пръст да е.

# 158
  • Мнения: 30 802
Не че нещо, но имаше един период, когато колегите бяха на 25-26 и имаше една мода да оправят мацки на 13. Така че презервативите не са за момченцата на 13, а за батковците. Вече е въпрос на родителски капацитет дали 13-годишната ще ходи по батковци. За мен това е по-големият проблем, а не да се пробва с Иванчо за 20 секунди.

# 159
  • Мнения: 6 787
Блек сапфир, но е прието да се женят деца и да правят секс. Радвам се, че съм израснала в среда, в която сексът на 13 е толкова неприемлив колкото пушенето на 5.

Салсича, дори и да му става, не е това акцентът. Моето дете на 13 беше високо 182 и носеше 43 номер обувки.

# 160
  • Мнения: 14 654
Добре, секс между 13-годишна и 14-годишен може да е ранен, но все пак допустим, но я си представете секс между 13-годишна ученичка от ски-училището и 20-годишен местен селянин, загорял като тираджия. И 13-годишната да е дъщерята, която се мисли за голямо момиче, защото мама вече й е дала презервативи. Ще си играе тя с пикльовци, при положение че има батковци.
Пп: със Сирен сме писали едновременно, което е още по-показателно какъв може да е сексът на 13. Наскоро моя приятелка ми сподели, че 13-годишната й дъщеря има гадже на 17. Е, 17-годишният няма ли да я натисне за секс според вас, да й обясни, че изглежда много по-голяма от връстничките си и направо е като 17-годишна?

# 161
  • Мнения: 9 196
Защото беше писала, че ще ходят на ски с гаджето, пък после се оказа, че не само с гаджето ами целия клас, та явно са от един клас и на 13 двамата ...

# 162
  • Мнения: X
Все пак тя заяви, че причините да постъпи така са много лични и не желае да ги споделя във форума. Нека уважим решението й да не споделя причините.

Мисля, че имам представа за причините, защото тя доста често се е оплаквала в една друга тема. Затова съм сигурна, че е водена от добри намерения, а също така от чувство за вина и желание да компенсира дъщеря си заради преживените проблеми. Но добрите намерения не правят постъпката по-малко глупава, а в техния конкретен случай последиците от тази глупост само ще дооплескат нещата. Неуравновесена и психически и емоционално уязвима тийнейджърка получава пакет презервативи от мама, т.е. карт бланш за секс. Отлична идея, няма що.

# 163
  • Мнения: 4 141
Все пак тя заяви, че причините да постъпи така са много лични и не желае да ги споделя във форума. Нека уважим решението й да не споделя причините.

Мисля, че имам представа за причините, защото тя доста често се е оплаквала в една друга тема. Затова съм сигурна, че е водена от добри намерения, а също така от чувство за вина и желание да компенсира дъщеря си заради преживените проблеми. Но добрите намерения не правят постъпката по-малко глупава, а в техния конкретен случай последиците от тази глупост само ще дооплескат нещата. Неуравновесена и психически и емоционално уязвима тийнейджърка получава пакет презервативи от мама, т.е. карт бланш за секс. Отлична идея, няма що.

Искрено и съчувствам...защото знам какво значи да изпитваш вина, която води до компенсации, които водят до неадекватности, които водят до още повече проблеми, които водят до още повече вина и т.н. и знам как се чувства една майка в тоя порочен кръг. Знам също какво значи в безпомощността да си да търси помощ под дърво и камък -  психолози, съвети от приятели  и т.н. , но накрая разбира, че нищо, абсолютно нищо не върши работа..защото я няма естестваната връзка с детето, по която тесат невидимите енергии на любов, защото има ли вина любовта не е там, а няма ли я любовта - нещо не работи, по-добре нулева активност в тоя случай защото иначе става е те това с презервативите. С най-добрите намерения правиш най-големите глупости и циклиш в порочния кръг.

# 164
  • София
  • Мнения: 2 849
Често един проблемен тийнейджър има нужда от твърда ръка и ясни правила, а не от прекалено либерално отношение. И не става дума за някакъв консерватизъм във възпитанието, а за казуси, описани именнно от психолозите. Прекалената свобода често обърква неподготвеното детско съзнание и, без да може ясно да формулира защо, детето или юношата се бунтува и прави глупости именно защото се чувства несигурен от липсата на определени граници и рамки.

И още нещо - ако едно дете има проблеми, не възлага ли майката прекалени надежди тези проблеми да бъдат решени от едно друго дете? Онова момче, също на 13 или 14, дали е подготвено да бъде опора и истински приятел на проблемното си гадже? Колко трае привързаността на тази възраст? И дали един секс, след който не се знае как ще се развият отношенията, няма да нарани още повече една уязвима тийнейджърка? Ако бях майка на такова дете много бих се замислила по въпроса.

# 165
  • Мнения: X
Напълно съм съгласна, с изключение на едно- че има ли вина, любовта не е там. Любовта може да си е там, но като си оплел конците, здравият разум да ти изневерява и от отчаяние да се оплиташ като пате в кълчища.

# 166
  • Мнения: 4 141
Когато сам имаш проблеми с границите си, категоричността...няма как да ги дадеш на детето си. Затова искрено споделям моят съвет към нея - да се концентрира над себе си...да търси и намира своите грешки и да работи над тях, защото майките и децата така или иначе са свързани енергийно и ако тя успее да постигне повече хармоня ще се повлияе благоприятно и детето. Ако тя се фиксира и концентрира над детето, над възпитанието му...ще стане по.лошо защото коренетъ на проблемите не е в детето и решението също не е там. Казват това на база собствен болезнен опит...не че винаги успявам, но знам, че е така.

# 167
  • Мнения: 9 196
Че то има ли безпроблемни тинейджъри? Това си е част от възрастта.  Родителя трябва вече да е твърд и устойчив. Твърдата повърхност, не винаги означава груба повърхност. По-скоро - стабилна.

# 168
  • София
  • Мнения: 2 849
Че то има ли безпроблемни тинейджъри? Това си е част от възрастта.  Родителя трябва вече да е твърд и устойчив. Твърдата повърхност, не винаги означава груба повърхност. По-скоро - стабилна.

Ами има степени на проблемността. Във всеки случай не всички тийнове имат нужда от психолог, например.

 Всъщност познавам няколко непроблемни тийнейджъри.

Последна редакция: ср, 18 апр 2018, 10:39 от Клер

# 169
  • Мнения: 14 654
Какво означава проблемен тийн? Тийновете от нормални семейства повечето пъти не са проблемни.Това, че са шумни и лигави, не ги прави пробемни. Проблемни са само тези с агресивни прояви, с нестабилно поведение, склонни към самонараняване, които имат трайно нисък успех, липсва им мотивация и не могат да се впишат в нито един колектив, местят ги от училище в училище, някои са имали и среща с полицията заради дребни престъпления, другите деца са си нормални, нищо че дразнят възрастните.

# 170
  • Мнения: 3 704
Много се преекспонира секса в тази тема. Дори и 13-годишната да прави секс, какво толкова? Да не би да я убият? Съгласен съм, че е прекалено малка, но пък днес децата се развиват и узряват много по-бързо отколкото ние узрявахме. Всеки трябва да си измине трънливия път на успехи и грешки, за да добие нужния му житейски опит. Някои по-рано, други пък по-късно.

# 171
  • Мнения: X
Няма да я убият, споко. То, някои даже на 11-12 раждат- всичко е ток и жица.

# 172
  • Мнения: 6 787
Манекена, изключително грозно изказване без извинение. Никой няма да убива никого, но си има едни такива граници, които е добре да се спазват. И на 13 години да се прави секс е меко казано твърде зле, поне по нашите географски ширини. И се надявам да си остане така.

# 173
  • Мнения: 3 704
Манекена, изключително грозно изказване без извинение. Никой няма да убива никого, но си има едни такива граници, които е добре да се спазват. И на 13 години да се прави секс е меко казано твърде зле, поне по нашите географски ширини. И се надявам да си остане така.
Изказването ми може да е грозно, но за теб. Коя си ти, че да решаваш кой кога и с кого да започва полов живот? Излез навън и се огледай, да видиш какво се случва и какво правят децата на 13-14 години. Времената се менят, хората също се променят, децата израстват по-рано, възрастните живеят по-дълго. Това е живота, който има очи да го види. Който няма или не иска, да си стои с главата в пясъка. преди 100 години може да е било недопустимо да се прави секс на 13 години, но сега това се случва и не е изолиран случай.
 Нищо лично към теб, или към останалите бгмами, само споделям мислите си. Които не е задължително да бъдат харесани от всички. Тук съм, за да споделям мнения, а не да бъда харесван.

# 174
  • Мнения: 6 787
А може ли да не сме съгласни с твоите мнения? Животът може и да се променя в някои отношения, но в други е добре да си остане същият.

# 175
  • Мнения: X
Къде да изляза, за да видя 13-годишни, правещи секс, Манекенче? Във Факултета или във Филиповци?

# 176
  • София
  • Мнения: 2 849
Манекена е теоретик. В най-добрия случай. В най-лошия - не искам и да си го помислям!
За радост преките ми наблюдения над 13-14 годишните показват, че повечето са си все още деца.

# 177
  • Мнения: X
Това, което виждам, са свенливо кикотещи се момичешки групички, в които момичетата си разменят гланцове и сенки, разказват си превъзбудено кой коя как погледнал или кой на коя се обадил, евентуално някоя пробва да пуши, но доста рядко са виждали голо мъжко тяло на живо и целувката с език им е малко гнусна като идея. Презерватив в чантата е меко казано екзотична хрумка за мнозинството. А за малцинството си знаем - там и памперсите не са чак толкова екзотични.

По-рискови ми се струват широко битуващите идеи, че тревата е напълно безобидна, а наргилето - модно, отколкото реалната опасност от забременяване или венерически болести на 13.

# 178
  • Мнения: 11 962
Синът ми се движи в една и съща среда още от ДГ.Познавм приятелите и родителите им.С някои от тях общуваме, водим децста на театър, на плаж, на почивки.Имат си своите хихикания, но чак такива апетити нямат.Ценностната им система е друга, приоритетитежим са други.

Говори се за ранно съзряване, но съдейки по момичетата от класа на детето, може и да са по- високи и по- едри от някогашните момичета,жно акълът им пак е детски.

# 179
  • Мнения: 14 654
...Момичето почти не мръдна ,леко се  поизправи ,разочарована, но  наглостта в погледите им беше огромна.
Бели български деца.

Не мисля, че бг-мама е мястото, където да описваш перверзните си измислици, защото на всички ни е ясно, че такава случка не е имало. И на мен вече много ми писна от разни извратеняци, които идват в СО и вместо да коментират отношенията между хората, каквато е целта на подфорума, го ползват като трибуна да си търсят партньор за тройки и неангажиращи отношения или поне да приказват за тези неща.

# 180
  • Мнения: 15 619
Всъщност, давате ли си сметка, че навън няма отношения родител - дете, има други отношения. Там децата се проявяват другояче. Тази страна точно родителите не я виждат. Аз съм чувала и виждала истории, подобни на тая на Капоне. Не се заблуждавайте, че такива неща се случват само на някого другиго, в нечие далечно семейство или в "уайт траша".
Неслучайно в началото на темата се почудих, как едно 18-годишно девойче ще пита за мнението на големи жени по този въпрос...

# 181
  • Мнения: X
Всъщност, давате ли си сметка, че навън няма отношения родител - дете, има други отношения. Там децата се проявяват другояче. Тази страна точно родителите не я виждат.
Така е. Но когато мама връчи пакет презервативи на 13-годишното си дете, тя се превръща в някой, който дава негласното си одобрение на картинката, описана от оня гений на мисълта (забравих му името), който се изпляска по-горе.

# 182
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 506
Обсъждах си темата с приятелки на различна възраст,за да си сверя часовника и всички стигаха до заключението, че тези изводи презервативи=благословия и одобрение от родителя са от хора, които интерпретират събитието водени от личен опит, спомени какви са били и са сега, и собствена преценка.
За щастие от необремененото от такива спомени съзнание на детето действието се прие точно по начина, който имах предвид, така, че едва ли единственият начин за възприемане на действието е с точно това значение, с което вие го натоварвате. Всичко опира до индивида.
Същевременно не мога да не се съглася с luna-познавам лично дете на списваща съфорумка, виждала съм негови чатове, тя го мисли за ангел небесен, но е леко трагично положението с мръсотиите и вулгарностите, които то пише. За щастие, контактите ни с него са вече отдавна минало забравено.

# 183
  • Мнения: X
Обсъждах си темата с приятелки на различна възраст,за да си сверя часовника и всички стигаха до заключението, че тези изводи презервативи=благословия и одобрение от родителя са от хора, които интерпретират събитието водени от личен опит, спомени какви са били и са сега, и собствена преценка.
Вероятно имаш нужда да рационализираш действията си и тези изводи ти звучат много утешително, но те нито са верни, нито са в интерес на детето ти. В момента поставяш собствената си нужда да се оправдаеш пред себе си над нуждите на детето си. Може да ти звучи много утешаващо, че ние правим тези изводи заради нашето кофти минало, но грешиш грубо и последиците може да са тежки.

# 184
  • Мнения: 3 704
А може ли да не сме съгласни с твоите мнения? Животът може и да се променя в някои отношения, но в други е добре да си остане същият.
Разбира се, че можеш да не се съгласиш с мението ми, но не е коректно да асоциираш твоето мнение с това на всички бгмами . Едно е какво искаш ти, съвсем друго е какво се случва. Не можем да управляваме живота на хората - нито ти, нито аз, нито който и да е било. Който може да проумее това, ще живее по-спокойно.

# 185
  • Мнения: 9 196
А може ли да не сме съгласни с твоите мнения? Животът може и да се променя в някои отношения, но в други е добре да си остане същият.
Разбира се, че можеш да не се съгласиш с мението ми, но не е коректно да асоциираш твоето мнение с това на всички бгмами . Едно е какво искаш ти, съвсем друго е какво се случва. Не можем да управляваме живота на хората - нито ти, нито аз, нито който и да е било. Който може да проумее това, ще живее по-спокойно.

Ами то някои и собствения си не могат да управляват и какво от това? Да вдигнем ръце от всичко? Много е вероятно, ако искаш да управляваш нечий живот, да не успееш и много е вероятно, ако го насочваш правилно успеха да е достатъчно голям, за да се сметне за успех.

Странно е ти да обясняваш за живота и децата, от позицията на родител, който не се вясва в къщи, не пуска жена си на работа, но за сметка на това я караш да участва в мръснишките ти хобита. Все пак повечето хора тук не целят да постигнат твоя модел, а да го избегнат за децата си.

# 186
  • София
  • Мнения: 2 849
Всъщност, давате ли си сметка, че навън няма отношения родител - дете, има други отношения. Там децата се проявяват другояче. Тази страна точно родителите не я виждат. Аз съм чувала и виждала истории, подобни на тая на Капоне. Не се заблуждавайте, че такива неща се случват само на някого другиго, в нечие далечно семейство или в "уайт траша".
Неслучайно в началото на темата се почудих, как едно 18-годишно девойче ще пита за мнението на големи жени по този въпрос...

Много ясно е, че се проявяват другояче. И ние сме били деца, и ние помним.
Тук, обаче, обсъждаме поведението на родителите, а не на децата. Затова 13-годишните са непълнолетни по закон, защото не могат да предвидят всички последици от поведението си. Ние, обаче, би трябвало да можем и да правим всичко възможно да ги предпазим от това, което може да ги нарани и да им навреди
Иначе да - всеки мисли своето дете за ангел небесен, но темата не е за това. Да си затваряме очите пред собствената вина за нещата, които се случват децата ни, е най-малкото глупаво.

# 187
  • Мнения: X
Да си затваряме очите пред собствената вина за нещата, които се случват децата ни, е най-малкото глупаво.
А ако заедно с това, я прехвърляме на другите, освен глупаво, става и опасно. Защото попарата ще я сърба основно детето.

# 188
  • Мнения: 9 196
А отношенията дете-родител се отразяват на хората, докато са живи. Това, че се появяват нови отношения нищо не означава.

# 189
  • Мнения: 15 619
Всъщност, давате ли си сметка, че навън няма отношения родител - дете, има други отношения. Там децата се проявяват другояче. Тази страна точно родителите не я виждат. Аз съм чувала и виждала истории, подобни на тая на Капоне. Не се заблуждавайте, че такива неща се случват само на някого другиго, в нечие далечно семейство или в "уайт траша".
Неслучайно в началото на темата се почудих, как едно 18-годишно девойче ще пита за мнението на големи жени по този въпрос...

Много ясно е, че се проявяват другояче. И ние сме били деца, и ние помним.
Тук, обаче, обсъждаме поведението на родителите, а не на децата. Затова 13-годишните са непълнолетни по закон, защото не могат да предвидят всички последици от поведението си. Ние, обаче, би трябвало да можем и да правим всичко възможно да ги предпазим от това, което може да ги нарани и да им навреди
Иначе да - всеки мисли своето дете за ангел небесен, но темата не е за това. Да си затваряме очите пред собствената вина за нещата, които се случват децата ни, е най-малкото глупаво.
Нищо подобно не виждам в темата - отваряне на очите за собствена вина като родители, по-скоро другарски съд срещу една майка, която е споделила свое решение относно детето си. И коментари как това не трябва така да се случва и не, на моето няма да се случи така. Голямо отваряне на очи, няма що!
Ако се разграничиш поне на думи от един проблем на обществото, се надяваш, че няма да ти /обръщението не е конкретно към теб, Клер/ се случи или пък се самоуспокояваш на друг гръб, че ти правиш най-доброто.
Затова и коментирах.
П. П. Да не си затваряш очите по отношение на собствените си грешки спрямо децата си включва единствено осъзнаване на собствените грешки, не вторачването в чужди и несподелянето на свои.
Нямам какво повече да кажа по темата.

# 190
  • Мнения: 9 196
Не е другарски.

Но лично за мен си е за критика тая постъпка. Както съдя собствените си постъпки, така и на другите. Не знам, каква е тая параноя, да не осъди някой нещо случайно. Това си е съвсем в реда на нещата.

# 191
  • Мнения: X
Не бих нарекла другарски съд опита да ѝ се обясни, че постъпката ѝ е глупава и много опасна.

# 192
  • Мнения: 3 704
А може ли да не сме съгласни с твоите мнения? Животът може и да се променя в някои отношения, но в други е добре да си остане същият.
Разбира се, че можеш да не се съгласиш с мението ми, но не е коректно да асоциираш твоето мнение с това на всички бгмами . Едно е какво искаш ти, съвсем друго е какво се случва. Не можем да управляваме живота на хората - нито ти, нито аз, нито който и да е било. Който може да проумее това, ще живее по-спокойно.

Ами то някои и собствения си не могат да управляват и какво от това? Да вдигнем ръце от всичко? Много е вероятно, ако искаш да управляваш нечий живот, да не успееш и много е вероятно, ако го насочваш правилно успеха да е достатъчно голям, за да се сметне за успех.
Странно е ти да обясняваш за живота и децата, от позицията на родител, който не се вясва в къщи, не пуска жена си на работа, но за сметка на това я караш да участва в мръснишките ти хобита. Все пак повечето хора тук не целят да постигнат твоя модел, а да го избегнат за децата си.
Когато някой няма какво смислено да каже по темата - започва да обижда и да намесва други теми, които нямат връзка с тази.  Ако имаш нещо лично против мен - моля да разрешим спора на лични. Познаваш ли ме, че твърдиш, че не се вясвам в къщи? Или че не пускам съпругата на работа? Тя има пълната свобода да прави каквото си иска, такава свобода, каквато малко жени имат. Подкрепям я за всичко и я съветвам да направи нещо за себе си. На колко от вас мъжете са ви предлагали да се запишете да следвате избрана от вас специалност?

Последна редакция: чт, 19 апр 2018, 18:14 от Manekena

# 193
  • Мнения: 9 196
Аз си имах специалност, когато се омъжих, не сме се взели в междучасието.
Коментирам, това, което ти лично си написал, ако си послъгал - не е мой проблем и освен това е точно по темата поста ми, който си цитирал. Фокусирай се. Не навсякъде минават манипулацийките ти.

# 194
  • Мнения: 6 787
Защо да е другарски съд?  Това е форум и всеки е свободен да изкаже мнението си. На мен лично темата ми е интересна, макар че не ме вълнува пряко, тъй като и аз и детето ми вече сме далече от тези вълнения. Съвсем искрено, без да съдя някого, смятам че за презервативи на 13 е твърде рано и се надявам да си остане така, когато дойде времето и на внуците ми.
Доколкото знам все още според законите в България секс с лица под 14 години е престъпление.

# 195
  • Мнения: X
Много се дразня от тоя императив вечно всичко да се одобрява и с всичко да сме съгласни, само и само някой да не се почувствал осъден.

# 196
  • Мнения: X
Защо да е другарски съд?  Това е форум и всеки е свободен да изкаже мнението си. На мен лично темата ми е интересна, макар че не ме вълнува пряко, тъй като и аз и детето ми вече сме далече от тези вълнения.
А мен съвсем пряко ме вълнува, защото дъщеря ми е на 12 години и съвсем близки са ни тези вълнения. Така че, не, не е другарски съд, а преценки и мнения на майки, които са или са били в подобни ситуации. Аз съвсем искрено съветвам Лъки Плам да смени подхода.

# 197
  • Мнения: 225
Много се дразня от тоя императив вечно всичко да се одобрява и с всичко да сме съгласни, само и само някой да не се почувствал осъден.

Няма проблем да осъдиш и да кажеш мнението си , съвсем друго е да използваш обиди и да повтаряш ш потретяш с цел да надвикаш всички за да наложиш собствените си възгледи.

Естествено че 13 годишните са незряли и трябвада да се държат под око....
Но света е динамична система , и днес когато още  в 1 клас имат достъп до интернет с лично устройство
акселерацията настъпва значително по рано.
Т.е да се разчита ,че  са още малки не е достатъчно. Забраните също не могат да спрат всяко дете.
Единствение разумен начин е общуване.
 Но за него също гледната точка зависи от среда , манталитет , възпитание ,професия  ако щеш и финасови възможности на родителя!!!

# 198
  • Мнения: 4 141
Осъждането не е спрямо жената, а спрямо постъпката. И ако човек може да посмали малко егото си може да получи добра обратна връзка. Че нали затова ходим на психолог да искаме помощ защото усещаме, че сами не се справяме, че не знаем как да постъпим. Че грешим. Не бива да се обиждаме или да трупаме вина заради грешките си. Всеки прави такива ...но не бива и да се опитваме да се оправдаем на всяка цена, защото наистина никой не печели от това.  Но разбирам и това. Защото ако признаеш пред себе си грешката тя неминуемо влачи след себе си болезнена вина, а вината - куп проблеми. Много е трудно. Направо не знам кой е начина. Вероятно да престанем да се напъваме да възпитаваме. Лично аз не се чувствам полезна за сина си, чувствам се безпомощна да му дам верните  отговори или насоки....и дори съм му го казала...може и това да е грешка, казала съм "за съжаление не съм сигурна че мога да те водя и уча как да постъпваш, затова знай, че ти носиш пълна отговорност за постъпките си и че ако сгафиш ти ще носиш последствията..аз няма дамога да ти помогна.

# 199
  • Мнения: 13
Важно е да е с човек, който държи на теб, защото е страшно и леко болезнено.

# 200
  • Мнения: 1
Здравейте момиче на 16г. съм. Преди 1 ден правих секс за пръв път.Има ли някакъв шанс да съм бременна, защото днес сутринта ми се догади след като закусвах. Бяхме на купон но използвахме презерватив. А след като вс свърши не сме яли нито пили не сме и спали.Дали ми си е догадило,защото не бях яла от повече от 24часа или заради друго?

# 201
  • Мнения: 30 802
Здравейте момиче на 16г. съм. Преди 1 ден правих секс за пръв път.Има ли някакъв шанс да съм бременна, защото днес сутринта ми се догади след като закусвах. Бяхме на купон но използвахме презерватив. А след като вс свърши не сме яли нито пили не сме и спали.Дали ми си е догадило,защото не бях яла от повече от 24часа или заради друго?

Със сигурност. С близнаци.

# 202
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 506
Здравейте момиче на 16г. съм. Преди 1 ден правих секс за пръв път.Има ли някакъв шанс да съм бременна, защото днес сутринта ми се догади след като закусвах. Бяхме на купон но използвахме презерватив. А след като вс свърши не сме яли нито пили не сме и спали.Дали ми си е догадило,защото не бях яла от повече от 24часа или заради друго?
Няма начин гаденето да е точно заради бременност. Ппезерватива е достатъчно дигурен, ако се ползва правилно.
Най-вероятно е заради гладуването.
Поговори с по-възрастна жена или с лекар как да се предпазваш.

# 203
  • Мнения: 30 802
Аз си мисля, че едно момиче ако задава такъв въпрос, хич не е готова да прави секс.

# 204
  • Далече, далече
  • Мнения: 6 005
То пък днешните млади са много умни.
Хормоните не питат готов ли си.

П.П. Ти направо я уплаши с близнаците.

# 205
  • Мнения: 978
Когато си готова.

Когато знаеш основните неща относно предпазване, бременност и всичко на тая тематика. Че след темата за първи път, идва "направих го за първи път, бременна ли съм"

# 206
  • София
  • Мнения: 17 851
Хормоните не питат готов ли си.
Не и ако имаш малко мозък.
Няма нужда да се принизява човекът до безмозъчен нагон, че и да се смята за нормално.

- Имам гонорея
- е защо така позволи да ти се случи
- те хормоните не питат

# 207
  • Далече, далече
  • Мнения: 6 005
Хормоните не питат готов ли си.
Не и ако имаш малко мозък.
Няма нужда да се принизява човекът до безмозъчен нагон, че и да се смята за нормално.

- Имам гонорея
- е защо така позволи да ти се случи
- те хормоните не питат

Като си тръгнала да цитираш/коментираш, да беше цитирала и първото ми изречение.

# 208
  • Мнения: 9 196
То 24 часа не е яло, ама тръгнало секс да прави ... ами ... може би боя не е толкова лоша възпитателна мярка, стига да е достатъчно.

# 209
  • Пловдив
  • Мнения: 2 495
Здравейте момиче на 16г. съм. Преди 1 ден правих секс за пръв път.Има ли някакъв шанс да съм бременна, защото днес сутринта ми се догади след като закусвах. Бяхме на купон но използвахме презерватив. А след като вс свърши не сме яли нито пили не сме и спали.Дали ми си е догадило,защото не бях яла от повече от 24часа или заради друго?

Да, веднага си забременяла (по научно-фантастичния метод), и точно на следващия ден имаш симптоми вече. Прочети си урока по биология.

# 210
  • Пловдив
  • Мнения: 5 156
То пък днешните млади са много умни.

Като започнете с такива приказки, изглеждате много мъдри, да знаете!

# 211
  • Пловдив
  • Мнения: 2 495
То пък днешните млади са много умни.

Като започнете с такива приказки, изглеждате много мъдри, да знаете!

Масово са малоумните теми от типа "бременна ли съм от вчера, като го правихме с презерватив", и то в този форум, а да не отваряме тийнпроблем. Според теб хора започнали да правят секс без да са информирани за процеса, много ли са умни?

# 212
  • Пловдив
  • Мнения: 5 156
Не, не са умни, започналите да правят секс без да са информирани. Просто са нелепи такива обобщения за "сегашните млади". Защото "предишните млади" също не блестят с особени познания. И много повече ме хваща яд, когато зрели жени искат да забременеят и пишат разни небивалици в "Искам бебе" как имат овулация по няколко дни, как спермата изтичала и затова не можели да забременеят и прочее и прочее, отколкото, когато някой тинейджър пита. Особено когато питащият все пак е използвал презерватив.
И като цяло не приемам за особено умни хора, които използват изразите "сегашнните млади са тъпи", "българинът е (каквото негативно се сетите)", "това само в България може да се случи!" и т.н.

# 213
  • Мнения: X
И като цяло не приемам за особено умни хора, които използват изразите "сегашнните млади са тъпи", "българинът е (каквото негативно се сетите)", "това само в България може да се случи!" и т.н.
Ахам.

# 214
  • София
  • Мнения: 17 851
От всяко поколение има глупави. И винаги преобладават спрямо разумните.

# 215
  • Мнения: X
Ахам. Правилото 20/80 - навсякъде, във всяко общество, всяка група, предприятие или каквото си искате, 20% от хората вършат 80% от работата.

Общи условия

Активация на акаунт