Първият път?

  • 30 673
  • 215
  •   2
Отговори
# 165
  • Мнения: X
Напълно съм съгласна, с изключение на едно- че има ли вина, любовта не е там. Любовта може да си е там, но като си оплел конците, здравият разум да ти изневерява и от отчаяние да се оплиташ като пате в кълчища.

# 166
  • Мнения: 4 169
Когато сам имаш проблеми с границите си, категоричността...няма как да ги дадеш на детето си. Затова искрено споделям моят съвет към нея - да се концентрира над себе си...да търси и намира своите грешки и да работи над тях, защото майките и децата така или иначе са свързани енергийно и ако тя успее да постигне повече хармоня ще се повлияе благоприятно и детето. Ако тя се фиксира и концентрира над детето, над възпитанието му...ще стане по.лошо защото коренетъ на проблемите не е в детето и решението също не е там. Казват това на база собствен болезнен опит...не че винаги успявам, но знам, че е така.

# 167
  • Мнения: 9 196
Че то има ли безпроблемни тинейджъри? Това си е част от възрастта.  Родителя трябва вече да е твърд и устойчив. Твърдата повърхност, не винаги означава груба повърхност. По-скоро - стабилна.

# 168
  • София
  • Мнения: 2 850
Че то има ли безпроблемни тинейджъри? Това си е част от възрастта.  Родителя трябва вече да е твърд и устойчив. Твърдата повърхност, не винаги означава груба повърхност. По-скоро - стабилна.

Ами има степени на проблемността. Във всеки случай не всички тийнове имат нужда от психолог, например.

 Всъщност познавам няколко непроблемни тийнейджъри.

Последна редакция: ср, 18 апр 2018, 10:39 от Клер

# 169
  • Мнения: 14 654
Какво означава проблемен тийн? Тийновете от нормални семейства повечето пъти не са проблемни.Това, че са шумни и лигави, не ги прави пробемни. Проблемни са само тези с агресивни прояви, с нестабилно поведение, склонни към самонараняване, които имат трайно нисък успех, липсва им мотивация и не могат да се впишат в нито един колектив, местят ги от училище в училище, някои са имали и среща с полицията заради дребни престъпления, другите деца са си нормални, нищо че дразнят възрастните.

# 170
  • Мнения: 3 738
Много се преекспонира секса в тази тема. Дори и 13-годишната да прави секс, какво толкова? Да не би да я убият? Съгласен съм, че е прекалено малка, но пък днес децата се развиват и узряват много по-бързо отколкото ние узрявахме. Всеки трябва да си измине трънливия път на успехи и грешки, за да добие нужния му житейски опит. Някои по-рано, други пък по-късно.

# 171
  • Мнения: X
Няма да я убият, споко. То, някои даже на 11-12 раждат- всичко е ток и жица.

# 172
  • Мнения: 6 862
Манекена, изключително грозно изказване без извинение. Никой няма да убива никого, но си има едни такива граници, които е добре да се спазват. И на 13 години да се прави секс е меко казано твърде зле, поне по нашите географски ширини. И се надявам да си остане така.

# 173
  • Мнения: 3 738
Манекена, изключително грозно изказване без извинение. Никой няма да убива никого, но си има едни такива граници, които е добре да се спазват. И на 13 години да се прави секс е меко казано твърде зле, поне по нашите географски ширини. И се надявам да си остане така.
Изказването ми може да е грозно, но за теб. Коя си ти, че да решаваш кой кога и с кого да започва полов живот? Излез навън и се огледай, да видиш какво се случва и какво правят децата на 13-14 години. Времената се менят, хората също се променят, децата израстват по-рано, възрастните живеят по-дълго. Това е живота, който има очи да го види. Който няма или не иска, да си стои с главата в пясъка. преди 100 години може да е било недопустимо да се прави секс на 13 години, но сега това се случва и не е изолиран случай.
 Нищо лично към теб, или към останалите бгмами, само споделям мислите си. Които не е задължително да бъдат харесани от всички. Тук съм, за да споделям мнения, а не да бъда харесван.

# 174
  • Мнения: 6 862
А може ли да не сме съгласни с твоите мнения? Животът може и да се променя в някои отношения, но в други е добре да си остане същият.

# 175
  • Мнения: X
Къде да изляза, за да видя 13-годишни, правещи секс, Манекенче? Във Факултета или във Филиповци?

# 176
  • София
  • Мнения: 2 850
Манекена е теоретик. В най-добрия случай. В най-лошия - не искам и да си го помислям!
За радост преките ми наблюдения над 13-14 годишните показват, че повечето са си все още деца.

# 177
  • Мнения: X
Това, което виждам, са свенливо кикотещи се момичешки групички, в които момичетата си разменят гланцове и сенки, разказват си превъзбудено кой коя как погледнал или кой на коя се обадил, евентуално някоя пробва да пуши, но доста рядко са виждали голо мъжко тяло на живо и целувката с език им е малко гнусна като идея. Презерватив в чантата е меко казано екзотична хрумка за мнозинството. А за малцинството си знаем - там и памперсите не са чак толкова екзотични.

По-рискови ми се струват широко битуващите идеи, че тревата е напълно безобидна, а наргилето - модно, отколкото реалната опасност от забременяване или венерически болести на 13.

# 178
  • Мнения: 12 005
Синът ми се движи в една и съща среда още от ДГ.Познавм приятелите и родителите им.С някои от тях общуваме, водим децста на театър, на плаж, на почивки.Имат си своите хихикания, но чак такива апетити нямат.Ценностната им система е друга, приоритетитежим са други.

Говори се за ранно съзряване, но съдейки по момичетата от класа на детето, може и да са по- високи и по- едри от някогашните момичета,жно акълът им пак е детски.

# 179
  • Мнения: 14 654
...Момичето почти не мръдна ,леко се  поизправи ,разочарована, но  наглостта в погледите им беше огромна.
Бели български деца.

Не мисля, че бг-мама е мястото, където да описваш перверзните си измислици, защото на всички ни е ясно, че такава случка не е имало. И на мен вече много ми писна от разни извратеняци, които идват в СО и вместо да коментират отношенията между хората, каквато е целта на подфорума, го ползват като трибуна да си търсят партньор за тройки и неангажиращи отношения или поне да приказват за тези неща.

Общи условия

Активация на акаунт