Първият път?

  • 30 686
  • 215
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 17 900
По- добре си пести двестата лева за психолог, че след няколко години може  да ти се наложи да събираш за друго. 

# 91
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 509
По- добре си пести двестата лева за психолог, че след няколко години може  да ти се наложи да събираш за друго. 
Мерси за благопожеланието, да ти се връща😂

# 92
  • София
  • Мнения: 24 839
Колко да са образовани родители, които препоръчват на млади момичета да се тъпчат с хапчета...
Спестете лафовете за изчистеност, те не са като едно време и т.н.

Всеки разумен човек избира от двете злини по- малката, щом няма друг начин.
Да заклеймяваш хапчетата и да оставиш детето си на риска от бременност, която би могла да съсипе живота му, нито е мъдро, нито е проява на далновидност и обич.

И да, презервативите се късат когато най- малко очакваш.

# 93
  • Мнения: 3 738
По- добре си пести двестата лева за психолог, че след няколко години може  да ти се наложи да събираш за друго. 
Мерси за благопожеланието, да ти се връща😂
Браво! Щеше да си спестиш язвителните забележки, ако беше помолила в началото на темата да не се включват жени на възраст над 50 години. Те са друго поколение и с друго мислене.

# 94
  • Мнения: X
Едно е детето да се учи и информира за нещата от живота. Съвсем друго е да му напълниш чантичката на Хелоу Кити с кондоми и да му кажеш - Давай, ти си!

Ако твоята логика е, че когато е изговорена ситуацията, детето ще е подготвено за реакция, защо е нужно да го снабдяваш с презервативи? Щом е подготвено нормално, то само ще знае какво и как да прави и дали изобщо да го прави.
Пак не четеш, явно просто както и в други теми държиш да изплува твоето мнение като най-меродавно. Защо съм постъпила така-защото аз съм родител на това дете и след като съм изговорила нещата с детски психолог ( да, представи си, че чак и на семинар ходих!) съм преценила, че тази реакция е най-близо до моят мироглед и начин на възпитание. Защото държа детето ми да знае, че преценява, съобразявайки се с нашите разговори и мнението ми по темата, но решава то. Не смятам, че дължа обяснение на теб или когото и да е друг, всеки познава детето си и има различен опит в живота. Аз вярвам, че това е моят начин да бъда довереник и приятел, на когото да разчита в тези разговори. Ти с твоето дете можеш да постъпиш по коренно различен начин и той да е най-правилен за вашите отношения. Дано си разбрала този път поне, че всеки има различна гледна точка и не е нужно единият да е прав, другият-крив.
Lucky Plam, напълно съм съгласна с теб и аз бих постъпила по същия начин! С децата трябва да се говори и да бъдем приятели, а не някакви страшилища и всяка втора дума да бъде "НЕ". Времената се менят, тогава, когато ние сме били тийнове, темата секс беше едва ли не табу или нещо, за което не се говори, а само се прави Simple Smile По-добре дъщеря ти да е запозната и подготвена по темата, а не да станеш баба на 40 или пък да лепне някоя болест. На всеки родител му се иска едва ли не детето му да се омъжи/ожени девствено, ама нещата не стоят по този начин. Със забрани или не, ти не можеш да бъдеш 24/7 на линия и да знаеш какво се случва във всеки един момент.

# 95
  • София
  • Мнения: 17 900
По- добре си пести двестата лева за психолог, че след няколко години може  да ти се наложи да събираш за друго.  
Мерси за благопожеланието, да ти се връща😂
Браво! Щеше да си спестиш язвителните забележки, ако беше помолила в началото на темата да не се включват жени на възраст над 50 години. Те са друго поколение и с друго мислене.
На половината на 50 съм и въпреки това смятам, че оргиите и чукането при първия цикъл са гнусарски истории.
Такива като теб също са непотребни за съвети по темата за секса. Всички знаем защо.

Абсурт, аз познавам момичета, които са забременели на хапчета. Нито един метод не е 100%, така че мога да поспоря кое е най- малкото зло.

Не знам защо мислите, че човек, който не може да си сложи презерватив, е толкова адекватен, че да взима по график и да не пропуска.

# 96
  • Мнения: 6 862
И аз още нямам 50, но може пък да не съм в час - откога сексът на 13 е станал приемлив за българското общество и порядки.

# 97
  • София
  • Мнения: 17 900
Динчо, може някои от списващите да са от малцинствата, но просто по- култивирани.
Няма как да знаем

# 98
  • Мнения: X
Може да са някакви преждевременно развити деца.
Но по принцип не е, да го кажем, обичаен. Е, като изключим Етноса.

# 99
  • Мнения: 9 196
Е, за Етноса, там може и директно да им нахлузват презерватива, сутрин преди училище. Ако изобщо ходят на училище.

# 100
  • Мнения: 9 196
По- добре си пести двестата лева за психолог, че след няколко години може  да ти се наложи да събираш за друго. 
Мерси за благопожеланието, да ти се връща😂
Браво! Щеше да си спестиш язвителните забележки, ако беше помолила в началото на темата да не се включват жени на възраст над 50 години. Те са друго поколение и с друго мислене.

Я кажи младежо, как възпитаваш децата си, да научим и ние един модерен подход, че аз съм вече на 87 и не съм в час. Ще бъде много интересна схема твоята, предвид разбиранията ти.

П.С.: Извинявам се за поредния пост, случайно се получи.

# 101
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 509
Според мен се получава много хубав и поучителен диалог сме ли или не сме либерални във възгледите си, даваме ли или  не право на другите да имат мнение. Да ви разпеня още малко: първият път, освен възраст, има и втори участващ, не непременно от противоположният пол. Какви са вашите изисквания към първият партньор на децата ви?
Аз имам момче и момиче. Към партньорите им един ден имам изискване да ги правят щастливи, да не проявяват агресия и да ги уважават. Толкова. Нямам други очаквания-за пол, раса, принадлежност към социална прослойка. Вие сте!

# 102
  • Мнения: 9 196
Според мен се получава много хубав и поучителен диалог сме ли или не сме либерални във възгледите си, даваме ли или  не право на другите да имат мнение. Да ви разпеня още малко: първият път, освен възраст, има и втори участващ, не непременно от противоположният пол. Какви са вашите изисквания към първият партньор на децата ви?
Аз имам момче и момиче. Към партньорите им един ден имам изискване да ги правят щастливи, да не проявяват агресия и да ги уважават. Толкова. Нямам други очаквания-за пол, раса, принадлежност към социална прослойка. Вие сте!

Подстрекателка! Smile

Аз имам очаквания за пол, възраст, раса и социална прослойка. И за първия, и за всеки следващ път. А най-вече, когато дойде момента за съжителство и брак.

# 103
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 509
Ооо, до съжителство и брак колко вода ще изтече! И аз имам тайни надежди да е здрав и успешен брака, и да им е лесно.
Един виц: всяка майка иска дъщеря и да се омъжи по-успешно от нея, но нито една не допуска, че синът и е възможно да направи по-успешен избор от баща си😉

# 104
  • Мнения: 9 196
Много ще ми е трудно, направо невъзможно да приема смесен брак или връзка, или пък еднополова любов. Просто дано да не ми се случи, това е кошмара ми.

Общи условия

Активация на акаунт